Posilni mou velkodušnost, Bože. (Ž 51,14) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Hledání Boha, víry

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Bible. Snažím se číst, ale často nerozumím - Poznámky pod čarou mi úplně nepomáhají. Našla jsem internetové stránky s rozsáhlými výklady, ale přijde mi, že jsou často velmi ovlivněné autorovou příslušností ke své církvi.
Boží dotek - Blíží se mi 50 a pociťuji stále silnější touhu po víře a Bohu. Ale kromě pár Svědků Jehovových neznám ve svém okolí nikoho, s kým bych si o svých pocitech mohl promluvit bez strachu ze zesměšnění. Ale možná mi bylo právě naznačeno, že jsem konečně nalezl spřízněné duše. Nedávno jsem totiž objevil Vaše stránky a zažil naprosto neuvěřitelnou věc. Poté co jsem je otevřel a začal číst, pocítil jsem(…)
Co mám dělat, abych byl spasen? - Dobrý den, je mi 16 let. Vyrůstal jsem v ateistické rodině (rodiče se zajímají spíše o východní filosofie...), ale na základě osobních zkušeností a též jako zájemce o křesťanskou apologetiku jsem uvěřil v Boha. Nejsem nicméně pokřtěn, ačkoli bych si to velice přál. Protože se ale obávám, že by mohly nastat spory s rodiči (byť jsou docela tolerantní), raději chci přijmout křest až po dovršení 18(…)
Existuje bůh? - Ahoj chci se zeptat jestli existuje bůh? Někdo říká že jo a někdo že ne. Díky za odpověd.
Hledám a vlastně nevím co - Dobrý den,  Už několik let mě tíží několik problémů nechci se tu rozepisovat dopodrobna a namáhat vaše oči :-) Ale zkusím to vzít nějak ve zkratce. Spousty let nemohu přijít na to, jaký je smysl života... 
Hledám Boha - Prožívám velice těžké období. Již velice dlouho hledám Boha. Nemůžu ho najít, nemůžu v něj uvěřit. Tak ráda, moc ráda bych, ale nevím jak. Potřebuju se s ním spojit, uvěřit v něj.
Hledám Boha a nevím, kde začít -  Bůh lidi povolává do církve. Není možné být křesťan „na volné noze“, to cítíte správně. K vztahu s Bohem patří i vztahy s lidmi.
Hledám duchovní domov - Dobrý den, prosím o radu. Hledám duchovní domov. Chodím občas do kostela na mše nebo jen tak sám s modlitbou a vyznáním k Bohu. V těžkých časech, kdy jsem přisel o jednoho ze svých nejbližších, jsem hledal útěchu pravě v Bohu a tím se má láska a víra prohloubila. Nejsem pokřtěn, ale o křtu přemýšlím už delší dobu. Věřím v Boha a jeho milosrdnost, věřím v Ježíše Krista, který učil lidi milovat(…)
Hledání - Existují víkendovky nebo nějaké jiné akce pro lidi, kteří hledají Boha a taky sami sebe?
Hledání Boha - Dobrý den, již delší dobu se zajímám o slovo boží. Hledám cestu k Bohu. Zatím nacházím mnoho nedorozumění a moje cesta za Bohem je díky tomuto hledání dosti chaotická. Můžete mi prosím poradit jak postupovat při sbližování s Bohem ?
Hledání víry/Boha - Dobrý den, už velmi dlouho si lámu hlavu s otázkou víry a nevíry v Boha. Vlastně ani sama nevím, zda v něj věřím, nebo ne a neschopnost rozpoznat to mne přivedla na otázku, zda se člověk musí modlit, aby dokázal uvěřit, nebo musí nejprve uvěřit, aby se mohl modlit. Jinými slovy, kde najít víru, když ono "chci věřit" nestačí? Neboť sama tak nějak cítím, že modlitba bez víry je bezvýznamná. Vnitřní(…)
Chci se přiblížit k Bohu, ale zůstat normální - Chtěla bych se vás zeptat: Jaká je cesta k Bohu? Kudy (obrazně)? Co dělat, abych se k němu přiblížila a zároveň žít normálním životem? Nechci vypadat jako fantik. Myslím si, že někteří lidé to s vírou přehánějí. Že navenek ukazují lidem, jak moc věří, a neni to tak silné, jak ukazují. Jestli mi rozumíte, co mám na mysli.
Jak mám uvěřit v Boha? - Dobrý den. Ráda bych se zeptala a vím, že asi hloupou otázkou, ale přesto jednoduchou, a to: Jak mám uvěřit v Boha? Jak poznám, že skutečně existuje? Cítím, že někde je, ale někdy mi připadá, že si to namlouvám, že v Boha věří jen lidé, kteří potřebují v životě nějakou berličku o kterou se mohou opřít, aby překonali těžkosti či lidé, které nenaplňuje materiální a konzumní způsob života, proto(…)
Jak si najít cestu víry a pravdy? - Od doby, co jsem začal používat rozum a chápat věci okolo sebe, jsem vždy cítil, že nějaká vyšší moc musí být. Smysl a odkaz křesťanství chápu, vyznávám křesťanské hodnoty, myšlenky křesťanů se mi zamlouvají, až na některé myšlenky katolické církve (teď mě jen napadá předmanželský sex). Dá se říct, že jsem člověk založený duchovně, ale domnívám se, že mi chybí vyznání. Chybí mi něco, v co bych(…)
Jak věřit? - Dobrý den, když si pročítám vaše odpovědi, líbí se mi, tak budu své otázky směřovat na vás, snad se dočkám odpovědi:-). Jsem nevěřící, ale chtěl bych začít věřit. Nějak se ale pořád nedokážu přesvědčit. Možná by mi to šlo, kdybych se o tom s někým pobavil. Věřící kamarád mi říkal, že moc záleží na tom, jak mi to dotyčný vysvětlí. Abych třeba oslovil kněze. Chci se zeptat jestli si můžu věřit "po(…)
Jaký je rozdíl mezi křesťanstvím a katolickou církví? - Dobrý den. Chtěl bych začít chodit do kostela a mám hodně otázek. Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi křesťanstvím a katolickou církví? Děkuji za odpověď. (…)
Již několik měsíců cítím velkou potřebu víry - Dobrý den, nevím jak začít, vlastně nevím, proč píši. Již několik měsíců cítím velkou potřebu víry, ačkoli jsem byla dosud zarytý ateista. Nezažila jsem nic mimořádného, žádnou tragedii ani zázrak, přesto se toulám po internetu a po knihkupectví a hledám. Hledám něco a nevím co. Jsem teprve na začátku a vím, že víru nejde naučit, že musí přijít sama. Prosím povzbuďte mě, moc to potřebuji, protože(…)
Kterou církev zvolit? Hledám... - Dobrý den, v Boha jsem věřila tak nějak asi vždy, ale mí rodiče vždy byli proti křesťanství i jiným náboženstvím, tudíž jsem nikdy nechodila do kostela a ani se nehlásila k žádné církvi.
Mimo domov přestávám myslet na Boha - Dobrý den, mimo domov na mě lidé působí tak, že mám tendenci začít se chovat egoisticky (myslet na sebe, na peníze, sex, a jiné nevhodné věci), přestanu myslet na Boha, hledat Ho ve všem a to myslím, že není dobře. Chci se zeptat jak v tváří v tvář nevhodným vlivům, jednání jiných lidí si mohu udržet po celý den bohulibý postoj a náhled na věci? Přijde mi to opravdu jako boj... a nevyhrávám(…)
Nacházení víry - Přeji dobrý den, na internetu jsem hledala e-mail, kam bych mohla napsat své dotazy ohledně víry, dlouho mi ovšem trvalo, než jsem se odhodlala Vám napsat. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné začít nacházet víru v každém věku. Jako malí jsme do kostela s rodiči občas šli, ale pak už jsem začala klást odpor a vše utichlo. Teď je mi 14 a nejspíš jsem v sobě začala víru nacházet. Myslíte, že je to(…)
Nedokážu uvěřit - Dobrý den, jsem hledající, ve všech oblastech svého života. Snažím se hledat smysl tady toho všeho. Dětství jsem neměla příliš šťastné a s rodiči mám doteď problematický vztah. 
Nerozumím sobě ani Bohu - Dobrý den, zanedlouho budu končit VŠ. Mám ale obavy, jak všechno zvládnu, a zdali to vůbec zvládnu. Dostudovat, najít si zaměstnání. Mám pocit, že si vůbec nerozumím. Život je na mě příliš náročný. Jsem jako malý kousek másla namazaný na příliš velký krajíc.
Nevím, co znamená osobní vztah s Bohem - Zdravim :) Som krestanka. Chcem mat osobny vztah s Bohom. Ale neviem, aky je to normalny, dobry vztah s Bohom. Ako ma zit skutocny krestan, aky je jeho vztah s Bohom? Ako tento vztah ovplyvnuje jeho kazdonnene jednanie, konanie? Ako mam milovat Boha celim svojim srdcom, celou dusou, celou svojou silou a celou myslou? Za uprimnu a jasnu odpoved dakujem
Nezbytnost křtu. Je možné následovat Krista bez křtu? - S úctou vás zdravím a prosím o zodpovězení mé dlouhotrvající otázky. Jsem nepokřtěný a zajímá mě, jestli pro takového člověka má smysl následovat Ježíše Krista, i kdyby prošel celým svým životem bez křtu?
Právo na důkazy od Boha - Chtěla bych se zeptat, jak můžu začít v něco věřit- v Boha, když jsem ho neviděla a jen se o něm píše v Bibli a věřící o něm mluví ale ani jeden z nich ho neviděl!!!??? Má člověk věřící v Boha právo na důkazy od něj? Například cítit jeho lásku a přítomnost? Protože já ho necítím a je mi to divné. Mně se prostě neukazuje. Mám zmatek ve svém životě a myslím si že by mi víra mohla pomoci.
Proč musel Ježíš zemřít; nevyslyšená modlitba - Dobrý den, vyrůstala jsem ve věřící rodině, a tak jsem spoustu věcí brala tak nějak automaticky. Nyní se ale vyskytlo pár věcí, se kterýma si nevím rady, proto se obracím na Vás... - Proč Bůh vyžadoval Ježíšovu smrt? Pro sebe si to vysvětluji tak, že to bylo jen kvůli nám, abychom měli před očima tu oběť, že by s námi nic menšího nepohnulo, ale že Bůh by nic takového ani nechtěl. - Co se děje v(…)
Ráda bych věřila... - Ráda bych se zeptala na váš pohled na křesťanství a i osobně na váš moment uvěření. Totiž myšlenky a ideály křesťanství, stejně jako třeba Bible, se mi líbí. Ačkoliv se mi však líbí sebevíc, nejsem zkrátka schopná tomu uvěřit, nedokážu se přimět k víře. A přitom bych tomu ráda věřila. Navíc představa Boha, jako jakéhosi dobrotivého staříka, který na nás shlíží a chrání nás a my máme dodržovat jeho(…)
Svědkové Jehovovi - Dobrý den, Začal jsem věřit. Kamarád mě vzal na shromáždění a ukazuje mi, jak studuje bibli. Díky tomu, že jsem se o Bohu dozvěděl hodně informací, začínám si myslet, že opravdu existuje a začínám věřit. ... Když jsem ale doma řekl, že bych chtěl chodit pravidelně na shromáždění a studovat Bibli, řekli mi, že už tam nemám chodit, že je to hloupost a že Jehovovi svědci jsou hrozně nebezpečná sekta.(…)
Uvěřila jsem, ale jsem s vírou sama - Dobrý den, jsem normální 15letá holka, mám rodinu, pár přátel, koníčky, i nějaké ty peníze. Přesto jsem začala trpět depresemi, možná je to v mém věku normální. Problémy ve vztazích ve škole, doma… Život mi prostě přišel strašně nudný, stereotypní a takový obyčejný. Za čas to ale došlo tak daleko, že jsem nechtěla žít a dokonce plánovala sebevraždu. … Jednou, když jsem brouzdala po internetu, jsem(…)
Zkouším se modlit - Dobrý den, hned na začátek bych chtěl poděkovat za zřízení této linky, skvělý nápad! Jsem z ateistické rodiny, (i když každý přece v něco věří:)) a nedávno jsem přečetl jednu duchovně zaměřenou knížku a od té doby musím pořád přemýšlet o času, smrti, o tom, co je po životě... Děsí mě, že čas plyne pořád dopředu, a potom jednou umřu a pak má být nic? Co je NIC? Nechápu taky spojení duše s tělem –(…)
Zkusila jsem se modlit... - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné začít věřit ze dne na den? Víte, stala se mi taková věc: Když už jsem byla úplně na dně, jen tak lajcky jsem prosila Boha o pomoc. V duchu jsem opravdu měla pocit, že mi naslouchá a že moje přání se vyplní. Šla jsem tedy docela v klidu spát. Když jsem se ráno probudila, věci se daly do pohybu. Od té doby věřím v něco, v co nikdy předtím, v Boha.(…)

hledám Boha; Regresní terapie - Byla jsem vychovávaná v prostředí katolické rodiny, ale nejsem asi dobrá katolička, snad je moje víra slabá a vlivem toho, jak se jeví svět kolem nás, v současné době snad i upadající. Ale říci, že jsem nevěřící, nechci. Moc bych si přála uchovat v sobě aspoň tu touhu a možnost doufat v něco hezčího. V posledních letech mam ale pocit, že mi nic v životě nevychází, na to navazuje deprese, smutek,(…)
Prokrastinace a sebeovládání - Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na pár otázek, na které sám nemohu nalézt odpovědi. Co má člověk dělat, resp. jak se má bránit tomu, co je nesprávné, např. sledování pornografie? Jak se má přinutit k tomu, aby jen neprodléval, ale skutečně se věnoval svým povinnostem? Stále dokola si opakuji: "Ano, zítra již půjdu na mši." A u toho "zítra půjdu" zůstanu a málokdy(…)
Zajímá mě téma víry, ale nerozumím tomu - Dobrý den. Řadím se mezi ateisty. Stejně tak jako celá moje rodina. Dokonce ani ve svém okruhu známých a kamarádů nemám nikoho kdo by se hlásil k víře, či křesťanství konkrétně. Je mi skoro 40, žiju v Praze a mám spokojený život. Už dlouho mě ale zajímá téma víry. Často si čtu o víře v boha, občas se dívám na náboženské pořady v televizi a párkrát jsem si byl i poslechnout bohoslužbu. To vše(…)
Ačkoli se můj rozum bouří, křesťanství mě přitahuje - Nedávno jsem začala číst o Buddhismu. Vše mi dává smysl. Mnohem větší než Bible. Ale zároveň s tím se děje dost divná věc - něco mě čím dál víc nabádá poslouchat křesťanské podcasty, přečíst si něco z Bible.
Adam a Eva - Dobrý den, omlouvám se možná za stupidní otázku, ale začínám s naukou křesťanství. Četla jsem si příběh Adama a Evy, kteří  byli vyhozeni Bohem z rajské zahrady, protože si vzali zakázané ovoce…
Astrologie a křesťanství - Dobrý den, je mi teprve 15 a pocházím z rodiny, která věří v astrologii. Na otázku, jestli existuje Bůh, obvykle odpoví ve smyslu, že něco jako Bůh je. Měl jsem těžké dětství, které mě bohužel poznamenalo, takže mám psychické problémy. Modlím se každý večer k Bohu, aby mě jich zbavil a zároveň se modlím, aby bůh odstranil utrpení ze života všech lidí. Vlastně nevím, jestli  v(…)
Ateista před posledním soudem - Některá náboženství (a křesťanství mezi ně patří) vyznávají poslední soud jako den, kdy Bůh rozhodne, kdo půjde do pekla a kdo do nebe a je za to v důsledku zodpovědný. Pro mě je tohle ale neřešitelné dilema. Toužím po Bohu, vím, že je. Zároveň se mi ale příčí poslední soud a idea pekla pro lidi, kteří před Bohem v den posledního soudu neobstáli. Přičemž ateisté mohou mít pro své vyznání i morální(…)
Bůh je hluchý - Nemohl by mi někdo poradit, kterého z bohů si mám vybrat za toho pravého? Dokumentované dějiny lidstva jsou plné různých bohů, ale všichni zmizeli v propadlišti dějin. I v dnešní době je několik stovek náboženství a různých sekt. Existuje v této pestré směsici nějaký Bůh s velkým B, který není tak hluchý k utrpení a prosbám lidí jako bůh křesťanský? Vždyť je s podivem, že i papež musí jezdit v(…)
Bůh neexistuje. Kde máte důkazy Boží existence? - Jde o starověké vysvětlení okolního světa, manipulaci lidí. Přestaňte šířit lži! Bůh neexistuje a nikdy neexistoval!!!! Náboženství dělá z lidí naivní hloupé ovečky.
Církev - nevím, proč do ní vstupovat - Coby celoživotní ateista jsem v posledním době neustále blízkými nabádán, abych s nimi chodil do kostela a uvažoval o křtu. V duchu této snahy mi doporučují kontakty s kněžími, což mi nepřipadá nijak perspektivní. Vidím totiž, že mnohé kostely zejí poloprázdnotou, navíc v lavicích převažuje starší generace. Dle mého soudu to dokládá nepříliš rozvinutou argumentační schopnost kléru. Nejsou-li mnozí(…)
Cítím se spíše jako sympatizant křesťanství než jako křesťan - Dobrý den, nejsem z věřící rodiny, o Bohu a Ježíši jsem se dozvěděla před mnoha lety. Od té doby jsem začala hledat křesťanský sbor, kde bych jednak cítila přijetí ze strany lidí ze sboru a jednak poznávala Boha. … Potkávala jsem věřící lidi, slýchala různá svědectví o tom, jak Bůh nějakým způsobem v jejich životě zasáhl, dal se jim poznat, oni najednou cele uvěřili v Boha, ve vykoupení(…)
Co bude s člověkem po smrti? - Dobrý den, je mi 26 let, o křesťanství jsem se začal zajímat před pár lety a potřeboval bych si něco ujasnit. Jde o otázku, co se vlastně s člověkem stane po smrti? Četl jsem pár výkladů, podle kterých člověk, který je nepokřtěný a je nevěřící, přijde automaticky rovnou do pekla, podle jiných zase nemusí, někdo tvrdí, že do pekla se přijde za hříchy (a do tohoto pojmu mi přijde, že se vejde úplně(…)
Co je vlastně bůh? - Dobrý den. Co je vlastně bůh? Kde ho můžu hledat?  Jak ke mně může promlouvat? A k čemu vlastně bůh je? Uvěřil jsem v boha,  vlastne jsem si myslel, že mi vstoupil do života, ale teď mám pocit, že mě opustil. Můj život byl celkem jurský park, žádná růžová zahrada... Pokusil jsem se tedy obrátit k bohu, ale stejne se nic nepodarilo :/  Moc rád bych měl nějaký vztah s(…)
Definice hříchu v Bibli - Dobrý den, mám problém s chápáním hříchu. Nejsem si jistý, co to přesně je. Vím, že hřích je katechismem definován jako vědomé a dobrovolné porušení Božího zákona. Problém ale je ten, že jsem nenašel v Bibli žádný náznak, který by to potvrzoval. Mohli byste mi to prosím osvětlit?  Vyrůstal jsem v ateistické rodině a věřící jsem krátce a tohle mě trápí. Prosím ukažte mi nějaký(…)
Desatero - kde se vzalo? - Dobrý den, můj dotaz se týká víry obecně.... zajímá mě, kde se vzalo desatero Božích přikázání a zda neexistuje nějaký jeho rozbor?
Divný sen - Ahoj , je mi 16. Před časem se mi zdál hrozný sen, na který nemohu přestat myslet. Viděla jsem Ježíše na kříži. Když jsem se probudila, měla jsem hrozný pocit a strach ze smrti. Hledala jsem někoho, s kým bych o tom mohla promluvit, ale nemám okolo sebe věřící lidi.
Hledající a víra ode zdi ke zdi - Dobrý den, je mi 30 a jsem hledající. Jako malý jsem byl pokřtěný, ale až dosud jsem se o víru nezajímal, teď se vše mění, hodně čtu dobré křesťanské autory a světce (Lewis, Chesterton, Terezie z Lisieux, Vácha atd.). Mám i dost rozumových důvodů proč Bůh existuje, nevidím žádnou kolizi mezi vědou a vírou, s podobnými věcmi nezápasím, spíš s těmi skutečně duchovními: Nacházím se ve zvláštním(…)
Hledam Boha, ale existuje vubec? - Rad jsem procital Bibli. Okouzlila me. Hlavne ty pribehy v ni, ty ctnosti atd. Porad se ale nemuzu rozhodnout jestli v neho "naplno" uverit nebo ne. Mam pritele vericiho, ktery ma svuj nazor a i kdyz trosku dela, jako ze si muzu myslet, co chci, myslim si, ze me krapet manipuluje, a to mi odpuzuje od viry. Ale sam v podstate nevim. Pomahaji me modlitby. Kazdy vecer dekuju Bohu za dobry(…)
Hledám Boha, ale mám pochybnosti - Neustále se mi honí hlavou myšlenky, že bůh neexistuje. Přemýšlím o křesťanství,  nebo spíš o buddhismu a hindduismu, protože mi přijdou v dnešní době modernější...
Hledám Boha; ve svém utrpení jsem tak sama - Dobrý den, mám problém se kterým si nevím rady. Trpím a ráda bych našla cestu k Bohu, nemám žádné přátelé a ani rodinu nebo někoho kdo by mi pomohl.A narazila jsem cestou na hodně nepříjemný lidi, kterým se věřit nedá a víru v boha vyměnili za obchod, mluvím o léčitelích a různých rádoby psychologů a guruu. Mohl by jste mi nasat , jak se přiblížit k Bohu a aby to nebylo nedůstojné člověka. Pokud(…)
Hledám církev, jejíž nároky bych dokázala splnit... - Na internetu jsem našla jakýsi ,,seznam hříchů". Je jich zde přes 600.
Hledám přímé vnímání Boha - Vážení přátelé, nevím, zda mi můžete poradit, ale opravdu "hledám přímé vnímání Boha a bez něho mě neuspokojí žádná víra ani dobré skutky" (Paramhansa Jógánanda). Hledám už několik let a vím, že Bůh existuje a je poznatelný. Vím to ovšem pouze intelektuálně a emocionálně. Hledám přímé zření Boha. Můžete mi poradit? Hledám vlastně gurua, který by mě vedl postupně k přímému vnímání Boha. Existuje i(…)
Hledám. Mohu nosit křížek? - Dobrý den, nedávno jsem začal věřit v Boha, ale zatím jsem se nestihl dát pokřtít a také nejsem plnoletý. Je správné nosit křížek a vlastnit bibli, přestože jsem zatím nebyl pokřtěn? Ohledně křížku, je nějaké kritérium, který je vhodný? Předem děkuji.
Chaos. Věřím si tak nějak podle svého. Jsem špatná??? - Dobrý den, jsem pokřtěná a i když jsme nechodili pravidelně do kostela, matka se snažila, abychom znali základní modlitby, uměli se pokřižovat se, dodržovali půst, zvyky, atd. Nyní jsem ve středním věku. Nedávno jsem se rozvedla. Přestože jsem si myslela, že je to vztah na celý život, manželství nebylo bohužel možné udržet. Momentálně v sobě cítím strašný chaos. Mám špatné svědomí, že(…)
Chci se nechat pokřtít - Chtěla bych se nechat pokřtít. Co je třeba pro to udělat? 
Chci se stát křesťanem a nevím, jak začít - Dobrý den. Je mi 19 let. Nikdy jsem Boha nezavrhoval, ale zároveň jsem k němu nebyl otevřený. Věřil jsem, že něco existuje, ale pokládal jsem se více méně za ateistu. Babička do kostela chodila a je křtěná a když jsem se jí ptal, zda věří, neodpověděla jasné ne a ani jasné ano. Ale myslím, že ač už do kostela nechodí a nemodlí se, tak věří. Moje mamka měla postoj jako já.(…)
Chci věřit, ale nechci být fanatikem, co se omezí jen na "duchovní život" - Chci v něco věřit ale křesťanství odmítám, protože znám hodně lidí, kteří podle mne podlehli natolik, že jejich životy se omezily pouze na "duchovní život". No a když hledám jinde a pročítám si jehovistickou strážnou věž musím se jen smát... Chci v něco věřit, ale nemůžu věřit v něco z čeho mám strach.. Co mám dělat když věřím na evoluci, když nechci svůj život nijak zásadně měnit, když se bojím(…)
Chci věřit, ale spousta věcí je mi nejasná - Dobrý den, byl jsem vychováván jako ateista, ale jak stárnu nedá mi to a přemýšlím o smyslu lidské existence, stvoření vesmíru apod. Studuji v Bibli, občas zajdu do kostela, zabrousím na Váš web.... Mám dost pochybností, musím přiznat. Za prvé mi připadá od Boha dost tvrdé, že vyhnal Adama a Evu z ráje za jeden jediný přestupek, mohl jim to odpoustit, odpouštět je přece správné, ne? Pak ta(…)
Chtěla bych být taky tak šťastná... - Zdravím. Je mi už 17 a myslím, že stále nerozumím, co ode mě Bůh chce. Mluvím s ním, modlím se, snažím se chápat všecky věci, které se dějí v mém životě, ale nic se nemění. Stále prožívám úzkost a deprese. Nedávno jsem byla s kamarádem do večera mimo město a nazpátek jsme stopovali. Zastavil nám jeden člověk a první, co se nás zeptal, bylo: Víte, kdo to byl Ježíš? Potom s námi stále mluvil o Bohu,(…)
Chtěla bych poznat a pochopit... - Jsem už v seniorském věku. Celý život mě provázejí otázky o víře, ale neměla jsem s kým o Bohu mluvit. Ráda bych pochopila ... Poradíte?
I vrazi v kriminále se obracejí k Bohu, a já pořád nic - Moje otázka je zcela jednoduchá, ale já sám si na ni neumím odpovědět. Proč nejsem schopen věřit v Boha? Tolik už jsem toho načetl a viděl. Zaráží mě, že i v kriminále se obracejí vrazi k Bohu a já pořád nic. Věřím jen sám sobě, svému zdravému rozumu, přesvědčení a vědám. Věřím jen svému svědomí a na něm mi záleží víc než na jakékoli víře. Všechna náboženství mi(…)
Já a křesťanství... - Nedávno jsem byla na bohoslužbě  a cítila se tam moc dobře.  Ale i když bych možná ráda věřila, nerozumím tomu. Nedokážu opravdu uvěřit tomu, že existuje nějaký Bůh, když jsem neviděla důkaz. Někdy to na mě působí jako manipulace s lidmi.
Jak poznat, které náboženství je to pravé? - Dobrý den, když je několik světových náboženství, jak má člověk vědět, které náboženství je pravé a podle kterého má žít? Jak má vědět, který Bůh je ten pravý, anebo že je jen jeden a není jich víc? A jaký má smysl modlit se např. za trpící a nemocné lidi nebo za lidi na druhém konci světa? Pomůže jim to nějak? Děkuju za vaše odpovědi. Hezký den.
Jak přijmout spásu a odpuštění skrze Ježíše? - Chtěl bych se zeptat, pokud Ježíš odčinil svojí smrtí naše hříchy, co má člověk udělat proto, aby tuto Boží pomoc uvedl do života? Nezdá se mi, že by to bylo dané každému, ale jen tomu, kdo Ježíše přijme do života. Jinak by asi svět vypadal jinak... Otázka je, co tedy proto udělat. Mam pocit, že ani křest neni zárukou věčného života, nevim, možná ano. Nevite podle čeho se pozná, zda Ježíš vstoupil(…)
Jak rozpoznat Boží hlas ve svém životě? - Dobrý den, rád bych se zeptal, jak rozpoznat Boží hlas  ve svém životě? Někdy nevím, zda jde o mé myšlenky a jen si něco nalhávám, nebo mě Bůh opravdu k něčemu vybízí, např. abych ve svém životě něco změnil... 
Jak se můžu obrátit? Bojím se konce světa - Dobry den, mam starost. Nevim, jestli jste jiz slyseli o starence z Bulharska, takzvana "Baba-Vanga"? Driv jsem mel o techto lidech jasny nazor, mel jsem za to, ze je to banda pomatencu a blaznu, kteri se snazi zviditelnit. Ovsem tato zena predpovedela 3. sv. valku na listopad 2010, a jelikoz se maji pouzit chemicke a jaderne zbrane, velice se bojim. Vsude na internetu jsou jeji predpovedi a ja z(…)
Jak se na mě dívá Váš Bůh? - Dobrý den, už několik let se angažuji v různých dobrovolnických aktivitách, dělám to ráda, naplňuje mě to. Mám spoustu plánů, snažím se o jejich úspěch a efektivitu. Za tu dobu jsem se setkala s křesťany. Sama jsem příznivcem spíše těch východních směrů. Pomáhá mi to. Věřím, že nastavení energetického systému těla člověka ovlivňuje mnohé, kolik má člověk energie a nápadů pro konkrétní práci, jak(…)
Jak se stát křesťanem? - Důležité okamžiky v životě potřebují přípravu. Na křest je také nutné se připravit. Většinou se můžeš připravovat na křest v místě bydliště – na faře – nebo pokud studuješ v nějakém větším městě, tak se přes různá studentská společenství dozvíš kontakt na studentského kaplana.
Jak se stavět k horoskopům? - Dobrý den, zajímalo ba mě, jak se mám stavět k využívání horoskopů a různých mimořádných schopností. Slyšel jsem, že to člověku může škodit. Děkuji Lukáš (…)
Jak začít? Modlitbou? - Mám pár otázek. Posledních pár dní mě moc přitahuje bůh a chtěl bych se stát věřicím a nevím, jak začít. Jestli modlením nebo něčím jiným. Děkuji za odpověď (…)
Je bůh opravdu dobrý? - Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je možné být přesvědčený, že je bůh opravdu dobrý? Myslím tím, jestli je vyloučitelné zvažovat i další možnosti. Co když je bůh jen znuděný, a tak stvořil svět, na kterým mu nezáleží, a jen si hraje s lidma jak kočka s hromadou myší, nebo je dokonce zlý a těší ho vidět lidi trpět. ... Jak mohu být přesvědčený, že je dobrý a ne jiný? A existuje nějaká literatura(…)
Je nutný křest, abych se mohla obracet k Bohu? - Moje výchova byla ryze ateistická, avšak má práce ve zdravotnictví mne přiměla k tomu, abych hledala pevnější pomoc a oporu, než mohou poskytnout lidé lidem. Dnes už jsem v důchodu, ale Boha hledám stále. Obracím se k němu s díky i prosbami, ale nikdy jsem nebyla pokřtěna. V kostelích nalézám klid. Ale v pocitech viny, bolesti, strachu si stále říkám: "Bůh má tolik potřebných! A ty nejsi ani(…)
Je treba chodit do kostola? - Dobry den, som z ateistickej rodiny, napriek tomu ale verim v Boha, aj v Jezisa ako istu jeho manifestaciu. Vela ludi tvrdi, ze pokial je clovek krestanom, musi chodit do kostola. Moja otazka ale znie, ci je to nutne. Kostol je pre mna temnym miestom pripominajucim stredovek a pocas omse sa vobec nemozem sustredit na nadviazanie vztahu s nim, vsetky tie ritualy mi pridu umele, popierajuce(…)
Je v pořádku, že nevěřím všemu co je v bibli? - Po přečtení Starého zákona jsem trochu na pochybách, jestli se mohu považovat za věřícího když zkrátka například nevěřím na teorii evoluce.
Je víra v Ježíše pro každého? - Zajímalo by mě, zda můžu následovat Krista, když vlastně přišel napravit židovský národ, s nímž ale nemám nic společného. (…)
Ježíš, Bůh a víra - Proč se modlíte k Ježíšovi, a ne přímo k Bohu? Vždyť byl člověk, a zároveň Bůh, tak jako my všichni. 
Jsem homosexuál a jsem trochu perverzní - existuje pro mě nějaké východisko? - Ahoj, jsem homosexuál a jsem trochu perverzní v oblasti sexu. Masturbuji 5 krat do týdne, a požívám alkohol a někdy kouřím marihuanu. Chtěl bych se zeptat, jestli by mi Vaše víra pohohla najít nějaké jiné východisko. Žijeme v hnusném a odporné světě, myslím si že bůh není a nebyl. Kde byl bůh v když k němu spínali ruce nevinní v koncentráku? Žiju svůj život na plno... Panenka Marie je k... protože(…)
Jsem nepokřtěný a přijímal jsem svaté přijímání - Přeji pěkný den, prosím, poraďte mi. Uvěřil jsem. Chci žít jako správný křesťan. Začal jsem chodit do kostela na mše. A po čase jsem začal přistupovat i k přijímání. Nejdřív jsem nevěděl, že se to nesmí. Pak jsem se ale dozvěděl, že k příjímání mohou chodit jen pokřtění. I když jsem se to dozvěděl, k příjímání jsem chodil stále dál… Vím, že bych neměl, ale nevím, co teď s tím. Chtěl bych se nechat(…)
Jsem pokřtěná. Co dál? - Dobrý den chci se zeptat. Rodiče mě po narození nechali pokřtít ale nic víc o tom nevím. V boha opravdu věřím ale chci vědět víc a víc se zapojit, dozvědět se vše a chodit do kostela. Proto se obracím na vás s radou jak začít. Předem děkuji za odpověď (…)
Jsem věřící, i když nechodím do kostela? - Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kdo je vlastně věřící?  Ten, kdo věří v Boha a chodí do kostela, nebo i ten, kdo věří, ale do kostela nechodí? V Boha věřím, ale přitom do kostela nechodím. Uvěřil jsem před 16 lety, kdy mi blízká osoba odešla do nebe. V tu dobu jsem se začal modlit a dodnes s Bohem denně rozmlouvám. Neřeším konkrétní víru (katolická, evangelická,(…)
Jsem věřící? - Nedokážu věřit v Boha tak, jak je popsán ve svatých textech.
K čemu je náboženství? - Chtěla bych se zeptat: Co přináší lidem náboženství a proč někteří lidé věří? Chtěla bych znát Váš názor...
Kde hledat Boha? - Osobně do kostela občas zajdu posedět, pomlčet, popřemýšlet, ale stále se sama sebe ptám: "A kde je ten Bůh, jak a kudy k němu najít cestu?" Tak ráda bych v něj věřila...
Kde hledat objektivní informace o víře, církvi? - Dobrý den, mám určitý problém se svým přístupem ke katolické víře a doufala jsem, že byste mi mohli pomoci. ... Nemohu o sobě říci, že jsem ateista a na druhou stranu se ani nehlásím k žádné církvi. Věřím, že víra je dar, který mi nebyl dán. Čtu bibli, občas jdu do kostela, ale boží přítomnost necítím a nevnímám, ani v modlitbě. Ráda bych, ale nejde to, nemůžu se přece přinutit věřit. ... Ráda(…)
Kde se setkat s křesťany? - Rád bych se někde setkal s podobně smýšlejícími lidmi, ideálně mého věku, se kterými bych si mohl promluvit o víře a s ní spojených tématech.
Kdo jsou děti Boží? - Setkal jsem se s názorem, že Božími dětmi jsou pouze křesťané. Tento vylučovací postoj se příčí mé víře. Vždy jsem měl zato, že všichni lidé jsou děti Boží. Je ale pravda že v Katechismu stojí, že dítem Božím se člověk  (…)
Když začátečník hledá cestu... - Dobrý den. Byl jsme vychováván v ateistické rodině, kde se v Boha nevěří. Nyní je mi 19 let a rozhodl jsem se pro životní změnu. Jsem přesvědčen, že víra je jedna z nejlepších věcí v životě. Již několik měsíců se nazývám věřícím, dokonce už teď cítím, jak mi tato víra dává do jisté míry novou energii do života. ... Zatím jsem ani jednou nebyl na nedělní bohoslužbě. Mám tak trochu obavu z toho,(…)
Komu Bůh zjevuje svá tajemství a vize? - Dobrý den, komu Bůh zjevuje svá tajemství a vize? Jaký musí být ten člověk?
Kostel a pláč - Občas se stavím v kostele. Vždy, když tam vejdu, tak na mě padne smutek a mám slzy v očích. Vlastně ani nevím, proč.
Krize (či absence) víry před křtem - Dobrý den, připravuji se ke křtu a narazili jsme s farářem na asi neřešitelný problém. Nemám víru v hloubce a kvalitě, kterou by farář potřeboval, aby mi s klidným svědomím mohl křest udělit.
Krize víry, poklesy, zklamání Boha - Poslední dobou mám pocit, jakoby moje víra byla "mrtvá". Modlitba mi přijde rutinní, nevýznamná. Dříve ve mně vyvolávala pocit naděje, jistoty, bezpečí,... Nyní ve mně vyvolává spíše pocity jako by byla nedostatečná. Přijde mi, že není pro Boha dost dobrá... Mám pocit, že jsem od Boha strašně vzdálen. 
Krize, obezita, samota - Bude mi 40. Měl jsem velmi stresující a náročnou práci. Krásný vztah, který jsem měl, se nevydařil a dnes se už nedokáži zamilovat. Nyní jsem sám, obézní, a bez sil stav věcí měnit.
Křest dětí bez souhlasu rodiče - Dobrý den. Manželka nechala bez mého souhlasu a proti mé vůli pokřtít naše děti. Já sám nejsem pokřtěný. Chtěl bych nějaké vysvětlení, jak je to možné a zda se to dá zrušit. (…)
Křesťanství je mi blízké, ale... - Jsem ze zcela nevěřící rodiny, doma se o víře nikdy nemluvilo, když tak o církvi a to ne zrovna pozitivně. Vždy jsem byl ale vnímavější a tušil, že je něco více - tehdy jsem neuměl identifikovat, oč se jedná. Již dvakrát jsem byl velmi blízko vlastní smrti,
Lze považovat ateismus za určitý náboženský směr? - Dobrý den, lze ateismus považovat za určitý náboženský směr? Dočetl jsem se, že např. buddhismus je tzv. ateistické náboženství. Děkuji (…)
Má ateista šanci na věčný život? - Dobrý den, už několikrát jsem se ptal několika ostatních křesťanů na věci okolo přijetí Krista jako jediné záchraně před smrtí. Dostala se mi odpoveď, že ateista, ať se chová sebelépe, nemá šanci na posmrtný život. To mi přijde kruté a nespravedlivé. V bibli je psáno: "Jedině ten, kdo mě přijme, vstoupí do království božího", ale jak je myšleno to "mě"? Věřím, že tím MĚ vnímá(…)
Má křesťanství nějaká zásadní pravidla? - Chtěla bych se stát křesťankou, tak mám pár otázek: 1. Mám se modlit před každým jídlem a když jdu spát? 2. Je povoleno jíst maso, anebo naopak maso vůbec nejíst? 3. Má křesťanství nějaká zásadní pravidla, popř. jaká? (…)
Mám problém uvěřit v božství Ježíše Krista - Upřímně moc nevím, co s tím, protože si dobře uvědomuji, že Ježíš Kristus je ústřední bod křesťanství a bez tohoto nejen, že nemůžu v budoucnu přistoupit ke křtu, ale vlastně vůbec nemohu být v srdci ani v mysli křesťanem. Jak k tomuto přistupovat? 
Mám strach, že se Bohu nelíbím - Poslední dobou mám hrozný strach z Boha. Mám pocit, že se mu nelíbím,  protože kouřím a nedokážu přestat a ještě další věci...
Mám strach, že ve víře hledám jen útěchu - Můj život se momentálně nachází v opravdu nemilém bodě, skoro ve všech jeho rovinách je něco zásadně špatně. Začala jsem hledat útěchu v modlitbě. Snažím se být pravdivá, ale mám strach, že klamu sama sebe...
Mám věřit jen ze strachu z pekla? - Dobrý den. Jsem pokřtěn, ale nebyl jsem k tomu nějak veden a proto nevěřím. Zárověň jsem také zastánce vědy a techniky. Mám ale strach z možnosti, že je to skutečné. Proto mám dotaz, jestli mám věřit jen ze strachu z pekla a dělat to, v co nevěřím.  V tom případě se mi totiž víra zdá jako (…)
Miluje mě Bůh, i když nepatřím do církve? - Dobrý den, uvěřila jsem v Boha, ale nežiji jako křesťan. Nechodím do kostela, nejsem pokřetěná apod. Ale se snažím Boha najít sama, čtu si Bibli a ráno, večer se modlím, pročítám si váš web a místo kostela si v neděli dělám doma "kostel", že si čtu déle z Bible, přečtu si tu nedělní liturgii, co posíláte apod. Už delší dobu mě ale trápí nějaké věci - chtěla bych se zeptat: Bude mě Bůh milovat, i(…)
Modlím se, ale nemůžu chodit do kostela - Dobrý den chtěla bych se Vás na něco zeptat. Možná to je blbost ale já nevím. Žiju v nevěřící rodině, ale já věřím. Problém je v tom, že nemůžu chodit do kostela (je mi 14). Vím, že bych v neděli měla, ale já nevim, jak to tam probíhá a co se tam děje a vůbec nevím, jak to říct rodičům. Myslíte, že se na mě za to Pán zlobí? Děkuji. A pak bych se chtěla zeptat, když se modlím k Bohu, tak nevím,(…)
Modlitba - nenamlouvám si něco? - Dobrý den, poslední dobou jsem si navykla 'mluvit' s Ježíšem. Zkrátka si najdu chvilku ticha a proberu s ním den. Zeptám se ho, poprosim ho o odpuštění a jsem v těch chvílích nejvíce šťastná. Jenže nevím, jestli si to jen nemyslím a ''nehraju si na něco''. Poraďte mi prosím.
Mohu se považovat za křesťana? - Uvěřil jsem v Boha a  snažím se svou víru žít. Má to ale jeden háček a to ten, že se mi protiví žít ve společenství (jsem poměrně dost samotářský člověk). Často se sám sebe ptám jestli jsem skutečně křesťan, když to nechci spojit se svým veřejným životem.
Mohu se stát křesťanem? - Dobrý den. Jsem alkoholik. Před určitoudobou jsem se stal členem sdružení Anonymní Alkoholici. Toto sdružení pracuje na principu skupinové terapie a uvědomění si vyšší po/moci. Vždy jsem byl silně nevěřící a až agresivní v otázkách náboženství. Utrpení, které pramenilo z mé nemoci, způsobilo, že jsem zcela rezignoval na své zásady a myšlení. Nyní, když abstinuji, vnímám změnu... Dokázal jsem(…)
Mše - proč musím klečet, když bych zrovna raději stála? - Dobrý den, začala jsem občas chodit do katolického kostela na mši, ale neřekla bych, že jsem katolík, jsem křesťan, ne katolík. Mám tolik dotazů ohledně katolické církve. Nyní bych se ráda zeptala na průběh mše. Proč se v některou chvílí stojí, v některou klečí a v některou sedí? Neměl by dělat věřící to, co cítí v srdci? Taky nechápu, proč se lidé modlí: "Pane, nezasloužím si,(…)
Musím chodit před křtem na náboženství? - Dobrý den. Jsem už dospělá a chci se nechat pokřtít. Podmínkou ovšem je,že budu jeden rok chodit na náboženství. Je to nutné? (…)
Může být člověk šťastný i bez Boha? - Dobrý den, mám nějakou jistotu, že pokud budu žít s Bohem, budu v životě šťastný? Může být člověk šťastný i bez Boha? (…)
Může i ´nekřesťan´ přijít do nebe? - Dobrý den, mám otázku: může ateista přijít do nebe, žije-li čestným životem a snaží se konat dobro? A propos, co třeba muslimové a "jinověrci"?
Můžu chodit do kostela? Nechci být pokrytec... - Můžu se chodit modlit do kostela, přestože nejsem v názorové shodě s některými věcmi, které hlásá církev? Zejména jsou to témata antikoncepce (nikoliv potraty), používání kondomů, neomylnost papeže. Kostel je mi blízkým místem, ale přišlo by mi pokrytecké, kdybych chodil do kostela proti Vašemu přesvědčení.
Na křesťanství mi vadí neustálé připomínání viny - Dobrý den, chci se zeptat, existuje nějaká křesťanská církev, která nestaví člověka do pozice viníka?  Zkrátka toho, kdo má problém už jenom tím, že se narodil? Čili církev, která nehlásá teorii dědičného hříchu? Děkuji.
Náctiletí - křest nezletilých - Dobrý den, chtěla bych se nechat pokřtít, ale četla jsem, že musí být alespoň jeden z rodičů pokřtěný. 
Nedovedu myslet na věčnost bez svých blízkých - Dobrý den, jsem z ateistické rodiny, přesto jsem v dospělosti přijala křest a vychováváme s manželem své děti ve víře. Za své rodiče a sourozence, se kterými máme pěkné vztahy, se denně modlím, ale nevím, jestli je v mých silách otevřít jim srdce k Pánu a pomoci jim ho přijmout. Zatím tato témata odmítají, přesto jsem přesvědčená, že v podstatě žijí v křesťanské morálce. Nedovedu myslet na věčnost(…)
Nechceme děti vychovávat ve víře - S partnerem bychom rádi měli svatbu v kostele, ale v otázce výchovy dětí se shodujeme, že bychom rádi ponechali dětem svobodu rozhodnutí ohledně jejich víry. Je překážkou pro uzavření katolického sňatku (…)
Nechci být exot - Dobrý den, chtěla bych se na Vás obrátit. Jsem z nevěřící rodiny, v mém okolí neznám nikoho, kdo by věřil. Snažím se chovat jinak než dřív, např. si myslim, že když se budu chovat ,,odvázaně", budem s kámoškama ,,pomlouvat", dělat si srandu, že je to hřích a radši se teda straním, aby všecko bylo v pohodě. Někdy se zas bojím, že jsem se špatně pomodlila , udělala něco špatně, třeba, že jsem si(…)
Nechci sloužit církvi, ale Bohu - Celkový obraz církve, jejích skandálů, otázka jejího majetku a restitucí,..to vše brání lidem jako já ke vstupu do jejích řad.
Nejsem katolík fanatik - Dobrý den, předem se omlouvám, jestli někoho urazím, ale zeptat se musím. Myslím si, že jsem věřící člověk, ale spíš věřím v Boha jako součást filosofie, ...
Nejsem si svou vírou jistá - Dobrý den, je mi 15. Poslední rok se pohybuji v okruhu věřících lidí , chodím do kostela, na duchovní obnovy, různé srazy atd. Ale nejsem si zcela jistá, jestli opravdu věřím. Tak před 3 lety jsem dostala od jednoho otce dětskou bibli a před nedávnem jsem ji vytáhla a začínám ji číst ve snaze se o Bohu více dozvědět, ale nějak necítím, že je tu Bůh se mnou... Prosím poraďte mi, jak se mám Bohu(…)
Nejsem věřící, ale chci být - Nejsem věřící... ale jeden můj blízký přítel je, a kvůli němu začínám být taky. Vždy když si třeba přečtu článek na vašich stránkách, i kdyby byl o pár větách, zaměřen na křestanství, cítím, že jsem věřící. Ale sama o sobě vím, že nejsem, ale chci být, udělám pro to cokoliv. Cítím, že má láska k Bohu není taková, jakou bych si přála mít...co mám dělat?
Nekonečné čekání ve frontě na Boží milosrdenství - Vážená redakce, jsme svědky postupující ateizace národa. Dle mého názoru je možná jednou z příčin pocit zbytečnosti modlení. Vím velmi dobře o konkrétních lidech, dlouhá léta prosících o základní lidské potřeby - zdraví, práci, urovnání rozháraných rodinných poměrů etc. Žel, nebeská sféra jaksi nereaguje. Je možno těmto doslova postiženým zazlívat jejich postupný odpad od víry, ba dokonce získaný(…)
Nemám na to být křesťanem - Před časem jsem se začala zajímat o křesťanství a začala se modlit. Měla jsem radost z toho, že nás Bůh miluje, toužila jsem tolik po lásce. 
Nemohu přijmout Ježíše jako Vykupitele - Dobrý den. Je mi 19, jsem z nevěřící rodiny, ale byl jsem vždy víc duchovně založený než zbytek rodiny. Před nějakou dobou jsem poznal věřící dívku, a jak to bývá, začali jsme spolu chodit. Začal jsem s ní chodit také do kostela a na všelijaké farní akce a před nějakou dobou jsem uvěřil v Boha. Kde nastává problém? Problém nastává, že nedokážu přijmout a uvěřit, že Ježíš zemřel na kříži za nás(…)
Neodpustitelný hřích - Narazil jsem na pojem "urážka Ducha svatého" - neodpustitelný hřích. V dobách, kdy jsem o Bohu víc než pochyboval, jsem byl někdy tak rozhořčený nad určitými  body víry, že jsem Boha urážel.
Nepokřtěný v kostele, znamení kříže - Rád bych se zeptal, jestli je kromě svátostí ještě něco zapovězeno nepokřtěným v kostele.
Nesmím chodit do kostela - Moje mamka si myslí, že člověk nemusí číst Bibli ani chodit do kostela. Myslí si, že stačí jen věřit.
Nesrozumitelná katolická církev se spoustou nesrozumitelných pravidel - Dobrý den, snažím se poznat Boha (nepatřím do žádné církve). Chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení několika věcí: 1) Proč je v učení katolické církve tolik nepůvodních pravidel a nesrozumitelnosti? Proč je hlavní náplní čtení knihy, které obyčejný člověk pořádně nerozumí, ale psali ji ti, kteří byli prý "inspirovanější" Bohem. Proč se církev nezaměřuje hlavně na zlepšení pěstování(…)
Nevím, jestli věřit, nebo nevěřit? - Nevím, jestli věřit nebo nevěřit. Celý život kolísám z jedné strany na druhou. Celý můj život je utrpení. Narodil jsem se do nefungující rozpadlé rodiny, kde se žilo ve světě za hranicí zákona.  Nemám jedinou hezkou vzpomínku, necítím radost ani lásku a nikdy jsem ani necítil. Celé dětství jsem byl manipulovaný a šikanovaný .  Když jsem někomu dal upřímnost a(…)
Obrátila jsem se k Bohu a teď nevím, co dál... - Je mi 21 let, v naší rodině byla věřicí pouze moje prababička, která už nějaký ten rok bohužel nežije.Nikdy jsem netvrdila, že bůh neexistuje, ale znáte to, mluvila jsem s ním tak jednou do roka, když mi šlo o kejhák. Už to nešlo dál, řekla jsem si, že potřebuji změnit způsob svého života a jediný, kdo mi může pomoct, je bůh. Zbavila jsem se "kamarádů", kteří mě tahali akorát tak do(…)
Obrazy, sny, vize od Boha - jak rozlišit? - Již po druhé v mém životě jsem měla velmi intenzivní zážitek. Z ničeho nic jsem ucítila silné vnitřní světlo, teplo,  a ujištění,  že se mé problémy brzy vyřeší. 
Odpovědnost za náš život a Boží soud - Nemyslím si, že by se člověk mohl svobodně rozhodnout - nezávisle na tom co prožil a na současné situaci.  
Odpuštění hříchů - Dobrý den, Může i někdo jiný odpouštět hříchy než Bůh?
Otázka návštěvy kostela - Dobrý den, Nejsem člověk pokřtěný a v boha spíše doufám, než věřím. Párkrát jsem pocítil potřebu zajít do kostela, kdykoli jsem však vzal za kliku, byly dveře zamčeny. Loni o dovolené jsem na náměstí v jednom městečku objevil kostel, který byl otevřený. Mohl jsem tam chvíli spočinout a byl to pro mne silný zážitek. Cítil jsem se nesmírně osvěžen. Chtěl jsem se zeptat, jestli je v Praze nějaký(…)
Otázky hledajícího -  Co s lidmi kteří žili tisíce let před Kristem? Co s lidmi věřícími v jiná náboženství? Jak zpracovat rozpory mezi Starým  a Novým zákonem?
Označování sexu za hřích mi nedává smysl - Křesťanství mi je svým způsobem velice blízké, obecně je to pro mě velmi sympatické náboženství. Co mi ale na křesťanství nedává přílišný smysl, jsou sexuální hříchy.
Pár dotazů zvědavého ateisty - Proč Věřit? Rozumějte, pokud Bůh existuje, proč vyžaduje, abychom v něj věřili? Proč se nám nezjeví a neřekne nám na rovinu, jak to je?
Potřebuje Bůh kostel? Krize víry. - Trochu tápu nad tím, jak vlastně takový dotaz položit, zkusím to říci formou příběhu. Vyrostla jsem v křesťanské rodině. V dětství jsem naprosto nefalšovaně věřila, že Ježíš stojí při mně, se vším mi pomáhá, dokonce jsem věřila, že mohu s Pánem Bohem mluvit a že mi bude odpovídat.
Proč Boha neslyším? - Čtu Bibli, ale pořád Boha neslyším! Modlím se k němu. Ale nevím, proč ho pořád neslyším? Prosím, pomozte mi....
Proč mám tak složitý život? - Nedávno jsem na webu www.vira.cz četla článek „Bůh do všech situací“, kde bylo napsáno, že Bůh miluje každého člověka a že křesťané prošli s touto zprávou celými svými dějinami. Máte asi pravdu, ale proč mám já tak složitý život a ještě k tomu plno nemocí? Můžete mi to, prosím, nějak vysvětlit? (...)
Proč mi Bůh neodpovídá? Urazila jsem ho? - V mezilidských vztazích funguje, abych mohla druhého přijmout a důvěřovat mu, musím ho nejdřív důkladně poznat, něco spolu potřebujeme zažít, strávit s ním nějaký čas, projít různými zkouškami a tím vším vztah prohlubovat. 
Proč není dar víry dopřán všem? - Dobrý den, již několikrát jsem se na vašich stránkách setkala s výrokem, že víra je dar. Proč není tomuto daru dopřáno všem? A co třeba pohanské národy, které se nikdy s křesťanstvím nesetkaly? Tito lidé automaticky nebudou spaseni? Přijde mi to nespravedlivé. Děkuji za objasnění. (…)
Proč si myslíte, že existuje Bůh? - Někdy je blízký, někdy velice vzdálený. Ale doufám a věřím, že jednou, na konci života, bude jeho existence jasná.  
Proč věříš v Boha? - Proč věříš v Boha? Řekni mi něco o tom. Úplně cokoliv. Třeba něco o Bohu… Proč se vám-nám neukáže? Nebylo by to jednodušší? Proč s námi nemluví? Jak by Bůh (když tvrdíš, že existuje) mohl dopustit všechno to zlo ve světě?
Proč věřit? - Dobrý den, byla jsem na vašich stránkách ...http://krestanstvi.cz/..., kde jsem získala Váš mail ... také jsem si četla nějaké články o křeštanství na internetu ... a tak bych se chtěla zeptat, co by mi to křestanství dávalo? Proč vlastně v Boha věřit?
Proč zrovna křesťanství? - Po celém světě se vyvinula spousta náboženství. Co vás přesvědčilo / proč věříte, že zrovna křesťanství má pravdu?  Myslíte, že věřící jiných náboženství nepociťují přítomnost svého boha nebo že od něj nedostávají odpovědi? (…)
Procházím krizí, mám strach, co bude. - Vlivem těžkých životních okolností posledního roku, jsem začal zpochybňovat vše, v co věřím. Když jsem se obrátil na přátele, otočili se ke mně zády. Zůstal jsem sám.
Přijme mě Bůh? Přece jen jsem nebyl správný člověk... - Potřebuji poradit v mé cestě životem. Když mi bylo asi 10 let, dost jsem četl. V té době jsem si začal připouštět, že Bůh možná existuje. Bohužel jsem začal dospívat a zapomněl jsem na všechny ty hezké věci, které jsem četl a se kterýma jsem se chtěl v mém nitru ztotožnit. Chytil jsem se špatných lidí (...)
Rád bych změnil svůj život, ale světec ze mne nebude - Vážená Linko víry, před nedávnou dobou jsem se začal zajímat o křesťanské učení, protože bych chtěl nalézt smysl života ve víře v Boha. Když jsem si ale přečetl článek o zpytování svědomí na vašich stránkách, přijde mi, že jsem nenapravitelný hříšník, především v neschopnosti vzdát se všeho světského. Opravdu po nás Bůh chce, abychom se vzdali radosti z čehokoliv, co je světské? Rád(…)
Ráda bych se stala křesťankou, ale nemám na to - Dobrý den,  rozumím Vašemu dilematu, na jednu stranu by člověk chtěl přijmout křesťanství se vším, co k tomu patří, na druhou stranu si připadá zcela nepatřičně,  protože vnímá své limity.  Já, když jsem si poprvé přečetla Lukášovo evangelium ,  jsem si také říkala, že křesťanství není pro mě, protože podle něj nedokážu žít.
Reinkarnace a křesťanská víra? - Vrátil jsem se ke katolické víře asi před třemi roky. Chodím pravidelně do kostela, modlím se, čtu duchovní literaturu... Všechno by mohlo být v pořádku, ale z dřívější doby věřím v reinkarnaci. Jak z toho ?
Rozdíl katolíci - evangelíci - Již dlouho přemýšlím o křtu, ale nemohu se rozhodnout, jestli v protestantské nebo katolické církvi.
Sen? Může Bůh promlouvat skrze sny? - Může Bůh i v současnosti komunikovat s člověkem skrze sny, nebo tato možnost byla k dispozici pouze v biblických časech? Nejsem pokřtěný, ani jsem nebyl věřící
Slyší mě Bůh, když nechodím do kostela? - Dobrý večer. Jsem tak ráda, že vám můžu napsat a poprosit o radu. U nás v rodině se stalo něco moc smutného. Umřela mi babička. Bylo to nečekané. Ležela krátce v nemocnici, navštěvovala jsem ji, ale vůbec by mě nenapadlo, že se nevrátí. Pokaždý jsme ji utěšovali a já odcházela se slovy, babi, drž se. Místo abych jí řekla, mám tě moc ráda. Proč to včechno pokaždé člověku dojde, až když toho(…)
Smysl křtu - je křest nutný? - Dobrý den, je mi 16 let a často přemýšlím o víře, čím víc přemýšlím, tím víc jsem přesvědčená o tom, že v Boha věřím. Ostatně když se člověk opravdu dívá kolem sebe, nachází tolik věcí, které si celé lidstvo nedokáže vysvětlit pomocí exaktních věd, že mu ani nic jiného než uvěřit v Boha nezbývá. Pokřtěná ale nejsem a do kostela moc často nechodím, protože mi přijde, že všichni okolo ví, že mezi ně(…)
Snažím se. Je to dost? - Dobrý den, chtěl bych se zeptat,  jestli pro víru stačí, když čtu každý den 5 stránek Bible a  modlím se 5x týdně a ještě dělám nějaké rituály.  Do kostela zatím nechodím, ale v dospělosti bych chtěl. K tomu se snažím omezit masturbaci. Chtěl bych se zeptat, jestli to takhle stačí. Předem děkuji za odpověď.
Soužití věřících a nevěřících ve vztahu - Kvůli partnerce jsem začal studovat víru. Rozhodně se nestavím Bohu, jen mě zaráží pohled církve na sexuální život mimo manželství, je to pro mě takřka nepochopitelné...
Splín po obrácení - Bojím se přijít za nějakým duchovním,  protože si nejsem úplně jistý, jestli věřím opravdu celým srdcem,
Strach z víry? -  Bojím se chodit do kostela, protože vůbec nevím, jak se tam mám chovat. Mám strach ze sebe. Neumím se modlit. 
Svatba v kostele po narození dítěte - Dobrý den, chtěla bych se vás tímto zeptat, jestli je možné mít svatbu v kostele (vzhledem k tomu, že s partnerem jsme k Bohu došli teprve nedávno, nejsme ani jeden pokřtěný) i v případě, že se nám již narodila dcera. U obou jde o prvního partnera, to znamená, že nemáme závazky z minulých (respektive žádných) vztahů, jsme oba svobodní. Před několika měsíci se nám změnil život a ráda bych(…)
Svou víru prožívám v soukromí. Kostel a církev mě děsí. Je to špatně? - Chci se zeptat: o samotě i ve vztahu k lidem v sobě cítím přesvědčení o své víře. Bůh je se mnou,  když se trápím nebo řeším otázky lásky a lidství. Vnímám, že je se mnou neustále, ale nemohu se stát součástí komunity, která se modlí a pěje na něj chvalozpěvy. Děsí mě to hromadné poblouznění bohem a chození do kostela. Přece v žádném domně nebydlí bůh, tak proč tam chodit? Bůh je v každém z(…)
Toužím po křtu, ale mám strach, že přijdu o své blízké - Poslední dobou myslím pořád na to, že jednou budu třeba po smrti úplně jinde než moji nejbližší, kteří v Boha neuvěřili. Je to vážně tak? Jsou věřící lidé jinde než nevěřící? 
Toužím po křtu, ale nevím, jak začít - Dobrý den. Již delší dobu jsem věřící,chodím na mše,modlím se doma a před několika lety jsem se rozhodl pro křest. Nevím, jak začít. Všichni mí přátelé jsou nevěřící nebo vyznávají jiné (…)
Toužím po víře... - Dobrý den, jsem pokřtěná, pocházím z katolické rodiny. Všichni mí příbuzní věří v Boha, nakonec i moje matka, která vždycky Boha zavrhovala, začala chodit do kostela... já sama o sobě si myslím, že věřím... v něco, nevím, jak to popsat, v nějakou bytost "tam nahoře". Z nějakého důvodu jsem začala "toužit" (nevím, jestli (…)
Vadí mi zlato v kostelích - Dobrý den, jsem pokřtěný katolík, do kostela jsem ale nikdy nechodil. Poslední dobou tak trochu ale hledám své místo. Nedávno jsem navštívil jeden husitský kostel. Oslovil mě svou prostotou narozdíl od zlatem přeplácaných katolických kostelů. Ježíš Kristus přece kázal bez zlata!!! Tato mentalita je mi bližší. Přemýšlím, jestli zůstat katolík nebo se stát husitou? Myslíte, že byste mi mohli(…)
Věřím v Boha - co s tím? - Prosím Vás mám menčí problém rodiče jsou nevěřící ale já věřím v Boha k tomu mě přivedla babička. ale ona už nežije takže mě nestihla dát pokřtít. Co s tím?
Věřím v Boha, ale zapomínám na něj - Bojuju s výčitkama, že na Boha zapomínám. Přijde mi, že zároveň věřím i nevěřím. Nebo  že věřím, jen když si vzpomenu... Co s tím?
Věřím, ale s něčím nemohu souhlasit - Dobrý den, po mnoha letech jsem začal opět chodit do kostela. Dříve jsem hledal smysl v různých filosofiích, buddhismu. Dnes mám rodinu a z různých důvodů opět vnímám, že křesťanství je mou cestou. Bohužel moje potřeba upřímnosti mi nedovoluje jít ke zpovědi a svatému přijímání, protože si myslím, že pokud moje nejhlubší přesvědčení nesouhlasí s některými "články křesťanské víry" jako např.: -(…)
Víra a modlitba jen pro pokřtěné? - Dobrý den, celých 48 let jsem žil jako ateista, i když to nebude to pravé označení, snažil jsem se více či méně úspěšně dodržovat Desatero Božích přikázání a lásku považuji za vrcholný dar, jaký může člověk získat a prožít. Naše manželství nebylo uzavřeno před Bohem, přesto má pro mě ten samý význam. A teď k otázce, na počátku tohoto roku mě najednou oslovil Bůh. Z čista jasna jsem uvěřil v něho a(…)
Víra versus církev - Dobrý den, nejsem pokřtěná, ale v poslední době mě velmi oslovuje křesťanství a cítím, že je to přesně to, co hledám... Mám ale problém přijmout i církev - připadá mi příliš formalistická, že klade důraz na hierarchii, pravidla... Např. když jdu mši, tak se nedokážu moc soustředit na duchovní prožitek, pořád se vstává, kleká a mě to jaksi vyrušuje. Na druhé straně cítím, že bez ní to nepůjde a(…)
Volá Bůh skutečně každého? - Dobrý den, ráda bych věděla Váš názor na otázku, o které již nějakou dobu přemýšlím... Pocházím z nevěřícího až ateistického prostředí (rodina a přátelé). Vždycky jsem ale o boží existenci přemýšlela a v různých životních etapách jsem byla více či méně nakloněná tomu že by Bůh mohl existovat. Před několika lety, možná i pod tíhou životních událostí, (…)
Volba správné církve - Dobrý den, doposud jsem “nevěřícím”, přestože blízkost „někoho, kdo člověka přesahuje,“ pociťuji už dlouho. Chtěl bych začít navštěvovat kostel a vstoupit do církve, ale nedokážu se rozhodnout pro vhodnou církev. Také nevím, jestli je případně možné církev během hledání měnit. 
Vymodlené dítě a strach z Boha - Delší dobu jsme si přáli rodinu, ale dítě nepřicházelo. V zoufalství jsem, v podstatě jako ateista, žádala Boha, aby mi dítě dal. Někdo řekne Boží slitování, někdo že jen blbá náhoda. Ale zanedlouho po pronesené modlitbě jsem doopravdy zjistila, že jsem těhotná. 
Zákon přitažlivosti (The Secret) - Tato filozofie tvrdí, že pomocí naší myšlenky dokážeme přivolat to, na co myslíme. 
Zážitek osvícení? - Zdravím Vás. Chtěl bych se svěřit s mým prožitkem. Napíšu to stručně. Váhám stále, zda jsem nepřišel o rozum. Jsem racionální člověk bez vyznání, který byl vychovávaný bez víry. Jednoho dne jsem si cvičil a najednou se něco stalo, něco mě ovládlo, něco ke mně přišlo. Moje tělo vše dělalo spontánně a samo. Ležel jsem na zemi, klečel na kolenou a prosil Boha o odpuštění. Stalo se to ve chvíli, kdy(…)
Zvláštní sen - Nedávno se mi zdál velmi zvláštní sen. Ocitl jsem se v něm  na neidentifikovatelném místě, obklopily mě neznámé bytosti. Prožíval jsem obrovský strach.

„Vidíš, asi nejsi dobrý křesťan, když tě Bůh neslyší“ - Nedávno jsem uvěřil. Rodiče z toho nejsou vůbec odvázaný. Často mi říkají, jaká je víra blbost. A navíc se mi někdy hnusně posmívají, když se mi třeba něco nepodaří ve škole, říkají: „Vidíš, asi nejsi dobrý křesťan, když tě Bůh neslyší““. Ale já věřim, že Bůh je se mnou. Děsně mě štvou. Mám na ně vztek. Proč mi to dělají? Nevim, jestli jim to budu schopnej někdy odpustit.
Bojím se jít do kostela - Mám takový problém. Jsem věřící, ale bojím se jít do kostela.  Prosím, poraďte mi, co s tím mám dělat.  Děkuji. 
Co dělat? Návrat ztraceného syna... - Byl jsem pokřtěn jako katolík před více jak padesáti lety. Před časem jsem se obrátil k Bohu, začal se modlit a chodit na bohoslužby. Moc toužím po tom dát svůj život do pořádku, čerpat sílu ze svátostí ...
Co je to modloslužba? - Nechápu, proč by to, že se něčemu věnujeme víc než Bohu, měla být modloslužba. 
Co je třeba ke křtu dospělého? - Dobrý den, uvěřila jsem v Boha a poslední kvartál chodím v neděli do kostela. Nejsem pokřtěná. Uvažuji o tom, že se nechám pokřtít. Můžete mi napsat, co je k tomu zapotřebí? Potřebuji jako dospělá kmotry? Je to veřejný obřad? Vdávala jsem se na radnici a moje děti nejsou pokřtěné, s vírou teprve začínám. Je to při křtu problém?
Esoterika a okultismus jsou mou cestou k Bohu a k Ježíši - Díky za vaši krásnou stránku, dočetla jsem se mnoho zajímavých věcí. Měla bych však pár výtek. Z celého srdce doufám, že se na mne nebudete zlobit a odepíšete mi. Jako malá jsem byla babičkou vedena k víře, ovšem div ne bičem. Byl to můj velký fousatý strašák. Později jsem do kostela naštěstí chodit nemusela.(….) Před dvěma roky se mi do rukou dostala vskutku fascinující publikace Mystéria Temné(…)
Hledám Boha - prosím o tipy na literaturu - Dobrý večer, rád bych se zeptal, jaká literatura, ale myslim opravdu kvalitní literaturu, je vhodná pro mě jako protestanta. Mám doma klasickou Bibli, kterou pročítám. Dospěl jsem do fáze, že bych se rád zařadil, a nejvíce mě to táhne k protestanství. Děkuji za odpověď a za typy na literaturu.
Homosexuál a víra, jde to dohromady? -  Nedávno jsem potkal jednoho skvělého kluka, který je hodně věřící. Je mi s ním dobře, ale nikdy bych mu nechtěl  ublížit.  Mám totiž homosexuální orientaci.
Jak mám znovu najít víru? - Moje rodina je křesťansky založená a i já jsem pokřtěná. Jako malá jsem se každý večer modlila a chodívala jsem i do kostela, jenže v jednom období se ve mně něco zlomilo. Prožila jsem těžké věci a Bůh jako by mlčel. Přičítala jsem mu pak vinu za všechno, co se stalo. Nedávno jsem si našla kluka z křesťanské rodiny. Když jsem k nim přijela, bylo to něco úžasného. Klid, pohoda a tradice. Obdivuji(…)
Jak slavit Velikonoce v nevěřící rodině? - Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, a to s blížícími se Velikonoci. Je mi 15, uvěřila jsem, ale do kostela nechodím. Jelikož jsem v naší rodině jediný věřící člověk, tak je pro mě velmi těžké slavit svátky naplno. Moc mě trápí, že nemám odvahu přiznat, že věřím a že bych chtěla chodit do kostela. Bojím se, aby si na mě ostatní členové rodiny ,,neukazovali prstem".
Jak uvěřit srdcem? - Možná, že Nikodém také věřil rozumem (věděl, chápal souvislosti...), jen bylo těžké přijmout něco takového i na rovině emocí.
Jaká jsou pravidla křesťanského života? - Dobrý den. Jmenuji se Petr a je mi 15 let. Asi před rokem jsem začal věřit v Boha, rodiče jsou pokřtění, ale já ne. Do kostela také nechodím, ale řídím se Božím přikázáním a konám dobro. Chtěl bych se Vás zeptat na nějaká "pravidla", třeba jsem se dočetl, že nesmím kouřit, pít alkohol, pít kávu ani čaj. Mohli byste mi, prosím, poslat ještě nějaká další základní pravidla? A ještě jeden dotaz:(…)
Je možná zpověď, když nejsem pokřtěná? - Dobrý den, Uvěřila jsem asi před rokem. Po celou tu dobu jsem nikdy nebyla u zpovědi. Mohli byste mi, prosím poradit, co s tím a případně, jak taková zpověď probíhá? Také bych se chtěla nechat pokřtít. Co všechno pro to musím udělat?
Je možné přejít od křesťanství k judaismu? - Dobrý den, je mi 20 let, od narození jsem křesťan, ale od 15 let se spíše ztotožňuji s judaismem. Je možné změnit víru? Pokud ano, jak a kde je možno toto učinit? Děkuji.
Je možné, že mě kontaktoval Bůh? - Dobrý večer, nepíšu vám ani tolik proto, že s něčím potřebuji poradit, ale rád bych se s Vámi podělil o zážitek. Nedávno jsem měl depresi; už týden byla největší zábavou třídy věta "jsme z opice" nebo "bůh neni, žiješ v iluzi"...atd. Zrovna jsem se bavil s kamarádem, který sice nevěří, ale snaží se mě chápat. Říkal jsem mu, jak mi je, a když jsem řekl větu "svěřit se Bohu", proskleným stropem se(…)
Kniha pro hledajícího - Dobrý den, prosím jaké konkrétní tituly (či aspoň autory) byste mi doporučili pro člověka, který je pokřtěný, ale aktivně vírou nežije, o víře nic neví, avšak má otázky ohledně Boha, ohledně smyslu života, ohledně toho, co je po smrti.
Komplikace s přijetím víry - jsem bisexuál -  V bibli se uvádí, že by osoby jako já měly být ukamenovány.. Milovat jiného člověka ale přeci není žádný zločin!  
Křesťanství na internetu - tolik protichůdných informací - Je mi 14, a  i když jsem nevyrůstala ve věřící rodině,  vždycky jsem měla k Bohu blízko. Nedávno jsem si přečetla dětskou Bibli a mnohé se mi pospojovalo. Jenže jsem současně začala  procházet různé servery o víře a našla spoustu věcí, které si protiřečí.
Máma je proti víře - Dobrý den, rád bych se poradil s tím, co mě ničí. Jsem věřící, ale moje mamka víru vyloženě nenávidí. Když čtu bibli, tak mi neustále říká, že je to blbost apod., když přijdu z kostela, tak je na mě strašně nepříjemná. Pomalu si nevím rady.
Maminka mě nedovolí věřit, co mám dělat? - Maminka mě nedovolí věřit, co mám dělat? Je mi 12let.
Může mě pokřtít třeba můj děda? - Dobrý den, Asi před rokem jsem dostal dar, uvěřil jsem.... považuji se za věřícího, ač nejsem pokřtěn... O křtu dlouho přemýšlím, ale úplně přesně nevím, co udělat.... četl jsem že může křtít každý, kdo má úmysl „konat to co církev“ a křest udělit. Vím, že se pronese: Já tě křtím, ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého.“ Při těchto slovech je na člověka lita čistá voda. To mě takhle může pokřtít(…)
Můžu pokřtít kamaráda? -  Kamrád se rozhodl  pro křest, ale nesouhlasí s církví. V čem všem by bylo na dlouho. Nechce prostě k církvi patřit, o křest ale stojí. 
Náročné křesťanství - nechci být za exota - Dobrý den. Je mi 15 a mám jeden problém. Když jdu někdy s kamarády, ovšem že s nevěřícími :(), prostě když se s nimi bavím, třeba pomlouvají. Já také něco přihodím, a pak mám šílené výčitky svědomí. Prostě mi přijde, jako by bylo špatné, že jsem s nimi venku. Nebo třeba když jsme někde v nějakým "baru", tak si objednají alkohol a já si dám něco jiného a musím říkat, že nemůžu. ... Já chci být s(…)
Neudělal jsem zkoušku. Proč? - Dobrý den, studují VŠ a zrovna probíhá zkouškové období. Když jsem měl před zkouškou, pořád jsem prosil Boha o pomoc. Hrozně jsem se bál, že to nezvládnu. A nezvládl jsem. Musím jít znova. Nevím jestli jsem to nezvládnul proto, že jsem se málo učil, protože jsem se učíl hrozně moc nebo je to trest za to, že jsem dělal špatné věci a byl jsem na hodně lidí zlý. Snažím se být dobrý (…)
Otázka: Kde je Bůh? - Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde je Bůh? Nemyslím to tak, jako že bych pochyboval o existenci Boha, ale ptám se, kde je? Možná na to jdu moc rozumově. V evangeliu se píše "buďte jako děti" a já opravdu někdy závidím dětem, když je vídím na dětské mši okolo oltáře modlit se Otčenáš. V katechismu nebo jiných knihách se píše, že modlitba je rozhovor. Ale při rozhovoru budu jinak mluvit(…)
Proč věřit v Boha? - Zajimal by me vas nazor, proc vubec v Boha verit. Jake jsou dukazy Bozi existence? Jeden z nich by mohl byt veskery svet kolem nas, ktery je velice slozity a pritom tak dumyslne fungujici, ale dalsi?
Strach z ďábla, spánková paralýza - Věřím, že Bůh je a toužím po modlitbě, ale mám strach z ďábla.
Stydím se přiznat, že věřím - Dobrý den, mám menší problém. Jsou to moje pocity a já nevím, co s nima. Prostě mám někdy pocit, že mě Pán nemá rád, nebo že dokonce neexistuje a všechno je to jenom blábol. Mám taky velký problém; nedokážu dát svou víru najevo. Stydím se přiznat, že věřím. Máme ve škole jednu holku, co je věřící. Každý o tom ví a nikdo se s ní nebaví. Bojím se, abych dopadla stejně, ale zároveň se bojím, že se(…)
Stydím se přiznat, že věřím - Nedávno jsem uvěřila v Ježíše Krista, ale nevím, jak to říct rodičům. Mamka totiž nemá křesťany zrovna moc v lásce...
Toužím po Bohu, jsem ale gay - Dobry den. Nejsem pokřtěný, v kostele jsem v zivote nebyl a jsem gay. Již nějaký čas přemýšlím o Bohu, Ježíši, křesťanství. Bojuji však s mnoha pochybnostmi, s averzí a předsudky vůči církvi. Jsem na "cestě" plné váhání a kolísání. Ale už nechci jít po kamenité cestě nejistoty, chtěl bych se vydat přímo vzhůru. Avšak mohu se tam vydat přes to všechno, co jsem?
Úzkosti - necítím se dobře mezi věřícími ani nevěřícími - Je mi 16 let a poslední dobou cítím v souvislosti s vírou v Boha silné úzkosti. Cítím se zaseknutá a nevím, co mám dělat. Někdy mám pocit, že se z toho zblázním.
Věčný život, Bůh... - není vše v životě jen náhoda? - Poraďte mi, jaký by byl smysl života po smrti? Představa nekonečného života mi připadá nepředstavitelně úmorná... A jak víte, že je Bůh, když se nijak neprojevuje, toleruje všechno zlo? Nejsou všechny jevy ve vesmíru naprosto nahodilé a naše životy jenom nekonečně krátká jiskra ve tmách nebytí?
Věřím i bez církve - Nepopírám Boha, jenže církev si podle mě vymysleli lidé. žádali od lidí poslušnost jako nějaká sekta. Církev si vymyslela spoustu nesmyslných pravidel, které stejně nedodržuje. Dopustila spoustu zla... Proč mám chodit do kostela, když církev dělá z lidí poslušné loutky. Mají šířit dobro, ale křižácké a další války nejsou o dobru, prodávali odpustky, pálili čarodejnice, upálili mistra Jana Husa za(…)
Zakazují mi chodit do kostela - Dobrý den, je mi 16 let. Uvěřil jsem, snažím se žít jako křesťan, ale doma mám velké problémy. Rodiče se proti mé víře staví, zakazují mi chodit do kostela. Prosím Vás, pomozte mi a poraďte, jak mám ve své cestě pokračovat....už opravdu nevím jak mám jít dál.... Děkuji mnohokrát za odpověď
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

V kontaktu s přírodou člověk znovu nalézá svou správnou dimenzi

V kontaktu s přírodou člověk znovu nalézá svou správnou dimenzi
(12. 7. 2024) Tato překrásná „kniha“ se otevírá všem – jak malým, tak velkým. V kontaktu s přírodou člověk…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…

4. - 9. 8. 2024 Festival Welcome to Paradise pro mládež 18-30 let

4. - 9. 8. 2024 Festival Welcome to Paradise  pro mládež 18-30 let
(1. 7. 2024) Festival pro mládež 18-30 let, s mladými z různých zemí světa s překladem do češtiny. Bůh nás, zve abychom s ním vyjeli…

Duchovní cvičení v tichu 14. 7. - 21 .7. 2024 podle sv. Ignáce

Duchovní cvičení v tichu 14. 7.  - 21 .7. 2024  podle sv. Ignáce
(29. 6. 2024) Komunita Chemin neuf pořádá 14. 7.  - 21 .7. 2024  ve svém  klášteře v…