Povzbuzuj s trpělivostí. (2Tim 4,2) - Citát z Bible na každý den

15. 11. 2018

Krize, obezita, samota

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den. Snažil jsem se poctivě makat, pomáhat druhým, odpouštět a zůstal jsem sám. Bude mi 40. Měl jsem velmi stresující a náročnou práci. Krásný vztah, který jsem měl, se nevydařil a dnes se už nedokáži zamilovat.  Prošel jsem si mnoholetým vnitřním peklem. Všechno jsem vždy přijal, i krajní možnosti. Nyní jsem sám, obézní, a bez sil stav věcí měnit.

Co ještě mohu dělat? Je mi to takhle souzeno? Mám ještě zkusit někomu odpustit? Není komu. Každý si žije svůj život. Sobě? Co bych si měl proboha odpustit? Svoji introvertní povahu? Snahu žít poctivě? Nebo chybějící sebeovládání (kde je mu konec)?

Vydělávám dobře a jezdím dál do mamahotelu.. Takže jak dál. Co radíte?

P. S. Kdysi jsem byl v kostele na mši. Obřad se mě nesmírně dotkl, když jsem šel ale s ostatními do fronty pro oplatku, nedostal jsem - prý nejsem věřící… No nic..

Zůstat stát na místě není cestou

Milý…

Popisujete svůj život, který jste se usilovně snažil žít poctivě, přesto nepřišly věci, o které byste stál. Nacházíte se v bodě, kdy nahlížíte na svoji realitu, která Vás neuspokojuje, a zároveň nemáte pocit, že byste s tím mohl něco udělat. A Vaše situace se zdá být neudržitelnou. Hledáte, co byste mohl dělat, aby to, co teď máte, bylo k žití.

To, co prožíváte, se týká nejednoho muže ve Vašem věku. Bohužel. Je to ovšem životní krize, předěl někam dál. Čas krize je potřeba správně uchopit, pochopit a využít. Krize je v tom, že to, co platilo, nestačí a nové ještě není. A zůstat stát na místě není cestou. Vím, že to vnímáte, jinak byste nepsal. A i když chápu Vaše vyčerpání a zavalení pohledem na realitu, přesto je potřeba znovu vstát a jít. Možná jinak než dosud.

Čtu o Vaší obezitě, o mamahotelu, o tom, že Vám chybí vztah s ženou, ale že se nedokážete zamilovat. Pokud máte tento pocit, tak je třeba si uvědomit, že do vztahu je nutno investovat. Chápu, že pokud člověk není šťastný, pak se „užírá“ doslova, tedy ujídá, a pak přibírá na váze. Zkuste se, prosím, podívat, co by se s tím dalo udělat. Nemyslím si, že by to byla podmínka toho, aby Vás mohla mít nějaká žena ráda (nepotřebujeme krasavce, ale milující muže), ale pro Vaše sebevědomí.

Neočekávejte, prosím, od žen, že by se snad mohly vyrovnat Vaší mamince a ani to po nich prosím nechtějte. Každá žena (i jakýkoli lidský tvor) je naprostý originál, a jeho krása je nejen v tom, co dokáže, ale i v tom co třeba nesvede. K ženám je tedy potřeba přistupovat jako k pokladu, který může být za vhodných láskyplných podmínek objeven. Bez velkého očekávání, jak to má vypadat. (Jistě je třeba zohlednit sympatie, hodnoty, zájmy; možná to tak máte, ale pro jistotu připojuji, protože mi to přijde velmi důležité.)

Prožil jste zamilovanost. City. Pro mladého člověka je to vodítko k výběru partnera. Zamilovanost ale skončí během 2-3 let, a pak přichází ke slovu skutečná láska. Ve Vašem věku je možné, že tu úvodní část už nepotřebujete a nebudete tak intenzivně prožívat, můžete ale prožít něco mnohem podstatnějšího. Lásku. Krom citů je láska i rozhodnutím. A věřím, že tu najít můžete. Pak ale je třeba investovat do vztahů, aby se to, třeba až časem, ukázalo. Někdy člověk vzplane hned, někdy ale může přilnout i přes poznávání druhého.

Máte velmi poraněné srdce. Zklamané. Pokud se ptáte na odpuštění, tak, prosím, znovu zkuste odpustit všem ženám, se kterými Vám to nevyšlo. A odpuštěním zanechte ty rány na tom místě, kde se staly. Nepřetahujte je, prosím, do současnosti. Bránily by Vám v dalším životě.

Uvědomte si prosím, kolik je dnes žen, které jsou osamělé a prožívají stejné vnitřní drama jako Vy. Pro některou z nich můžete být pokladem a zachráncem. A ona tímtéž pro Vás. Doma Vás ale nenajde a ani Vy jí. Ve Vaší situaci bych se poohlídla po seznamovací agentuře a nenechala bych se odradit nezdarem. I když chápu, že to není snadné. Něco ve Vás ale volá po životě. Pak je potřeba s ním začít aktivně spolupracovat.

Píšete také, že jste chtěl jít k přijímání. Chápu Vás. Zároveň to, co my křesťané přijímáme, není jen oplatka, ale živý Bůh. Propojením s živým Kristem ta oplatka dostává smysl a význam. Bez vnímání obsahu by to byla skutečně jen oplatka. Proto má přijímat jen ten, kdo je na setkání s živým Kristem připravený. Pak může zakusit setkání a vnímat velkou Boží lásku.

Pokud byste měl zájem se o víře dozvědět více, doporučuji Vám Kurzy alfa . Jsou určeny i pro nevěřící lidi, kteří se chtějí o Bohu prostě jen dozvědět nebo se s Ním seznámit. Existuje i katolická seznamka, pokud byste se chtěl seznámit s ženou z tohoto prostředí.

Milý …, chápu, že jste zavalen bolestí. Pokud byste svou situaci nezvládal, nemohl se pohnout z místa, nebojte se, prosím, navštívit psychoterapeuta. Proto, abyste mohl v klidu, a v dostatečném prostoru pro Vás najít kudy dál vede Vaše cesta. Moc Vám držím palce a beru Vás s tím do modlitby.

Kategorie otázky: Láska a vztahy, Hledání Boha, víry

Noc kostelů

Noc kostelů
(12. 6. 2020) Noc kostelů se letos bude konat v pátek 12. června 2020.

Boží tělo -svátek

(6. 6. 2020) Slavnost Těla a krve Páně

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2020) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)

Organizátoři festivalu UNITED chystají online projekt

Organizátoři festivalu UNITED chystají online projekt
(2. 6. 2020) Akce, která se konala v centru Vsetína, je zrušena. Program proběhne 21. 8. - 22. 8. 2020…

In! pro dívky na měsíc červen je na světě

In! pro dívky na měsíc červen je na světě
(28. 5. 2020) Slunce, šaty a zmrzlina. To jsou pro nás indicie začátku léta. Co na tom, že oficiálně ještě nezačalo. Pro mě už je tu.…

Letnice, Svatodušní svátky...

(25. 5. 2020) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc.

Varování před sektou Shincheonji

Jde o nové náboženské hnutí z Jižní Koreje. Církve po celém světě proti němu varují.

Důvodem je sektářská povaha, manipulativní praktiky, snahu o utajování, zásadní odklon od křesťanského učení apod.

Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty s vnějším světem.

Více informací:

 www.scjinfo.cz