Je mnoho povolaných. (Mt 22,14) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Služba Otázky a odpovědi je součástí webu vira.cz. Obsahuje vysvětlení některých prvků křesťanské víry ve formě otázek a odpovědí. Výběr ze zodpovězených otázek je přehledně seřazen do katalogu. Na otázky odpovídají naši odborní spolupracovníci. Odpovědi zasíláme přibližne do jednoho týdne. V odpovědích upřednostňujeme zjednodušenou terminilogii. Odpovědi tedy nejsou přísně odborným výkladem či vědeckým pojednáním na dané téma. Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou prováděny redakční úpravy, které texty zcela anonymizují. Případná podobnost je proto čistě náhodná (a ev. způsobená i tím, že zveřejněné popisované případy se vyskytují obecně častěji...). Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou zpravidla vypuštěny pozdravy, osobní oslovení a věty zdvořilostního charakteru. Zpravidla je tak zveřejněno jen "věcné" jádro odpovědi. Více informací o projektu naleznete zde.

Katalog dotazů a odpovědí zde.


Vyhledávání v otázkách a odpovědích

Výběr z aktuálních dotazů a odpovědí

22. 8. 2019

Tchyně a pomluvy

Mám velmi napjatý vztah se svou tchýní. Bydleli jsme společně, ale bylo to náročné. Několikrát denně nám klepala na dveře, chodila do bytu, když jsme tam nebyli apod., neustále měla potřebu ostatní kolem „propírat“.

19. 8. 2019

Znechucený sám sebou...

Dobry den. Jsem věřící 4 roky. Zažil jsem mnoho krásných Božích doteků. Ježíš Kristus změnil můj život i mě samotného stále mění. Dá se říct, že jsem šťastný, že mu patří můj život. Ale poslední dobou je to samé selhání.

15. 8. 2019

Předmanželská sexualita po obrácení

S partnerem jsme oba zažili obrácení. Do  té doby jsme spolu žili sexuálně. Rozhodli jsme se se sexem přestat a začít znovu - očištěni svátostí smíření. Partner teď ale řeší problém, že ho intenzivní kontakt se mnou svádí k sebeukájení. 

8. 8. 2019

Stát při svém manželovi?

Zažila jsem  situaci, kdy mi  bylo za muže trapně.  Vím, že bych měla stát při něm, ale v tento okamžik jsem to nedokázala.

1. 8. 2019

Nešťastná láska - zadaný muž

Scházím se s mužem, který má pararelní vážný vztah. Jsem šíleně zamilovaná a oba víme, že to není správné. On je pevně rozhodnutý, že svou přítelkyni neopustí. Přiznal, že náš vztah je pro něj jen pro potěšení. Já však nemám silnou vůli to ukončit.

25. 7. 2019

Dogmata? Kde naleznu jejich seznam?

Nikde na internetu nemohu najít seznam dogmat Katolické církve. Dogmata mají být základ, v co Katolická církev věří a ono to nikde není. Proč? Myslím, že je na čase, aby byla dogmata pořádně zrevidována.

18. 7. 2019

Jaké místo má v životě křesťana radost?

Jaké místo má radost v životě křesťana? Lidé kolem žijí tím dnešním “cool “ životem, ale já při pohledu na to myslím na všechny, kteří tolik štěstí nemají, trpí, umírají osamělí… Ptám se:  Mohu se radovat,

11. 7. 2019

Musím být fanatik, aby mě měl Bůh rád?

Mám kamarády křesťany, kteří se do mě navážejí, že se jako křesťan nechovám dostatečně správně... jsou úplně poblázněný vírou, zfanatizovaný. Pořád jen modlitba, čtení Bible, strach, že když šlápnou o milimetr vedle, hned je Bůh odmítne – zavrhne.  

7. 7. 2019

Rád bych postavil Boží muka, kapličku

Dobrý den, spolu se stavbou našeho domu bych rád postavil malou kapličku či Boží muka

4. 7. 2019

Křesťané a Kabala

Hledala jsem o ní nějaké základní informace o Kabale, ale moc tomu nerozumím. Zdá se mi, že si s Židovstvím naprosto odporuje. Prosím, jak se k tomu staví Katolická církev? Jde o nebezpečnou nauku?

Starší zodpovězené dotazy

Mohu spoléhat na Boha v běžných věcech?
Proč vznikl svět? Proč vznikl vesmír?
Mohu mít povolání ke kněžství, když jsem žena?
Postupná ztráta víry?
Jsem věřící?
Vztahy s původní rodinou. Kde jsou hranice?
Svatba za studií, na střední škole
Křivda - kříž, který máme mlčky přijmout?
Zdravá výživa - pochybné pozadí firem
Vztah s nevěřícím klukem


Tematický výpis kategorií

Navigace: Katalog dotazů > Tematický výpis kategorií

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Víra – nauka víry, katechismus (125)

Bůh (79), Ježíš (45), Duch svatý (5), Zlo a utrpení ve světě (33), Věda x víra, evoluce (14)

Víra a život (život z víry) (100)

Hledání smyslu života (21), Povolání, boží vůle (63), Modlitba (99), Obrácení, uzdravení, proměna (30), Osobní krize, nemoc, smrt (37), Křesťanská etika, hřích (125), Hodnota života, bioetika (26), Hledání Boha, víry (130), Pochybnosti a krize víry (67)

Aktuálně (0)

Láska a vztahy (93)

Sebepřijetí (34), Láska v manželství (29), Sexualita předmanželská (50), Vztahy dětí k rodičům (26), Výchova, rodiče a děti (48), Vztahy, přátelství, kamarádství (40), Církevní sňatek, sv. manželství (31), Církevní sňatek, komplikace (53), Sexualita jiné (33), Manželské krize (42), Láska v partnerství, příprava na manželství (83), Sexualita v manželství (27), Vztah s nevěřícím (6)

Náctiletí - sexualita, vztahy (44)

Hudba, škola, krize víry,... (83)

Konec světa, vizionáři (34)

Eschatologie (22)

Církev, společenství křesťanů (132)

Dějiny církve, výhrady k církvi (72), Církve, hnutí, ekumenismus (60), Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných (80), Křest dospělých (55), Mše, eucharistie, liturgie, nedělní povinnost (77), Křest dětí (38), Evangelizace (25), Matriky, potvrzení o křtu (11)

Náboženství (43)

Křesťanství (84), Náboženství různá (51)

Bible, koupě, jak číst (47)

Výklady jednotlivých pasáží (81), Námitky k autentičnosti (25)

Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... (77)

Magie, okultismus (73)

Nezařazené (1)

Služby webu vira.cz (4)

Jiné (1)

Sociální potíže (11)

Mediálně spolupracujeme

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy
(19. 8. 2019) 21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a lákavé, ale...

Žánrově různorodou hudbu, semináře, workshopy a téma Srdeční záležitost nabídne letošní festival UNITED

Žánrově různorodou hudbu, semináře, workshopy a téma Srdeční záležitost nabídne letošní festival UNITED
(14. 8. 2019) Valašské město Vsetín bude od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2019 hostit devátý ročník multižánrového křesťanského...

Knižní tip: Milované princezně - Sheri Rose Shepherd

Knižní tip: Milované princezně - Sheri Rose Shepherd
(8. 8. 2019) Která žena by nechtěla dostat dopisy od svého Krále? Tato krásná barevná knížečka přináší svazek milostných dopisů od...

Krása: Videoseriál "Víra do kapsy"

Krása: Videoseriál "Víra do kapsy"
(7. 8. 2019) Co s sebou přináší pravá krása? Jak vypadá a proč je důležitá?Krásu ukrytou v umění poodhalí hudebnice Zuzana...

Knižní tip: Šumavská trilogie

Knižní tip: Šumavská trilogie
(31. 7. 2019) V novém vydání vychází stále žádané dílo autora, které zachycuje poválečné období, kdy byli z rodné Šumavy odsunuti...

CAMPFEST - HUDEBNÍ FESTIVAL UŽ ZA PÁR DNÍ

(30. 7. 2019) Po roku čakania je to tu. CampFest Open Air Music Festival sa čoskoro začne na Ranči Kráľova Lehota a bude trvať od...