Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Vztah s nevěřícím

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Vztah s nevěřícím

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Ultimátum: buď já, anebo tvoje víra - Dobrý den, mám takový problém a prosím vás o radu. Mám přítelkyni, se kterou už přes rok chodím. Mám ji velmi rád, akorát je tu ten problém, že já jsem věřící a ona ne. Asi před měsícem přišla má přítelkyně s tématem, kterému jsem se tolik měsíců vyhýbal. Chtěla by, abychom spolu žili i sexuálně. Již před tím jsem to naznačoval, ale nyní jsem to musel říct naplno - já chci sex až po svatbě. Moje(…)
Vztah s nevěřícím klukem - Dobrý den, studuji na VŠ a rok chodím s nevěřícím klukem.  Je to vztah o kterém jsem vždycky snila. Chová se ke mně tak hezky, je mi oporou, když procházím těžkostmi.  Jsem s ním moc šťastná.  Myslela  jsem na něj už dřív a prosila  Boha, aby to vyšlo. Během roku jsem se ale jen párkrát zmínila o tom, že jsem věřící nebo že jdu do kostela, a jeho reakce na(…)

Církevní sňatek s rozvedeným nevěřícím - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jakých podmínek (zda vůbec) je možné uzavřít církevní sňatek mezi praktikující katoličkou a rozvedeným nepokřťěným nevěřícím. Přítel v minulosti uzavřel civilní sňatek také s nevěřící paní. Nyní je rozveden. Moc děkuji za odpověď. Hezký den (…)
Co musím podstoupit, abych si ji mohl vzít? - Dobrý den. Chtěl bych se optat na pár informací, hodících se mi do života. Setkal jsem se s partnerkou, která je věřící katolička. Je možnost si jako nevěřící člověk vzít věřící katoličku? A co bych musel podstoupit, když bych si ji chtěl vzít? (…)
Duchovní cvičení pro "smíšené" manžele:) Jeden věřící, druhý nevěřící - Dobrý den, rád bych se zeptal - existuje někde v ČR nějaká rekolekce, duchovní cvičení, které je pro manžele, kde je jeden věřící a druhý nevěřící? Nikde jsem nic podobného nenalezl, proto se obracím na Vás. Myslím, že by něco takového mohlo být prospěšné, alespoň trochu "duchovní" cvičení, které respektuje a může oslovit obě strany. Moc děkuji za případnou radu.
Chronické lhaní a žárlení na mou víru - Můj přítel neustále lže o malých věcech, o kterých by nemusel, jen aby se vyhnul konfrontaci nebo protože je to pro něj pohodlnější... Jsou to maličkosti,  ale přesto ...  
Je pro mě ten pravý? Vztah s nevěřícím - Už delší dobu chodím s jedním úžasným klukem. Skvěle si rozumíme, máme se rádi, plánujeme budoucnost. Jenže, já jsem věřící a on ne.  Toužím mít rodinu a manžela, který bude i věřící... Modlím se, aby se obrátil a začal taky věřit, ale stále nic. Do toho všeho ho ale miluji a chci s ním být... Jsem hrozně zmatená a trápí mě to.
Miluji ho, ale toužím být v manželství s věřícím... - Dobrý den, delší dobou přemýšlím o svém příteli. Jsme spolu dva roky, od mých 18 let. Všechno klape, dá se říct, jen...   upřímně mě mrzí, že je nevěřící ...
Nechci dopadnout jako matka - Dobrý den, vyrostla jsem ve věřící rodině. Matčina výchova byla přísná, autoritativní, od malička mi zakazovala věci a kamarády, vtloukala mi do hlavy, že si musím najít věřícího partnera. Ke každým narozeninám jsem dostávala knížky o obrácení k Bohu a životu v čistotě. Našla jsem si ale partnera nevěřícího. Následovaly nekonečné výslechy… Vztah nevydržel. Nikdy mi nevěřila, že můžu být(…)
Nejsem křesťanka a jsem na to hrdá - Nejsem křesťanka, nejsem pokřtěná a jsem na to hrdá. Ačkoliv oba moji rodiče pocházejí z věřících rodin, nedali mě pokřtít a já jsem jim za to vděčná. Mám díky tomu pocit, že jsem dostala možnost volby. Nikdo za mě neskládal žádný slib a svou víru jsem si mohla stoprocentně vybrat. Mám svou víru, která se formovala celý můj život, vychází přímo ze mě, ale s křesťanským (…)
Nemám na to žít jako křesťan - Dobrý den,   studuji SŠ, vloni jsem byla křtěná i biřmovaná. V období těsně před tímto obřadem jsem si nebyla sebou jistá, zda mám sílu žít správně. Teď je to rok a já jsem zjistila, že nejspíše nemám. Jak žijí běžní věřící lidé? Když se jim něco nelíbí, nebo se snaží řešit nějaký problém, tak se nikdy nepohádají s rodičema? Také je tady otázka ohledně sexu. Mám nevěřícího přítele, se(…)
Přítel je proti účasti na předmanželské přípravě - Dobrý den. S přítelem se chceme v příštím roce brát. Bohužel jsme se zastavili hned na první, řekla bych nejdůležitější části svatebního dne. Církevní nebo civilní obřad. Pokřtění jsme oba, avšak přítel do kostela nikdy nechodil, je mu to prakticky úplně cizí - i jeho rodině. Oproti té naší, pro kterou civilní obřad vlastně ani nemá žádnou váhu. Po nějaké době přistoupil na možnost sňatku před(…)
Přítelkyně je zatvrzelá křesťanka a nechce se mnou spát před svatbou - Prý to podle pravidel křestanství a její víry nejde.
Rozvedená s dětmi? Mám právo na nový vztah? - Opakované nevěry manžela mě ničily. Nyní znovu pociťuji lásku k jinému muži.
Sexuální abstinence, nedokážu to pro ni vydržet - Jsem na SŠ, dospívám a mám partnerský vztah se silně věřící slečnou, již více než rok. Sexuálně spolu nežijeme...
Soužití s věřícím - co mě čeká? - Dobrý den, hned v úvodu bych ráda uvedla, že jsem nevěřící. Nechci a ani nemíním někdy v životě v boha věřit. Nicméně mám vztah s partnerem, který je silně věřící. Svého přítele miluji a on mne také. Nicméně co se týče naší budoucnosti, napadá mne několik otázek a byla bych velmi vděčná za jejich zodpovězení. Napadá mě otázka možného společného bydlení, pokud bychom byli zasnoubeni, zda-li(…)
Soužití věřících a nevěřících ve vztahu - Kvůli partnerce jsem začal studovat víru. Rozhodně se nestavím Bohu, jen mě zaráží pohled církve na sexuální život mimo manželství, je to pro mě takřka nepochopitelné...
Vášnivá láska před manželstvím - Dobrý den, je mi 20 let, mám nevěřícího přítele, já jsem věřící a chápu, že sbližování duševní/duchovní a tělesné by mělo probíhat současně a vrcholit svatbou a sexem (ideálně v tomto pořadí)... vím, mám se soustředit na to, co je dobré a né na to, co ještě není špatné, ale tady je právě ten problém. Sbližování na psychické úrovni probíhá v pořádku, ale v tom tělesném ohledu to vázne. Přítel mě(…)
Vzala jsem si nevěřícího muže - Manžel je nevěřící, ke svatbě v kostele a křtu našich dětí se ale nechal přemluvit.  Snažím se našim dětem víru zprostředkovat, ale narážím. Nemůžu se opřít ani o muže ani o rodinu a připadám si hrozně sama...
Vztah s nevěřícím - Mám čerstvý vztah s holkou. I když jsme víru spolu vůbec neprobírali, vím, že je nevěřící. Popravdě bych chtěl navázat vztah s holkou, která je spíše věřící, ale za poměrně dlouhá léta se mi to nepodařilo.
Vztah s nevěřícím hřích? - Dobrý den,  Setkala jsem se s různými názory na vztah křesťana s nevěřícím. V jednom kázání jsem ale nedávno slyšela s odvoláním na 2 Kor 6:14, že takový vztah je hřích a tedy, kdo chodí s nevěřícím žije ve hříchu!   V podstatě bylo lidem v takovéhle situaci doporučováno se okamžitě rozejít, protože takový vztah je proti Bohu (byť se zachovává předmanželská(…)
Vztah se silně nevěřící dívkou - jak na to? - Jsem zamilován do své spolužačky. Prožili jsme spolu několik krásných chvil a jsme si čím dál bližší.  Kde je problém? Ona dívka je totiž nevěřící. To by nebylo ještě nic tak neobvyklého, ale ona je velmi silně nevěřící.
Vztah věřící X nevěřící. Jsem přesvědčena, že Bůh neexistuje. - Mám známost s jedním mužem, který je opravdu silně věřící. Abych řekla pravdu, jsem proti věřícím dost vysazená. 

Jak začít hovořit o Bohu s nevěřícím? - Dobrý den, je mi 21 let a mé přítelkyni 19. Seznámili jsme se v chrámovém sboru, kam já (věřící) i ona (nevěřící) chodíme zpívat. Jak začít komunikaci na téma katolické víry? Jak ji zasvětit ? 
Můj kluk chce, abych uvěřila - Mé cesty se ve škole zkřížily s chlapcem, do kterého jsem se zamilovala od první chvíle. Problém je v tom, že chodí do kostela.
Partnerství s muslimem. Můžeme směřovat k manželství? - Mám velmi dobrou kamarádku, která nedávno konvertovala k islámu. Bohužel jí její náboženství nedovoluje jakékoliv soužití se mnou, křesťanem, a to mě velmi trápí.
Přítelkyně podmiňuje naši svatbu mým křtem... - Snažím  se křesťanské víře otevírat tak, jak jenom dokážu. Chodím  s ní občas do kostela, modlíme se spolu. Snažil jsem se být stále víře otevřený, ale nedělat něco falešného, čemu ještě plně nevěřím nebo mi to úplně nedává smysl.
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)