Žízním. (J 19,28) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Vztah s nevěřícím

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Vztah s nevěřícím

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Ultimátum: buď já, anebo tvoje víra - Dobrý den, mám takový problém a prosím vás o radu. Mám přítelkyni, se kterou už přes rok chodím. Mám ji velmi rád, akorát je tu ten problém, že já jsem věřící a ona ne. Asi před měsícem přišla má přítelkyně s tématem, kterému jsem se tolik měsíců vyhýbal. Chtěla by, abychom spolu žili i sexuálně. Již před tím jsem to naznačoval, ale nyní jsem to musel říct naplno - já chci sex až po svatbě. Moje(…)
Vztah s nevěřícím klukem - Dobrý den, studuji na VŠ a rok chodím s nevěřícím klukem.  Je to vztah o kterém jsem vždycky snila. Chová se ke mně tak hezky, je mi oporou, když procházím těžkostmi.  Jsem s ním moc šťastná.  Myslela  jsem na něj už dřív a prosila  Boha, aby to vyšlo. Během roku jsem se ale jen párkrát zmínila o tom, že jsem věřící nebo že jdu do kostela, a jeho reakce na(…)

Církevní sňatek s rozvedeným nevěřícím - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jakých podmínek (zda vůbec) je možné uzavřít církevní sňatek mezi praktikující katoličkou a rozvedeným nepokřťěným nevěřícím. Přítel v minulosti uzavřel civilní sňatek také s nevěřící paní. Nyní je rozveden. Moc děkuji za odpověď. Hezký den (…)
Co musím podstoupit, abych si ji mohl vzít? - Dobrý den. Chtěl bych se optat na pár informací, hodících se mi do života. Setkal jsem se s partnerkou, která je věřící katolička. Je možnost si jako nevěřící člověk vzít věřící katoličku? A co bych musel podstoupit, když bych si ji chtěl vzít? (…)
Duchovní cvičení pro "smíšené" manžele:) Jeden věřící, druhý nevěřící - Dobrý den, rád bych se zeptal - existuje někde v ČR nějaká rekolekce, duchovní cvičení, které je pro manžele, kde je jeden věřící a druhý nevěřící? Nikde jsem nic podobného nenalezl, proto se obracím na Vás. Myslím, že by něco takového mohlo být prospěšné, alespoň trochu "duchovní" cvičení, které respektuje a může oslovit obě strany. Moc děkuji za případnou radu.
Chronické lhaní a žárlení na mou víru - Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně situace mezi mnou a přítelem. Máme s přítelem vztah, o kterém jsme přesvědčeni, že směřuje do manželství. Můj přítel je skvělý člověk. Je hodný a drží vždy sliby, které mi dá. Vím, že se na něj můžu vždy spolehnout a nenajdu k sobě nikdy více "spřízněnou duši". Bohužel se u nás vyskytly dva pro mě velké problémy, které nevím,(…)
Je pro mě ten pravý? Vztah s nevěřícím - Dobrý den, Obracím se na vás s pocitem a otázkou, kterou mám už dlouho v hlavě... Už delší dobu chodím s jedním úžasným klukem. Skvěle si rozumíme, máme se rádi, plánujeme budoucnost. Jenže, já jsem věřící a on ne. Nevadí mu to a mně taky ne. No, chodíme spolu i jako nevěřící mladí, jestli mi rozumíte... Akorát, už delší dobu si kladu otázku, jak by mi by mi bylo s jiným, věřícím mužem? Asi(…)
Nechci dopadnout jako matka - Dobrý den, vyrostla jsem ve věřící rodině. Matčina výchova byla přísná, autoritativní, od malička mi zakazovala věci a kamarády, vtloukala mi do hlavy, že si musím najít věřícího partnera. Ke každým narozeninám jsem dostávala knížky o obrácení k Bohu a životu v čistotě. Našla jsem si ale partnera nevěřícího. Následovaly nekonečné výslechy… Vztah nevydržel. Nikdy mi nevěřila, že můžu být(…)
Nejsem křesťanka a jsem na to hrdá - Nejsem křesťanka, nejsem pokřtěná a jsem na to hrdá. Ačkoliv oba moji rodiče pocházejí z věřících rodin, nedali mě pokřtít a já jsem jim za to vděčná. Mám díky tomu pocit, že jsem dostala možnost volby. Nikdo za mě neskládal žádný slib a svou víru jsem si mohla stoprocentně vybrat. Mám svou víru, která se formovala celý můj život, vychází přímo ze mě, ale s křesťanským (…)
Nemám na to žít jako křesťan - Dobrý den,   studuji SŠ, vloni jsem byla křtěná i biřmovaná. V období těsně před tímto obřadem jsem si nebyla sebou jistá, zda mám sílu žít správně. Teď je to rok a já jsem zjistila, že nejspíše nemám. Jak žijí běžní věřící lidé? Když se jim něco nelíbí, nebo se snaží řešit nějaký problém, tak se nikdy nepohádají s rodičema? Také je tady otázka ohledně sexu. Mám nevěřícího přítele, se(…)
Přítel je proti účasti na předmanželské přípravě - Dobrý den. S přítelem se chceme v příštím roce brát. Bohužel jsme se zastavili hned na první, řekla bych nejdůležitější části svatebního dne. Církevní nebo civilní obřad. Pokřtění jsme oba, avšak přítel do kostela nikdy nechodil, je mu to prakticky úplně cizí - i jeho rodině. Oproti té naší, pro kterou civilní obřad vlastně ani nemá žádnou váhu. Po nějaké době přistoupil na možnost sňatku před(…)
Rozvedená s dětmi? Mám právo na nový vztah? - Dobrý den, jsem rozvedená, ale i když v Boha věřím, sňatek jsme neměli v kostele. Rozvod byl těžký, ale v manželství jsem nebyla šťastná, opakované nevěry manžela mě ničily. Nyní znovu pociťuji lásku k jinému muži. Známe se přes rok. Komplikovanost vztahu je v tom, že on je z velmi věřící rodiny. To, že jsem rozvedená a  ještě k tomu s  dětmi, je pro jeho rodinu(…)
Sexuální abstinence, nedokážu to pro ni vydržet - Dobrý den, obracím se na vás s nadějí a s touhou vyřešit problémy. V první řadě chci říct, že nejsem křesťan, ale zároveň se nemohu považovat za nevěřícího. Dalo by se říct, že mám svou víru, představu a zásady, líbí se mi mít vlastní názor... Teď k problému, jsem na SŠ, dospívám a mám partnerský vztah se silně věřící slečnou, již více než rok. Sexuálně spolu nežijeme a již dlouhou dobu(…)
Soužití s věřícím - co mě čeká? - Dobrý den, hned v úvodu bych ráda uvedla, že jsem nevěřící. Nechci a ani nemíním někdy v životě v boha věřit. Nicméně mám vztah s partnerem, který je silně věřící. Svého přítele miluji a on mne také. Nicméně co se týče naší budoucnosti, napadá mne několik otázek a byla bych velmi vděčná za jejich zodpovězení. Napadá mě otázka možného společného bydlení, pokud bychom byli zasnoubeni, zda-li(…)
Soužití věřících a nevěřících ve vztahu - Dobrý den, moc rád bych se na Vás obrátil se svými dotazy a podělil se s Vámi o svůj názor. Je mi sic teprve 16 let, ale cítím, že je potřeba o tom mluvit a vzdělávat se, protože vzdělání je pro člověka důležité. V první řadě chci říct, že nejsem věřící, ale zase nejsem tak úplně nevěřící, spíš jen nechci být příslušníkem církve, protože se s ní v některých věcech nedokážu shodnout, ale(…)
Vášnivá láska před manželstvím - Dobrý den, je mi 20 let, mám nevěřícího přítele, já jsem věřící a chápu, že sbližování duševní/duchovní a tělesné by mělo probíhat současně a vrcholit svatbou a sexem (ideálně v tomto pořadí)... vím, mám se soustředit na to, co je dobré a né na to, co ještě není špatné, ale tady je právě ten problém. Sbližování na psychické úrovni probíhá v pořádku, ale v tom tělesném ohledu to vázne. Přítel mě(…)
Vzala jsem si nevěřícího muže - Manžel je nevěřící, ke svatbě v kostele a křtu našich dětí se ale nechal přemluvit.  Snažím se našim dětem víru zprostředkovat, ale narážím. Nemůžu se opřít ani o muže ani o rodinu a připadám si hrozně sama...
Vztah s nevěřícím - Mám čerstvý vztah s holkou. I když jsme víru spolu vůbec neprobírali, vím, že je nevěřící. Popravdě bych chtěl navázat vztah s holkou, která je spíše věřící, ale za poměrně dlouhá léta se mi to nepodařilo.
Vztah s nevěřícím hřích? - Dobrý den,  Setkala jsem se s různými názory na vztah křesťana s nevěřícím. V jednom kázání jsem ale nedávno slyšela s odvoláním na 2 Kor 6:14, že takový vztah je hřích a tedy, kdo chodí s nevěřícím žije ve hříchu!   V podstatě bylo lidem v takovéhle situaci doporučováno se okamžitě rozejít, protože takový vztah je proti Bohu (byť se zachovává předmanželská(…)
Vztah věřící X nevěřící. Jsem přesvědčena, že Bůh neexistuje. - Mám známost s jedním mužem, který je opravdu silně věřící. Abych řekla pravdu, jsem proti věřícím dost vysazená. 

Jak začít hovořit o Bohu s nevěřícím? - Dobrý den, je mi 21 let a mé přítelkyni 19. Seznámili jsme se v chrámovém sboru, kam já (věřící) i ona (nevěřící) chodíme zpívat. Jak začít komunikaci na téma katolické víry? Jak ji zasvětit ? 
Můj kluk chce, abych uvěřila - Mé cesty se ve škole zkřížily s chlapcem, do kterého jsem se zamilovala od první chvíle. Problém je v tom, že chodí do kostela.
Partnerství s muslimem. Můžeme směřovat k manželství? - Mám velmi dobrou kamarádku, která nedávno konvertovala k islámu. Bohužel jí její náboženství nedovoluje jakékoliv soužití se mnou, křesťanem, a to mě velmi trápí.
Přítelkyně podmiňuje naši svatbu mým křtem... - Dobrý den, mám vážný vztah s věřící dívkou z katolické rodiny. Sám věřím, ale za křesťana bych se zatím neoznačil. Plánujeme společně budoucnost, důležitá témata jsme spolu procházeli i díky absolvování Kurzu přípravy na manželství. Snažím  se křesťanské víře otevírat tak, jak jenom dokážu. Chodím  s ní občas do kostela, modlíme se spolu. Snažil jsem se být stále víře(…)

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(29. 5. 2023) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!
(26. 5. 2023) Součástí festivalu UNITED jsou dobrovolníci, kteří mají i svůj vlastní program a hlavně dobrou partu...

Noc kostelů

Noc kostelů
(25. 5. 2023) Noc kostelů se letos bude konat v pátek 2. června 2023.

Letnice, Svatodušní svátky...

(25. 5. 2023) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2023:…

Svatodušní novéna

(24. 5. 2023) Od pátku po slavnosti Nanebevstoupení Páně se celá církev po devět dní modlí o nové vylití Ducha svatého.

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2023) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Křesťanský hudební festival Na Výšinách

Křesťanský hudební festival Na Výšinách
(21. 5. 2023) Jake Hamilton, Jana Zubajová a Michal Horák zahrají na Vyšehradě!