Očekáváme vykoupení těla. (Řím 8,23) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Vztah s nevěřícím

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Vztah s nevěřícím

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Ultimátum: buď já, anebo tvoje víra - Dobrý den, mám takový problém a prosím vás o radu. Mám přítelkyni, se kterou už přes rok chodím. Mám ji velmi rád, akorát je tu ten problém, že já jsem věřící a ona ne. Asi před měsícem přišla má přítelkyně s tématem, kterému jsem se tolik měsíců vyhýbal. Chtěla by, abychom spolu žili i sexuálně. Již před tím jsem to naznačoval, ale nyní jsem to musel říct naplno - já chci sex až po svatbě. Moje(…)
Vztah s nevěřícím klukem - Dobrý den, studuji na VŠ a rok chodím s nevěřícím klukem.  Je to vztah o kterém jsem vždycky snila. Chová se ke mně tak hezky, je mi oporou, když procházím těžkostmi.  Jsem s ním moc šťastná.  Myslela  jsem na něj už dřív a prosila  Boha, aby to vyšlo. Během roku jsem se ale jen párkrát zmínila o tom, že jsem věřící nebo že jdu do kostela, a jeho reakce na(…)

Církevní sňatek s rozvedeným nevěřícím - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jakých podmínek (zda vůbec) je možné uzavřít církevní sňatek mezi praktikující katoličkou a rozvedeným nepokřťěným nevěřícím. Přítel v minulosti uzavřel civilní sňatek také s nevěřící paní. Nyní je rozveden. Moc děkuji za odpověď. 
Co musím podstoupit, abych si ji mohl vzít? - Dobrý den. Chtěl bych se optat na pár informací, hodících se mi do života. Mám partnerku, která je věřící katolička. Je možnost si jako nevěřící člověk vzít věřící katoličku? A co bych musel podstoupit, když bych si ji chtěl vzít? Nejsem pokřtěný, má rodina není věřící a já také ne. A mám věřící partnerku. Co mě čeká a nemine, pokud si ji budu chtít vzít do budoucna, během několika(…)
Duchovní cvičení pro "smíšené" manžele:) Jeden věřící, druhý nevěřící - Dobrý den, rád bych se zeptal - existuje někde v ČR nějaká rekolekce, duchovní cvičení, které je pro manžele, kde je jeden věřící a druhý nevěřící? Nikde jsem nic podobného nenalezl, proto se obracím na Vás. Myslím, že by něco takového mohlo být prospěšné, alespoň trochu "duchovní" cvičení, které respektuje a může oslovit obě strany. Moc děkuji za případnou radu.
Chronické lhaní a žárlení na mou víru - Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně situace mezi mnou a přítelem. Máme s přítelem vztah, o kterém jsme přesvědčeni, že směřuje do manželství. Můj přítel je skvělý člověk. Je hodný a drží vždy sliby, které mi dá. Vím, že se na něj můžu vždy spolehnout a nenajdu k sobě nikdy více "spřízněnou duši". Bohužel se u nás vyskytly dva pro mě velké problémy, které nevím,(…)
Nechci dopadnout jako matka - Dobrý den, vyrostla jsem ve věřící rodině. Matčina výchova byla přísná, autoritativní, od malička mi zakazovala věci a kamarády, vtloukala mi do hlavy, že si musím najít věřícího partnera. Ke každým narozeninám jsem dostávala knížky o obrácení k Bohu a životu v čistotě. Našla jsem si ale partnera nevěřícího. Následovaly nekonečné výslechy… Vztah nevydržel. Nikdy mi nevěřila, že můžu být(…)
Nejsem křesťanka a jsem na to hrdá - Nejsem křesťanka, nejsem pokřtěná a jsem na to hrdá. Ačkoliv oba moji rodiče pocházejí z věřících rodin, nedali mě pokřtít a já jsem jim za to vděčná. Mám díky tomu pocit, že jsem dostala možnost volby. Nikdo za mě neskládal žádný slib a svou víru jsem si mohla stoprocentně vybrat. Mám svou víru, která se formovala celý můj život, vychází přímo ze mě, ale s křesťanským učením se nedá moc(…)
Nemám na to žít jako křesťan - Dobrý den,   studuji SŠ, vloni jsem byla křtěná i biřmovaná. V období těsně před tímto obřadem jsem si nebyla sebou jistá, zda mám sílu žít správně. Teď je to rok a já jsem zjistila, že nejspíše nemám. Jak žijí běžní věřící lidé? Když se jim něco nelíbí, nebo se snaží řešit nějaký problém, tak se nikdy nepohádají s rodičema? Také je tady otázka ohledně sexu. Mám nevěřícího přítele, se(…)
Přítel je proti účasti na předmanželské přípravě - Dobrý den. S přítelem se chceme v příštím roce brát. Bohužel jsme se zastavili hned na první, řekla bych nejdůležitější části svatebního dne. Církevní nebo civilní obřad. Pokřtění jsme oba, avšak přítel do kostela nikdy nechodil, je mu to prakticky úplně cizí - i jeho rodině. Oproti té naší, pro kterou civilní obřad vlastně ani nemá žádnou váhu. Po nějaké době přistoupil na možnost sňatku před(…)
Rozvedená s dětmi? Mám právo na nový vztah? - Dobrý den, jsem rozvedená, ale i když v Boha věřím, sňatek jsme neměli v kostele. Rozvod byl těžký, ale v manželství jsem nebyla šťastná, opakované nevěry manžela mě ničily. Nyní znovu pociťuji lásku k jinému muži. Známe se přes rok. Komplikovanost vztahu je v tom, že on je z velmi věřící rodiny. To, že jsem rozvedená a  ještě k tomu s  dětmi, je pro jeho rodinu(…)
Sexuální abstinence, nedokážu to pro ni vydržet - Dobrý den, obracím se na vás s nadějí a s touhou vyřešit problémy. V první řadě chci říct, že nejsem křesťan, ale zároveň se nemohu považovat za nevěřícího. Dalo by se říct, že mám svou víru, představu a zásady, líbí se mi mít vlastní názor... Teď k problému, jsem na SŠ, dospívám a mám partnerský vztah se silně věřící slečnou, již více než rok. Sexuálně spolu nežijeme a již dlouhou dobu(…)
Soužití s věřícím - co mě čeká? - Dobrý den, hned v úvodu bych ráda uvedla, že jsem nevěřící. Nechci a ani nemíním někdy v životě v boha věřit. Nicméně mám vztah s partnerem, který je silně věřící. Svého přítele miluji a on mne také. Nicméně co se týče naší budoucnosti, napadá mne několik otázek a byla bych velmi vděčná za jejich zodpovězení. Napadá mě otázka možného společného bydlení, pokud bychom byli zasnoubeni, zda-li(…)
Soužití věřících a nevěřících ve vztahu - Dobrý den, moc rád bych se na Vás obrátil se svými dotazy a podělil se s Vámi o svůj názor. Je mi sic teprve 16 let, ale cítím, že je potřeba o tom mluvit a vzdělávat se, protože vzdělání je pro člověka důležité. V první řadě chci říct, že nejsem věřící, ale zase nejsem tak úplně nevěřící, spíš jen nechci být příslušníkem církve, protože se s ní v některých věcech nedokážu shodnout, ale(…)
Vzala jsem si nevěřícího muže - Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu. Uvěřila jsem až  v dospělosti, víra je pro mě zásadní věc, snažím se čerpat z Bible, svátostí… Manžel je nevěřící, ke svatbě v kostele a křtu našich dětí se ale nechal přemluvit.  Snažím se našim dětem víru zprostředkovat, vodím je do kostela, na dětskou mši, náboženství, modlím se s nimi. Manžel se někdy(…)
Vztah s nevěřícím - Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Mám čerstvý vztah s holkou. I když jsme víru spolu vůbec neprobírali, vím, že je nevěřící. Popravdě bych chtěl navázat vztah s holkou, která je spíše věřící, ale za poměrně dlouhá léta se mi to nepodařilo. Slečna, s kterou momentálně chodím, je moc fajn a sedí mi i povahově, a proto bych s ní chtěl dále chodit i za cenu, že je nevěřící. Chtěl bych(…)
Vztah s nevěřícím hřích? - Dobrý den,  Setkala jsem se s různými názory na vztah křesťana s nevěřícím. V jednom kázání jsem ale nedávno slyšela s odvoláním na 2 Kor 6:14, že takový vztah je hřích a tedy, kdo chodí s nevěřícím žije ve hříchu!   V podstatě bylo lidem v takovéhle situaci doporučováno se okamžitě rozejít, protože takový vztah je proti Bohu (byť se zachovává předmanželská(…)
Vztah věřící X nevěřící. Jsem přesvědčena, že Bůh neexistuje. - Dobrý den, hned na začátek bych ráda uvedla, že jsem nevěřící. V Boha nevěřím a jsem přesvědčena o tom, že neexistuje. Samozřejmě vaše přesvědčení ve víru akceptuji. Věřím v Zemi, přírodu a přenášení energií. Žiji pohanským způsobem života, užívám si ve všech směrech a nic pro mne není nijak extra svazující. Pro rodinu a nejbližší bych udělala první poslední, ostatním lidem nevěřím (zkušenosti) a(…)

Přítelkyně podmiňuje naši svatbu mým křtem... - Dobrý den, mám vážný vztah s věřící dívkou z katolické rodiny. Sám věřím, ale za křesťana bych se zatím neoznačil. Plánujeme společně budoucnost, důležitá témata jsme spolu procházeli i díky absolvování Kurzu přípravy na manželství. Snažím  se křesťanské víře otevírat tak, jak jenom dokážu. Chodím  s ní občas do kostela, modlíme se spolu. Snažil jsem se být stále víře(…)

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

´Dušičky´ aneb Památka zesnulých, vzpomínka na zemřelé 2.11.

´Dušičky´ aneb Památka zesnulých, vzpomínka na zemřelé 2.11.
(2. 11. 2021) Každá svíčka na hřbitově nebo v domácnosti nám může zpřítomnit světlo velikonoční svíce – paškálu, tedy té svíce,…

´Dušičky´ - pracovní list pro děti

(25. 10. 2021) Hned na začátku listopadu prožíváme důležité dny, kterým se lidově říká dušičky. Víš, co v těchto dnech slavíme nebo si…

Pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlík: Hugh O'Flaherty

Pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlík: Hugh O'Flaherty
(24. 10. 2021) Vatikánský kněz Msgre. Hugh O'Flaherty (* 28. února 1898 + 30. října 1963), pomáhal ukrýt před nacisty tisíce…

Pomozme jedné z nás, která měla startovací čáru jinde než my

Pomozme jedné z nás, která měla startovací čáru jinde než my
(19. 10. 2021) A přesto je optimistická a pozitivní…

Čsopis IN! pro dívky / říjen

Čsopis IN! pro dívky / říjen
(8. 10. 2021) Pro někoho může být podzim smutné období, hlavně, když celé dny proprší. Pro někoho je to roční období plné klidu a…

Můžete podpořit „svůj“ hospic

Můžete podpořit „svůj“ hospic
(6. 10. 2021) V sobotu 9. října se připomíná Světový den hospiců.