Já jsem přišel, aby měly život. (J 10,10) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Obrácení, uzdravení, proměna

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Obrácení, uzdravení, proměna

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Co dělat? Návrat ztraceného syna... - Byl jsem pokřtěn jako katolík před více jak padesáti lety. Před časem jsem se obrátil k Bohu, začal se modlit a chodit na bohoslužby. Moc toužím po tom dát svůj život do pořádku, čerpat sílu ze svátostí ...
Je možné, aby mi Bůh odpustil potrat? - Je možné, aby mi Bůh odpustil, jestliže jsem podstoupila umělé přerušení těhotenství, protože jsem neměla sílu přivést na svět další dítě, které bude vyrůstat bez otce. Věřím v Ježíšovu oběť na kříži, přesto často pociťuji obrovskou bolest a tíhu svědomí. Existuje pro mě ještě šance najít smíření a odpuštění? Prosím Vás o radu Děkuji
Mohu se stát křesťanem? - Dobrý den. Jsem alkoholik. Před určitoudobou jsem se stal členem sdružení Anonymní Alkoholici. Toto sdružení pracuje na principu skupinové terapie a uvědomění si vyšší po/moci. Vždy jsem byl silně nevěřící a až agresivní v otázkách náboženství. Utrpení, které pramenilo z mé nemoci, způsobilo, že jsem zcela rezignoval na své zásady a myšlení. Nyní, když abstinuji, vnímám změnu... Dokázal jsem(…)
Pohádal jsem se s rodiči a nestýkáme se - Dobrý den, Chtěl bych se na vás obrátit a požádat o radu. … Žiju už sám. Bohužel jsme se před pár lety s rodiči pohádali a od té doby se nestýkáme. V dospívání jsem přestal chodit do kostela. Věřím v Boha, modlím se k němu. Letos jsem byl po mnoha letech před Velikonoci u zpovědi. Hodně mi to pomohlo, ale pokud chci být k Bohu upřímný, nevím jestli mohu jít o Vánocích ke zpovědi znovu. U(…)
Pomozte mi zbavit se zla, které jsem na sebe navršil - Chtěl bych být svatý, ale nezvládám to, ...
Stále dokola. Jak mi může Bůh odpustit? - Prosím, pomozte. Po dost bouřlivém životě plném sobectví, opakujících se krachů, jsem prožila obrácení a před nedávnem jsem přijala křest. Mám již rodinu, skoro dospělé děti, které s námi bydlí. Můj život ale v mnohém zůstává stejný. Neubráním se, nenajdu v sobě sílu potlačit hněv a vznětlivost!!!, jsem hádavá a nervní na děti. Prosím Boha, aby mi pomohl jednat s nimi s láskou a pochopením, bez(…)
Toužím po odpuštění, ale hrnu před sebou spoustu nevyřešeného - Jsem pokřtěný, modlím se a občas navštěvuji bohoslužby, u zpovědi jsem nebyl od dětství... To je veškeré moje praktikování víry. Toužím po odpuštění, po svátosti smíření, ale nevím, jestli mohu jít ke zpovědi, protože vůči Bohu se mi to nezdá fér. Zpověď má být začátek nového života a já mám spoustu nevyřešených věcí, dluhy, vztah s vlastní rodinou, před lety jsem po hádce odešel od rodičů, a(…)
Ublížil jsem tolika lidem... - Ocitl jsem se v těžké životní krizi - zdraví, rodina, práce, ... všude se kupí problémy. Již delší dobu pozoruji, že potřebuji pomoc a oporu. S postupem věku jsem začal lidem závidět jejich víru. Osobně mám ale problém se najednou změnit a začít ve chvíli, kdy mi teče do bot, věřit v boha. Připadá mi to neupřímné a pokrytecké. Udělal jsem velké množství špatného, věcí na které určitě nemohu být(…)
Všechno jsem zamotal. Mám ještě šanci? - Dobrý den, chci vás poprosit o radu se svou situací a svým zamotaným životem, plným kotrmelců… ... V dospívání jsem žil bez jakýchkoliv omezení, střídal jsem partnerky, žádná moc odpovědnost, o náboženství jsem se nezajímal, vzal jsem si rozvedenou ženu. Později se mi stalo, že jsem se během manželství vícekrát zamiloval a byl manželce nevěrný. ... Nedávno jsem měl opět problém s tím, že jsem se(…)

Biřmování - proč se nechat biřmovat? - Co pro křesťana bude následovat po biřmování, poslední svátosti?
Cesta k odpuštění - Máte zkušenosti s vnitřním uzdravením člověka? Vnímám, že je nutné odpustit lidem, kteří mě zranili. Už jsem se o to pokusila mockrát, ale ta nenávist k těm lidem je pořád ve mně. Spíš pocit nenávisti, nechuť se s nimi vidět. Jsou to ale moji blízcí, tak se jim nemůžu vyhýbat do smrti. Prosím o Vaši radu ohledně cesty k odpuštění. Vůbec to není lehké a já nevím, jak na to.
Duchovní mluvené slovo ke stažení - Při svátosti smíření mi bylo k prohloubení duchovního života doporučeno poslouchat duchovní zamyšlení, přednášky, kázání apod. Neměli byste nějaké tipy, kde hledat, prosím?
Jak mám znovu najít víru? - Moje rodina je křesťansky založená a i já jsem pokřtěná. Jako malá jsem se každý večer modlila a chodívala jsem i do kostela, jenže v jednom období se ve mně něco zlomilo. Prožila jsem těžké věci a Bůh jako by mlčel. Přičítala jsem mu pak vinu za všechno, co se stalo. Nedávno jsem si našla kluka z křesťanské rodiny. Když jsem k nim přijela, bylo to něco úžasného. Klid, pohoda a tradice. Obdivuji(…)
Když se postím, jsem podrážděná, zpomalená, unavená... Má to smysl? - Dobrý den, ráda bych s Vámi probrala téma postu od jídla. Každý rok držím půst od sladkostí typu čokoláda, sušenky, oplatky apod. Někdy se cítím bez energie, ale vždy si říkám: "Pane Ježíši, tak si tuto moji oblíbenou čokoládu  dej Ty." A v pátky během celého roku se snažím nejíst maso. Až na výjimky, kdy nechci odmítnout jídlo s láskou připravené... Letos jsem si řekla, že(…)
Lítost - Dobrý den, morálně jsem totálně selhal. Nejradši bych se neviděl. Po tom, co se stalo, jsem rozhodnutý, že už nikdy nic podobného neudělám. Když si na to vzpomenu, je mi z toho nanic. …. Chtěl bych jít ke zpovědi, ale nevím, jestli vlastně všeho dost lituju. Spíš se cítím paralyzovaný a lítost se nedostavuje. Co mám dělat?
Mám šanci začít znovu? - Dobré odpoledne, věřím, že Bůh je plný milosrdenství a odpouští hříšníkovi, který o to stojí. Ale nedávno mě vyděsila slova z listu Židům 6,4-6 "Kdo byli už jednou osvíceni a okusili nebeského daru, kdo se stali účastníky Ducha svatého a zakusili pravdivost Božího slova i moc budoucího věku, a pak odpadli, s těmi není možno znovu začínat a vést je k pokání, protože znovu křižují Božího Syna a(…)
Modlím se růženec, chodím na mše ve všední den, čtu Písmo. Jsem fanatik? - Nedávno jsem prožil obrácení, začal číst Písmo, chodit do kostela i ve všední dny. Moji přátelé mi ale říkají, že jsem fanatik. Chci se zeptat, jak najít rozumnou hranici pro modlitbu, mše...?
Musí být křesťan dokonalý? Jak být světlem světa? - Dobrý deň, rada by som sa opýtala na niekoľko vecí, ktoré mi niesú jasné. 1) Mám pocit že niesom kresťan. Žijem sviatostným životom, každý deň čítam bibliu a nerobím nejaké nezákonné kúsky, nenadávam a som za slušnú. A v Ježiša úprimne verím. Napriek tomu mám ale pocit, že toto všetko je málo, že ako kresťan by som mala robiť viac. Že v mojich myšlienkach je priveľa zlého. A hlavne, deptajú ma(…)
Náročná proměna života - Jako 27letý muž jsem začal hledat Boha. Čtu Bibli a čeká mě dlouhá cesta ke křtu. Ovšem moje minulost je zlá. Nejen že jsem byl nepoctivý, lhal jsem, dopustil se násilí i krádeže, žil nevázaně v mnoha vztazích a spousty dalšího.
Nechal jsem se pokřtít, ale staré závislosti se vracejí v plné síle... - Ježíš mě vysvobodil svojí milostí od sexu, alkoholu, drog, cigaret a všeho zlého. Nyní se však útoky vracejí v plné síle.
Nechápu Boží lásku ke mně... nezasloužím si ji - Dobrý den,  do kostela chodím pár let, ale teprve teď jsem prožila silně Boží lásku, odpustění a konečně jsem uvěřila. Vím, že je Bůh milosrdný a odpouští, stejně bych se chtěla zeptat: kde se bere v Bohu a ve věřících lidech tolik lásky? Stále jsem v tom přesvědčení, že si nezasloužím lásku a slušné jednání od lidí a ani od Boha. Celý život jsem žila ve zlu a  za(…)
Neplním svá předsevzetí - Před 15 lety jsem si stanovila mnohá předsevzetí. Týkala se různých omezení na pátky a na postní a adventní dobu.
Nesnesitelné výčitky svědomí přetrvávají - Dopustil jsem se nevěry. Myslel jsem si, že něco takového se mi v životě stát nemůže. Dopustil jsem se ciložství. Přes zpovědnici je mi odpuštěno. Moc toho lituji, vím, že z hlediska víry jde o smrtelný hřích. Říká se: Běda tomu, kdo zemře v těžkém hříchu! Co to znamená? Upřímně lituji, odpustil mi Pán Bůh? Je mi těžko, manželka to neví, bylo mi doporučeno neříkat jí o tom. Smutné na tom je, že(…)
Nesnesitelný pocit viny - Selhal jsem ve vážné věci. Vyznal jsem to ve svátosti smíření a vím, že mi bylo odpuštěno. Ale stále mám v sobě nesnesitelný pocit viny.
Nevěřící rodina - jak žít víru uprostřed ní? - Je mi 17 a bydlím u rodičů, kteří nejsou věřící. Hodně mě to demotivuje, zejména během Velikonoc a Vánoc.
Obávám se exkomunikace - Mnoho roků jsem nebyla u zpovědi a za tu dobu jsem udělala dost těžkých hříchů. Obávám se, že vyzpovídám - li se z nich nyní, budu v současné době exkomunikována z církve. Zpracovávám tento problém celé roky, ale exkomunikaci bych asi nesla velmi těžko.
Odpuštění. Jak najít sílu? - … V dětství jsem prožila dost těžké věci a dodnes se s tím vypořádávám; nemoc, samota, vnitřní rozpolcenost ze samotného dospívání, šikana ze stran spolužáků…Následky trvající několik let… Povídám si o tom s Bohem a hledám odpovědi. Ještě donedávna ve mně přetrvávaly pocity zloby vůči dotyčným, co mi ubližovali. Přemýšlela jsem, zda na ně taky jednou dojde. Vzpomínky a rány(…)
Osamocení po obrácení - nemám s kým sdílet svou víru - Dobrý den, ráda bych vás poprosila o jakoukoliv radu, povzbuzení. Poslední dobou se cítím nějak prázdně, nenaplněně, opuštěně. Mám sice fajn muže a dvě děti, mně však do života vstoupila víra a zbytek rodiny i přátelé a známí jsou nevěřící. Moje srdce zahořelo pro Boha a čím více se o něj zajímám, tím víc mě přestávají naplňovat záležitosti ze světa. Dříve jsem měla různé koníčky a plány,(…)
Pokání, půst, zjevení P. Marie - Jaké pokání mám konat? Půst o chlebu a vodě nedávám. Prosím o radu.
Problém s vírou v nevěřící rodině - Dobrý den, Je mi 17 let a mám problém. Vyrůstala jsem v ateisticke rodině a jako ateista jsem byl vychovávaná. Avšak nikdy jsem Boha nezavrhovala. Vždycky mě něco táhlo spíše k víře, ale nikdy jsem nebyla schopná víru přijmout. Snad kvůli tomu, že jsem žádného křesťana neznala a  nemohla si o víře s nikým promluvit.  Jednoho dne jsem potkala kluka, se kterým nyní chodím,(…)
Předsevzetí - Dobrý den,  chtěla bych prosím Vás poradit. Mám velký problém dávat si předsevzetí. Buď si ho dám a pak zapomenu nebo mě nic nenapadne. Mohli byste mi poradit nebo dát nějaké příklady jen tak pro představu. Děkuji za odpověď.
Půst a pohlavní styk - Když mám půst, mohu spát se svým mužem?
Rád sportuji, píšu fantasy, dívám se na filmy... - Dobrý den,  jak do života křesťana zapadá hobby, které člověk má? Koníčky, které jej baví?
Samota po obrácení - problémy v rodině - Žiji stále s rodiči. Prostředí bylo a je stále napjaté, konflikty, rozvrácené vztahy. Když jsem se v dospělosti nechala pokřtít, zjistila jsem, že existuje i něco jiného, že se dá žít jinak. 
Stále upadám - kouřím... - Víru v Ježíše Krista jsem přijala před mnoha lety a toto období nalézání pravdy, lásky i pokorné služby církvi, bylo nejkrásnější v mém životě. Ale již před tou dobou jsem měla silný návyk kouřit cigarety. Zkoušela jsem všechny možnosti / které nabízí svět/, jak se tohoto zlozvyku zbavit. Nedávno jsem začala pít po večerech víno. Denně jsem tuto mou slabost obětovala při mši svaté a prosila Pána(…)
Svátost smíření formou společné kajícné modlitby - Dobrý den, slyšel jsem, že jedním z výsledků II. vat. koncilu bude zavedení formy svátosti smíření hromadným způsobem. Bohužel do dnešního dne stále na tuto možnost čekám. Podle mých informací takovým moderním způsobem zpověď probíhá např. v Holandsku. Z kostelů zmizely zpovědnice a sv. smíření je vykonávána společnou kajícnou modlitbou či pobožností. Možná si neuvědomujete, že mnoho lidí je(…)
Vnitřní boj - Ve svém nitru vedu neustále vnitřní boj.. jsem věřící člověk a tento vnitřní boj mi ubírá sil. Je to boj mezi dobrem a zlem. Snažím se proto modlit sama i ve společenství věřících, chodím ke svátosti smíření, také přijímám eucharistii... a stále cítím velkou bolest a spor uvnitř sebe. Pro vysvětlení například: i když vím, že pokud neodpadnu od víry nemusím se ničeho bát, vždyť Bůh je se mnou.(…)
Vymodlené dítě a strach z Boha - Delší dobu jsme si přáli rodinu, ale dítě nepřicházelo. V zoufalství jsem, v podstatě jako ateista, žádala Boha, aby mi dítě dal. Někdo řekne Boží slitování, někdo že jen blbá náhoda. Ale zanedlouho po pronesené modlitbě jsem doopravdy zjistila, že jsem těhotná. 
Zamotaný život - Mám za sebou několik nevydařených vztahů, 2 nemanželské děti, jsem  potřetí těhotná,  zakusila jsem domácí násilí, život s gamblerem, dluhy...
Zlozvyky - chybí mi vůle - Dobrý den, nevím, jestli je zrovna vhodné Vám psát na toto téma, ale zkusím to. Mám zlozvyky, se kterými mi Bůh pomohl, ale u mně chybí vůle. Mám malou vůli a to mě hrozně mrzí. Ničím si zdraví a mám pak výčitky svědomí a strach. Jde to pořád dokola, a jak je to pořád stejné, už si sama přestávám věřit, jestli si dokážu někdy vůbec něco zakázat. Mám být na sebe více tvrdá, co se týče vůle?
Znovuzrození - jak se jako křesťan znovu narodit? - Dobrý den, mám ohledně víry jednu důležitou otázku. Týká se znovuzrození. Mám množství kamarádů z protestantských církví a z letničně-charizmatického hnutí a všichni mluví o tom, že jsou znovuzrození křesťané. Zdá se mi, že i na jejich životech je to cítit. Jsou to skvělí lidé se živou vírou. Dost často, slyším, že lidem, kteří se znovuzrodili, se změnil život. Jak je to u nás katolíků? Mám často(…)

Co dělat? Návrat ztraceného syna... - Byl jsem pokřtěn jako malé dítě. Před časem jsem se obrátil k Bohu, začal se modlit a rád bych zašel i do kostela, ale něco mezi mnou a Bohem leží... Zkrátka, když se ohlédnu zpátky, je tu spousta věcí, na které určitě nemohu být pyšný, nejednou jsem opravdu ublížil. Moc toužím po tom dát svůj život do pořádku. Ale co si Bůh může myslet o hříšníkovi, který přichází v takovou chvíli, kdy má strach(…)
Masturbace a obrácení - Je třeba řešit v tomto ohledu svou minulost,  když problém již odezněl? 
Obnova světa - Na jakém základě stavíte tvrzení, že církev, jinak křesťané, působením Ducha touží po obnově světa? Po jaké obnově?
Posedlost? - Dobrý den, Mám veliký problém s mou čistotou. Mým problémem je masturbace... bez masturbace dokážu být maximálně týden, potom už mě to přemáhá. Je mi sice jen 16, ale já chci bojovat, vždyť jde o těžký hřích... Nejhorší je, že mě úplně všechno kolem mě vzrušuje, a já se tomu nedokážu vyhnout... když se od tohoto hříchu vzdálím o krok, tak se ke mě o dva kroky zase přiblíží... Nevím už si rady...(…)
Půst od masa - Rozhodla jsem se, že do Velikonoc budu držet půst bez masa. Nesmím ani kuřecí? Tuším, že ryby můžu. Můžete mi prosím poradit, abych si to nepokazila?
Půst, postní doba - Dobrý den, chtěla bych se zeptat na otázku ohledně půstu. Jelikož žiju v nevěřící rodině, tak je pro mě obtížné nejíst maso. Napadlo mě, nebo jsem někde četla, že půst není jenom prostě něco nejíst, ale že to má v sobě nějakou podstatu (očistu?). Prosím, udělejte mi jasno ohledně půstu a jak bych ho měla správě dodržovat a co dělat, abych se aspoň tímhle málem Otci odvděčila.
Uvěřil jsem. Proč mi Bůh nepomůže? - Měl jsem nešťastné dětství a pak zpackaný život - ale ne vlastní vinou. Následně jsem hledal jsem pomoc v ezoterice a podobných věcech. 
Uzkost ze zavrzeni - Dobry den, citim ve svem srdci strasne velkou uzkost. Uvedomuji si, ze jsem spoustu veci ve svem zivote nezvladl a hodne lidem ublizil. Prestal jsem chodit do kostela, na hony se vzdalil Bohu. Ted je mi to lito, chci byt s Bohem, ale citim, ze me Buh uz zavrhl. Vim, ze Buh je milosrdny a jeho milosrdenstvi trva naveky. Ale nedokazi se nekterych spatnych veci zbavit. Chi byt lepsi, ale moc mi to(…)
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Den Země - 22. dubna

Den Země - 22. dubna
(21. 4. 2024) 22. dubna si celosvětově připomínáme Den Země. Nejde o svátek, kdy bychom se měli stát pohanskými uctívači Matky Země.…

Bůh mi nepomohl, útočiště nacházím v temnotě

(19. 4. 2024) Od mala jsem byla zneužíváná, nezažila normální rodinu, vztahy. Jen lhostejnost, neupřímnost, samý podraz....…

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu
(15. 4. 2024) Papež František přijal zástupce italského katolické skautského hnutí dospělých (MASCI) při  příležitosti 70.…

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…