Kdo zachovává Boží slovo, nezemře navěky! (Jn 8,51) - Citát z Bible na každý den

26. 10. 2022, tohol

Vymodlené dítě a strach z Boha

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Obrácení, uzdravení, proměna

Dobrý den,

omlouvám se za dotaz, nicméně nevím, kde jinde bych se měla zeptat, abych nevypadala jak totální šílenec.
Vyrůstala jsem jako ateista, který věří, že něco většího existuje. Stejně tak můj manžel. Ale oba dva se tak nějak držíme desatera přikázání, i když pro nás je to prostě jen slušné chování.
Myslím, že i ten největší ateista, který se nachází v těžké životní situaci, se obrátí k Bohu s žádostí o pomoc. A i já jsem prosila.

Delší dobu jsme si přáli mít rodinu, ale zplodit dítě se nám nedařilo. Zkoušela jsem různé dostupné vychytávky na podporu plodnosti a početí, ale stejně se nic nedělo. Samozřejmě po nějaké době jsem v zoufalství žádala Boha, aby mi jej dal. A přislíbila mu, že ho budu vést víře a slušnému životu. Někdo řekne Boží slitování, někdo že jen blbá náhoda. Ale zanedlouho po pronesené modlitbě jsem doopravdy zjistila, že jsem těhotná. S manželem jsme byli nesmírně šťastní.

Během těhotenství přišly opakovaně komplikace, musela jsem do nemocnice, vypadalo to, že miminko nepřežije. Takže další vnitřní prosby k Bohu.

Nyní máme nádherné, neuvěřitelně hodné zdravé dítě. Všichni, kteří ho vidí, nám tvrdí, že je dar a je vidět, že je to vymodlené dítě, protože je neuvěřitelně hodné a že si ho snad ani nezasloužíme:)

S manželem jsme se shodli, že bychom malé chtěli dát pokřtít (už jsme oslovili našeho kněze). Oba totiž vnímáme nesmírnou vděčnost za dar jeho života.  Věřím, že Bůh nám děťátko doopravdy dal, ale v hlavě mi zůstává strach, že si ho nezasloužíme. Pořád mi naskakuje myšlenka: "co Bůh dal, může vzít". Vnitřně bojuji s tím, že věřím v Boha jen díky strachu, že mi dítě vezme. A to nechci. Prosím o pomoc.

 

-redakčně upraveno-

Ďáblova lež - Bůh je škodolibý

Vážená a milá...
děkuji za napsání jedinečného příběhu.
A myslím, že Vaší otázce rozumím a velmi oceňuji, že si ji kladete.

Náš Bůh ale je Bohem dobrým, tak v něho věříme. Takže ono jobovské "Bůh dal, Bůh vzal, budiž jméno Páně pochváleno" v žádném případě nemluví o Boží škodolibé svévoli.
Ne, takový Bůh není.

Jestli někdo vnáší do našeho života strach, tak je to Boží nepřítel. Ten se už od začátku snaží člověku namluvit, že Bůh to s člověkem nemyslí dobře. To je ta lež, kterou se usiluje nabourat náš vztah radostné dětské důvěry v Boha Stvořitele a Zachránce.

Moc Vám doporučuji, abyste se k Bohu modlila, aby Vás od Vašeho strachu osvobodil, aby Vám poslal do cesty dobré lidi, s kterými budete moci o svém hledání víry a strachu (z Boha) otevřeně a s důvěrou mluvit, a kteří Vás podpoří.
Mluvte o tom, prosím, také se svým manželem a spolu se modlete za osvobození od strachu.

Kdyby to dlouhodobě nepomáhalo, vyhledejte určitě pomoc.
Modlím se za Vás a žehnám Vám, celé Vaší šťastné rodině!

Kategorie otázky: Obrácení, uzdravení, proměna, Hledání Boha, víry

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(1. 4. 2023) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Co je to mazanec?

Co je to mazanec?
(27. 3. 2023) Co je to mazanec... Několik osvědčených receptů na velikonoční mazanec.

Velikonoce - pracovní listy pro děti

(26. 3. 2023) Pracovní listy k Velikonocům - k doplnění, přečtení, vybarvení i dokreslení...

Svátek Zvěstování Páně (25.3.)

(23. 3. 2023) Žádný učený z nebe nespadl a z nebe nespadl ani Bůh. Bůh si zvolil svou cestu do světa prostřednictvím člověka, který se…

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk
(18. 3. 2023) 18. 3. 2017 zemřel Miloslav kardinál Vlk. Publikueme několik amatérských fotografií...

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!
(16. 3. 2023) Doporučujeme k přečtení knížku: S mobilem do Božího království? 25 úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i…

Jiří Grygar (* 17. 3. 1936)

(16. 3. 2023) Český astronom a astrofyzik, významný popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry, za…