Bůh pokorným dává milost. (Jk 4,6) - Citát z Bible na každý den

Autorský rejstřík


tohol

 • "Musíš věřit a Bůh Tě uzdraví" (Otázky a odpovědi)
 • Co smí farář po celibátu? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jako věřící dívku  by mne zajímalo, jak má kněz žít v celibátu. Budu velmi vděčná za odpověď. 
 • Genderová ideologie (Otázky a odpovědi) Mám pocit, že církev "dělá mrtvého brouka" a téměř se nevyjadřuje ke genderové ideologii. 
 • Hormonalní antikoncepce a tableta po (Otázky a odpovědi) Před několika lety jsem bohužel sešla z cesty. Měla jsem několik sexuálních partnerů (užívala hormonální antikoncepci i postinor ) a církev vnímala jako nepřátelský a pokrytecký spolek.
 • Hřeší skrupulant, když si myslí, že hřeší? (Otázky a odpovědi) Uvádí se, že považuje-li někdo skutek, který učinil, za těžký hřích, skutečně těžce zhřešil, ač objektivně šlo o hřích lehký nebo mravně nezávadný. Znamená to, že neurotik trpící skrupulozitou hřeší těžce, protože si to myslí? To by znamenalo, že jeho nemoc implikuje hříšný stav, což se mi zdá velmi tvrdé.
 • Jsem sám na svou viru (Otázky a odpovědi) Dobrý den, už nějakou dobu řeším problém, asi by se dalo říct krizi víry – v mém okolí momentálně není nikdo, s kým bych o tom chtěl/mohl mluvit, tak se obracím na vás. Pocházím z nevěřící rodiny, ale asi před 9 lety jsem uvěřil a začal chodit do sboru, kde jsem našel zázemí. Poslední dobou (už je to několik měsíců) si ale uvědomuji, že se můj vztah s lidmi ze sboru i s Bohem tak nějak vytrácí – nemám (…)
 • Manžel odešel. Proč je můj nový vztah těžkým hříchem? (Otázky a odpovědi)
 • Může mi ublížit člověk zasvěcený do Reiki? (Otázky a odpovědi) Může člověk, který praktikuje reiki, v nějakém svém hněvu na druhého poslat negativní energii?
 • Můžu být jako věřící vojákem? (Otázky a odpovědi)
 • Neuróza, zlé myšlenky, předtuchy (Otázky a odpovědi) Můj život v rodině byl poznamenán několika tragédiemi, smrtí v rodině, těžkými nemocemi. Navíc trpím duševní poruchou, dle psychiatra neurózou. Jedná se o obsedantně kompulzivní poruchu, která mi začala v období dospívání.
 • Odevzdej to Bohu - co to vlastně znamená? (Otázky a odpovědi) Přes svůj pokročilý věk jsem teprve rok a půl pokřtěná. Vyrostla jsem v nevěřící rodině, a tak doháním své vzdělání, jak se dá. Mám velké zdravotní problémy, sama vychovávám dítě, jsem bez práce. Když propadám beznaději, slyším od kamarádky i svého jinak skvělého zpovědníka: odevzdej to Bohu. Nikdo mi zatím neporadil, jak se to dělá. Jistě pochopíte, že když se na Vás sypou problémy, tak je nelze hodit (…)
 • Prokletí a rodové zátěže (Otázky a odpovědi)
 • Sexuální sny (Otázky a odpovědi) Chtěla bych se zeptat, jestli je těžký hřích, když se mi ve spánku zdá něco proti 6. přikázání? Konkrétně - zdálo se mi o sexu, což mělo za následek, že jsem se cítila, jako bych se pohlavně dráždila. A někde jsem četla, že je to těžký hřích. Trápí mě to. Nevím, jak se k tomu postavit.
 • Vymodlené dítě a strach z Boha (Otázky a odpovědi) Delší dobu jsme si přáli rodinu, ale dítě nepřicházelo. V zoufalství jsem, v podstatě jako ateista, žádala Boha, aby mi dítě dal. Někdo řekne Boží slitování, někdo že jen blbá náhoda. Ale zanedlouho po pronesené modlitbě jsem doopravdy zjistila, že jsem těhotná. 
 • Vím, že je to podle bible hřích, ale já toho vůbec nelituji (Otázky a odpovědi)
 • Zažívám závist, nadřazenost, aroganci - lidé kolem mi berou sílu (Otázky a odpovědi) Moje problémy  mě svazují a ubírají mi života. 
 • Šesté přikázání je až šesté... (Otázky a odpovědi) Mám sestru, které je 28 let. Je věřící, ale žijí s přítelem jako manželé. Poraďte mi, prosím, jak ji citlivě sdělit svůj názor, že nežijí podle Desatera?
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…

Český den proti rakovině 15. 5. 2024

Český den proti rakovině 15. 5. 2024
(13. 5. 2024) Od 15. 5. 2024 probíhá na celém území tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. 

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti
(10. 5. 2024) Naděje dává odpověď našemu srdci, ​když se v nás objeví otázka: „Co se mnou bude?“