Pozor, abyste se nenechali svést. (L 21,8) - Citát z Bible na každý den

20. 11. 2020, tohol

Můžu být jako věřící vojákem?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Povolání, boží vůle

Dobrý den,

bojuju s myšlenkou vstoupit do armády. Jsem ale silně věřící a nevím, jestli by mi to Bůh schválil. Zabíjel bych pro něho a šířil jeho slova. Zdálo se mi o andělích s meči, které jsem v tom snu následoval a ničil  Boží nepřátele. Vím, že se píše, že Bůh válku nemá rád, ale proč jsem měl takový sen?

Myšlenka, že zabíjím nevěřící a tak sloužím Bohu, mě poměrně naplňuje, nemůžu si pomoct. Skoro každý týden se mi zdají tyto podobné sny. (Bůh mě např. volá k sobě a ukazuje lidi, které mám potrestat.)  Nevím, zda je to znamení, abych vstoupil do armády, anebo to mám potlačovat. Osobně si myslím, že je to Boží přání.

-redakčně upraveno-

Skutečným vojákem v souladu s evangeliem se může stát jen ten, stojí na straně lásky v duchu přikázání: "Miluj bližního jako sám sebe" a v duchu Ježíšových slovech: "Nikdo nemá větší lásku než ten, který za své přátele položí svůj život."

Milý A.
je skvělé, že se ptáte.

A mám pro Vás naprosto jednoznačnou odpověď a to jako dlouholetý vojenský kaplan:
Jestliže je Vaší motivací pro vstup do armády obrana Boha a potrestání těch, kteří se Mu či spíše nějaké své představě o Něm protiví, pak je Vaše volání do armády zcela mylné a domnívám se, že za ním také může přímo být i Boží nepřítel.

Bůh je dost mocný, aby se ubránil sám. Jinak to není Vševládný, Pán nad životem a smrtí, tedy Pantokrator, tak jak ho Matka Církev od prvních staletí bez přestání vyznává a vzývá, ale nějaký jen v lidské mysli vzniklý pánbíček a toho bránit nemá smysl.

Koho je třeba bránit jsou bezbranní a potřební v jakémkoliv smyslu a jakékoliv víry.

Skutečným vojákem v souladu s evangeliem se může stát jen ten, kdo touto extrémní službou druhým stojí na straně lásky v duchu přikázání: "Miluj bližního jako sám sebe" a v duchu Ježíšových slovech: "Nikdo nemá větší lásku než ten, který za své přátele položí svůj život."

Milý A., modlím se za Vás, aby Vám Boží Duch dal moudrost ve Vašem rozlišování. 

Kategorie otázky: Povolání, boží vůle

Témata: válka

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Advent

Advent
(27. 11. 2023) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...

Co jsou to roráty?

Co jsou to roráty?
(25. 11. 2023) Prastaré adventní zpěvy, které se zpívají v brzkých ranních hodinách jen za svitu svící…

Adventní dokreslovací knížka pro děti

(25. 11. 2023) Ahoj děti! Určitě už znáte vyprávění o tom, co všechno se stalo, než se Ježíš narodil. Teď si o tom s námi můžete…

Výpadek v rozesílání mailů z webu vira.cz

(22. 11. 2023) Vážení, je nám líto, ale v posledních dnech dochází k technickým problémům při rozesílání biblických citátů a dalších…

Červená středa - Red Wednesday

Červená středa - Red Wednesday
(22. 11. 2023) Pravidelná akce, která připomíná všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské…