Kdo sejí v slzách, žnout budou s jásotem. (Ž 126,5) - Citát z Bible na každý den

1. 9. 2022, ovy, smar

Chtěla bych poznat a pochopit...

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Celý život mě provázejí otázky o víře. Doma se o Bohu nemluvilo, jen jsem věděla, že některé kamarádky chodí do kostela. Můj muž vlastnil a četl bibli, i když do kostela nechodil a církev dost kritizoval. O víře jsme se ale spolu nikdy nebavili. Sem tam jsem bibli taky otevřela, ale většinou jsem skončila velmi brzy. Byla jsem rozčarovaná tou spoustou násilí, o kterém se tam píše.... Teď, když jsem už v seniorském věku, bych ráda pochopila a poznala ... Poradíte? Děkuji.

„Bože, jestli jsi, jestli mě voláš, pomoz…“

Dobrý den, paní ...
a velký dík za důvěru. Tu touhu po poznání Boha, a tím i po smyslu života, do Vás vložil sám Bůh – tak je tomu totiž vždycky a u každého. Teď čeká na Vaši odpověď, jste na řadě. Doporučuji začít modlitbou vlastními slovy. Klidně s podmínkou „Bože, jestli jsi, jestli mě voláš, pomoz…“. Nevím, jakou formou Vám pomůže, ale určitě pomůže. Možná Vám do cesty pošle člověka, který Vám pomůže s četbou Bible (sama se v ní utopíte, to jste si už vyzkoušela). Možná se ve Vašem okolí připravuje evangelizační kurz Alfa – ten by Vám nabídl nejen základy křesťanské víry, ale i společenství lidí hledajících totéž, co hledáte Vy. Informace o kurzech Alfa v celé republice najdete v odkaze „Najdi si Alfu“. Se začátkem školního roku ve většině farností začíná 1 – 2 letá příprava na přijetí křtu. Je možné ji absolvovat, i když člověk ještě není rozhodnutý křest přijmout. Rozhodne se svobodně, až k tomu sám dozraje. To je další možnost. Stačí zazvonit na katolické faře a zeptat se, nebo si prohlédnout jejich webovou stránku.

K dostání je dnes celá řada krásných Biblí pro děti. Všechno podstatné v ní je, a i když je to převyprávěno tak, aby to pochopily i děti, užitek z četby může mít i dospělý. Můžete zkusit i řadu Youcat. 

Ideální by bylo si pročíst některou takovou Bibli, trochu se tím zorientovat, a pak si najít buď kurz Alfa, nebo ještě lépe a samozřejmě nezávazně, přípravu na křest. Vyprošuji Vám Boží požehnání a držím palce. Nakročeno máte dobře. Nenechte se ničím odradit. Hlavně ne chybami nás, věřících. Všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme odkázáni na Boží milosrdenství, které je naštěstí nekonečné.

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Svatý Václav stál u základů Evropy

Svatý Václav stál u základů Evropy
(28. 9. 2023) Jaký vzor nabízíme mladým lidem dnes? Rytíře nebo švindlíře?

Jak roste vinná réva a jak se dělá víno? Pracovní listy pro děti

(23. 9. 2023) A znáte nějaké další rostliny, které se objevují v Bibli?

Světový den turistiky- 27. září

(22. 9. 2023) Cestování a turistika přispívá ke vzájemnému poznávání národů a kultur. Podobně je tomu se sportem...

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023
(18. 9. 2023) "Zdravotník v síti vztahů" / Kostel sv. Karla Boromejského, Vlašská 36, Praha 1…

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu
(16. 9. 2023) Martin Beran, než se stal křesťanem, prošel při svém hledání mnohými nebezpečími různých esoterických disciplín.…

Připravuje se: Filmana - první streamovací služba s křesťanskými filmy v ČR

Připravuje se: Filmana - první streamovací služba s křesťanskými filmy v ČR
(15. 9. 2023) V ČR vzniká nová nezisková platforma s křesťanskými filmy, dokumenty, seriály nebo pořady pro děti…

15. září 1993 byl sicilskou mafií zavražděn kněz Giuseppe Puglisi

(14. 9. 2023) Padre Giuseppe Puglisi se pokusil se o nemožné – zachránit děti ulice, které rostou pro mafii. Není divu, že se…