Pane, ty máš slova věčného života. (J 6,68) - Citát z Bible na každý den

21. 7. 2022, mak

Mám strach, že se Bohu nelíbím

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den,
začal jsem chodit do církve a chtěl bych následovat Ježíše, i když zatím mnohé nechápu...

Mám otázku: je kouření cigaret hřích, když mi pomáhají v životě a já se takhle uklidňuji od stresu a úzkosti? Poslední dobou mám hrozný strach z Boha. Mám pocit, že se mu nelíbím,  protože kouřím a nedokážu přestat a ještě další věci...

 

-redakčně upraveno-

Boží láska není závislá na tom, jestli kouříte nebo ne

Milý ...
Bůh se nám v Novém zákoně představuje jako Otec a Matka zároveň. Má vlastnosti jako Ideální Rodič – je laskavý, pečující, starostlivý, pozorný, mocný, silný i něžný……jeho láska si neklade žádné podmínky. Bůh nerozlišuje koho bude milovat a koho ne. Všichni jsme se skrze Ježíše Krista stali Jeho dětmi. A to platí i pro Vás. Miluje Vás, má o Vás zájem, stará se, je s Vámi v každém okamžiku života…..a vůbec to není závislé na tom, zda kouříte nebo ne a nezvládáte to či ono.

Když Ježíš přijímal v Jordánu křest, slyšel nad sebou hlas ,,Ty jsi můj milovaný syn, v tobě mám zalíbení‘‘. A protože i Vy jste díky Ježíši Božím synem, můžete si toto slovo vztáhnout na sebe. To je skutečná pravda o Vás. Bůh Otec Vám říká: ,N., ty jsi můj milovaný syn, v tobě mám zalíbení…..nikdy tě neopustím, nikdy se tě nevzdám….jsi pro mě vzácný a jedinečný….‘‘Zkuste tuto pravdu o sobě přijmout do svého života. Půjde se Vám životem lépe a lehčeji a zároveň s větší jistotou.

Pokud jde o kouření, zatím je to asi pro Vás nějaká berlička, pomoc, která Vám usnadňuje Váš život. A Bůh Vás miluje i jako kuřáka….jen by Vám určitě, jako milující táta přál, abyste tuhle nepříliš zdravou berličku nepotřeboval. Jsem přesvědčena, že až s kouřením budete chtít přestat, určitě Vám v tom pomůže.

Často si s Bohem povídejte, to můžete kdekoli a kdykoli. Říkejte Bohu, jak se cítíte, co prožíváte, o svých radostech i starostech……Děkujte mu za vše dobré ve Vašem životě a proste jej o pomoc a vedení ve všech situacích vašeho života. A hlavně důvěřujte Jeho lásce.

Chtěla bych Vám na závěr požehnat. Kéž stále více a více zakoušíte, jak jste Bohem milovaný, chráněný a doprovázený. Kéž Vás Hospodin vyučuje, pomáhá překonávat všechny těžkosti a naplňuje Vás pokojem a radostí.

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry, Pochybnosti a krize víry

Související texty k tématu:

Boží láska k člověku, Bůh sám stačí

  • Jsi stvořen, abys byl milován  Většina ptáků byla stvořena, aby létala. Být jen na zemi je pro ptáka omezení. Pták se nevyznačuje ani tak tím, že umí chodit po zemi,  jako spíše tím že je schopen létat. A tak je to i s člověkem. Každý člověk byl stvořen, aby žil a byl milován. 
  • Bůh jako přítel, jako milenka... Obracejte se k Bohu jako k příteli,  k milence, k lásce, jakou jste nikdy neměli.  Odpoví vám.
  • Bůh miluje každého JINAK Každý z nás může říci: „Bůh mě miluje jako nikoho jiného na světě!“ Bůh totiž nemiluje dvě osoby stejným způsobem.
  • Další texty k tématu Boží láska, Bůh je láska

Zkreslené a falešné představy o Bohu, životě a víře
- Karikatury Boha
- Falešná očekávání způsobují krize
- Nevěřím na ´Ježíška´
- Dětem se dnes předává neuvěřitelná nepravda
- Několik falešných představ o Bohu
- Tunelovaný Ježíš. Subjektivní chápání Bible
- Karikatury Boha - knižní zpracování (odkaz na ikarmel.cz)

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Bůh mi nepomohl, útočiště nacházím v temnotě

(19. 4. 2024) Od mala jsem byla zneužíváná, nezažila normální rodinu, vztahy. Jen lhostejnost, neupřímnost, samý podraz....…

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu
(15. 4. 2024) Papež František přijal zástupce italského katolické skautského hnutí dospělých (MASCI) při  příležitosti 70.…

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině
(4. 4. 2024) Slavný americký seriál The Chosen o životě Ježíše Krista na TV NOE.