Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8) - Citát z Bible na každý den

8. 9. 2022, mak

Astrologie a křesťanství

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den,
je mi teprve 15 a pocházím z rodiny, která věří v astrologii. Na otázku, jestli existuje Bůh, obvykle odpoví ve smyslu, že něco jako Bůh je. Měl jsem těžké dětství, které mě bohužel poznamenalo, takže mám psychické problémy. Modlím se každý večer k Bohu, aby mě jich zbavil a zároveň se modlím, aby bůh odstranil utrpení ze života všech lidí. Vlastně nevím, jestli  v Boha věřím, prostě se modlím, i když si nejsem jistý...
Ale co se týče astrologie v tu věřím, protože mi karty už hodněkrát předpověděly, co se stane. Zároveň ale vím, že křesťanství a astrologie se vylučují. Mám v tom trošku zmatek.  Jak to, že astrologie tolikrát předpověděla budoucnost, když je to podle křesťanů podvod?

V duchovní oblasti působí bytosti dobré i zlé

Milý tazateli,

jsi ve věku, kdy se ve Tvém životě určitě objevuje mnoho otázek a nejasností. Je těžké se v životě orientovat. V reálném světě kolem nás, v lidech, v sobě……a asi nejtěžší je vyznat se v oblasti duchovní. Tam si nemůžeme nic osahat, jsme pozváni jen k víře.

Křesťanský pohled na svět počítá s tím, že v duchovní oblasti působí bytosti dobré i zlé. A bere vážně bibli. Někdo ji dokonce nazval milostným dopisem od Boha. Bůh se v ní sám představuje jako Otec, který miluje každého člověka. A na každého člověka čeká. A doufá, že se mu jako ztracený syn (nebo dcera) po pozemském životě zase vrátí ,,domů‘‘. A velmi se snaží své děti podporovat, vést je k dobrému a naplněnému životu, povzbuzovat, chránit, pečovat….. dokonce poslal svého Syna, ,,aby žádný, kdo v něho věří, nezemřel, ale měl život věčný‘‘. Takhle to je napsané v bibli. A protože láska předpokládá svobodu (kdyby nebyla ve svobodě, byli bychom jen loutky, které plní, co je jim nařízeno), musí existovat i možnost tuto Boží lásku odmítnout…. a tady je pak prostor pro zlé duchovní síly.

A křesťanství vidí právě astrologii na té opačné duchovní straně. (Má pro to podklady v tradici i v bibli.) Na straně, kde jsou bytosti (padlí andělé) mocnější než člověk, mají více informací než lidé, jsou inteligentnější…… ale jsou o mnoho menší než Bůh. A na rozdíl od Boha to s námi lidmi nemyslí dobře. A nic dobrého nám nepřejí. Takže se může stát, že i tyto síly ,,fungují‘‘. Dokonce nám mohou ,,pomáhat'', ale v konečném důsledku se nás snaží zničit, odvést od Boha a Jeho lásky. Někdy předpověď z karet může působit jako kletba….. naše mysl se přizpůsobí a bude napomáhat k tomu, aby se vše splnilo.

V bibli je také důležité pravidlo pro rozlišování těchto sil…. "po ovoci je poznáte". Podle toho, co přinesou tyto síly, dlouhodobě do našeho života, tak podle toho poznáme, zda šlo o dobré nebo zlé síly. Co přinesla astrologie, karty……vaší rodině? Lásku, radost, pokoj, porozumění, odpuštění, dobré vztahy……? Nebo strach, obavy, zlobu, podezíravost, úzkost……? Sám si na to zkus odpovědět.

Přeji Ti, aby Ti Bůh dal zakusit, jaký je Otec. Jaká je Jeho láska a péče o Tebe. Jak jsi pro něj jedinečný a vzácný. A jak on není žádná síla nebo energie, ale jak je to Bůh vztahu, Bůh živý, neustále přítomný a blízký. Mocný král i laskavý Otec v jednom.

Kéž Ti tento Bůh požehná, chrání Tě od zlého a naplňuje pokojem a radostí.

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry, Magie, okultismus

Témata: Astrologie

Související texty k tématu:

Magie, okultismus, spiritismus, ezoterika
- Jak se stavět k horoskoupům a mimořádným schopnostem?
- Okultismus a křesťané (Vojtěch Kodet)
- Magie (z listu toskánských biskupů)
- Magie, spiritismus, okultismus (Philippe Madre)
- "Uzdravení rodových kořenů"
- Homeopatie - logické rozpory?
- Další texty k tématu magie, okultismus, exorcismus zde

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Svatý Václav stál u základů Evropy

Svatý Václav stál u základů Evropy
(28. 9. 2023) Jaký vzor nabízíme mladým lidem dnes? Rytíře nebo švindlíře?

Co napsal Karel Čapek o sv. Václavovi týden před svou smrtí

Co napsal Karel Čapek o sv. Václavovi týden před svou smrtí
(26. 9. 2023) Nezapomeňme na tradici svatováclavskou...

Seminář "Otcovo srdce"

Seminář "Otcovo srdce"
(26. 9. 2023) Praktický seminář o Otcově Boží lásce s názvem „Otcovo srdce“ proběhne ve dnech…

Jak roste vinná réva a jak se dělá víno? Pracovní listy pro děti

(23. 9. 2023) A znáte nějaké další rostliny, které se objevují v Bibli?

Světový den turistiky- 27. září

(22. 9. 2023) Cestování a turistika přispívá ke vzájemnému poznávání národů a kultur. Podobně je tomu se sportem...

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023
(18. 9. 2023) "Zdravotník v síti vztahů" / Kostel sv. Karla Boromejského, Vlašská 36, Praha 1…

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu
(16. 9. 2023) Martin Beran, než se stal křesťanem, prošel při svém hledání mnohými nebezpečími různých esoterických disciplín.…