Vyžádej si znamení od Boha. (Iz 7,11) - Citát z Bible na každý den

13. 4. 2022, kk

Stydím se přiznat, že věřím

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den,

nedávno jsem uvěřila v Ježíše Krista, ale nevím, jak to říct rodičům. Mamka totiž nemá křesťany zrovna moc v lásce...
Bojím se, že zapírání víry je velký hřích, který je neodpustitelný. Odhodlávám se, ale pak vždycky selžu a nezvládnu to říct a strašně se tím trápím. Prosím, poraďte mi.

Bůh o Vás ví, ví proč si Vás zavolal právě ve Vaší situaci a má pro Vás vždy cestu.

Milá...
děkuji Vám za důvěru, se kterou se na linku víry obracíte. Je dobře, že píšete. Myslím, že je dobře, že hledáte pomoc. Vnímám, že máte problém, starosti a neměla byste s tím zůstávat sama.

Píšete o strachu z toho, jak říct rodině, že jste uvěřila v Ježíše Krista. O své víře nepíšete nic konkrétnějšího. Co pro Váš život Vaše víra znamená, jak se projevuje, jak Váš život změnila, kdo po Vás chce, abyste to rodině řekla, jestli máte někoho, kdo Vás v té víře doprovází…? Proto se mi těžko na Vaše obavy odpovídá. Mohu jen popsat svou víru v Ježíše Krista. Já věřím, že Ježíš se naopak snaží lidi od strachu osvobodit.

Základem mé víry je, že Ježíš má každého člověka rád. Každý je pro něj důležitý, každého přijímá takového, jaký je, s jeho schopnostmi i neschopnostmi, každého chrání, vede a učí ho žít lásku k ostatním lidem. Ježíš nic nenařizuje, jen doporučuje cestu, která je pro nás dobrá aby se nám s našimi blízkými dobře žilo. Myslím, že ani Vám nenařizuje říct rodině, že jste uvěřila. Až by se Vás rodiče na víru ptali, pak by bylo dobře, kdybyste jim pravdivě odpověděla. Teď asi ještě na takovou odpověď, a hlavně případnou následnou diskuzi s rodiči, nejste připravená. Ježíš v Bibli nikde nikomu hříchy nevyčítá, naopak všude ukazuje, že Bůh – Láska všechno odpouští, jako když otec marnotratnému synovi odpustil, že rozházel všechny jeho peníze. Lk 15, 11 a dál.  Žádný hřích není neodpustitelný. Nemůžu poznat, z čeho Váš strach pramení. Myslím, že by Vám pomohlo, kdybyste měla někoho, komu byste se se svými starostmi a strachy mohla svěřit, s kým si popovídat. Třeba nějakou kamarádku, která je ve víře zběhlejší a má delší zkušenosti, aby Vám mohla věci vysvětlovat. Možná byste mohla oslovit někoho, kdo je Vám sympatický v kostele, pokud tam chodíte/můžete zajít.

Nebojte se, Bůh o Vás ví, ví proč si Vás zavolal právě ve Vaší situaci a má pro Vás vždy cestu. Je trpělivý a milující. Proto se ničeho nebojte. Buďte i Vy trpělivá a milující.

Modlím se za Vás, svěřuji Vás Bohu a přeji Vám velikou, hlubokou radost ze života v Boží přítomnosti a mnoho síly a odvahy k následování Ježíše.
Bůh Vám žehnej!!! :-)
Linka víry

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry, Hudba, škola, krize víry,...

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(1. 4. 2023) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Svátek Zvěstování Páně (25.3.)

(23. 3. 2023) Žádný učený z nebe nespadl a z nebe nespadl ani Bůh. Bůh si zvolil svou cestu do světa prostřednictvím člověka, který se…

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk
(18. 3. 2023) 18. 3. 2017 zemřel Miloslav kardinál Vlk. Publikueme několik amatérských fotografií...

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!
(16. 3. 2023) Doporučujeme k přečtení knížku: S mobilem do Božího království? 25 úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i…

Jiří Grygar (* 17. 3. 1936)

(16. 3. 2023) Český astronom a astrofyzik, významný popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry, za…

Svatý Patrik 17. března

(12. 3. 2023) Etymologie jména Patrik znamená „Vznešený“ nebo „Urozený“.  Českou variantou je…