Běda těm, kdo myslí na nepravost. (Mich 2,1) - Citát z Bible na každý den

5. 7. 2023, šape

Kde se setkat s křesťany?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den, je mi 22 let, pocházím z ateistické rodiny, ale v posledních letech čím dál více inklinuju ke křesťanské víře. Pravidelně se modlím a čtu bibli, občas ale mi ale schází možnost promluvit si o těchto tématech i s někým jiným. Mezi mými přáteli a rodinnými příslušníky je mnoho lidí se kterými mám dobré a důvěrné vztahy, ale všichni jsou to ateisté nebo agnostici. Rád bych se někde setkal s podobně smýšlejícími lidmi, ideálně mého věku, se kterými bych si mohl promluvit o víře a s ní spojených tématech. Chtěl bych se vás tedy zeptat, jestli nemáte nějaké tipy kde tyto lidi hledat, případně jestli existují nějaké setkání nebo akce.

Podstatným pilířem křesťanské víry je právě společenství

Děkuji ti za dotaz. Je to pro mne příležitost vrátit se v čase do Tvých let a připomenout si, že jsem byl ve svých patnácti letech pokřtěn a jak jsem prožíval to úžasné dobrodružství, kterým je víra nebo společenství věřících. Co se onoho společenství týká, tak jsem byl znovu a znovu udivován, jaké další možnosti, podoby, zaměření a nabídky mi toto společenství nabízí.

Od té doby jsem nemusel měnit názor, že podstatným pilířem křesťanské víry je právě společenství. To má v zásadě dvě základní podoby. Buď je to společenství farní, které je dáno konkrétním územím - obcí nebo městskou částí - nebo pak určitou kategorií věřících - mám na mysli třeba různá centra pro mládež, studentská společenství, různá hnutí nebo tzv. komunity (např. Komunita Chemin Neuf, Blahoslavenství, Komunita Emmanuel).

A to jsou také dvě obecné adresy, kde bys mohl hledat. Bohužel jsi neprozradil, odkud jsi, takže Ti nemohu poradit lépe. Ale v některých městech nebo vesnicích dobře fungují farní společenství, kde se můžeš přidat do společenství Tvého věku, nebo chodit třeba na biblické hodiny, nebo aspoň bohoslužby, po jejímž konci se pořádají různé farní kavárny nebo duchovní obnovy, nebo výlety… Pokud by v místě tvého bydliště nic takového nebylo, pak je tu jistě nabídka jednou začas se jet občerstvit do nějakého křesťanského společenství. V naší zemi to jsou kláštery, při kterých fungují společenství fajn lidiček, nebo tzv. Diecézní centra mládeže, kam můžeš přijet a zažít skvělý víkend nebo kus prázdnin (pokud ještě studuješ). Touto cestou jsem šel já osobně. Diecézní centrum života mládeže Vesmír v Deštné v Orlických horách pro mne byl takový duchovní domov a místo, kde jsem poznal přátele na celý život. Ale Ty můžeš být z druhého konce republiky a můžeš nalézt jiné společenství dle svého naturelu.

Klidně můžeš napsat, odkud jsi, a můžeme nějaké takové místo hledat konkrétněji. Držím Ti moc pěsti a žehnám.

Kategorie otázky: Církev, společenství křesťanů, Hledání Boha, víry

Související texty k tématu:

Víra:
- Víra je dobrodružství i osobní vztah 
- Základní pohled víry - I Tobě jde Bůh vstříc
- Víra je velmi široký pojem (Aleš Opatrný)
- Víra zraje krizemi (Dle J. Powella)
- Credo (kredo) - Souhrn křesťanské víry
- Další texty k tématu víra zde

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci
(19. 7. 2024) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2024) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně
(15. 7. 2024) Ve Starez aréně v Brně se ve dnech 9. - 11. srpna 2024 uskuteční duchovní obnova CREDO, která přinese setkání a…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…