Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

22. 7. 2022, aled

Hledám Boha a nevím, kde začít

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den,

poslední roky mne přitahuje křesťanství. Mám tisíc otázek a nevím, kde začít...  Kde začít, co číst??  Internet je plný církví.  Jsem toho moc plný, potřebuji s tím pomoci....  Něco mne oslovuje, ale nevím, jak s tím pracovat zacházet....

Děkuji.

Zkuste a uvidíte. Kontaktování duchovního Vás nijak nezavazuje

Dobrý den.
Na internetu se toho dá najít spoustu, ale jak sám vidíte, není to úplně přehledné.

Máte pravdu, že Bůh lidi povolává do církve. Není možné být křesťan „na volné noze“, to cítíte správně. K vztahu s Bohem patří i vztahy s lidmi. Pravidla, která mnohým ateistům na církvi vadí, jsou hranice, na které se můžeme spolehnout. Vždy jdou číst nejen negativně, ale i pozitivně. Třeba zákaz nevěry znamená, že se sám mohu spolehnout na partnerovu ochotu mě nepodvádět. Církev tu není od toho, aby člověka hlídala, ale aby mu pomáhala jako křesťan žít. Víra není jen přesvědčení, že Bůh existuje, víru je třeba žít ve vztazích s ostatními lidmi. Hledáte tedy správným směrem.

Na internetu je určitě možné si najít základní informace o jednotlivých církvích a vyřadit ty, s kterými máte na první pohled nějaký problém, a dál se zajímat o ty, které Vám budou sympatické. Pokud jsou církve v ČR oficiálně registrované, máte záruku, že se nejedná o nějakou sektu, která by Vám chtěla ublížit nebo Vás připravit o peníze. Z vybraných si můžete najít jejich nejbližší působiště a zajít se do kostela podívat na bohoslužbu. Obecně platí, že do katolického kostela se Vám pravděpodobně povede dostat nepozorovaně a nebudete se muset s nikým bavit, pokud nebudete chtít, u ostatních církví je třeba počítat s tím, že vás někdo osloví a bude se Vás ptát, co Vás přivádí. (Ale nemusí se to stát.) Pak uvidíte, jestli se tam budete chtít vrátit, nebo budete hledat dál.

Můžete k tomu ale přistoupit i opačně, najít si v okolí bydliště kostel, který na Vás působí sympaticky, jít tam na bohoslužbu a případně se domluvit s místním farářem, že ho navštívíte někdy v kanceláři a popovídáte si o tom, co hledáte. Můžete si najít kontakt na duchovního na internetu a rovnou mu zavolat nebo napsat. Pokud máte mezi známými křesťana, můžete ho požádat, aby Vás vzal do svého společenství. To Vás nijak nezavazuje stát se pak členem právě tohoto společenství, a většina duchovních dnes je ochotna doporučit i jinou církev než tu svoji, pokud vidí, že v ní bude člověku lépe. Může Vám doporučovat knížky na čtení, akce, kterých je vhodné se zúčastnit, kurs, kde se probírá věrouka.

Sám se pouštět třeba do čtení Bible nelze úplně doporučit, je to přeci jen kniha dost složitá a je lepší k ní mít výklad. Pokud byste se do toho přece jen chtěl pustit, je lepší si pořídit Bibli s komentářem. Pokud jste z většího města, máte šanci najít hromadnou přípravu na křest (kam chodí dospělí lidé, kteří uvěřili v dospělosti), kam můžete celkem nezávazně chodit a poslouchat. Jinde tato možnost bohužel chybí.

Přeju Vám, ať najdete někoho, kdo Vám ukáže to pravé společenství pro Vás, ve kterém budete moci s ostatními sdílet radost z Boží lásky. V případě nejasností jsme Vám k dispozici.

 

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)