Vejděte těsnou branou! (Mt 7,13) - Citát z Bible na každý den

24. 8. 2020, lb

Máma je proti víře

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den, rád bych se poradil s tím, co mě ničí. Jsem věřící, ale moje mamka víru vyloženě nenávidí. Když čtu bibli, tak mi neustále říká, že je to blbost apod., když přijdu z kostela, tak je na mě strašně nepříjemná. Pomalu si nevím rady.

Vaše maminka možná nepotřebuje o Bohu hovořit či slyšet, ale potřebuje ho vidět skrze Vás samotného

Dobrý den, 

je mi  líto, že si nerozumíte se svou matkou v otázce víry. Z Vašeho dopisu cítím vyčerpanost a bolest, která Vám bere radost a pokoj. Určitě to není lehká záležitost, když člověk nemůže sdílet víru s nejbližšími. A pokud Vaše matka navíc v souvislosti s vírou volí stále konfliktní tón, věřím, že je to pro Vás velmi bolestné.

Když něco člověka dlouhodobě trápí, je vždycky dobré vyhledat člověka, se kterým mohu promluvit, ať už je to kamarád nebo někdo, koho si vážíte a ke komu máte důvěru - třeba Váš kněz, nebo někdo z rodiny atd. Zkuste se porozhlédnout ve svém okolí...
I když internetová komunikace má omezené možnosti, zkusím napsat nějaké své obecné postřehy k takové situaci v rodině.

Lidská cesta za vírou v Boha je velmi individuální a křehká, je to velký dar, který není ani pro poctivého a spravedlivého člověka jednoduché najít. Věřím, že k takovým lidem patří i Vaše maminka. Že i když je nevěřící, je poctivá, spravedlivá a má vás všechny v rodině ráda. Třebaže o tom nemusí mluvit. Sama znám mnoho lidí, kteří Boha a Krista neznají, a přesto jsou pro mě velkým světlem v cestě za Ním, tím, jak žijí ve svém životě lásku, jak velkoryse darují svůj čas, pozornost druhým, mnohem lépe než já. Uvědomuji si, že jsou mnohem lepšími lidmi, než jsem já sama.

Možná by bylo dobré hledat něco, co Vás s Vaší matkou spojuje. Nemusí to být zrovna křesťanská víra, ale něco krásného, co sice patří "jen" k lidským principům, ale Bůh v tom má také zalíbení, protože to zrcadlí krásu a dobro. Můžete třeba s maminkou něco společně uklidit, vyzdobit, udělat si hezčí domov, uvařit, upéct, pozvat ji ke sledování nějakého filmu, který nebude prvoplánově křesťanský, pozvat ji ke stolu na čaj/ kávu po obědě a povídat o tom, co děláte, i když to nebude souviset s vírou.

Možná Vaše maminka nepotřebuje o Bohu hovořit či slyšet, ale potřebuje ho vidět skrze Vás samotného, prostřednictvím vlídného pozdravení, úsměvu, pomoci, pohlazení či poděkování. Důležité je pro nás všechny, abychom stáli na straně lásky, poctivosti a lidskosti. To, jakou kdo má víru či nevíru, ať posoudí sám Pán. I člověk, který nezná Pána Boha, ale usiluje o dobro, Mu může být blíže než my, co Ho vyznáváme ústy a v kostele.

Jsem přesvědčena, že Boží srdce přetéká láskou ke všem lidem, takže i k Vám. Nebojte se mu otevřít své srdce. On Vám rozumí. Chce promlouvat do Vaší situace. Naslouchejte mu.
Jeho láska přetéká i k Vaší mamince, která Ho prozatím nepoznala a já věřím, že již nyní se v životě Vašem i obou Vašich rodičů odráží krása Krista a Jeho odkaz lásky jako drahokam.

S úctou lb

-redakčně upraveno-


 

Kategorie otázky: Vztahy dětí k rodičům, Hledání Boha, víry

Související texty k tématu:

Láska k nepřátelům
Máme být za blbce? Ježíš řekl svým učedníkům: „... Milujte své nepřátele"
Vrátit ránu je přirozené
Bůh miluje i ´mamlase´, kterého já ´nemusím´…
Dobrota sahá hlouběji než nejhlubší zlo Proč je mezi lidmi tolik sporů? 
- Kdo neprožívá lásku, kompenzuje to ovládáním druhých Zmrzačení ubožáci
Milovat i nesympatického člověka Láska nás nenutí potlačovat své negativní city
Milujte své nepřáteleTak si to zkuste! A napište mi, jak se Vám odměnili
Nenávist ničí v první řadě toho, kdo nenávidí...Mám velmi mnoho lidí, které nenávidím
Připadá mi nemožné milovat (snášet, respektovat, přijímat...) některé lidi

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

SOUTĚŽ O VSTUPENKY na festival UNITED

SOUTĚŽ O VSTUPENKY na festival UNITED
(24. 6. 2024) Víra.cz ve spolupráci s festivalem UNITED vyhlašují soutěž o vstupenky na festival UNITED, který se uskuteční 22. -…

MANŽELSKÁ SETKÁNÍ - Letní kurzy v roce 2024

MANŽELSKÁ SETKÁNÍ - Letní kurzy v roce 2024
(23. 6. 2024) Kurzy zaměřené na obnovu a prohloubení vztahů mezi manžely a v rodině s názvem ´Manželská setkání´…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2024) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik
(20. 6. 2024) Papež František zveřejnil dopis, který se věnoval životnímu dílu francouzského filozofa a teologa Blaise Pascala.

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce
(19. 6. 2024) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.