Tvá tvář je bezpečnou ochranou, Bože. (Ž 31,21) - Citát z Bible na každý den

1. 2. 2024, mak

Jsem věřící, i když nechodím do kostela?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, kdo je vlastně věřící?  Ten, kdo věří v Boha a chodí do kostela, nebo i ten, kdo věří, ale do kostela nechodí? V Boha věřím, ale přitom do kostela nechodím. Uvěřil jsem před 16 lety, kdy mi blízká osoba odešla do nebe. V tu dobu jsem se začal modlit a dodnes s Bohem denně rozmlouvám. Neřeším konkrétní víru (katolická, evangelická, pravoslavná), prostě jen v Boha, tam nahoře.

Asi to není důležité a nic se tím pro mě nezmění, ale přesto bych rád znal Váš pohled.

Děkuji.

Víra je vztah, ne nějaká náboženská povinnost

Milý...
děkuji za Váš dotaz, z mého pohledu jste věřící. A tady bych mohla skončit:-). Ale zkusím ještě napsat, co mě k Vašemu dotazu napadá.

Z mého pohledu je víra vztah, ne nějaká náboženská povinnost. Bůh se nám v Bibli představil jako Otec a Matka zároveň (např. Žalmy, Izajáš….), jako dobrý přítel, pastýř, bratr…. ( např. v evangeliích ) nebo dokonce jako milý (nejen v Písni písní… )…… A všude jde o vztah – velmi blízký, láskyplný, pečující, učící, utěšující, odpouštějící, povzbuzující….. Jsme především jeho vzácné, milované a jedinečné děti.

Jsem přesvědčena o tom, že Bohu jde nejvíc o to, abychom s ním byli, žili v jeho blízkosti, přítomnosti…. Abychom stáli o to, vše dělat s ním, do všeho jej pozvali a také se s ním radili, brali vážně jeho velkou moc i bezpodmínečnou lásku k nám. A myslím, že také stojí o to, abychom jej stále víc poznávali, učili se od něj dobrotě a lásce…. A v tom může pomoci i četba bible, společenství, společná bohoslužba, mše svatá, svátosti - svátost smíření, eucharistie a mnoho dalších ,,aktivit''. Ale základem je vztah! A když stále více a více poznáváte a zakoušíte Jeho lásku, tak často dostanete chuť se o tuto lásku s někým podělit, sdílet, poznat své ,,sourozence'', přinést Boha ostatním…..

Moc Vám přeji, abyste v nadcházejícím čase poznal Boha zase o trochu víc. Abyste zakusil Jeho lásku a objevil ostatní ,,Boží děti'‘. Ať Vás Hospodin, se kterým rozmlouváte, příjemně překvapí. Požehnaný čas.
 

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry

Související texty k tématu:

Nitro, sdrce člověka

  • Nehledejme Boha někde mimo sebe Bůh není nikdy daleko,  a není třeba nějakých zvláštních triků, abychom ho našli. Nehledejme ho mimo sebe, někde na nebi. Nalezneme ho hluboko v sobě. Stačí vstoupit…
  • V nitru každého člověka přebývá Bůh Při pohledu do svého vlastního nitra lze nalézt něco, co by šlo vyjádřit slovy: „spočinutí v Bohu“. V nitru svého srdce lze najít Ježíše, který nám vychází vstříc se svým pokojem a odpuštěním. On sám nám nabízí a přináší pokoj, „který svět dát nemůže“.
  • Úkryt na zlé časy Protože Bůh je Bohem pokoje, zbudoval v nitru každého z nás vnitřní přístav. Je to úkryt, který nám umožní přežít, když jsou časy zlé. Je to místo, kde můžeme zahlédnout paprsek přízně a milosti. 
  • Můj rušný život narušily těžkosti a krize Do mého života vstoupily těžkosti a krize, které narušily můj rušný život a téměř násilím mě donutily, abych hledal Boha tam, kde ho lze nalézt.
  • Další texty k tématu nitro a srdce člověka

Víra:
- Víra je dobrodružství i osobní vztah 
- Základní pohled víry - I Tobě jde Bůh vstříc
- Víra je velmi široký pojem (Aleš Opatrný)
- Víra zraje krizemi (Dle J. Powella)
- Credo (kredo) - Souhrn křesťanské víry
- Další texty k tématu víra zde

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce
(19. 6. 2024) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…