Blahoslavený, kdo nežije, jak mu radí bezbožní. (Ž 1,1) - Citát z Bible na každý den

1. 2. 2024, mak

Jsem věřící, i když nechodím do kostela?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, kdo je vlastně věřící?  Ten, kdo věří v Boha a chodí do kostela, nebo i ten, kdo věří, ale do kostela nechodí? V Boha věřím, ale přitom do kostela nechodím. Uvěřil jsem před 16 lety, kdy mi blízká osoba odešla do nebe. V tu dobu jsem se začal modlit a dodnes s Bohem denně rozmlouvám. Neřeším konkrétní víru (katolická, evangelická, pravoslavná), prostě jen v Boha, tam nahoře.

Asi to není důležité a nic se tím pro mě nezmění, ale přesto bych rád znal Váš pohled.

Děkuji.

Víra je vztah, ne nějaká náboženská povinnost

Milý...
děkuji za Váš dotaz, z mého pohledu jste věřící. A tady bych mohla skončit:-). Ale zkusím ještě napsat, co mě k Vašemu dotazu napadá.

Z mého pohledu je víra vztah, ne nějaká náboženská povinnost. Bůh se nám v Bibli představil jako Otec a Matka zároveň (např. Žalmy, Izajáš….), jako dobrý přítel, pastýř, bratr…. ( např. v evangeliích ) nebo dokonce jako milý (nejen v Písni písní… )…… A všude jde o vztah – velmi blízký, láskyplný, pečující, učící, utěšující, odpouštějící, povzbuzující….. Jsme především jeho vzácné, milované a jedinečné děti.

Jsem přesvědčena o tom, že Bohu jde nejvíc o to, abychom s ním byli, žili v jeho blízkosti, přítomnosti…. Abychom stáli o to, vše dělat s ním, do všeho jej pozvali a také se s ním radili, brali vážně jeho velkou moc i bezpodmínečnou lásku k nám. A myslím, že také stojí o to, abychom jej stále víc poznávali, učili se od něj dobrotě a lásce…. A v tom může pomoci i četba bible, společenství, společná bohoslužba, mše svatá, svátosti - svátost smíření, eucharistie a mnoho dalších ,,aktivit''. Ale základem je vztah! A když stále více a více poznáváte a zakoušíte Jeho lásku, tak často dostanete chuť se o tuto lásku s někým podělit, sdílet, poznat své ,,sourozence'', přinést Boha ostatním…..

Moc Vám přeji, abyste v nadcházejícím čase poznal Boha zase o trochu víc. Abyste zakusil Jeho lásku a objevil ostatní ,,Boží děti'‘. Ať Vás Hospodin, se kterým rozmlouváte, příjemně překvapí. Požehnaný čas.
 

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)


Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem 
22. – 23. 3. 2024 v Praze. 

Březnové vydání časopisu IN! pro dívky

Březnové  vydání časopisu IN! pro dívky
(29. 2. 2024) Březnové číslo časopisu IN!dívčí svět už se k vám pomalu blíží. Vybíráme několik ukázek z jeho obsahu.

Z éry komunismu je nutné se poučit

(24. 2. 2024) Výročí komunistického puče 25.2.1948. Další texty k tématu: Komunismus a socialismus, 1948...

Händel i v temnotách života přinesl skvělé hudební plody.

(22. 2. 2024) Georg Friedrich Händel (* 23. února 1685 Halle + 14. dubna 1759 Londýn) se po prodělané mrtvici dostal na pokraj…

Matka zabila své dvě děti. Proč Bůh nezasáhl?

(21. 2. 2024) Právě jsem slyšela ve zprávách, že matka zabila své dvě děti. Chápu svobodnou vůli lidí,  ale proč neochránil…

Mladí lidé proti zvrácenému politickému zřízení

(21. 2. 2024) 22. 2. 1943 byli v Mnichově gilotinou popraveni tři mladí lidé Sophie Scholl, Hans Scholl a Christoph Probst z odbojové…