Hospodin je můj pastýř, nic nepostrádám. (Ž 23,1) - Citát z Bible na každý den

17. 4. 2024, tb

Kostel a pláč

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hledání Boha, víry

Dobrý den, víry, jakožto daru, se mi nedostalo a začínám se s ní seznamovat až v dospělém věku. Občas se stavím v kostele. Vždy, když tam vejdu, tak na mě padne smutek a mám slzy v očích. Vlastně ani nevím, proč se to děje.  Jsem z toho upřímně zmatený.

Dojetí nás na cestě k Bohu může ale také nemusí posouvat vpřed

Smutek a pláč může doprovázet různé děje, které se v nás odehrávají. Z vlastní zkušenosti vím, že člověk může být při setkání s Bohem smutný z toho, jak dlouho žil bez něj, ačkoli touha po Bohu byla pod povrchem stále živá. Interiér kostela a bohoslužby jsou uspořádány tak, aby působily na návštěvníky. Může se vedle jiných důvodů jednat také o Vaši větší citlivost. Může také jít o skryté bolesti a zranění, která si neuvědomujete, ale při setkání s Bohem vycházejí najevo a potřebují řešení a uzdravení.

Doporučuji Vám každý den modlitbu vlastními slovy, kdy Bohu řeknete, co Vám leží na srdci a uděláte si chvíli času, abyste mohl vyslovit vše, co se ve Vás při tom odehrává. Pokud máte dojem, že Vás dojetí v cestě k Bohu neposouvá vpřed, věnujte se způsobům modlitby a tématům, která Vás tolik nedojímají.

Pokud se modlitbou Vaše zmatené stavy neuspořádají doporučuji vyhledat pomoc psychologa. Není užitečné dlouho tápat v hledání rovnováhy vlastními silami, když jí můžete lépe dosáhnout díky vnější pomoci.

Kromě modlitby Vám na cestě k Bohu mohou pomoci Kurzy alfa. Jedná se o pět až deset setkání s přednáškami, u kterých se předpokládá, že se posluchači chtějí dovědět něco o víře a zachovat si při tom odstup od církve. V těchto kurzech Vám poskytnou základní informace a nebudou Vás zatěžovat bohoslužbami, které nemusí být na první podhled srozumitelné. Doufám, že budete mít štěstí a ve svém okolí v blízké době na nějaký kurz Alfa narazíte.


Dále doporučuji duchovní četbu. Věnujte se knihám a tématům, která Vás oslovují a přináší pokroky ve víře, ostatní, co pro Vás není aktuální, klidně nechte stranou.

Myslím na Vás v modlitbě a přeji, aby Vaše hledání bylo úspěšné.

Pokud byste chtěl kvalitní křesťanskou literaturu, vybírejte prosím z křesťanských nakladatelství, např.
https://www.doron.cz/
https://www.navrat.cz/
https://www.paulinky.cz/
https://eshop.cirkev.cz/knihy
https://www.samuelcz.com/shop/
https://www.gimel.cz/
https://cestabrno.cz

Kategorie otázky: Hledání Boha, víry

Související texty k tématu:

Boží láska k člověku, Bůh sám stačí

  • Jsi stvořen, abys byl milován  Většina ptáků byla stvořena, aby létala. Být jen na zemi je pro ptáka omezení. Pták se nevyznačuje ani tak tím, že umí chodit po zemi,  jako spíše tím že je schopen létat. A tak je to i s člověkem. Každý člověk byl stvořen, aby žil a byl milován. 
  • Bůh jako přítel, jako milenka... Obracejte se k Bohu jako k příteli,  k milence, k lásce, jakou jste nikdy neměli.  Odpoví vám.
  • Bůh miluje každého JINAK Každý z nás může říci: „Bůh mě miluje jako nikoho jiného na světě!“ Bůh totiž nemiluje dvě osoby stejným způsobem.
  • Další texty k tématu Boží láska, Bůh je láska
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci
(19. 7. 2024) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2024) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně
(15. 7. 2024) Ve Starez aréně v Brně se ve dnech 9. - 11. srpna 2024 uskuteční duchovní obnova CREDO, která přinese setkání a…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…