Posilni mou velkodušnost, Bože. (Ž 51,14) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Láska v partnerství, příprava na manželství

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v partnerství, příprava na manželství

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Jak a podle čeho se dá poznat „ten pravý“? - Slyšela jsem dva různé názory na volbu životního partnera, tak bych chtěla vědět, který z nich je „správnější“? 1.Bůh pro každého, koho chce povolat do manželství, má již od stvoření světa toho pravého partnera, kterého nám dá ve správný čas poznat. 2.Volba partnera je svobodné rozhodnutí každého člověka (můžeme se rozhodnout pro kohokoliv) a Bůh pak oběma partnerům požehná až ve(…)
Ještě nikdy jsem neměl dívku. Má pro mě Bůh nějaký plán? - Dobrý den, chtěl bych se na něco zeptat, co mě již delší dobu trápí. Bude mi už 24 let a ještě nikdy jsem neměl partnerku. Mezi námi mladými je věřících úplné minimum...
Kurzy příprav na manželství - Žiji s mužem, který je křesťan, věří v Boha, ale do kostela nechodí. Plánujeme svatbu, když se ale doslechl o nutnosti absolvovat přípravu na manželství na faře, reaguje vysloveně odmítavě. Ráda bych se zeptala, jaké jsou jiné možnosti?
Manželství na zkoušku - Dobrý den, jako věřící člověk řeším něco, s čím má hodně lidí jistě zkušenosti. Sice se všemi svátostmi vím, co se má a co ne, přesto víc než rok chodím s dívkou, máme spolu intimní vztah a rozhodli jsme se spolu i bydlet . Bral jsem to jako zkoušku manželství, chtěl jsem vědět, jestli spolu dokážeme žít a vyhovujeme si po všech stránkách, abych měl jistotu, že to je ta pravá. ... Jenže se kolem(…)
Myslela jsem, že svatba je jen otázkou času... - Dobrý den, píši tyhle řádky na adresu, kterou jsem našla, když jsem brouzdala na internetu, a pokoušela se najít kontakt na někoho věřícího, důvěryhodného, protože nikoho takového v dosahu nemám, komu bych mohla říct něco, co v sobě nosím. Jako věřící jsem prošla nedávno ve svém životě velmi náročným a dlouhotrvajícím vztahem, který se rozpadl. Přišla úleva ale i prázdnota. Celou tu dobu jsem(…)
Partnerství nebo manželství? - Dobrý den, mám přítelkyni a zajímalo by nás, jaký je rozdíl mezi partnerstvím a manželstvím. Podle naších citů i podle zkušenosti si myslíme, že strávit spolu zbytek života je rozhodnutí, které dělá vztah trvalým a ne až akt svatby. Bylo by přece hloupé, si až do svatby myslet, že to není (…)
Partnerství s nevěřícím - není to špatně? - Dobrý den, prošla jsem si náročným obdobím svýho života. Byla jsem dlouho nešťastná. Vypadla jsem ze školy, protože jsem to nezvládla. Zažila jsem si posmívání kvůli svý neschopnosti. Pořád mě provázely mě pocity strachu, nejistoty, těžko se mi přijímalo, jaká jsem a jak vypadám. V životě mě to pochopitelně dost paralyzovalo. Ale teď jsem poprvé v životě potkala někoho, kdo o mě stojí a já o něj.(…)
Pocit beznaděje. Jsem sám... - Dobrý den, je mi 2O let a delší dobu mě trápí jeden problém. Toužil jsem po opravdovém vztahu, ale dlouhá léta stále nic nepřichází. Vím jaké to je být milován, vím jaké to je milovat, ale nyní je to jen s odkazem na minulost. Nepřeju si nic víc, než onen odkaz oživit a žít ve světle lásky. Někdy s kamarády vyrazíme do všelijakých diskoték, někdy je to zábavné, někdy nudnější, ale téměř vždy je na(…)
Přijde pravý muž včas? Nemilosrdné tikání biologických hodin - Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o malou radu, uklidnění... Letos mi bude 27 let a pomalu ve mně začínají tikat pověstné biologické hodiny. Je to moc hezky zařízené. Nebyla jsem od mala takový ten mateřský typ, co se vrhá na každé miminko se snahou si ho pochovat, ale poslední dobou zvědavě pokukuju snad po všech maminkách a miminkách (samozřejmě i podobného věku, jako já) a přemýšlím,(…)
Rozchod - Potrebujem poradit, mam taky problem. No takze, ja som krestan a snazim sa zit s Bohom, aj ked sa mi to obcas nedari. Teraz uz dlhsiu dobu mam super kamaratku krestanku, ktorej mozem vsetko povedat. Ale jaksi postupne casom si uvedomujem, ze ju lubim, ale ja viem, ze si nesme sudeny. Ona povedala, ze nie ... A tak s tym tazko bojujem a neviem si to vysletlit, ze ci to ide od diable ci ma pokusa,(…)
S nikým nechodím, co dělám špatně?! - Dobrý den, Je mi 18 a mám, dobrou rodinu, přátele, koníčky, mnoho věcí mi dělá radost a jsem za ně Bohu opravdu vděčná, ale jedna věc mi začíná čím dál víc chybět – kluk. Jednoho jsem měla ráda, moc jsme si spolu rozuměli a já kvůli němu začala na sobě tak trochu pracovat, snažit se žít lepší život:), ale odstěhoval se… … Přemýšlím, co dělám špatně, že s nikým nechodím. ...(…)
Společné bydlení před svatbou? - Dobrý den! Ohledně křesťanských otázek mám hodně nejasností, např. o společném bydlení: On a ona...Studují ve stejném městě...Milují se a po škole plánují se vzít...Chtěli by spolu bydlet na privátě či koleji v jednom pokoji...Důvod? Být spolu častěji a bez pocitu, že obtěžují své spolubydlící, když si chtějí povídat, podívat se na film či uvařit společně oběd, nebo bez toho, aby museli mrznout(…)
Téměř každá vyžaduje sex - Dobrý den, měl bych dotaz ohledně předmanželského sexu. Vím, že je řečeno, že muž a žena by do svatby neměli mít sex. Ale dnešní společnost to chápe jinak. Chtěl bych žít co nejvíce křesťanským životem, ale problémem je, že je dnes málo věřících, které žijí, tak jak mají. Takže zbývá velmi velká část nevěřících. To mě přivádí k dotazu: Co dělat, když téměř každá dívka vyžaduje sex? Pokud řekne, že(…)
Úlet ve vztahu - Dobrý den. mám vážný vztah s klukem. Na jednom společném víkendu s přáteli jsem se trochu víc napila a měla malou zápletku s jedním kamarádem. K nevěře ve smyslu sexu nedošlo, jen polibky, doteky ; byla jsem přiopilá, i když vymlouvání není na místě. Přítel to nezjistil, ale vyjádřil nelibost, že se s dotyčným bavím až moc. Pro mě je to přesto stále nevyřešený problém. … Když mi vše došlo,(…)
Uspěchaná svatba? - Dobrý den, Děkuji Vám za vaši službu a prosím o radu. Našla jsem si chlapce. Po půlročním výročí jsme se zasnoubili a přihlásili na kurz přípravy na manželství. Vše v našem vztahu směřuje k blízké svatbě. Vím, že nikde nenajdu přesný návod na to, jak zjistit, že je pro mě tím pravým životním partnerem. Že je to krok víry, víry v dobrý společný život. Při osobní modlitbě mi Pán dal poznat, že právě(…)
Vztah věřící a nevěřící? - Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na vztah věřící a nevěřící? Mám nevěřícího partnera, je velmi ohleduplný a nebrání mi ve víře. Přijmul i mé přání žít intimně až po svatbě. Přesto mě jedna známá od vztahu s nevěřícím mužem zrazuje, že to prý není Boží vůle. Nemyslím si, že by mi Ježíš takový vztah zakázal, on přece miloval lidi bez rozdílu.
Začali jsme spolu bydlet - Dobrý den, dnes večer jsem objevila Vaše stránky a musím přiznat, že je to něco, co jsem už nějaký čas hledala. A tak čtu dotazy mých vrstevníku, Vaše odpovědi a prosím Vás tedy také o radu v mé situaci. Má víra je jako na houpačce. Bůh hrál v mém životě vždycky „nějakou“ roli. Když jsem ho potřebovala, prosila jsem, když mé prosby vyslyšel, děkovala jsem, když jsem ho nepotřebovala,(…)
Zamiloval jsem se a nevím, jak se chovat - Zdravím... Rád bych od vás dostal radu, jelikož už si nevím rady... potkal jsem na jedné akci jednu dívku, do které jsem se na první pohled zamiloval.... Poté jsem kvůli této dívce jel i do jejího spolča.... pořád se mi o ní zdá a já nevím jak ji oslovit, protože sem se dozvěděl, že o tuto dívku se již pokoušeli jiní a s nikým chodit nechtěla.... Vím je to blbý dotaz, ale já už fakt nevim....už z(…)
Zamilovanost nebo láska - Dobrý den, chtěla bych vědět, co je to partnerská láska... Každý se zamiluje, ale jak to tak vidím, vztahy se rozpadají, protože to "vyhaslo, vyšumělo, láska je pryč". No jo, chemie se ztratí. Jenomže to je jasné, ne? Nemůžete být zamilovaný třeba deset let. Jak je to pak v manželství? Nejsou manželé po čase jen velcí přátelé? V každém vztahu přeci jednou přijde(…)

"A kdy bude svatba?" Při téhle otázce se mi chce brečet... - Už od počátku těhotenství jsme poslouchali, kdy se teda vezmeme. Otázka kolem svatby ale stále vázne. 
"Ty ještě nemáš slečnu?" - Tahle otázka mě drtí:) Hledám odpověď, co dělat, jak najít vztah... Dokončil jsem VŠ, našel práci. Mám spoustu přátel, ale většina z nich má již po svém boku nějakého přítele či přítelkyni a někteří už jsou i vdaní/oženění. I když mám "nálepku" citlivého a empatického člověka, mám problém získat si srdce dívky. Problém je asi ve mně... Dělá mi problém dát city patřičně najevo. Ve(…)
Antikoncepce, masturbace? Zůstali jste ve středověku!!! - Je odporné, jak se krásná věc v životě člověka, tím myslím sex, dá zabalit do pavučiny nesmyslných příkazů a zákazů. V dnešní době bychom měli být vděční za to, že máme prostředky jako je hormonální antikoncepce, kondomy apod., které můžou oba partnery udělat spokojenější,..
Bohatá sexuální minulost přítelkyně - nedokážu se s ní vyrovnat - Poznal jsem přítelkyni a až na nějaké drobnosti nám vztah funguje. Přišla mezi námi řeč téma na sexuální minulost. Já osobně jsem sexuálně žil se svou bývalou přítelkyní,  se kterou jsem ale měl několikaletý vztah (já vím, to není omluva). U partnerky to ale bylo minimálně 10 sexuálních partnerů, reálně možná i 15-20.
Bude naše partnerská láska pokračovat i v nebi? - Dobrý den. Poslední dobou přemýšlím o postoji, jaký má křesťanství ke vztahu dvou partnerů po smrti. Bude se lišit láska k tomu, se kterým jsme měli vztah v pozemském životě od lásky k ostatním lidem? Bude naše láska kapkou ve velkém moři? (…)
Bydlení s rodiči po svatbě - S mým přítelem jsme začali uvažovat o společném bydlení po svatbě. Máme možnost bydlet ve velkém domě u jeho rodičů. Řešení je to asi nejjednodušší a můj přítel to vidí i jako nejlepší variantu. Ale já cítím, že to spíše nechci.
Bývalé vztahy mého přítele - Chápu, že se cítíte být podvedená a zklamaná. Obávám se ale, že on nepodvedl Vás, ale sebe. Možná by se mohla Vaše lítost přesunout od Vás na něho.
Co může být důvodem neplatnosti církevního sňatku? - Dobrý den.Jaké jsou důvody neplatnosti církevního sňatku? Může být zatajená předmanželská nevěra důvodem k zneplatnění manželství? Děkuji za odpověď.(…)
Čekání - partner se na manželství necítí - Dobrý den, prosím vás o názor na naši situaci. Oba jsme věřící a chodíme spolu 5 let. Začali jsme v době studia na VŠ a teď již oba 3 roky pracujeme. Velice toužím po přirozeném posunutí vztahu - po manželství a rodině. Po dokončení vysoké školy jsem si představovala svatbu a společné bydlení. I přes to, že jsme o tom mnohokrát mluvili, nic se nedělo. Partner se na to necítil. Tak jsem(…)
Děsí mě představa 5- 10 dětí - Při debatě o intimním životě a plánování dětí v manželství a antikoncepci mezi námi  došlo ke střetu. Její názory jsou pro mě neakceptovatelné.
E-mailový přítel - Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Víc než před rokem jsem se seznámila přes internet prostřednictvím seznamky ... s jedním moc dobrým přítelem. Oba dva jsme věřící a dobře jsme si rozuměli. Máme i na hodně věcí stejný názor. Ještě nikdy jsme se ale nesetkali osobně. Pouze jsme si vyměnili fotografie. Byli jsme v častém kontaktu přes e-maily a přes ICQ, ale teď se kontakt mezi námi nějak(…)
Fotky pro přítele - Přítel po mně chce odvážné fotky. 
Chodím s nevěřící přítelkyní - Dobrý den, chodím s nevěřící přítelkyní, chceme se v budoucnu vzít a mít spolu rodinu. Jenže bych ji rád přivedl k Bohu, ale nevím, jakým způsobem ji evangelizovat, když duchovní hodnoty jí prý nic neříkají a nijak ji to nezajímá. Vím. že mi poradíte rozchod, ale to já nedokážu, jednak ji natolik miluji a jednak nadále pevně trvám na svatbě v kostele, pokřtěných dětech budoucích a jejich(…)
Chybí mi návod na dospělost - Dobré odpoledne. Čím dál více si uvědomuji, že mám problém dospět. Uvědomila jsem si to nedávno, co jsme s přítelem začali více mluvit o budoucnosti. Začali jsme mluvit o svatbě, dětech atp. Jsme mladí, do třicítky daleko:)  a chtěli jsme si ještě užívat. Přítel už začíná cítit, že by se rád pomalu usazoval. Já to začínám cítit také, ale ne v takové míře. Už si sice umím představit mít(…)
Introvert a manželství? - Jsem velký introvert, taková šedá myš, co měla vždycky problém komunikovat s ostatními. Prožil jsem jednu opravdovou lásku, ale nevyšlo to.
Jaká je normální doba chození? Studentské manželství? - Dobrý den. Prosím o radu, jaká je "normální" doba chození u křesťanů, kteří dodržují "čistotu" a nežijí ani nestudují spolu ani v bytě ani ve stejném městě? Chodíme spolu 3,5 roku – já mám před sebou ještě 2 roky vysoké školy, přítel 1 rok. V poslední době jsem netrpělivá v tom, co žijeme. (Já z kolejí po týdnu na víkend k nim domů – přes půl republiky –(…)
Jsem šťastně zadaná, ale objevil se někdo jiný - Jsem přes sedm let šťastně zadaná, můj přítel je pro mě i můj nejlepší kamarád, chodíme spolu už od střední školy a oba jsem praktikující křesťané, pro které je cíl vztahu svatba.  Před pár týdny se ale situace zkomplikovala. (…)
Kamarádovi vadí, že chodím do kostela - Dobrý den, před časem jsem se kamarádovi svěřila s tím, že jsem věřící a chodím do kostela. Jeho reakce mě velmi zarazila a zamrzela - řekl, že takové věci nechápe, že jsem jiná, než si myslel a že ho to zklamalo. 
Kontroluji partnerovi mobil - Zjistila jsem,  že si píše s kamarádkami, flirtuje s nimi ....no a chodí na erotické stránky...
Kouření - mám dát partnerovi svobodu a tiše trpět? - S partnerem máme hezký vztah, rozumíme si, jsme oba zamilovaní a společně plánujeme manželství. Možná je to ode mne sobecké, ale partner má jedinou neřest, a to občasné kouření. Nechci mu nic zakazovat, ale nyní vím, že nechci mít kuřáka. Miluji ji ho a přeji mu, aby byl šťastný, i kdyby to mělo být beze mne. Nejsem na hádání, natož abych někoho měnila. Přála bych si strávit život po jeho(…)
Mám deprese - mohu pomýšlet na manželství? - Dobrý den, měla bych dotaz ohledně manželství. Jsem věřící praktikující katolička. Již od dětství mám psychické problémy. Před třemi lety jsem zjistila, že se jedná o deprese. Vyskytovaly se u mě i myšlenky na sebevraždu. Léčím se na psychiatrii. V dětství jsem zažila osahávání v rodině a z toho vznikl odpor a hnus při představě pohlavního života s případným manželem. Hodně trpím(…)
Mám hezký vztah, ale líbí se mi i jiné ženy - Jsem ve vztahu, ve kterém jsem spokojen, opravdu někde hluboko uvnitř cítím, že náš vztah přesahuje nás dva, že bychom se k sobě hodili na celý život. Ale jsem od přírody pochybovačný....
Mám o zásnubách informovat kněze? - Na stránkách naší farnosti jsem našel odkaz na manželství a nevím, jak mám chápat níže uvedený text: "Nezapomínejme také, že je vhodné před svatbou využít možnosti zasnoubení se, které je jakýmsi předstupněm vlastní svátosti manželství." Mám to chápat tak, že bych o zásnubách měl informovat našeho kněze a požádat o ruku před knězem či v kostele? Máme již(…)
Mám pocit, že je něco v našem vztahu špatně - Dobrý den, chci se zeptat, jak má vypadat vztah podle Boží vůle? Než jsme spolu začali chodit, oba jsme se hodně modlili za správného partnera. A tak nějak doufáme, že to, že spolu chodíme, je vyslyšená modlitba. Ale trápí mě to, jestli je správné, že bývám často u přítele. Žije sám, tak mu pomáhám vařit, uklízet a samozřejmě jsem ráda s ním. Ale tímto způsobem vlastně u něho tak trochu(…)
Mám přítele... dva - Dobrý den, už nevím, co si mám se svým problémem počít, proto se na Vás obracím s velkou prosbou o radu. Je mi 18 let, jsem se svým přítelem ve vztahu skoro 3 roky.
Máme se brát, ale já mám pochybnosti... - Dobrý den. Jsem věřící a před dvěma lety jsem se seznámila s mužem. Bohužel on není věřící a tak jsme se trošku hůře přizpůsobovali. Nakonec jako by "vyhrál" on a už spolu skoro rok bydlíme. Letos jsme si vzali půjčku a jdeme do vlastního společného bydlení. Dokonce se i letos chceme vzít - v kostele.  V poslední době mám (…)
Manželství katolíka s evangelíkem - Katolíci prý při svatbě podepisují, že budou vychovávat děti v katolické víře. Já jako evangelík bych s tím měl problém (viz např.  přehnaná úcta ke svatým, P. Marii)  Nemohu přeci vést děti k něčemu, co se mi nezdá správné a v co nevěřím?! 
Manželství s muslimem - Pocházím ze přísné katolické rodiny. Již přes rok mám vztah s muslimem. Nedávno mě požádal o ruku. Moje rodiče o tom nevědí,  mám strach že by je to zabilo.
Matka mého přítele mě ignoruje - Dobrý den, mám přítele, jehož rodina mi přijde něčím zatížena, jako by tam triumfovalo zlo. Snažím se modlit, svěcenou křídou jsem posvětila dům, nechala sloužit mši, ale nelepší se to. Naopak jeho matka mě ani nezdraví a  bezdůvodně mě ignoruje. Modlím se za její obrácení a věřím, že Bůh může pohnout i skálou. Mluvila jsem o tom s přáteli,  ale jsou skeptičtí a já jsem jim pro(…)
Měla by se nevěra odpouštět? - Dobrý den, jsme s přítelem spolu již několik let, vím, že náš vztah má budoucnost, chceme se dokonce i vzít. Se sexuálním stykem jsem dlouho čekala, asi rok a on byl velice trpělivý. (Vím, že je to možná chyba, ale nelituji toho.) Jednou (až po té době, kdy jsme spolu byli) jsme měli složité období a on mi byl nevěrný. Já jsem mu to odpustila, mockrát jsme o tom mluvili a on toho lituje, ale stále(…)
Můj přítel se "necítí" na svatbu - Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu nebo alespoň povzbuzení. S mým přítelem jsme spolu už sedm let. Kvůli velké vzdálenosti jsme se rozhodli asi po dvou letech sestěhovat. Vím, že to nebylo správné… Náš vztah je hezký, věřím, že lepšího kluka už nenajdu, protože je velmi zodpovědný, obětavý, starostlivý, laskavý… Jediný jeho problém je, že se tzv. necítí na svatbu. Zkoušeli(…)
Musím si hledat věřícího partnera? - Slyšela jsem, že církev požaduje, abychom si hledali věřící partnery. Ale, copak si vybíráme, do koho se zamilujeme? Je to samozřejmě lepší, když jsou oba křesťané, ale když jeden ne, tak ten jeden ho k tomu může dovést. Moc prosím o odpověď. Mějte se krásně!
Může přijít ještě někdy ta pravá? - Na SŠ mi Pán dal poznat slečnu, která se ke mně hodila jako pak už žádná jiná. Krásnou, inteligentní, rozuměli jsme si, měli stejné hodnoty, líbila se nám stejná poezie, hudba.. Potíž byla, že byla z opačného konce republiky. Chodili jsme spolu dlouho, ale pak jsme se rozešli kvůli tomu, že jsem velkou vzdálenost mezi námi vnímal  jako nepřekonatelný problém.  Nebyl(…)
Na prvním místě Bůh, nikoli manžel/ka. Není to divné? - Mám "hledajícího" kamaráda. Na jedné svatbě ho velmi rozčílil výrok oddávajícího kněze, který říkal, že na prvním místě v životě, by neměla být manželka nebo manžel, ale Bůh.
Narcismus -  Všude se píše, že narcista z podstaty své osobnostní poruchy není schopen jakékoliv zdravé sebereflexe. Dokonce ani psychoterapeuti je nechtějí přijmout do terapie pro jejich nekontrolovatelnou "schopnost" manipulace a lží.
Nedokážu cítit nic ke klukům - bojím se zklamání - Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat na nejasnost, která mě v poslední době tíží. Můj táta od nás odešel kvůli jiné paní (už třetí nevěra) Hrozně moc nám všem ublížil, prožívám snad ještě větší zranění, než naposled, pocit ublížení. Táta nás psychicky napadal, manipuloval s námi a byl k nám i velmi hrubý. Moje otázka směřuje k jakýmsi důsledkům, které na sobě vidím a začínám intenzivněji prožívat.(…)
Nechci mít děti - Dobrý den! Mám na Vás takový, možná nezvyklý, dotaz: Rád bych se oženil se ženou, kterou miluji, ale je tu zádrhel - nechci mít děti. Je to za takových okolností vůbec možné, nebo mě toto "odsuzuje" k samotě bez manželky?
Nechci mít děti - může to být překážka? - Dobrý den! Mám na Vás takový, možná nezvyklý, dotaz: Rád bych se oženil, ale nechci mít děti. Slyšel jsem ale, že pro církevní sňatek je souhlas obou manželů s dětmi nutný. Je to pravda? Může to být překážka k uzavření platného manželství?
Neshody kolem svatby. Partner se nedokáže vůči rodičům vymezit - Stojíme před otázkou přítomnosti otcovy přítelkyně na naší svatbě. 
Nešťastná láska - zadaný muž - Scházím se s mužem, který má pararelní vážný vztah.
On je věřící a já ne. Můžeme spolu chodit? - Dobrý den, chci se zeptat, jestli může chodit věřící s nevěřícím? Poznali jsme se před rokem a půl. Když jsme pak spolu začali chodit, po 2 měsících mi najednou napsal smsku, že se se mnou musí rozejít, protože je věřící a já ne. Prý mu to řekla jeho matka. Rozešli jsme se, ale já ho pořad miluju a on mě taky (sám mi to říkal), ale kvůli svým rodičům prostě nemůže. Jeho rodiče mu tvrdí,(…)
Partner je závislý na pornografii - Ahoj. Je mi 16 a chodím s klukem, který má bohužel problém se závislostí na pornografii.
Partner má dítě - Můj partner má dítě ze svého prvního vážného vztahu. Obávám se, že je to něco, přes co se nejspíš nedokážu přenést.
Partnerka s dítětem - Mám  krátký vztah s holkou, která je věřící, ale bohužel jí to nevyšlo v minulosti s nevěřícím partnerem a má z tohoto vztahu dítě. Začínám si uvědomovat, jak  je to pro mě těžké, že už má dítě. 
Partnerova záliba v PC hrách - Je v pořádku, když má dospělý muž po třicítce zálibu v pc hrách, hororových filmech, komiksech…?  Můj přítel rád sleduje ženské komiksové hrdinky, které tvůrci zobrazují sexuálním stylem, velká prsa, zadek apod. Tahle záliba mu přetrvává z mladický let.
Peníze ve vztahu - Nikdo mi nezáleželo na penězích, beru je jako nutné, aby člověk mohl žít, vydělám poměrně dost, abych si zabezpečila slušný život, mohla sem tam něco poslat na charitu. Na všechno, co mám, jsem si musela vydělat. Můj přítel vydělává podstatně méně, ale hlavní problém je, že neumí s penězi vyjít. Tak za týden po výplatě je bez nich. Ze začátku jsem platila vše ze svého, jenže mi to začíná vadit.(…)
Pohlavní styk mezi snoubenci - S přítelem (oba jsme věřící) jsme se po čtyřletém vztahu zasnoubili. Do té doby jsme nežili intimně. Nyní jsme ale už naši touhu nezvládli.
Pohled na sexualitu nás rozděluje... - Zajímal by mě názor, který by mi mohl nějakým racionálním a pro mě pochopitelným způsobem vysvětlit postoj mé přítelkyně. K jakékoliv odpovědi se budu snažit přistupovat s otevřeností a pokud možno bez předsudků. Nejsem si jistý, jestli jsem takto postupoval ve svém partnerském vztahu, ale teď bych se o to rád chtěl znovu pokusit. Jsem evangelík a moje partnerka je katolička. Nechci se zde zabývat(…)
Pochybnosti před svatbou - Přítel mě před nedávnem požádal o ruku a nyní plánujeme svatbu. Od zmiňovaných zásnub  se však nemohu zbavit  pochybností, zda je můj partner „ten pravý“.
Pokora ve vztahu? - Jsem 18-ti letý veřící kluk. Moje dívka (19) je též věříci. Máme docela krásný vztah. Právě ona mě přivedla k víře... Spolu jsme něco přes rok... Poslední dobou cítím jisté změny v pohledu na svět, v pohledu na vztah... a proto jsem se Vás chtěl zeptat: Co to vlastně je pokora ve vztahu, mezi klukem a dívkou navzájem, jak se má projevovat, co pak může jeden (…)
Právo na vlastní život - rodiče nesouhlasí s mým partnerem - Dobrý den, Prosím o radu, co se týká mého partnerského vztahu. Začala jsem chodit s mužem, zatím ho moc neznám, ale rodiče mu už po krátké době tzv. nemohou přijít na jméno. Tvrdí, že má pochybnou pověst kriminálníka, podvodníka a že se s ním musím rozejít. Jsme věřící rodina. Partner říká, že věří, ale k víře vedený nebyl, není ani křtěný a svatbu v kostele nechce. ... Na druhou stranu už jsem(…)
Problém v komunikaci - Dobrý den, obracím se na Vás se svým problémem. Chodím již několik měsíců s chlapcem, se kterým se ale známe už pár let. Je to úžasný člověk, je také věřící, ale trápí mě jedna věc. Oba dva jsme tišší a dělá nám trochu problém spolu přirozeně komunikovat. Musíme přemýšlet, o čem spolu budeme mluvit… Osobně hůře navazuji kontakty, přátelství, jsem nesmělá, často pociťuji stud. Můj(…)
Proč církev zakazuje předmanželský sex? - Zajímalo  by mě, proč církev zakazuje předmanželský sex. Nevidím na tom nic špatného. Má v dnešní době tento sexuální půst nějaký význam? (…)
Přechozený vztah - Dobrý den, na téma láska a vztahy už jsem u vás přečetla mnoho článků, přesto jsem zatím nenašla odpověď na můj problém. S partnerem jsme 4 roky (já 24, on 25), celou dobu máme vztah na dálku, vídáme se převážně o víkendech.
Přítel nedokáže ušetřit peníze - Můj snoubenec již pracuje, já zatím studuji a jen si přivydělávám. Problém je v tom, že neumí ušetřit ani korunu.
Přítel se nechce ženit - Dobrý den. Jsem věřící a chtěla bych se zeptat na názor ohledně mého přítele. On věřící není, ale mám ho opravdu ráda a pro mnoho věcí si ho vážím. Bohužel má za sebou jeden dlouholetý nevydařený vztah. Trochu jsme o tom mluvili, muselo to být pro něj těžké.Teď jsme spolu rok a mluvili jsme o společné budoucnosti, o dětech apod. Jenže on říká, že se ženit nechce, nebo spíš, že mi to(…)
Rád se poohlížím po ženách kolem sebe - Jsem možná lehce závislý na sexu a moje vada je ta, že když jsem někde ve večírku a  trochu se napiju a mám tam známou nebo i neznámou dívku, tak né že bych se s ní vyspal,  ale  nějaké osahávání a možná i trochu víc...  
Rodina nechce přijmout mou partnerku - Obracím se na vás s problémem. Je mi 23 let a studuji. Už více než rok chodím s jednou dívkou a je nám spolu moc dobře. Moc ji miluji. Ale začal jsem mít velké problémy doma. Často mi vytýkají moje pozdní příchody domů (přitom jsme nikdy nechodili do hospody nebo na diskotéky), a když nechci být doma na oběd nebo na večeri, je z toho taky zle. Problémy mám kvůli tomu i s bratrem, se kterým jsem(…)
Rozejít/nerozejít? Víc bolesti než radosti... - Po třech letech jsem ukončila docela vážný vztah. Byla to ze začátku velká láska, rozuměli jsme si, dalo by se říct, že jsme byly spřízněné duše. Dokázali jsme si povídat hodiny a hodiny. Časem se ale u partnera začaly projevovat povahové vlastnosti, které mi nebyly příjemné (urážlivost, předsudky...) a psychické problémy. Narušilo to naši komunikaci. Bála jsem se cokoliv říct, aby ho to(…)
Rozhoduje v partnerském vztahu věk? - Dobrý den, ráda bych se zeptala zda rozhoduje v partnerství mezi mužem a ženou - věk? Zda je to důležité či nikoliv, či to závisí na lidském myšlení jak se k této otázce staví. oba partneři... Proč se omezovat na to, co máme rádi? zkoumat věk, vlasy...atd..
Rozvedená s dětmi? Mám právo na nový vztah? - Opakované nevěry manžela mě ničily. Nyní znovu pociťuji lásku k jinému muži.
Říkám: ,,Miluji tě", ale těmi slovy si občas už nejsem jistý - Dobrý den mám na vás takový dotaz. Je mi 18 a už tři měsíce chodím s jednou úžasnou holkou. Je to můj úplně první vztah. Je krásná, rozumíme si, mám jí vážně rád a moc mi na ní záleží. Když nejsem s ní, vždycky toužím potom s ní být. Ale má to jeden problém - pochybuji o tom, jestli jí miluju, protože občas necítím takové to pobláznění, respektive cítím ho jen když máme takovou naší silnější(…)
Samota - Ahoj, je mi 21 let. Poslední dobou řeším zásadní problém. Mám pocit, že žiji naplněný a plnohodnotný život, ale zároveň cítím, jako bych byl prázdný.
Strach z uzavření manželství -  Z ničeho nic mě ale přepadla panika a úzkost spojená s otázkami, na které jsem dříve dokázala jednoznačně odpovědět. Teď pochybuji. Honí se mi v hlavě myšlenky: Jestli je ten pravý?
Strach ze svatby. Nejistota. - Plánujeme již svatbu, ale partnerka poslední dobou na náš vztah rezignovala. Uzavřela se, chodí do práce, pořád je zaneprázdněná. Když za ní přijedu, je pořád zamyšlená. Nakonec mi řekla,  že vlastně neví,  jestli se máme vzít.
Studentské manželství? - Chtěla bych se zeptat, jak se máme s přítelem zachovat, když oba silně toužíme po církevně uzavřeném manželství, ale jsme ještě studenti VŠ (přítel dostuduje za rok a půl ). Jsme trápí nás, že musíme neustále jeden druhého "opouštět", nasednout do vlaku a jet domů. Toužíme být spolu, ale rozum velí, počkat až přítel dostuduje...Co dělat? Dát přenost rozumu a finančnímu zajištění nebo(…)
Svatba bez zamilovanosti? - Je mi skoro 40 a už bych ráda měla etapu hledání životního partnera uzavřenou. Problem vidím v tom, že celé to mám nějak založené na rozumu.
Svatba v 19 letech aneb nikdy nevíme, co nám život přinese - Letos budu maturovat (19) a s přítelem (25) jsme se po dvouletém vztahu rozhodli po maturitě vzít. 
Svatba v 19-ti letech? - Dobrý den, zajímalo by mě jestli s manželstvím souvisí i věk snoubenců.. Je správné když se vdá 19-ti letá dívka?
Svatba v kostele - potřebné náležitosti? - Vážení, mám zájem o svatbu v kostele. Jaké náležitosti potřebuji k jejímu vyřízení? Co je potřeba splňovat? Je svatba v kostele úředně rovná svatbě na úřadě? Co si myslíte, že bychom ještě měli vědět a splňovat? Děkuji
Svatba v květnu - Nevěříme na pověry, ale přesto....
Svatba za studií, na střední škole - Je mi 17 a s přítelem spolu jsme půl roku. Náš vztah je od úplného začátku veden Bohem. 
Táhne mi na třicítku a nemohu najít toho pravého - Táhne mi na třicítku a stále nemohu najít toho pravého. Kamarádky jsou už většinou vdané, jen já stále marně vyhlížím svého prince. Když holky na škole s někým chodily, já na to neměla čas, od patnácti se podílím na vedení skauta, chodím do sportovního oddílu, jsem aktivní ve farnosti, mám spoustu kamarádů, práci která mne baví, ale... pomalu mi začíná chybět blízká bytost. Návraty do opuštěného(…)
Trápí mě a zároveň naplňuje cit k ženatému muži - Dobrý den, obracím se na vás, neboť mě již  3 roky trápí a zároveň naplňuje cit k muži, se kterým ale nemohu být - má rodinu. Nikdy mezi námi nedošlo k ničemu fyzickému. Láska je ale oboustranná, velice silný pocit pochopení, bezpečí a lásky. Nemohu na to zapomenout a pořád se ptám Boha, proč je tato osoba v mém srdci tak silně zaryta a co si z toho mám vzít? Vídáme se málo, ale(…)
Ultimátum: buď já, anebo tvoje víra - Dobrý den, mám takový problém a prosím vás o radu. Mám přítelkyni, se kterou už přes rok chodím. Mám ji velmi rád, akorát je tu ten problém, že já jsem věřící a ona ne. Asi před měsícem přišla má přítelkyně s tématem, kterému jsem se tolik měsíců vyhýbal. Chtěla by, abychom spolu žili i sexuálně. Již před tím jsem to naznačoval, ale nyní jsem to musel říct naplno - já chci sex až po svatbě. Moje(…)
Upřímnost ve vztahu? - Jak by měl vypadat manželský vztah, co se týká upřímnosti? Měli by si manželé otevřeně říkat všechno narovinu? Na jednu stranu cítím, že by to dobré bylo. Ovšem někdy může dojít k situaci, kdy si tím nejsem jistá. Např. se může stát, že se manželka zamiluje do cizího muže, ale je přes to rozhodlá zůstat se svým manželem a být mu věrná. Na jednu stranu cítí, že kdyby se mu s tím svěřila, že by se(…)
Upřímnost ve vztahu. Říct vše, nebo ne? - Moje vztahová minulost  nebyla úplně ideální, měl jsem několik sexuálních partnerek. Nyní mám nyní dilema, nakolik být ve vztahu, na kterém mi opravdu záleží,  upřímný a sdělit partnerce  pravdu.  
V každém klukovi hned vidím potenciálního partnera… - Děkuji za tuto možnost poradit se. Mám následující problém s muži. Jde o to, že v každém z nich vidím potenciálního partnera. … Jde o to, že se vždy strašně pro někoho (vše platonicky) nadchnu a hned v něm málem vidím svého budoucího muže… (hned začnu uvažovat: „Třeba je to ten pravý?!" Třeba tohle má být tvůj muž") Jenže mě to napadá až na pováženou často a s různými(…)
V očích svého okolí jsem skončila jako sobec a hajzlík - Měla jsem partnera, skoro 3 roky. Po celou dobu, co jsme byli spolu, furt jen brečel a litoval se. Všechen volný čas trávil u televize. Odmítal se mnou cokoliv řešit s tím, že si všechno vyřeší sám. 
Ve vztahu mi chybí zamilovanost - Skvěle si rozumíme, vždycky si máme o čem povídat, ale zamilovanost – nebo "jiskra", nevím, jak jinak to nazvat, z mojí strany nepřišla. Netoužím prožít americký román...
Věkový rozdíl partnerů - Dobrý den, je mi 22 a našla jsem si partnera, který je víc jak o 10 let strarší. Jsme spolu necelý rok,  jsem stále zamilovaná, přesto mám pocit, že to už trochu opadlo. Cítím, že s ním chci být, umím si s ním představit budoucnost. Má své mouchy ostatně jako každý z nás, není to nic, co by se nedalo zvládnout, tolerovat. Má všecko, co od muže čekám, je hodný, věřící, citlivý, pozorný,(…)
Vztah dcery s mužem s velkým věkovým rozdílem - Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, jelikož nevím jak dál. Naše dcera se seznámila s o mnoho let starším mužem, který by mohl být klidně jejím otcem.
Vztah k rodičům po svatbě - Dobrý den, chtěla bych se na vás obránit s žádostí o radu. S přítelem jsme začali chodit do společenství připravující se na svátost manželství a já mám velký otazník, co se týče vztahu k mé původní rodině. Studuji VŠ daleko od domova, takže domů jezdím jen na víkendy. Uvědomuji si ale, že rodiče potřebují mou pomoc - jsou nemocní a mám ještě malé sourozence. Vím, že moje opora pro ně mnoho(…)
Vztah katolík evangelička - Dobrý den, chtěl bych se zeptat na partnerský vztah mezi katolíkem a evangelíkem. Já jsem katolík a přítelkyně je evangelička. Může to být?… a jak to je pak, kdyby se chtěli vzít v kostele? Prosím o váš názor na manželský život s jiným než s katolíkem. . Jak to je mezi nimi a vztahy a podobně. Moc děkuji za vaší odpověď
Vztah s bývalým partnerem - Já jsem našel krásnou přítelkyni, se kterou si moc rozumíme. Bohužel nerozumí, že mě zraňuje, když se schází se svým bývalým partnerem.
Vztah s nevěřícím - Mám čerstvý vztah s holkou. I když jsme víru spolu vůbec neprobírali, vím, že je nevěřící. Popravdě bych chtěl navázat vztah s holkou, která je spíše věřící, ale za poměrně dlouhá léta se mi to nepodařilo.
Vztah s rozvedeným - Dobrý den, Nedávno jsem poznala muže, se kterým si rozumím a ke kterému něco cítím a on ke mně též. Bohužel jsem se od něj dozvěděla, že je rozvedený. Nemá děti, manželství trvalo jen pár měsíců a pokračovat ve vztahu si nepřál on. Vím, že je ještě moc brzo na úvahy o manželství, ale nechtěla bych plýtvat jeho a svým časem a vstupovat do vztahu, o kterém bych od počátku věděla, že nemá(…)
Vztah věřící - nevěřící - Nechodím do kostela, ale vnitřně Boha hledám a přemýšlím o něm. Před časem jsem poznal věřící dívku, chodili jsme spolu pár měsíců, ale nakonec jsme se rozešli. Ona si stále nebyla jistá, jestli dělá správně, když nechodím do kostela. ... Mám ji ale stále moc rád. Vyčítám Bohu, proč mi hází klacky pod nohy? Moc mi na ní záleží. Proč na ni nedokážu přestat myslet? Jaký je smysl toho všeho? Proč mi(…)
Vztahy - nedaří se mi - Dobrý den, Líbí se mi Vaše stránky; našel jsem tam odkaz na pomoc, kterou poskytujete přes mail. Můj problém se sice asi nevyřeší jedním mailem, přesto prosím o radu. Můj problém se dá nazvat jako boj s větrnými mlýny - nedaří se mi ve vztazích s dívkami. Upřímně řečeno, nikdy jsem s žádnou nechodil, vždy je to jen přátelství. Mám obavu vstoupit do vztahu, abych se nestal na dívce závislý. Nechci(…)
Zatím nechci děti - Dobrý večer, tíži mě otázka dětí. Čím jsem starší, tím častěji slýchám narážky, "tlaky"  typu:  kdy se konečně vdám a budeme mít rodinu, že jiný páry v mých letech už  děcka mají a já nic, že je to sobecký přístup k životu,  měla bych se stydět atp. Je mi 23 let. Neříkám, že děti nechci vůbec, ale rozhodně ne teď. Sama jsem chvílemi ještě tak(…)
Žárlím na kamarády mého přítele - Dobrý den, Mám problém ve vztahu. Můj přítel je věřící a moc hodný kluk a, zatímco já ještě studuji, on má už hodně náročné zaměstnání. Přes týden se nevidíme, jsme každý v jiném městě. Náš společný čas je pouze víkendový. Jenže i tak to nebývá celý víkend. Chce se vidět s kamarády, zajít do hospody, jak byl zvyklý, než jsme se potkali. A mě to mrzí. Často se kvůli tomu pohádáme. Byla jsem(…)
Žiji s přítelem, je to špatné? - Jsem rada, ze mohu vyuzit vasi pomoci. Chtela bych to vzit velmi strucne. Je mi 18 a uz rok mam pritele. On je krestan, ja ne. Je tu ale jeden nas osobni "problem". Zacali jsme se spolu milovat. Muj pritel se kvuli tomu ale trapi. Chtela jsem se zeptat na to, jak je to vlastne ted z krestanskeho hlediska. Jestli je to porad "spatne"? Mam na milovani pred svatbou stejny nazor, vzdy jsem chtela mit(…)
Životní partner podle představ rodičů - Do jaké míry musí mladý člověk brát ohledy na názory a představy svých rodičů v rozhodování při hledání svého životního partnera? Jak to souvisí s přikázáním desatera: "Cti otce svého a matku svou"?

Antikoncepce, kondom a předmanželský sex - Chtěla bych se zeptat na názor katolické církve na používání antikoncepce a kondomu v pohlavním styku. A také na předmanželský sex, případně styk snoubenců. (...)
Bolestný rozchod s přítelem - Dobry den, jsem rada, ze mam moznost nekomu alespon napsat vse, co momentalne prozivam a citim. Asi se mi nepodari vse dobre vystihnout, protoze je mnoho souvislosti a udalosti.... Ale alespon v kostce to zakladni. Po pěti letech jsme se rozešli s přítelem. Nas vztah byl vzdycky docela problematicky a my si stale museli k sobe hledat cesticku. Vzdy jsme to dokazali a ja mela pocit, ze to nas(…)
Dívka v depresi - Dobrý den,  jsem ve vztahu s dívkou, kterou miluju. Plánujeme spolu budoucnost a nemůžeme být bez sebe. V jejím životě se ale nakupila spousta těžkostí.  Často ji věci úplně položí a pláče. Já jí přes zprávy ani telefon nedokážu nikdy pomoci, protože nevím, co pořádně říci, abych pomohl. Jediné, co jí pomáhá, je, když jsme spolu a jen leží u mě v náruči. Jedině tak(…)
Dovolená se snoubenkou pod stanem? - Dobrý den, rád bych se zeptal na jedu osobní věc. Chodím už asi rok a půl s dívkou, jsme oba věřící a sex i sexuální doteky si necháváme až do manželství, protože oba dva považujeme sex za těžké provinění a i v srdci to tak cítíme. Máme ovšem jedno dilema, zda spolu můžeme jet na dovolenou pod stan. Četl jsem, že lidé, kteří spolu zatím jen chodí, by spolu neměli společně přespávat, jezdit na(…)
Hledání věřícího partnera v dnešní době - V první řadě bych Vám rád poděkoval za Vaše fórum.. Už jste mi jednou velice pomohli, takže doufám, že se Vám bude i nadále dařit v tom, co pro nás věřící děláte.. Teď k opravdovému dotazu.. V poslední době jsem se začal trochu zajímat o svoji budoucnost a o třeba svoji budoucí partnerku.. Mám na to ještě opravdu hodně času, hledat ji chci až budu mít dostudovanou vysokou školu... Ale hodně mě(…)
Hledání životního partnera. Zapomněl na mě Bůh? Trestá mě? - Od vždycky jsem v sobě cítila silnou touhu mít manžela a rodinu, spatřuji v tom smysl života. Bohužel se mi nedaří partnera najít. Roky se modlím, v lidských silách dělám snad všechno, abych nalezla.
Jsem katolička a mám vztah s buddhistou - Dobrý den, jsem katolička. Nedávno jsem potkala muže, který je buddhistou. Pomalu mezi námi vzniká vztah, ovšem já stále přemýšlím o tom, že jsme každý jiného vyznání. Hodně jsem si toho o buddhismu zjišťovala a přišla na to, že mnohé myšlenky jsou velmi podobné těm křesťanským. Samozřejmě, rozdíly tu jsou, ovšem nepřijdou mi natolik zásadní, abych o buddhismu (…)
Má vůbec cenu se modlit? Zhroutilo se vše, v co jsem věřila... - Dobrý večer, píši do Vaší poradny v nelehké situaci. Již od doby dospívání jsem vnímala povolání k manželství a rodině, a proto jsem se vytrvale modlila za nalezení budoucího partnera. 
Mám se rozejít s klukem? - Chodím s klukem, který mě miluje, ale já mám pocit, že Bůh po mně chce, abychom se rozešli. 
Miluji ho, ale toužím být v manželství s věřícím... - Dobrý den, delší dobou přemýšlím o svém příteli. Jsme spolu dva roky, od mých 18 let. Všechno klape, dá se říct, jen...   upřímně mě mrzí, že je nevěřící ...
Nečekané těhotenství - Dobrý den, jsme v těžké situaci a moc nevíme, jak ji řešit, proto se na Vás obracíme a prosíme o radu. Já jsem věřící, můj přítel je nevěřící, oba ještě studujeme. … Nedávno jsme zjistili, že čekáme miminko. Je to pro nás oba „těžká rána“… Studium, obavy z reakcí rodičů, navíc strach, jestli dítě nemůže být postižené, protože já jsem užívala nějaké léky. ... Chci se zeptat, v případě, že by se(…)
Nevěra - Přítel mě podvedl,nevím co mám dělat,mám ho ráda,ale nevím,jestli zvládnu odpustit mu.
Nevím, jak dál, opustil mě přítel... - Dobrý den. Je mi 24 let a po dvouletém vztahu mě opustil přítel. Jsem zoufalá a nevím, na koho se obrátit. Vždy jsem byla citlivá a tichá, těžko navazuji přátelství a nedokážu bezstarostně komunikovat s lidmi. První, kdo udělal krok k našemu vztahu, byl přítel. Byl můj první a velmi jsem ho milovala a od začátku věřila jeho slovům, že si mě vezme a založíme spolu rodinu. Stále mi opakoval, že jsem(…)
Přítel závislý na automatech a na pornu - Dobrý den. Prosím o radu co mám dělat v případě že můj přítel se kterým žiji, hraje na hracích automatech (za poslední měsíc se mu například z vložených několika tisíc vrátil pouze zlomek), sleduje porno, stryptýzy atd. Ja jsem kvůli tomu moc nešťastná a uzavírám se do sebe a schyluji se k nedůvěře. Následně ho má nedůvěra trápí, říká že to nic není a že má rád mě a chce mě, aby nebyl tak sám a že(…)
Rozdílné názory předmanželskou čistotu a svatbu - Máme se rozejít?
Rozpory v představách a realitě partnerského života - Mám problém se svým přítelem, žiji s ním už dva roky, ze začátku se mi zdál jako velmi dobrý partner. Vím, že mě miluje, ale nechce se mnou mluvit o docela dost zásadních problémech. Největší zádrhel je v penězích, od samého začátku vím, že jeho rodina je ve špatné finanční situaci, přitom se nesnaží žít podle svých možností. Vždycky když peníze vydělá, tak ani nevím jak a jsou pryč. Přitom(…)
Soužití bez uzavření manželství - Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na moji otázku. Jsem věřící a můj přítel vyznává spíše východní náboženství (buddhismus), což mi osobně nevadí, protože se snažím být toleratní. Chtěla bych se zeptat, jak se církev dívá na soužití dvou lidí jen jako druh a družka. Chodíme spolu již sedm let a bydlíme spolu taky nějaký ten rok. V podstatě jako manželé, jen jsme se nevzali. Vím, že svátost(…)
Společné bydlení před svatbou - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor. Je mi 26 let, mému příteli je 30. Přestěhovali jsme se do jedné domácnosti, jelikož nás dělila vzdálenost sedmihodinového cestování. Svatbu plánujeme za půl roku. Sexuální soužití si necháváme do manželství. Není to lehké, ale zdá se nám to tak správné. Můj přítel ale nedávno při zpovědi nedostal rozhřešení. Podle onoho kněze patří poznávání se v(…)
Vztah s vdanou ženou - Obracím se na vás s prosbou o radu. Před delší dobou jsem navázal vztah s mimořádnou ženou. Prožíváme krásný vztah, založený na vzájemném porozumění a lásce, soulad, který jsem nikdy předtím nezažil. Bohužel tato žena byla v době seznámení vdaná. ... Náklonnost byla oboustranná, a tak se vlastně kvůli našemu vztahu rozvedla. Nyní spolu plánujeme společný život. S odstupem času mě ale velmi trápí(…)
Začínám pochybovat. Co je vlastně špatné na tom, že se spolu vyspíme? - Dobrý den. moc potřebuju radu, pomoc. Abych vysvětlila svojí situaci- jsem na střední škole a mám vztah s o několik let starším klukem. Já jsem věřící, on ne. Od začátku se za něj modlím, aby uvěřil a za to, aby mi Bůh ukázal, jestli mám být s ním. ... Největší problém máme v názoru na předmanželskou čistotu, kterou jsem vždycky považovala za neoddiskutovatelnou. Ze začátku jsem si myslela, že to(…)
Zklamání z rozchodu - Před časem se se mnou rozešla má holka a teď si našla přítele a já brečím, moc to bolí a nevím co dělat.
Žárlivost a nedůvěra - Pořád mám iracionální strach, že mi bude nevěrný, že mě nemá doopravdy rád...
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

V kontaktu s přírodou člověk znovu nalézá svou správnou dimenzi

V kontaktu s přírodou člověk znovu nalézá svou správnou dimenzi
(12. 7. 2024) Tato překrásná „kniha“ se otevírá všem – jak malým, tak velkým. V kontaktu s přírodou člověk…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…

4. - 9. 8. 2024 Festival Welcome to Paradise pro mládež 18-30 let

4. - 9. 8. 2024 Festival Welcome to Paradise  pro mládež 18-30 let
(1. 7. 2024) Festival pro mládež 18-30 let, s mladými z různých zemí světa s překladem do češtiny. Bůh nás, zve abychom s ním vyjeli…

Duchovní cvičení v tichu 14. 7. - 21 .7. 2024 podle sv. Ignáce

Duchovní cvičení v tichu 14. 7.  - 21 .7. 2024  podle sv. Ignáce
(29. 6. 2024) Komunita Chemin neuf pořádá 14. 7.  - 21 .7. 2024  ve svém  klášteře v…