Kéž mohu slyšet, co mluví Bůh. (Ž 85,9) - Citát z Bible na každý den

9. 1. 2020, pol

Partnerka s dítětem

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v partnerství, příprava na manželství

Dobrý den,
prosím o radu. Mám  krátký vztah s holkou, která je věřící, ale bohužel jí to nevyšlo v minulosti s nevěřícím partnerem a má z tohoto vztahu dítě.
Chodím s ní, ale začínám si uvědomovat, jak  je to pro mě těžké, že už má dítě. Na jednu stranu rozumím tomu, že udělala chybu v minulosti a je jí to líto, ale na druhou nevím, jestli budu kdy schopný milovat toto dítě stejně jako své vlastní. Proto se Vás ptám,  je to možné je mít je rád jako své vlastní?
Prostě mě toto dítě od toho vztahu odrazuje...není totiž moje ale někoho jiného....prosím Vás o radu co s tím?
Přemýšlím o tom, že kvůli tomu ze vztahu odejít..

Děkuji mockrát za odpověď.
 

Bude to náročné. To ale neznamená, že to nemůže být o to kvalitnější a že to nelze.

Dobrý den,

děkuji za upřímný dotaz. Píšete, že máte krátký vztah. Rozumově vážíte své možnosti i možnosti rozvoje vztahu do budoucna. Váš dotaz je rozhodně znamením Vaší kvality, Vaše uvažování je předpoklad růstu a schopnosti pracovat na sobě.

Těžko Vám odpovím, zda zrovna Vy budete mít rád dítě Vaší partnerky jako svoje vlastní. Rozhodujete se vlastně pro vztah ke dvěma lidem, nelze oddělit partnerku od jejího dítěte.

Obecně je možné mít rád nevlastní dítě jako vlastní.

I když dnes pochybujete o sobě a své schopnosti milovat, je to známka, upřímnosti i toho, že Vám o dobro dítěte Vaší partnerky jde, nejen o Vás samotného.

Možná jdou souvislosti ještě dál. Určitě při takovém partnerském vztahu se mohou objevovat problémy, kdy minulost partnerky může při krizích komplikovat cestu k jejich řešení.

Budete muset počítat s tím, že pokušení zformulované „není to přece moje dítě“, bude vystrkovat růžky v různých momentech života a to bohužel převážně v komplikovaných, konfliktních apod.

Situace je komplikovanější, musíte investovat do vztahu s partnerkou, ale i do vztahu k malému dítěti (hlavně cit, čas, péči atd., nemyslím tím pouze peníze). Vztah k dítěti se buduje, musí se do něj investovat, dítě ho opětuje, a tak vztah roste. Investice se Vám vrátí mnohonásobně skrze ně, ale také skrze partnerku, která Vás ocení. Kolik adoptovaných, osvojených dětí považuje svoje náhradní rodiče za ty pravé. Samozřejmě musí vědět, že Vy nikdy nebudete jeho biologický otec.

Na druhé straně jsou i rodiče biologičtí, kteří se dětem nevěnují, a vztah zakrní, láska neroste. Do každého vztahu se musí investovat, jinak stagnuje.

Bude to náročné. To ale neznamená, že to nemůže být o to kvalitnější a že to nelze.

Přeji Vám hodně moudrosti v rozhodování, snad by bylo dobré dát si nějaký termín, do kdy necháte situaci zrát, kdy pak budete moci zhodnotit vývoj. Čas a s ním další poznání partnerky i jejího dítěte přinese pro Vaše rozhodnutí zdůvodnění.


A rozhodně je dobře, jste- li věřící, počítat i v této oblasti s přítomností Boha ve svém životě a jeho pomocí.

Kategorie otázky: Láska v partnerství, příprava na manželství

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Časopis pro dívky IN! - červenec

Časopis pro dívky IN! - červenec
(1. 7. 2022) Už je to tu! Prázdniny začaly a my jsme pro vás připravily skvělé číslo na dny volna. A jako každý rok, i tentokrát je…

Milada Horáková byla 27. 6. 1950 zavražděna komunisty

Milada Horáková byla 27. 6. 1950 zavražděna komunisty
(26. 6. 2022) Den památky obětí komunistického režimu.

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2022) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Srdce Ježíšovo - slavnost

Srdce Ježíšovo - slavnost
(19. 6. 2022) "Nejsvětější Srdce Páně" - termín náboženské úcty, charakaterizující Kristovu lásku ke všem lidem. Svátek…

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce
(19. 6. 2022) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Boží tělo -svátek

(12. 6. 2022) Slavnost Těla a krve Páně