Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

29. 8. 2011, marse

Přijde pravý muž včas? Nemilosrdné tikání biologických hodin

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v partnerství, příprava na manželství

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o malou radu, uklidnění... Letos mi bude 27 let a pomalu ve mně začínají tikat pověstné biologické hodiny. Je to moc hezky zařízené. Nebyla jsem od mala takový ten mateřský typ, co se vrhá na každé miminko se snahou si ho pochovat, ale poslední dobou zvědavě pokukuju snad po všech maminkách a miminkách (samozřejmě i podobného věku, jako já) a přemýšlím, jaké by to bylo... krásné. Co mně ale dělá starosti - nevím, jestli se někdy takového rodinného štěstí dočkám. Bude to asi znít neuvěřitelně, ale dosud jsem nikdy neprožila nějaké opravdové chození s chlapcem, neměla jsem štěstí na někoho, kdo by se ke mně hodil a stál o mne. Mám několik fajn kamarádů, ale jsou to jen kamarádi. Od mala jsem byla spíše stydlivější typ s ne moc vysokým sebevědomím, až poslední roky se to velmi zlepšilo, ale i tak mám pocit, že nedovedu normální obyčejné muže patřičně přitahovat. Nejsem nijak ošklivá, to vůbec ne... ale ani nejsem krasavice, které si každý hned všimne. Aspoň dle chování okolí soudě. Mám pocit, že všichni muži ocení jen krásné nalíčené blondýnky na vysokých podpadcích.

Čím dál častěji tedy přemýšlím - jaký má Bůh se mnou plán, co to všechno může znamenat? Přijde ten pravý muž včas, než bude např. na děti pozdě? Jak nejlépe využít toto "čekací" období? Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Tento čas čekání je velmi vzácný a důležitý

Milá....,
jste plná touhy na jedné straně a na druhé plná obav.

Rozumím tomu pocitu tlaku tikajících hodin. Je to hodně individuální, každou z nás umí dohnat v jiném věku. Někdo tohle pocítí ve vašem věku, jiné ženy i třeba mnohem později – ve 35ti, ve 40ti letech. Ráda naplním vaše očekávání - nebojte, ještě máte čas. Je třeba ten tlak vzít jako podklad k uvědomění si toho, kterou cestou byste ráda šla. Na druhou stranu si umím představit, že kdyby tento přirozený tlak přerostl v útlak, mohl by vás dohnat do rozhodnutí, která byste třeba bez tohoto tlaku neudělala. A to by nebylo dobře.

Jak využít čekací období? Myslím, že ideální je ten čas jít s vědomím, že sice čekám a je to můj základní postoj, ale na druhou stranu žiji tak, jakoby ani žádné čekání nebylo. Jdu den po dni a prožívám to co je. Když byste upadla do přílišného toužení, už jen to by mohlo být pro druhé odrazující. A vám by mohlo zastřít obzor a zkreslit dobrý výběr partnera. Někdy je to těžké ustát trpělivě dobu, ve které člověk neví, co bude následovat. Je to ale čas, ve kterém se s člověkem něco děje. Lépe si uvědomuje priority svého života, objevuje více sebe. A tak je i tento čas vzácný a důležitý.

Možná by stálo za to, krom vytvoření si zdravého postoje ke svým pocitům, udělat i něco praktického. Po republice probíhají akce pro nezadané křesťany, zkuste to zadat do vyhledávače, jistě nějakou akci objevíte. Např. na www.signaly. cz funguje klub nezadaných. Snad byste tam mohla najít někoho víc než jen staré známé kamarády. Nebo http://www.noemka.com.

Co se vzhledu týká – nenechte se nakazit představou romantických filmů, kde se prezentují blondýnky na podpatcích. Vy nepotřebujete muže, který by chtěl takovou ženu, potřebujete muže, který bude chtít právě vás, který bude mít rád to, jaká jste (a to nemusí se vzhledem až tak souviset). Jen vedle takového muže budete moct žít v klidu a spokojeně. Jistě, pokud máte o svém vzhledu nějaké pochybnosti, můžete zkusit udělat nějakou změnu, třeba účesu. Je to to nejmenší, čím můžete své sebevědomí zvýšit.

Mnohem důležitější je ovšem uvidět svou vlastní hodnotu. Zkuste si nezaujatě říct, jaká vlastně jste, když byste se dívala jakoby z větší dálky. Pokud budete objektivní, pak jistě najdete krásného originálního člověka, který je hodný lásky. Je třeba, abyste uviděla svou krásu a začala si jí být vědoma. Ne s pýchou, ale s vděčností a pokorou vůči Bohu, že někoho tak výjimečného stvořil. A když do vás investoval Bůh, abyste byla právě taková, pak je možné se spolehnout na to, že s vámi má opravdu dobrý plán. Zkuste se proto prosím opřít o důvěru. Věřím, že pokud se ve vás otevírá srdce k mateřství, pak nazraje v pravý čas i vztah k manželství.

To, co můžete dělat, je se za vyřešení situace, dobrého manžela a rodinu, modlit a já vás prosím, abyste to skutečně dělala. Můžete také jet na některou akci, můžete zapracovat na svém sebevědomí, na zevnějšku, pokud vám to udělá dobře. Zbytek svěřte do rukou Bohu. Možná, že je ten čas důležitý pro to, abyste našla vůči Bohu důvěrný vztah. Důvěrný, tedy i plný důvěry v moudrost a správné načasování Jeho cest. A to přesto, že je ten čas, kdy se jakoby nic neděje, někdy hodně dlouhý. Ono se totiž děje, jen trochu jinak, než čekáme. Ale s velkou láskou. To si buďte prosím jistá.

Moc vám držím palce k tomu, abyste dokázala být trpělivá a také vám moc přeji, aby se již brzy pro vás dobrý muž objevil. Beru vás s tím do přímluvné modlitby.

Kategorie otázky: Láska v partnerství, příprava na manželství

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)