Učte se ode mne. (Mt 11,29) - Citát z Bible na každý den

26. 12. 2019, maj

Mám pocit, že je něco v našem vztahu špatně

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v partnerství, příprava na manželství

Dobrý den, chci se zeptat, jak má vypadat vztah podle Boží vůle? Než jsme spolu začali chodit, oba jsme se hodně modlili za správného partnera. A tak nějak doufáme, že to, že spolu chodíme, je vyslyšená modlitba. Ale trápí mě to, jestli je správné, že bývám často u přítele. Žije sám, tak mu pomáhám vařit, uklízet a samozřejmě jsem ráda s ním. Ale tímto způsobem vlastně u něho tak trochu bydlím, protože tu i přespávám a vařím a nakupujeme spolu.

A taky další věc, že spolu i spíme. Chtěli bychom to vydržet, ale je to těžké, protože jsme oba v předchozích vztazích žili sexuálně. Mám pocit, že je něco špatně. Protože jsme se ještě nevzali a nejsme manželé. A mám takový pocit, že když u něj jsem třeba i týden v kuse, tak mě pak partner bere jako samozřejmost.

Nevím, co mám dělat. Jak by se náš vztah měl vyvíjet?

Prosím vás moc o radu. Děkuji.

V Boží moci je uzdravovat, obnovovat, hojit naši minulost a rovnat přítomnost

Milá …

děkuji Vám za důvěru, s níž se svěřujete Lince se svými otázkami ohledně nastavení Vašeho vztahu s partnerem.

Máte pocit, že něco není správně, když spolu prakticky žijete a ptáte se, jak se má váš vztah vyvíjet. Jedna věc jsou sice doporučeníhodné kroky, ovšem s partnerem jste během společného času už mnoho kroků udělali...

Z křesťanského pohledu je pro vztah muže a ženy důležité sebedarování ve všech rovinách osobnosti. Přičemž nejprve je důležité hledat, zda se Bohu líbí, abych se danému muži jako žena darovala, a až pak se mu dát – nejprve ve vzájemném slibu před Bohem a pak i v těle. Proto se doporučuje zdrženlivost před manželstvím – abychom si uchovali svobodu k sebedarování, nebo k nedarování, ponechání si. Sexualita je mocná, a pokud jí ve vztahu zcela povolíme uzdu, může nám zastřít vnímání Božího hlasu, vzít nám svobodu rozhodování a předběhnout v rozvoji psychologickou a duchovní složku vztahu. Ideálně by trojnožka vztahu měla mít všechny tři nožičky +- stejně dlouhé, aby byla stabilní.

Je dobré mít na paměti, že každému muži, s kterým mám sexuální styk, dávám hodně ze sebe – propojujeme se na úrovni duchovní a mikrobiologické. I proto je strategické spojit se výhradně s jedním mužem a nenést do dalšího života duchovní pouto k jiným. S duchovním poutem si poradí zkušený kněz, který se může pomodlit za jeho rozvázání (takovou modlitbu bych Vám vřele doporučila vzhledem k předchozím sexuálním vztahům, - aby se mohly na duchovní úrovni zcela douzavřít). Bakterie milenců bohatily Váš osobní mikrobiom, to je prostě tak.

Pouvažujte před Bohem, v čem hlavně spočívá to, že se necítíte zcela dobře ve vztahu tak, jak ho máte nastavený. Jsou to provozní věci – že si nejste jistá, jak moc u partnera bydlet a zapojovat se do jeho domácího provozu, abyste mu zůstala vzácnou, nebo jak vybalancovat život ve dvou domácnostech? Je to komunikační záležitost? Nebo vnitřní, kdy na duchovní úrovni vnímáte, že něco není v pořádku, např. v oblasti sexuality?

Můžete si to zkusit sepsat a modlit se za to, aby Vás a Vašeho partnera Duch svatý připravil k rozhovoru "na dřeň" a ve vhodné chvíli to upřímně a otevřeně s partnerem probrat a pokusit se spolu najít tu nejlepší cestu, kudy dál. Otevřená komunikace je ohromně cenná a v době před svatbou je skvělý čas ji pěstovat - v manželství se ta dovednost pak velmi zúročí.
Variant řešení pro Vás a Vašeho milého je mnoho: od svatby přes obnovení chození bez Vašeho podílu na domácnosti partnera či bez sexuálního soužití po rozchod...

Klíčová otázka je: "Líbí se Bohu, abych se odevzdala tomuto muži, je to ten, kterého mám od něj přijmout jako dar?"
Na odpověď přijdete při tichém a pravdivém pobývání v Boží přítomnosti + můžete dostat od Boha nějakou indicii, potvrzení (skrze situaci, slovo z Písma, přes jiného člověka).

Pokud bude znít odpověď ano, jistě s partnerem objevíte, jak nejlíp na to. A ve spolupráci s Duchem svatým se vám podaří narovnat to, co je ve vašem vztahu pokřivené. Pokud zní ne, je fér partnera ani sebe nevázat a rozejít se.

Prosím mějte na paměti, že jste vzácná Boží dcera – princezna... a že Váš otec Král pro Vás chce to nejlepší (stejně tak i pro muže, s kterým jste v partnerství). A že neexistuje žádná zapeklitost, s kterou by si neporadil... A že se Boží milosrdenství klene mohutně nad celým světem a je v jeho moci uzdravovat, obnovovat, hojit naši minulost a rovnat přítomnost.

Kategorie otázky: Láska v partnerství, příprava na manželství

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Ti, kdo doufají v Boha, jak orli dostávají křídla. (Iz 40,31)

Ti, kdo doufají v Boha, jak orli dostávají křídla. (Iz 40,31)
(7. 12. 2022) Ti, kdo doufají v Boha, nabývají sil, jak orli dostávají křídla. (Iz 40,31)

Jak poznat ideálního partnera? K čemu je chození? / k poslechu

(6. 12. 2022) Podcast z festivalu United. Podle čeho poznat ideálního partnera? Ukáže mi partnera Bůh? Proč Bible o chození mlčí?…

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2022) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Křesťanství - nuda? / k poslechu

(1. 12. 2022) Podcast z festivalu United. Křesťané mluví spisovně, oblékají se skromně, chovají se slušně, prostě nuda. Současný…

Moderní sekty / k poslechu

(1. 12. 2022) Podcast z festivalu United. Kdo a proč asi zakládá nová náboženská společenství a kdo a proč se k nim asi…

Časopis pro dívky IN! - prosinec

Časopis pro dívky IN! - prosinec
(1. 12. 2022) Buď sám sebou! Výrok, který slyšíme ze všech stran, a ne vždy si s ním víme rady. Velmi rychle se totiž může stát, že…

Advent

Advent
(27. 11. 2022) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...