Budete jásat v nevýslovné radosti. (1P 1,8) - Citát z Bible na každý den

28. 2. 2022, BF

Zatím nechci děti

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v partnerství, příprava na manželství

Dobrý večer, tíži mě otázka dětí. Čím jsem starší, tím častěji slýchám narážky, "tlaky"  typu:  kdy se konečně vdám a budeme mít rodinu, že jiný páry v mých letech už  děcka mají a já nic, že je to sobecký přístup k životu,  měla bych se stydět atp.
Je mi 23 let. Neříkám, že děti nechci vůbec, ale rozhodně ne teď. Sama jsem chvílemi ještě tak trochu dítě, chci si ještě něco málo užít, ráda s přáteli vyrazím ven. Popravdě řečeno chci mít ještě chvíli volnost a klid. Někdy mám den, kdy přijdu z práce a padnu. Představa, že by mě doma čekala druhá směna, mě děsí. Obecně nejsem dost vyzrálá k tomu, abych mohla vychovávat dítě. Mám je ráda... Když kamarádky potřebují, ráda jim děti pohlídám, ale vím, že je to maximálně na odpoledne. Ani mateřský pud se mi ještě neozval. S partnerem máme teprve před svatbou. Nechci mít dítě jen proto, že ho mají moji vrstevníci,  za mě to není správný. Vůbec těmhle tlakům nerozumím. Proč lidé nedokáží pochopit, že jsou ženy, které chtějí děti později a některé vůbec?  Že někdo dospívá pomaleji? Proč bych měla být méněcenná proto, že zatím nemám děti?

Děkuji za odpověď.

Děti jsou velkým darem, který si nemůžeme jen tak "pořídit"

Milá N.

z Vašeho dotazu vůbec nemám pocit, že byste se měla za něco stydět. Děti jsou velkým darem, který si nemůžeme jen tak "pořídit", protože se to po nás chce nebo protože si někdo myslí, že už máte na čase.
Z Vašich řádků mám pocit, že máte velmi dobrou sebereflexi. Cítíte, že ještě nejste připravená mít děti, že potřebujete ještě čas.
Protože posíláte dotaz na křesťanskou linku, chtěla bych ještě připsat, že jsem ráda, že zmiňujete právě to, že s partnerem máte teprve před svatbou. Děti jsou vyvrcholením vztahu dvou lidí a je velmi krásné, když přijdou do požehnaného manželského svazku dvěma lidem, kteří po nich touží a jsou ochotni a schopni je přijmout.
Nenechte se tedy znejistit řečmi druhých lidí, dejte na své pocity. Určitě se nemáte za co stydět.

S přáním všeho dobrého,

Linka víry

Kategorie otázky: Láska v partnerství, příprava na manželství

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Boží tělo -svátek

(27. 5. 2024) Slavnost Těla a krve Páně

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic
(23. 5. 2024) V neděli 2. června 2024 půjdou pěší poutníci z bavorského Rinchnachu k místu zesnutí sv. Vintíře 

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2024) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…