Vložím svůj zákon do jejich nitra. (Jr 31,33) - Citát z Bible na každý den

25. 2. 2008, mak

Mám se rozejít s klukem?

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v partnerství, příprava na manželství

Dobrý den.

už delší dobu trápím jednou otázkou – chodím s klukem, který mě miluje, ale já mám pocit, že Bůh po mně chce, abychom se rozešli. Přitom je to jediný člověk, u kterého je mi dobře, nemám nikoho jiného a asi na mně ani nikomu jinému nezáleží. Ale bojím se, že když spolu budeme dál, Bůh mi ho vezme.

Míchá se ve mně spousta různých křesťanských pocitů a já nevím, který hlas v sobě poslechnout – jeden říká rozejdi se s ním, buď poslušná, jiný říká, že vše je OK… Prosím, pomozte mi, nechci nikomu ublížit!

Přiměřený strach nás chrání, nadměrný nám svazuje ruce

Jsem ráda, že jste našla odvahu a napsala. Pro mě to je znamení, že Vám záleží na tom, jaký život žijete, že chcete žít dobře a snažíte se najít odpověď na své otázky, vyznat se sama v sobě. Chcete, aby bylo dobře Vám a zároveň chcete poslouchat Boha.

Co myslíte, přeje si Bůh, aby Vám bylo dobře? Jaký je vlastně Bůh, ve kterého věříte a kterého chcete poslouchat? Je laskavý, trpělivý, odpouští Vám, má Vás rád, přeje Vám dobré...?

Nebo je to Bůh přísný, náročný, tvrdý, kontrolující, vyžadující slepou poslušnost...?

Kde jste se o Bohu dozvěděla, kdo Vám o něm řekl?

Čeho se v životě bojíte? Strach je vlastně důležitý. Kdybychom neměli strach, klidně bychom sahali do ohně a popálili si ruce. Jezdili bychom závratnou rychlostí a riskovali život svůj i druhých. Lezli bychom po skalách beze strachu i tam, kde to nejde, a padali do propastí... Přiměřený strach nás chrání, ale nadměrný strach nám svazuje ruce, ochromuje nás, brání našemu životu.

Máte strach, že Vám Bůh vezme Vašeho chlapce. Proč by to měl udělat? Aby Vám ublížil? Nebo aby Vás potrestal? A za co? Moc nevím, co si představit, když píšete o křesťanských pocitech, hlasech v sobě. Je to něco, co se objevuje ve Vašich myšlenkách nebo to vzniká na základě názorů druhých lidí? Zkuste si odpovědět na otázky, které Vám nabízím.

Píšete, že dobře je Vám jen u Vašeho chlapce. Pokuste se rozhlédnout kolem sebe, jestli tam není více lidí, se kterými Vám je dobře – rodiče, sourozenci, přátelé... Jestli chcete najít a budovat skutečně láskyplný a vyrovnaný partnerský vztah, je moc důležité, abyste byli oba otevření i pro jiné vztahy, abyste se nestali jeden druhému břemenem (tím vůbec nemyslím nevěru!).

Přeji Vám, abyste objevila Boha jako milujícího otce, který ví, co je pro Vás dobré a dává Vám to. Přeji Vám, abyste byla schopna a ochotna mu důvěřovat. Abyste mu odevzdala všechen svůj nepřiměřený strach a začala s radostí a nadějí poznávat Boha i sebe.

 

Kategorie otázky: Láska v partnerství, příprava na manželství

Související texty k tématu:

Láska, vztahy, přátelství: 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic
(23. 5. 2024) V neděli 2. června 2024 půjdou pěší poutníci z bavorského Rinchnachu k místu zesnutí sv. Vintíře 

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2024) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…