Bůh můj je mou silou. (Iz 49,5) - Citát z Bible na každý den

Rejstřík témat

Vyhledávání podle kombinace klíčových slov

pochybnosti

  • Pochybnosti o Bohu neznamenají, že Bohu nevěřím (Téma týdne) Pochybnosti patří k víře.
  • Pravost Bible - úpravy během staletí ? (Otázky a odpovědi) Som veriaca, a verim, ze biblia - pismo svate, je prava a nepozmenena od cias kedy bola napisana - ci uz stary alebo novy zakon. problem vsak je, ze som niekde citala, ze za cias Marie Terezie bolo pismo pozmenene, ze tam bola vynata nejaka cast o reinkarnaci i ... a teraz zo vsetkych stran pocujem, ze som hlupa, ked verim, ze pismo nebolo pozmenene...ze po tolkych prekladoch, najma z latinciny a po (…)
  • Proč musel Ježíš zemřít; nevyslyšená modlitba (Otázky a odpovědi) Dobrý den, vyrůstala jsem ve věřící rodině, a tak jsem spoustu věcí brala tak nějak automaticky. Nyní se ale vyskytlo pár věcí, se kterýma si nevím rady, proto se obracím na Vás... - Proč Bůh vyžadoval Ježíšovu smrt? Pro sebe si to vysvětluji tak, že to bylo jen kvůli nám, abychom měli před očima tu oběť, že by s námi nic menšího nepohnulo, ale že Bůh by nic takového ani nechtěl. - Co se děje v eucharistii? (…)
  • Práce mě nebaví, přemýšlím, zda jsem zvolil správný obor (Otázky a odpovědi)
  • Právo na důkazy od Boha (Otázky a odpovědi) Chtěla bych se zeptat, jak můžu začít v něco věřit- v Boha, když jsem ho neviděla a jen se o něm píše v Bibli a věřící o něm mluví ale ani jeden z nich ho neviděl!!!??? Má člověk věřící v Boha právo na důkazy od něj? Například cítit jeho lásku a přítomnost? Protože já ho necítím a je mi to divné. Mně se prostě neukazuje. Mám zmatek ve svém životě a myslím si že by mi víra mohla pomoci.
  • Představa 2. Ježíšova příchodu a posledního soudu mi přijde dětinská (Otázky a odpovědi) V poslední době přehodnocuji svůj postoj k různým pravdám víry, které jsem dosud nekrititcky přijímala. Slepé víry už nejsem schopna, i když jsem ji dříve považovala za ctnost. 
  • Přestala jsem věřit (Otázky a odpovědi) Dobrý den, prosím o radu. Je mi 16 let. Prakticky všichni v naší široké rodině jsou křesťané, takže jsem byla také vychovávána ve víře a do jisté doby mi to nedělalo potíže. Jenže jsem v boha věřit přestala (nemyslím jen chvilkovou pochybnost) a teď nevím, jak to mám rodičům říct. Nikdy nemluvíme o vážnějších věcech, připadá mi, že všechno řešíme s humorem, a o víře se u nás nemluví snad nikdy (až (…)
  • Přinášet světu naději sami nezvládneme... (Téma týdne) Pro každého křesťana život ze křtu znamená, že na svou službu není sám...
  • Přírodní katastrofy (Otázky a odpovědi) Způsobuje Bůh záměrně přírodní katasrofy?
  • Reinkarnace a křesťanská víra? (Otázky a odpovědi) Vrátil jsem se ke katolické víře asi před třemi roky. Chodím pravidelně do kostela, modlím se, čtu duchovní literaturu... Všechno by mohlo být v pořádku, ale z dřívější doby věřím v reinkarnaci. Jak z toho ?
  • Rezignovat nebo se nechat exkomunikovat? (Otázky a odpovědi) Jsem praktikující křesťan. V poslední době však přemýšlím nad tím, jestli - pokud nemohu při nejlepší vůli přijmout část křesťanské věrouky - nemám rezignovat nebo se nechat exkomunikovat? Nechápu moc učení o hříchu. Kde je hranice práce pro psychiatra, terapeuta a kněze? Lidé buď místo toho, aby chodili ke zpovědi vyhledávají různé psychiatry a terapeuty, nebo "všude je místo pro nadpřirozeno" (Boha). (…)
  • Ráda bych věřila... (Otázky a odpovědi) Ráda bych se zeptala na váš pohled na křesťanství a i osobně na váš moment uvěření. Totiž myšlenky a ideály křesťanství, stejně jako třeba Bible, se mi líbí. Ačkoliv se mi však líbí sebevíc, nejsem zkrátka schopná tomu uvěřit, nedokážu se přimět k víře. A přitom bych tomu ráda věřila. Navíc představa Boha, jako jakéhosi dobrotivého staříka, který na nás shlíží a chrání nás a my máme dodržovat jeho (…)
  • Satanismus a hudba? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se kapela Nirvana řadí mezi kapely satanistické? Či-li jestli ji jako věřící mohu poslouchat. Děkuji za odpověď.
  • Selfie s Ježíšem nestačí... (Téma týdne) Způsob, kterým se chceme přiblížit Bohu, v nás může někdy vyvolávat napětí a pochybnosti, jestli to není naše fikce, jestli nejsme směšní a naivní.
  • Stahování filmů (Otázky a odpovědi) Dobrý den, vím že stahování filmů "načerno" není dobré. Vadí to ale u filmů, které už nejsou prodávány a objevují se normálně v televizi? V takovém případě, přece neporuším autorská práva, protože film byl už dávno zveřejněn. Děkuji
  • Strach z rozhodnutí (Články) Někteří lidé se bojí udělat chybu, proto nevykročí žádným směrem.
  • Strach ze zavržení (Otázky a odpovědi)
  • Svědkové Jehovovi (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Začal jsem věřit. Kamarád mě vzal na shromáždění a ukazuje mi, jak studuje bibli. Díky tomu, že jsem se o Bohu dozvěděl hodně informací, začínám si myslet, že opravdu existuje a začínám věřit. ... Když jsem ale doma řekl, že bych chtěl chodit pravidelně na shromáždění a studovat Bibli, řekli mi, že už tam nemám chodit, že je to hloupost a že Jehovovi svědci jsou hrozně nebezpečná sekta. (…)
  • Utrpení a Bůh?! (Otázky a odpovědi) Věřím v Boha. Asi tak minulý týden jsem byla ve škole a došlo na téma postižených dětí a na lidi, kterým se stávají různé tragédie. A jelikož učitelka daného předmětu ví, že věřím v Boha, tak se mě okamžitě zeptala, jestli bych to nemohla vysvětlit z náboženského hlediska. Prý jestli je opravdu Bůh,tak jak se tohle na světě může stát, že tomu nerozumí. A po pravdě mě celkem překvapila, protože jsem (…)
  • Uvěřila jsem, ale jsem s vírou sama (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jsem normální 15letá holka, mám rodinu, pár přátel, koníčky, i nějaké ty peníze. Přesto jsem začala trpět depresemi, možná je to v mém věku normální. Problémy ve vztazích ve škole, doma… Život mi prostě přišel strašně nudný, stereotypní a takový obyčejný. Za čas to ale došlo tak daleko, že jsem nechtěla žít a dokonce plánovala sebevraždu. … Jednou, když jsem brouzdala po internetu, jsem (…)
  • Ve chvíli beznaděje se k nim Ježíš připojil (Téma týdne) Ježíš přichází jemně a citlivě. Začal otázkou: „O čem to spolu cestou rozmlouváte?“ 
  • Vnitřní boj (Otázky a odpovědi) Ve svém nitru vedu neustále vnitřní boj.. jsem věřící člověk a tento vnitřní boj mi ubírá sil. Je to boj mezi dobrem a zlem. Snažím se proto modlit sama i ve společenství věřících, chodím ke svátosti smíření, také přijímám eucharistii... a stále cítím velkou bolest a spor uvnitř sebe. Pro vysvětlení například: i když vím, že pokud neodpadnu od víry nemusím se ničeho bát, vždyť Bůh je se mnou. Stále (…)
  • Voláme k Bohu, ale okamžitý happyend nepřichází (Téma týdne) Bez konkrétní živé víry v Boží starostlivost zůstává  naše víra jen filosofickým názorem, či ideologií.
  • Víra a pochybnosti (Otázky a odpovědi) Mám dotaz ohledně víry. Chci věřit, ale z více stran ke mě doléhá mnoho věcí, které jakoby vyvracely některé věci křesťanství, ať už vědecké nebo jiné. Poraďte prosím, co bych měl dělat?
  • Víra omezuje (Otázky a odpovědi) Dobrý den, je mi skoro 15 a včera mi o rok mladší kamarádka řekla, že až bude dospělá, přestane chodit do kostela, protože ji to prý omezuje... nemůže mít sex před svatbou (což mě "štve" taky), každou neděli musí chodit do kostela.... Mám něco dělat? Jestli ano, co? Děkuji za odpověď
  • Víra v období krize a temnoty (Otázky a odpovědi) Dobrý den, už nějakou dobu se mi hlavou honí opravdu plno otázek ohledně holokaustu. Přečetl jsem knihu o Osvětimi a shlédl jsem nejeden dokument o 2. sv. válce a jsem už nějaký ten pátek věřící, katolík. ... Možná dokážu pochopit, že lidská krutost nezná hranice, a že i když v Osvětimi zemřelo přes milion židů, Bůh za to nemohl, ale proč v podstatě všichni ztratili víru? Proč jim Bůh nezalil srdce (…)
  • Z víry se může stát karikatura (Téma týdne) Pokud nebudeme denně obnovovat svůj vztah s Bohem, může se postupem času z naší víry stát karikatura…
  • Zahozený talent (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Potřebovala bych radu, jiný náhled na věc - od člověka, který je věřící a moudřejší než já :-). Od malička jsem se věnovala hře na hudební nástroj. Rodiče mě podporovali, platili, já dřela denně víc jak 10 let, jezdila na soutěže a festivaly,… musela jsem kvůli tomu obětovat mnohé, vlastně i jiné talenty, na jejichž rozvoj nezbyl čas… (...) Jenže jsem odešla studovat a s tím postupně ustalo (…)
  • Zkouším se modlit (Otázky a odpovědi) Dobrý den, hned na začátek bych chtěl poděkovat za zřízení této linky, skvělý nápad! Jsem z ateistické rodiny, (i když každý přece v něco věří:)) a nedávno jsem přečetl jednu duchovně zaměřenou knížku a od té doby musím pořád přemýšlet o času, smrti, o tom, co je po životě... Děsí mě, že čas plyne pořád dopředu, a potom jednou umřu a pak má být nic? Co je NIC? Nechápu taky spojení duše s tělem – jak (…)
  • Zkusila jsem se modlit... (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné začít věřit ze dne na den? Víte, stala se mi taková věc: Když už jsem byla úplně na dně, jen tak lajcky jsem prosila Boha o pomoc. V duchu jsem opravdu měla pocit, že mi naslouchá a že moje přání se vyplní. Šla jsem tedy docela v klidu spát. Když jsem se ráno probudila, věci se daly do pohybu. Od té doby věřím v něco, v co nikdy předtím, v Boha. Návštěva (…)
  • hledám Boha; Regresní terapie (Otázky a odpovědi) Byla jsem vychovávaná v prostředí katolické rodiny, ale nejsem asi dobrá katolička, snad je moje víra slabá a vlivem toho, jak se jeví svět kolem nás, v současné době snad i upadající. Ale říci, že jsem nevěřící, nechci. Moc bych si přála uchovat v sobě aspoň tu touhu a možnost doufat v něco hezčího. V posledních letech mam ale pocit, že mi nic v životě nevychází, na to navazuje deprese, smutek, obavy (…)
  • Andělé a žena - špatné Boží projekty (Otázky a odpovědi) Dobrý den, potřebuju vysvětlit proč Bůh stvořil anděly (co z toho měl?),  když někteří z nich se vzbouřili (Satan)? Proč se Bůh po této špatné zkušenosti nepoučil a zopakoval to tím, že stvořil lidi?
  • Asi mám nějakou krizi...? (Otázky a odpovědi) Samu sebe bych popsala jako nevděčnou, negativní nulu, která nic nedokázala a je jí vše málo...
  • Ateista před posledním soudem (Otázky a odpovědi) Některá náboženství (a křesťanství mezi ně patří) vyznávají poslední soud jako den, kdy Bůh rozhodne, kdo půjde do pekla a kdo do nebe a je za to v důsledku zodpovědný. Pro mě je tohle ale neřešitelné dilema. Toužím po Bohu, vím, že je. Zároveň se mi ale příčí poslední soud a idea pekla pro lidi, kteří před Bohem v den posledního soudu neobstáli. Přičemž ateisté mohou mít pro své vyznání i morální (…)
  • Autentičnost Listů sv. Petra (Otázky a odpovědi) V jedné knize jsem našel tvrzení, že listy sv. Petra pocházejí až z konce 1. století po Kr., tudíž po smrti Sv. Petra a tedy není jejich autorem. Totéž se tvrdí o dvou listech sv. Pavla. Domníval jsem se, že kanonizace listů (používám-li správného pojmu) zaručuje jejich autentičnost. Přitom začátek listů obsahuje pozdrav, jako by ho vyslovil sv. Petr. Jak tomu tedy je?
  • Bez práce nejsou koláče. Ani při práci na sobě. (Téma týdne) Mnoho dobrého a krásného, pro co se v životě rozhodujeme, o čem jsme přesvědčeni a za čím si stojíme, je potřeba někdy i tvrdě vydřít. Znamená to plavat proti proudu, jít proti větru a davu...
  • Bible. Snažím se číst, ale často nerozumím (Otázky a odpovědi) Poznámky pod čarou mi úplně nepomáhají. Našla jsem internetové stránky s rozsáhlými výklady, ale přijde mi, že jsou často velmi ovlivněné autorovou příslušností ke své církvi.
  • Bloudím (Otázky a odpovědi)  Přijde mi, že jsem se od Boha oddálila...  bloudím.  Začala jsem občas pít alkohol, není to hodně, ale štve mě to....  
  • Bojové sporty - thaiský box (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jsem praktikující katolík. Ve volném čase se věnuji bojovým sportům - Thajskému boxu. Nedávno jsem se dozvěděl, že z křesťanského pohledu je špatné se bojovým sportům věnovat. Nevím proč, já tento sport mám rád, baví mě, zvedá mi kondičku, jsem v soukromí mnohem méně agresívní než dřív díky tomu, že na tréninku vybíjím atd. Díky
  • Bojím se jít do kostela (Otázky a odpovědi) Mám takový problém. Jsem věřící, ale bojím se jít do kostela.  Prosím, poraďte mi, co s tím mám dělat.  Děkuji. 
  • Boží spravedlnost - mám o ní pochybnosti (Otázky a odpovědi) Jsem věřící a přestože si myslím, že život s Bohem je lepší než bez něj, mám velký problém s chápáním dokonalé Boží spravedlnosti. Uvedu příklad - křesťan v Americe a křesťan v muslimské zemi /nebo třeba v Africe, Číně, Indii.../ Zatímco ten první má dvě auta, dům jako menší hrad, ten druhý trvale žije v reálném nebezpečí mučení či smrti. Přijde Vám to spravedlivé? Opravdu? Tady se nemůžete vymlouvat (…)
  • Brání křesťanství individualitě? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, o náboženství se zajímám dlouhou dobu a hodně o něm přemýšlím. Nemůžu bohužel souhlasit s většinou myšlenek křesťanství. Každý člověk je individualita. Co člověk, to cesta, co cesta, to víra. Rituály obsažené v křesťanství toto neumožňují. Náboženství by mělo poskytnout jen jakési berličky, aby člověk mohl najít svou cestu. Ne mu cestu dát. Zamyslete se nad tím. Je to něco, co se vám nemusí (…)
  • Buďte vytrvalí (Téma týdne) Proč? Jak?
  • Bůh je hluchý (Otázky a odpovědi) Nemohl by mi někdo poradit, kterého z bohů si mám vybrat za toho pravého? Dokumentované dějiny lidstva jsou plné různých bohů, ale všichni zmizeli v propadlišti dějin. I v dnešní době je několik stovek náboženství a různých sekt. Existuje v této pestré směsici nějaký Bůh s velkým B, který není tak hluchý k utrpení a prosbám lidí jako bůh křesťanský? Vždyť je s podivem, že i papež musí jezdit v pancéřovém (…)
  • Bůh mlčí. Co teď? (Téma týdne) Někdy se nedokážeme zbavit pocitu, že „jsme na všechno sami;  voláme, prosíme, a situace se nemění.“  Snad jsme z modlitby unavení, protože: „Bůh…
  • Bůh mě opustil (Otázky a odpovědi) Jednou, je to asi rok zpátky jsem uvěřila, že Bůh je tu i pro mě. Cítila jsem jeho blízkost a podporu. Ten pocit byl úžasny, cítila jsem bezpečí a jistotu jako nikdy a cítila jsem se být lepší než dřív. Pak jsem ale udělala něco špatného, nevážila jsem si toho co jsem měla, nebyla jsem spokojená s tím co mi bylo dáno...a on mě opustil. Od té doby se mi nic nedaří, občas uvažuji, jestli to náhodou není (…)
  • Bůh neexistuje. Kde máte důkazy Boží existence? (Otázky a odpovědi) Jde o starověké vysvětlení okolního světa, manipulaci lidí. Přestaňte šířit lži! Bůh neexistuje a nikdy neexistoval!!!! Náboženství dělá z lidí naivní hloupé ovečky.
  • Bůh odpouští, já ale cítím stále rozpaky a zmatek (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jsem pokřtěná, avšak celý život jsem nebyla praktikující křesťan. Po složitých peripetiích v mém životě (náročný rozvod,  závažné rodinné problémy, složitý vztah s mou matkou, ...) jsem před rokem začala chodit do kostela.
  • Bůh po nás chce lásku a pomoc bližním, ale sám nepomůže (Otázky a odpovědi) Bůh dává svobodnou vůli těm, kdo chtějí zabíjet, ale spousta nevinných chce mít svobodnou vůli žít v míru a pokoji. Většina lidí jinou zbraň proti bezpráví nemá, jen prosbu k Bohu o pomoc. Ale podle toho, co děje, prosby nepomáhají.
  • Bůh se na mě vykašlal, ignoruje mě... (Otázky a odpovědi) Dobrý den, potřebovala bych se zeptat. Před půl rokem jsem se na jedné křesťanské akci OPRAVDU setkala s Boží přítomností. Ačkoli jsem z věřící rodiny, po této úžasné zkušenosti jsem poprvé opravdu rozhodla patřit Ježíši.

Související štítky:

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody.
(Jr 17,5)

Občas si chodím na chvíli sednout do kostela

(23. 6. 2026) Připadám si podobně jako tazatelka zveřejněného dotazu. " (Z ohlasů našich čtenářů na rubriku Otázky a…

Festival pro mládež UNITED: zážitek, který mění životy

Festival pro mládež UNITED: zážitek, který mění životy
(22. 6. 2026) Patříš mezi mladé lidi, anebo máš ve svém okolí mladé lidi?! Pořiď (sobě či jim) zážitek, který mění životy

Mezinárodní den vdov (23.6.)

Mezinárodní den vdov (23.6.)
(22. 6. 2026) Mezinárodní den vdov připomíná ženy, které ztratily svého životního partnera. Za tímto označením se skrývají konkrétní…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2026) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik
(20. 6. 2026) Papež František zveřejnil dopis, který se věnoval životnímu dílu francouzského filozofa a teologa Blaise Pascala.