Hospodin je můj pastýř, nic nepostrádám. (Ž 23,1) - Citát z Bible na každý den

29. 6. 2024, tb | Sekce: Aktuální téma | Archiv

Stačí selfie s Ježíšem? Anebo můžu získat něco víc?

Photo by Joel Muniz, unsplash.com, dav, mobil, selfie

Ježíš v sobě poznal, že z něho vyšla zázračná moc. Obrátil se proto v zástupu a zeptal se: „Kdo se dotkl mých šatů?“ Apoštolové mu řekli: "Vidíš přece, jak se lidé na tebe tlačí, a ptáš se: Kdo se mě to dotkl!" Ale Ježíš se rozhlížel, aby uviděl tu, která se ho v davu dotkla. Tu přišla ta žena, celá ustrašená a rozechvěná - věděla dobře, co se s ní stalo -  padla před ním na zem a pověděla mu celou pravdu.  On jí na to řekl: "Dcero, tvá víra tě zachránila. Jdi v pokoji a buď zdráva, zbavena svého neduhu!"   (srov. Mk 5,30-34)

Ježíš se ocitl v sevření senzacechtivého davu. Lidé se strkali a tlačili, aby jim nic neuniklo a aby pak mohli vyprávět, co neobvyklého na vlastní oči viděli. Dnes by k tomu jistě patřilo i mnoho mobilů nad hlavami a selfie s Ježíšem.

V tomto zmatku a neporozumění ale Ježíš jasně vnímá dotek nemocné ženy, která mu věří. Sama si vymyslela a uložila úkol, že se alespoň dotkne Mistrova šatu. Pán její způsob projevu víry přijímá a respektuje. Hledá pak tuto uzdravenou ženu v davu, ne aby jí cokoli vytýkal, ale aby jí potvrdil, že jednala správně, a aby jí popřál pokoj v dalším životě.

Krok víry, způsob, kterým se chceme přiblížit Bohu, v nás může vyvolávat napětí a pochybnosti, jestli to není naše fikce, jestli nejsme směšní a naivní. Ale Bůh nám často v našem snažení dává pokoj a radost jako potvrzení, že jsme jednali správně, aby nás uklidnil, když jsme ustrašení a rozechvělí. V davu kolem Ježíše nebyli asi všichni povrchní, ale hlubokou osobní víru prokázala právě ona nemocná a trpící žena.

Je zajímavé, že často
ve víře vyrosteme
právě díky starostem a nepříjemnostem,
které nás potkají.

Jistě si nebudeme přát,
aby nás proto potkalo více nepříjemností,
ale prosme Boha,
abychom ho hledali a nalézali
v těch starostech,
které máme.

-redakčně upraveno-

Tip: Zobrazujte si téma týdne na vašem webu

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci
(19. 7. 2024) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2024) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně
(15. 7. 2024) Ve Starez aréně v Brně se ve dnech 9. - 11. srpna 2024 uskuteční duchovní obnova CREDO, která přinese setkání a…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…