Blahoslavení tvůrci pokoje. (Mt 5,9) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Církve, hnutí, ekumenismus

Navigace: Katalog dotazů > Církev, společenství křesťanů > Církve, hnutí, ekumenismus

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Evangelíci a katolíci - rozdíl? - Chtěla bych vědět, jaký je rozdíl (podstatný) mezi evangelíky a katolíky.
Evangelíci nebo katolíci? - Pěkný den. Jde o věc, na kterou se nemám koho zeptat a s kým se poradit, proto se obracím na Vás. Je mi 15 let a jsem z ateistické rodiny. Před časem jsem navštívila několik evangelizačních večerů a přednášek. Začala jsem studovat bibli a po několika momentech, kdy jsem ucítila Boží ochranu, jsem uvěřila. Začala jsem navštěvovat jeden menší křesťanský sbor. Našla jsem zde spoustu kamarádů, se(…)
Jaký je rozdíl mezi křesťanstvím a katolickou církví? - Dobrý den. Chtěl bych začít chodit do kostela a mám hodně otázek. Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi křesťanstvím a katolickou církví? Děkuji za odpověď. (…)
Kmotr nekatolík? - Dobrý den, prosím o odpověď na otázku: může být biřmovací kmotr členem jiné křesťanské církve? Řeším konkrétní případ, kdy člověk, který je mi blízký a kterého bych za kmotra zvolila, není katolík. Je ale pokřtěný, věrný věřící, navštěvuje pravidelně bohoslužby, žije v manželství sezdaném před Bohem, má hlubokou "promodlenou" víru a všeobecně je považován za řádného křesťana. V naší farnosti se(…)
Letniční církev. Tolik obdarování a tolik odporu vůči katolíkům. Kde je pravda? - Dobrý den, jsem katolička, ale poprvé zažívám živou víru v jedné letniční modlitební skupince. To mi udělalo zmatek ve věcech věrouky. Viděla jsem zázraky a uzdravení, slyšela proroctví, která se naplňovala, aniž by bylo potřeba žít ze svátostí či dokonce v katolické církvi.
Letniční církve - Dobrý den, mohli byste mi, prosím, vysvětlit, co jsou to letniční církve?
Nevím, kterou církev zvolit - Dobrý den, byl bych rád za Váš názor, budete mít jistě jiný pohled na věc. Nevím kterou církev zvolit. U katolíků se mi nezamlouvá papež jakožto zástupce Krista, povinný celibát u kněží, přehnané uctívání svatých, očistec a odpustky, přehnaný důraz na panu Marii a přijímání bez kalichu. Líbí se mi, že se katolická církev začíná pomalu zlepšovat. Evangelíci se mi zamlouvají hlavně svou(…)
Otázky k víře - která je ta pravá? - Dobrý den, mám na vás poměrně rozsáhlý dotaz, který bych potřeboval zodpovědět. Asi cca před půl rokem jsem se stal křesťanem, uvěřil jsem a nyní jsem v kontaktu jak s katolickou, tak s protestantskou církví, protože nevím, která je ta správná. Protože ty rozdíly ve výkladech mě přivedou do hrobu. Nezbytnost křtu a odpouštění hříchů? Katolická církev říká, že ke spáse před peklem je nutné být(…)
Setkání s letniční církví - Dobrý den, Obracím se na Vás s následujícím problémem. Jsem katolík, ale dostal jsem se do styku i s nekatolickými křesťanskými hnutími, obzvláště s letničními protestantskými církvemi. Možná paradoxně jsem se začal víc zajímat o to, čemu a proč vlastně jako katolík věřím a má víra se oživila. Doslova mi před očima rozkvetla nádhera eucharistie, adoračních modliteb, svátostného života. Jde však o(…)
Svědkové Jehovovi - Dobrý den, Začal jsem věřit. Kamarád mě vzal na shromáždění a ukazuje mi, jak studuje bibli. Díky tomu, že jsem se o Bohu dozvěděl hodně informací, začínám si myslet, že opravdu existuje a začínám věřit. ... Když jsem ale doma řekl, že bych chtěl chodit pravidelně na shromáždění a studovat Bibli, řekli mi, že už tam nemám chodit, že je to hloupost a že Jehovovi svědci jsou hrozně nebezpečná sekta.(…)

Anglikánská vs. katolická církev - Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi anglikánskou a římskokatolickou církví. Zajímala by mě hlavně jejich teologie a nauka. Děkuji za odpověď. (…)
Bible zdarma - Mezinárodní svaz Gedeonů - Dobrý den. Nedávno se mi dostal do rukou výtisk Nového zákona, který byl vydán pod záštitou Mezinárodního svazu Gedeonů. Zajímalo by mě, o jakou organizaci se jedná, jaká je náplň její práce, případně co znamená samotný název "Gedeoni". Nikdy dříve jsem totiž o Gedeonech jako o křesťanské organizaci neslyšela, a proto mě poněkud zarazilo to, že vydávají a rozšiřují Nový zákon.
Církev římskokatolická a církev pravoslavná - jaký je mezi nimi rozdíl? - Prosím Vás můžete mi sdělit, jaký je rozdíl mezi církví římskokatolickou a církví pravoslavnou? Snad obě mají a uctívají jednoho a stejného boha. Nebo je ve svém učení církev pravoslavná přímější a snad z lidského posouzení lepší (...)
Církev Slovo života - šokující zážitek - Kamarádka mě pozvala na tzv. chvály do církve Slovo života. Byl to pro mě šokující zážitek... vystupovala skupina Carry to Love z Kalifornie. Nevím, zda nejde o sektu....jako by se jednalo o New Age nebo něco na ten způsob...  Nevím. Prosím poraďte.  
Eucharistie u evangelíků - Proč nemohou evangelíci přistupovat ke svatému přijímání?
Eucharistie z pohledu nekatolíka - Pracuji v zahraničí jako aupair. Jsem již u druhé rodiny a u každé z nich jsem se setkala pro mě s překvapujícím pohledem věřících z jiné církve či náboženství na svaté přijímaní u "nás" v římskokatolické církvi. První rodina byla čistě indická a byli to hinduisté. Při jednom rozhovoru s paní mě překvapil její postoj ke svatému přijímání a mši svaté. Jako hinduistka věří, že Bůh je(…)
Chci vstoupit do kláštera - Dobrý den. Již delší dobu mě trápí jedna věc. Byl jsem pokřtěný v dospělosti a před nějakým časem jsem pocítil Boží volání do řeholního života. Stále toto volání pokračuje, ale musel sem si vzít půjčku kterou budu splácet ještě tři roky. V klášteře je mi strašně moc dobře, když sem mezi řeholníky je to něco krásného, pak se ale vrátím do normálního života a vše je zase divné. Necítím se(…)
Informace o evangelických církvích - Prosím Vás, mohli byste mi dát nějaké informace o evangelických církvích (vznik, zakladatel, v co věří, čím se od sebe liší). Je jich víc, mají podobné názvy a nějak se v tom nevyznám...
Jak se liší církev českobratrská od římskokatolické? - Jak se liší církev českobratrská od římskokatolické? Ptám se proto, že jsem katolička a mám spolužačku, která se právě hlásí k českobratrské církvi. Učila jsem se, že bych jako katolička neměla navštěvovat bohoslužby jiných církví. Ta spolužačka mě zvala na "jejich" setkání mládeže ve městě. Já ale nevím, jestli bych tam mohla jít.
Jan Hus a evangelíci - Jak brali evangelíci Jana Husa? Měli ho rádi nebo ho nenáviděli? (…)
Je účast na shromáždění letniční církve modloslužba? - Zúčastnil jsem se bohoslužby jednoho letničního sboru. Pak jsem se od kamaráda dozvěděl, že my katolíci, nejen že bychom neměli, ale dokonce se nesmíme zúčastňovat jakýchkoliv modlitebních akcí pořádaných protestantskými "církvemi".
Jeptiška, mniška, řeholní sestra... - Prosím, nejsou mi jasné následující pojmy a ráda bych v tom měla jasno: jeptiška, mniška, řádová sestra. Pokud jsou ještě nějaké další, (…)
Jistota spasení ? - Prosím Vás o zodpovězení otázky, kterou mi položili v nedávné době lidé, kteří si říkají Studenti Pro Krista. Jsou to převážně křesťané z církve bratrské. Já jsem katolička. Nemyslela jsem si, že by v tomto mohl byt nějaký problém a protože jsem chtěla navštěvovat nějaké křesťanské společenství (začala jsem studovat v Hradci a tedy jsem "opustila" společenství v mé rodné farnosti) a oni jej(…)
Jsem katolík nebo evangelík? - Je mi 16 a jsem pokrteny katolik. Maminka je take katolicka ale otec je evangelik....pulka rodiny je katolicka a pulka protestantska. Chodime v nedeli do katolickeho kostela. Pres tyden ani nikdy jindy se u nas zadne aktivity pro mladez neporadaji...je u nas starsi knez. Kamarad me pozval pred rokem na evangelickou mládež, setkání, od te doby tam chodim. Tatka me v tom podporuje a ja se tam tesim,(…)
Katolická a protestantská bible - Chtěla jsem se zeptat, jestli katolíci a protestanti mají stejný překlad bible (alespoň Nový zákon) a to slovo od slova? Ptám se,  jelikož se protestanti často odvolávají na Nový zákon, který podle nich katolíci nedodržují přesně. Ale já mám při čtení bible spíš pocit, jakoby měli protestanti jiný překlad. Jak jinak by bylo možné, že neuznávají eucharistii? Mají to napsáno jinak(…)
Katolická církev - Proč se církvi říká katolická?
Katolická církev. Je skutečně křesťanská anebo je to jen směs různých tradic? - Dobrý den, chtěl bych se zeptat na častou problematiku (římsko)katolické církve. Nechci ale, aby to vypadalo nějak útočně vůči církvi. Právě proto se ptám, abych se ujistil při našich pochybnostech. (pozn. jsem členem ŘKC). Často čtu na internetu názory, diskuze apod. na různá náboženská témata a na některé si nedokážu odpovědět. Proto píši na tuto stránku, která mi často pomáhá. 1)(…)
Katolička a baptista - je reálné takový vztah celoživotně udržet? - Myslíte, že je reálné udržet celoživotní vztah katoličky a baptisty? Jak moc se jejich víra liší a může se odlišnost promítnout do partnerského/rodinného života? (…)
Katolík x protestant x pravoslavný? Která církvev? - Dobrý den, v posledních  letech velmi často přemýšlím nad vírou a nad Bohem. Velmi vážně uvažuji nad křtem. Problém je v tom, že nevím, jak to uchopit,  jak začít a hlavně v jaké církvi. Na každé se mi něco líbí, ale zároveň i něco nelíbí. Prosim o radu, jak a podle čeho se rozhodnout a jak začít. Děkuji za odpověď.
Kdo jsou terciáři? - Dobrý den, ráda bych se více dozvěděla o terciářích, resp. v čem přesně spočívají aktivity - před i po slibech a zda je možné někde nalézt přehled jednotlivých řádů, resp. spiritualit v souvislosti právě s 3. řádem. Děkuji.
Kdo může oddávat v římskokatolickém kostele? - Prosím, kdo může oddávat v římskokatolickém kostele? A jak probíhá obřad v případě, že jde o svatbu partnerů různého vyznání? Děkuji (…)
Kmotra ke křtu z jiné církve?! - Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem na otázku, která mě trápí. Má nejlepší kamarádka má v úmyslu pokřtít dítě, já měla být kmotrou. Vyskytl se ale problém, neboť ona je katolička, a já patřím k československé církvi husitské. Z toho důvodu nemohu být údajně kmotrou jejího dítěte. Podotýkám, že obráceně by to šlo (tj. má církev přímá jako kmotra kohokoliv, pokud je z některé z křesťanských(…)
Kristus je jeden, církví mnoho... - V dospívání jsem prožil dost těžké období a v té době jsem začal věřit v Krista. Začal jsem ho hledat a cítil jsem, že i on hledá mě. Pak mi pomalu začal projasňovat mé dny a roky, které byly dříve šedivé... Teprve časem mi začalo docházet,  že je více církví a náboženství, které se opírají o Krista. A to mi vrtá hlavou dodnes ...  poznal jsem jednoho Krista a to bez kostela,(…)
Křest dítěte - volba církve - Uvažujeme s manželem o tom, že bychom nechali pokřtít naše dítě. Jsem katolička, ale můj muž odmítá křest v katolické církvi. Preferoval by některou z evangelických. Jaké jsou podmínky křtu dítěte?
Křesťanský sbor nebo církev? - Jaký je rozdíl mezi křesťanským sborem a sborem určité církve? (…)
Kříž sv. Benedikta - Chtěla bych do svého bytečku nad vchodové dveře pověsit kříž svatého Benedikta - benediktinský kříž. Je to kříž s nějakým nápisem proti zlému duchu. Nemáte o tom nějaké informace?
Kvakeři - církev nebo sekta? - Prosím o informace o kvakeřích, jejich činnosti, eventuálnímu nebezpečí pro věřícího katolíka…
Mohu patřit do více církví? - Letos jsem začala studovat v Praze a ztratila jsem kontakt se svým "domovským církevním sborem". Bylo to společenství, které mě drželo nad vodou ve všech mých nemalých životních problémech, jež mému odchodu do Prahy předcházely. V Praze se mi hledalo těžko, nějak jsem nemohla najít obec, která by mi byla nějak blízká. V podstatě jsem tou situací byla docela zklamaná – přišla jsem do Prahy se(…)
Možnost svatého přijímání v pravoslaví - Jsem na delší dobu pracovně v zemi, kde jsou převážně pravoslavné kostely. Chtěl jsem jít k svatému přijímání ale kněz mi řekl, že svaté přijímání je pouze pro pravoslavné a podal mi kousek chleba (...)
Může evangelík ke katolické eucharistii? - Jsem katolička a před půl rokem jsem vstoupila do manželství s evangelíkem. Oba po svatbě pravidelně navštěvujeme nedělní mši v katolickém kostele. Manžel ale nemůže přijímat eucharistii. Existuje způsob jak to změnit, aniž by musel změnit své vyznání a stát se členem katolické církve?
Můžu být katolička a zároveň pravoslavná? - Chvála Kristu. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné, aby katolík byl zároveň i pravoslavný. Manžel a dvě děti jsou pravoslavní a nejstarší syn je katolík jako já. Jsme katechumeni a kněz nám řekl, že si máme promyslet, jestli chceme křest nebo být jen sjednocení v pravoslaví. V Rusku a na Ukrajině neuznávají jen sjednocení, ale chci se zeptat, jestli ho uznávají v Čechách? Navíc proč se máme(…)
Na bohoslužbách v jiné církvi - Jsem věřící římsko-katolického vyznání. O víkendech pobývám v obci, která je výlučně protestantská - augsburského vyznání (na území Slovenska). Navštěvuji jejich bohoslužby v duchu třetího přikázání Desatera. Z církevního hlediska je - či není možné účast na bohoslužbách jiné křesťanské církve považovat za platnou? Setkala jsem se s protichudnými názory.
Nedělní bohoslužba v jiné církvi - Jsem katolicka a zajmalo by me, jestli je splnenou nedelni ucasti na msi i ucast na ekumenicke bohosluzbe.
Nová hnutí v katolické církvi. Nehrozí nám tam nějaká nepříjemná překvapení? - Jsem praktikující katolička a po odchodu za prací z venkova do Prahy hledám nějaké katolické společenství, které mi moc chybí. Párkrát jsem se zúčastnila akcí hnutí Sant egidio a také Comunione e liberazione. Jaký máte názor na tato společenství? Něco mi na nich trochu nesedí. Těžko říct co - zvyklosti, společné bydlení, uzavřenost, přespříliš společných aktivit (…)
Obec křesťanů - Dobrý den, chtěl bych se zeptat na "Obec křesťanů".
Pokrývka hlavy u řádových sester - Dobrý den, zajímalo by mne, jak je teologicky zdůvodněno zakrývání vlasů u řádových sester. Mám muslimskou kamarádku, se kterou rády o náboženství diskutujeme. Při jedné příležitosti jsme se bavily o hijábu, jeho významu v islámu a jak to chápe moje kamarádka. Všimla si, že řádové sestry si zakrývají vlasy podobným způsobem, a ptala se, proč si takto nezakrývají vlasy i ostatní křesťanky.(…)
Postoj katolické církve - Martin Luther a jeho teze po 500 letech - Dobrý den, Jsem evangelík a předně bych rád řekl, že u nás ve městě má naše církev s katolíky výborne vztahy. Píši sem tedy spíše ze zvídavosti. Mám rád historii, kterou často studuji, a zajímalo by mě, jak se v dnešní době katolická církev staví k 95 tezím Martina Luthera. Od reformace uběhlo více jak 500 let, tudíž věřím, že většina pachuťi a nepřátelství již odezněla a budete mi moci dát(…)
Problém přijímání eucharistie u jiné církve - Chci vas poprosit o odpoved na nasledujici problem. Moje kamaradka je pokrtena u ceskoslovenske cirkve husitske, ale chodi se mnou do katolickeho kostela, protoze se v mladi seznamila s liturgii jako zpevak a je ji velmi blizka a msi opravdu proziva. Rada by sla k prijimani, ale knez nam rekl, ze to je mozne jen tehdy, kdyz prejde ke katolikum. Proc to je problem? Ja jsem pokrtena jako dospela(…)
Proč je tolik církví? - Proč je tolik církví ,vír a sekt?
Přestup do katolické církve, křest dětí - Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o ujasnění některých záležitostí mezi církvemi. Jsme s manželem členy evangelické církve (oba tam pokřtěni i konfirmováni a společně i oddáni), ale od studijních let navštěvujeme převážně katolická společenství a máme převážně katolické přátele. Nyní jsme si už vybrali definitivní město pro život a rádi bychom tam zapadli i s dětmi do jednoho společenství, kde(…)
Přestup v rámci Katolické církve - Jsem pokřtěná v římskokatolické církvi, v této církvi jsem chodila do kostela a přijímala svátosti, včetně biřmování. V poslední době navštěvuji stále častěji řeckokatolické bohuslužby, neboť je mi jejich liturgie tak nějak bližší. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se mění příslušnost věřícího v rámci dvou liturgií odlišných partikulárních církví v rámci Katolické církve? Děkuji za(…)
Rozdělení křesťanství - Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdo je považován za hlavu západních křesťanů a kdo je považován za hlavu východních křesťanů.
Rozdíl mezi trapistkami a bosými karmelitkami - Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi trapistkami a bosými karmelitkami. Děkuji za odpověď. (…)
Smíšené manželství dvou pokřtěných osob různých denominací - Dobrý den,prosím o radu.Jsem křtěný v církvi československé husitské.Manželka je křtěná katolička.Svatbu jsme uzavřeli před bohem v církvi československá husitské. Dostali jsme informaci, že obě církve svátosti vzájemně uznávají. Máme syna pokřtěného v církvi katolické.Manželka s ním navštěvuje bohoslužby v naší obci.Syna vede ve víře - jen pan farář ji díky tomu,že si mě vzala v husitském kostele(…)
Svatba s evangeličkou - nechce podepsat dispens. - Dobrý den, beru si evangeličku v evangelickém kostele. Jsem katolík, ona žádost o dispens podepsat nechce. Nebude lepší, abych přestoupil do ČCE?
Účast katolíka na bohoslužbách jiných křesťanských církví - Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s účastí osob římskokatolického vyznání na bohoslužbách jiných křesťanských církví. Zejména se mi jedná o (…)
V charismatickém hnutí prý dochází k citové manipulaci - Chtěla bych se zeptat, jaký je postoj katolické církve k charismatickému hnutí, obnově? Často slyším, že v těchto společenstvích dochází k citové manipulaci. Jaký je váš názor? Pomáhá tento druh spirituality nebo (…)
V katolické církvi chybí Duch svatý - Dobrý den, rád bych se dopátral toho, proč katolíci neprožívají víru v Boha jako živou. Když jdu do kostela nebo mluvím s katolíky, není v tom Duch svatý. ... Dostal jsem se na shromáždění do jedné evangelikální církve. V chvalách  (bez varhan, na moderní nástroje) byl Duch, který zapaloval. Osobně jsem poznal Boha skrze polskou katolickou církev v Medjugorjii.(…)
Vadí mi zlato v kostelích - Dobrý den, jsem pokřtěný katolík, do kostela jsem ale nikdy nechodil. Poslední dobou tak trochu ale hledám své místo. Nedávno jsem navštívil jeden husitský kostel. Oslovil mě svou prostotou narozdíl od zlatem přeplácaných katolických kostelů. Ježíš Kristus přece kázal bez zlata!!! Tato mentalita je mi bližší. Přemýšlím, jestli zůstat katolík nebo se stát husitou? Myslíte, že byste mi mohli(…)
Web krestanem.cz - Dobrý den, jsem katolička, jak mám uchopit informace na www.krestanem.cz?  
Zpověď - nikdy by mě nenapadlo zpovídat se člověku - Dobrý den, Jsem křesťan protestant. Co se týče vztahu k Bohu, jdu k němu přímou cestou. Nikdy by mě nenapadlo se zpovídat někomu jinému místo Boha. Ano, máme vyznávat hříchy jedni druhým, ale to není, že mám ten někdo odpustí. Tak by mě zajímalo, jak může někdo kromě Ježíše s jistotou říct: "je ti odpuštěno?"  Znám hodně katolíků, kteří jsou vážně skvělí, a nic proti nikomu(…)

BAPTISMUS? - Co je to vlastně babtismus. Je to odnož náboženství, víra, sekta ? Čím se prezentuje a odlišuje od ostatních ? Jsou tito věřící tolerantní ke svému okolí, k lidem, kteří případně nesdílejí jejich vyznání ?
Bethel Church, Seven Mountains - Dobrý den, můžete se prosím vyjádřit k učení a působení megacírkve Bethel Church? Z dostupných informací je to podle mého názoru non-denominační církev, která se svým učením v některých bodech značně odchyluje od křesťanské tradice, neřkuli katolické spirituality. Sleduji, že je prosazovaná a protěžovaná i v našem křesťanském prostředí. (Učení o sedmi vrších vlivu ve společnosti, Godzone atd.) Dá(…)
Mohu nosit na krku křížek? - Dobrý den, mám takový asi netradiční dotaz, ale moc mě zajímá jak to je, jestli když jsem evangelík, můžu nosit jako přívěšek křížek, jestli to není znak pouze katolíků, vážně mám v tom zmatek a nikde jsem se k tomu nedopátral. Moc děkuji za odpověď!
Moje přítelkyně je pokřtěná v pravoslaví - Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na něco ohledně mojí přítelkyně. Je problém, že je pokřtěná v pravoslavném kostele? Kdyby se měla jednou stát mojí manželkou, je to problém? Kdyby se rozhodla, že chce být taky římským katolíkem, je nutný nový křest? Myslím že jsem někde četl, že křest může být jen jeden v životě, je to tak (bez ohledu na to, jestli katolický nebo pravoslavný)? (…)
Ortodoxní víra - Prosím Vás, kde bych našla alespoň základní informace o pravoslané (ortodoxní) víře? Moc děkuji.
Protikatolický www.prokrestany.cz - Chvála Kristu! Na internetu jsem se setkal s webem prokrestany.cz, kde se tvrdě naváží do učení katolické církve. Zajímal by mě váš názor na tento web. Hlavně na úvodní stránku, popřípadě na "svědectví" obrácených kněží. Děkuji.
Přechod / přestup do jiné církve - Hezký den. Pokud je někdo pokřtěn u římskokatolické církve ale chtěl by přejít k církvi husitské, je nutné požádat o vyškrtnutí (exkomunikaci) z katolické církve? Přijímá se pak v nové církvi další křest?
Přestup do katolické církve - Dobrý den Je mi 17 let. Jsem pravoslavný, ale začal jsem navštěvovat katolické bohoslužby a uvažuji o přestupu. Je to vůbec možné a jak dlouho by trvala příprava před vstupem do církve? Musí o mém rozhodnutí vědět rodiče? Děkuji moc za odpověď.
Sloužení mše za zemřelého evangelíka - Dobrý den, může být sloužena mše svatá za zemřelé evangelického vyznání? 
Smíšené manželství - evangelík a katolička - Dobrý den, už delší dobu Vás chci požádat o radu. Jsem katolička a manžel evangeíik. Svatbu jsme měli v evangelickém kostele bez toho, aniž bych si to sama ve své církvi nějak  pořešila. Děti jsou pokřtěné u evangelíků. Dá se říct, že žijeme aktivním křesťanským životem. Teda všichni kromě mě, protože jsem katolička a nemohu ke svátostem, které jsou pro mě důležité. Manžel je skvělý, ale(…)
Vino v Bibli - o jaký nápoj se jedná? - Dobry den, jeden kratky dotaz: V nekterych cirkvich, ktere odmitaji jakekoli piti alkoholu, tvrdi, ze kdyz se v Bibli pise "vino", ma se na mysli nealkoholicky vinny dzus. Chtel jsem se zeptat, jestli je to pravda?
Zpověď a přijímání pro nekatolíka - Dobrý den, nejsem z římskokatolické (ŘK) církve. Tam, kde jsem, jsem spokojená, ale trochu mi chybí osobní zpověď. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, abych šla ke zpovědi k nějakému faráři z ŘK církve, i když nejsem římská katolička. Můj druhý dotaz se týká svatého přijímání. Proč je účast na Večeři Páně v ŘK církvi omezena jen na římské katolíky? Neznamená "katolická" náhodou "všeobecná"?(…)

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Kdy je Popeleční středa?

(5. 2. 2023) Datum popeleční středy

Můžu do kostela, když jsem volil Andreje Babiše?

(27. 1. 2023) Dobrý den. Můžu do kostela na Mši Svatou když jsem příznivec Andreje Babiše? Jen aby mi kněz neřekl že mi…

Nechápu proč se modlit za prezidenta

(27. 1. 2023) Musím se zeptat, proč se modlit za nového prezidenta. Nechápu ty blbce, co ho volí.  

Den památky obětí holocaustu 27.1.

(26. 1. 2023) Holokaust - holocaust - šoa - genocida - znamená systematické pronásledování vyvražďování Židů za Druhé světové války.…

Pouť ke sv. Valentinu 11. 2.

Pouť ke sv. Valentinu 11. 2.
(24. 1. 2023) Pouť ke sv. Valentinu je mimořádnou příležitostí, jak prožít v sobotu 11. 2. společný čas od 10.00 do 15.00…

21.1.1953 mě zatkla komunistická tajná policie

(21. 1. 2023) „Jste zatčen, nedělejte žádné hlouposti.“ Když se za mnou pak zavřely vrata věznice, tak hned povel:…