K tobě, Bože, se obracejí mé oči. (Ž 141,8) - Citát z Bible na každý den

12. 5. 2023, zdl

Modlitby s nekatolíky

Navigace: Katalog dotazů > Církev, společenství křesťanů > Církve, hnutí, ekumenismus

Pochvaleny bud Jezis Kristus! Zijem v Anglicku. Z predoslych susedov bola nasa rodina velmi pozranovana a tak som sa modlila, aby novi susedia boli krestania. A wow! Nastahovala sa k nam rodinka, v ktorej obidvaja manzelia su pastormi v cirkvi, ktora sa vola Domenion Life. To je International Apostolic Church. Pozvali nas k nim kazdu stredu na spolocenstvo, modlitby, vhlbenie sa do Bozieho slova (pouzivaju King James Bible) a neskor sa planuju chodit modlit do nemocnic, a ine aktivitky. Chodia aj k moslimom hovorit o Jezisovi. Nakolko nemam nablizku ziadne katolicke spolocenstvo, velmi ma laka chodit k nim zazivat spolocenstvo. Je vhodne chodit k nim domov na pravidelne modlitby, a este aj s malymi detmi, ktore sa este len formuju a spoznavaju katolicke hodnoty? Konkretne syncekovia maju 6 a 3 rocky. Rozmyslam k nim prist aj prezit Pentecost napriklad. Za odpoved vopred srdecne dakujem. Nech vas vedie Duch Svaty.

Vědět, kde jsem "doma"

Až na věky!
Je nepochybně hezké, že Vaši sousedi jsou křesťané a že vás zvou do svého společenství. Věřím, že po předchozí nepříjemné zkušenosti je to pro Vás radostné. A přestože neznám přímo dané společenství, myslím, že může být obohacující zapojit se do společných modliteb a některých dalších aktivit, které popisujete.
Byl bych jen trochu opatrný s ohledem na Vaše děti – ty ještě nemohou dostatečně rozlišit jednotlivá společenství od sebe a mohlo by to pro ně být v některých ohledech matoucí. Proto by dle mého názoru bylo vhodné s nimi navštěvovat i nějaké katolické společenství slavící eucharistii a věnovat se i výuce náboženství, i když chápu, že katolická farnost nemusí být snadno dostupná. Jsou-li Vaše děti pokřtěné v katolické církvi, měly by mít přístup ke svátostem, což jim jiné společenství úplně nabídnout nemůže.
Jako vhodné se mi tedy jeví rozumně kombinovat obojí – návštěvy katolických bohoslužeb a výuky náboženství, aby děti věděly, kde jsou v církvi „doma“ a společné modlitby se společenstvím Vašich sousedů, kde budou spíše „na návštěvě“, byť třeba častěji.
Přeji Vám dar moudrosti pro Vaše rozhodování.
Linka víry

Kategorie otázky: Církve, hnutí, ekumenismus

Související texty k tématu:

Modlitba chvály
Potřebuje Bůh naši chválu? Ne.
Bůh naše děkování ani chválu nepotřebuje.  Je to ale důležité pro nás...  
K čemu je dobré chválit Boha? Je to jako vyznání lásky 
Křesťanská radost – povinná křeč? 
Musí existovat radost, která nezávisí na vnějších okolnostech…
Každý je se sebou nějak nespokojený 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic
(23. 5. 2024) V neděli 2. června 2024 půjdou pěší poutníci z bavorského Rinchnachu k místu zesnutí sv. Vintíře 

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2024) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…