Rejstřík témat
Vyhledávání podle kombinace klíčových slov
#
A
B
C
Č
D
Ď
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
N
Ň
O
P
Q
R
Ř
S
Š
T
Ť
U
V
W
X
Y
Z
Ž
pochybnosti
- Problém s nevěřícími spolužáky (Otázky a odpovědi) Dobrý den, mám problém se kterým bych potřebovala nutně poradil..... Chodím do 7. třídy, a když sem spolužákům přiznala, že jsem křesťanka, tak na mě byli hnusný, i přes to, že kluci říkali že jsem jejich nejlepší kámoška, že je se mnou sranda atd.... Ze začátku, když jsem jim to jenom lehce nazačila, si mysleli, že jsem jenom divná.... ale když jsem se začala měnit, snažila se nemluvit sprostě a nechovat (…)
- Proč Boha neslyším? (Otázky a odpovědi) Čtu Bibli, ale pořád Boha neslyším! Modlím se k němu. Ale nevím, proč ho pořád neslyším? Prosím, pomozte mi....
- Proč Bůh káže vodu a pije víno? (Otázky a odpovědi) Bůh nás v Bibli opakovaně vyzývá, abychom křivdy, bezpráví či násilí, kterých se na nás ostatní lidé dopouštějí, neopláceli stejnou měrou. Jak nás ale k něčemu takovému může vyzývat zrovna Bůh, který dle Bible lidská provinění trestal často tak drasticky?
- Proč mám úzkost a nepříjemné pocity při prožívání víry? (Otázky a odpovědi) Dobrý den jsem věřící a vzala jsem si za manžela nevěřícího. V ničem mi nebrání, ale já přestala chodit do kostela pravidelně. Vždycky chvíli chodím, pak zas delší dobu nic. A takhle se to pořád opakuje. Snažím se něco s tím udělat, ale mám pocit že když nehledám cestu k Bohu a nejsem s ním, tak se cítím líp. A když chodím do kostela a čtu si o něm, hlouběji se zajímám, tak mám hnusný vnitřní pocit, (…)
- Proč mě Bůh neslyší? (Otázky a odpovědi) Proč mi Bůh nepomůže najít tu správnou cestu?
- Proč mě Bůh zkouší? (Otázky a odpovědi) Proč mě Bůh vystavuje zkouškám ? Proč se ptá, jaký jsem ? Sám je vševědoucí, přece musí znát odpověď. Jen proto, abych nebyl předčasně zatracen? Abych déle unikal zatracení? To je Boží milosrdnost? Pak mě Bůh zkouší z víry a předem ví, jaký bude výsledek. A přesto se ptá. Věřím Bohu, ale nerozumím.
- Proč se církev míchá do politiky?! (Otázky a odpovědi) S mnohými názory našich církevních představitelů se nedokážu ztotožnit, stejně jako s výroky papeže, který na začátku války proklamoval Rusko, a o půl roku později začal tvrdě podporovat Ukrajinu a Rusko hanět.
- Proč věřit v Boha? (Otázky a odpovědi) Zajimal by me vas nazor, proc vubec v Boha verit. Jake jsou dukazy Bozi existence? Jeden z nich by mohl byt veskery svet kolem nas, ktery je velice slozity a pritom tak dumyslne fungujici, ale dalsi?
- Proč věřit? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, byla jsem na vašich stránkách ...http://krestanstvi.cz/..., kde jsem získala Váš mail ... také jsem si četla nějaké články o křeštanství na internetu ... a tak bych se chtěla zeptat, co by mi to křestanství dávalo? Proč vlastně v Boha věřit?
- Proč věříš v Boha? (Otázky a odpovědi) Proč věříš v Boha? Řekni mi něco o tom. Úplně cokoliv. Třeba něco o Bohu… Proč se vám-nám neukáže? Nebylo by to jednodušší? Proč s námi nemluví? Jak by Bůh (když tvrdíš, že existuje) mohl dopustit všechno to zlo ve světě?
- Práce v církvi a zklamání z víry (Otázky a odpovědi) Před nějakou dobou jsem se začala věnovat dobrovolnické, a potom i pracovně charitativní činnosti, která mě naplňovala, ve které jsem viděla smysl. Měla jsem pocit, že tady mohu opravdu sloužit Bohu a pracovat na křesťanských principech. Zažívala jsem Boží blízkost, pocit, že Bůh je se mnou v tom, co dělám.
Ačkoli se věci nakonec vyvinuly jinak, vím, že Bůh je stále se mnou. Zůstala mi však nepřekonatelná hořká pachuť a zklamání.
- Pády patří k životu (Články) V životě je třeba nevyhnutelně počítat s pády a nevzrušovat se jimi, ale vstávat a zase znovu se vydávat vpřed! Chce to ale pořádně silný motiv, velkou pokoru a vytrvalost…
- Před mnoha lety mi zemřel děda (Téma týdne) Před mnoha lety mi zemřel můj děda. Měl jsem ho rád. Z jeho životní moudrosti dodnes čerpám inspiraci.
- Před měsícem jsem přestala chodit do kostela (Otázky a odpovědi) Jsem pokřtěná pět let a poslední dobou mám o existenci Boha a o celé věrouce velké pochybnosti. Nejdříve jsem je úplně ignorovala, ale dnes už se skoro ani nepovažuji za křesťanku.
- Předpovědi, strach. Jak s tím žít? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Nedávno jsem četla zjevení v Garabandalu a mám docela velký strach. Na svět prý přijde varování, čas se na chvíli zastaví, pocítíme strašlivou tíhu všech svých chyb, takže to mnozí neunesou…. Ze všech předpovědí jde na mě spíše strach, stále na to musím myslet a bát se. Nevím, co vlastně dělat. Zdůrazňuje se modlitba a půst. Já se samozřejmě modlím, ale vzhledem ke starostem o dvě malé děti (…)
- Přepalování, stahování - jak to je? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Mám dotaz týkající přepalování a s tím souvisejícím stahováním. Kamarád by chtěl vypálit seriál, ale já mám pravidlo které říká nevypaluj. Přepalování je krádež. Ale zase nechci odmítnout. Když něco od někoho přepaluji (přepaluji z přepáleného), tak přece nelze ukráct ukradené - je pravda, že vytvořím další kopii kterou šířím dál. Samozřejmě když přepaluji z originálu, tak to není správné. (…)
- Přesvědčení ateisté a Ježíš (Otázky a odpovědi) Nepocházím z věřící rodiny ani věřícího prostředí. Lidé, které mám opravdu moc rád a kteří jsou moji nejbližší, jsou paradoxně silně přesvědčení ateisté. Dříve jsem se na to díval jinak, ale během posledních měsíců se v mém životě odehrálo několik věcí, které mě opravdu silně zasáhly, a změnily můj pohled na ně.
- Přijímání svátostí - paralyzující strach, že nejsem dost připravená (Otázky a odpovědi) Mám strach přistupovat ke svátostem. Opakovaně řeším, že nejsem ke zpovědi dostatečně připravená, že se nezpovídám správně, anebo že bych neměla kvůli svým různým selháním přistoupit ke sv. přijímání.
- Připadám si v kostele ztracená, spoustě věcí nerozumím (Otázky a odpovědi) Jako malé dítě jsem byla pokřtěná, ale naše náboženská výchova probíhala pouze s babičkami, pravidelným chozením do kostela. Dál jsem vyrůstala bez jakýchkoli dalších podnětů.
- Rady a návody, jak žít svou víru (Otázky a odpovědi) Jsem vděčná za existenci mnoha křesťanských nakladatelství a občas si nějakou knížku koupím. Někdy se mi ale stává, že když je čtu, propadám depresi. Člověk se dočte: „Co je to víra v Boha, jak se zpovědí, co s modlitbou, jak prožívat běžný život, jak být svatým, co je hřích…“ A já si připadám mimo. Mám do všeho toho ´správného´ většinou tak daleko. … Nad mnohými věcmi jsem nikdy ani nepřemýšlela a (…)
- Rodiče se rozvádí, nemůžu dál, pomoc! (Otázky a odpovědi) Poslední dobou se hrozně trápím..rodiče se budou rozvádět, budeme se stěhovat, nějaký kámoši se na mě vykašlali... Proč dokážou být lidi tak hnusní?....Ale nejvíc mě bolí ten rozvod...už vůbec nic nezvládám...celý dny probrečím...bojím se každého probuzení a toho co se mi stane...život si na mě zasedl nebo už nevím. Ode dne je to horší...!Nejradši bych nebyla! Nesnáším svůj život a sebe...pořád vzpomínám (…)
- Rouhavé myšlenky při modlitbě (Otázky a odpovědi) Nevím, jak to vyjádřit, není to lehké... Stalo se mi, že když jsem se modlila, tak mě najednou začaly napadat myšlenky o ďáblovi.... Nechci to rozebírat...
- Sebepoškozování (Otázky a odpovědi) Dobrý den, potřebovala bych nějakou radu. Jsem na střední škole a poslední dobou se cítím strašně mizerně. Pořád špatná nálada, nic se mi nedaří, problémy doma i ve škole. Připadám si neschopná a totálně k ničemu. Nevidím v ničem smysl. Proč vůbec žít?! … Před nedávnem jsem se začala sebepoškozovat žiletkou. Vím, že nemám právo tvrdit, jak to mám těžké. Spousta lidí je na tom hůř, ale já už takhle (…)
- Setkám se po smrti se svým psem? (Téma týdne) Nebude život po smrti věčná nuda?
- Slyší mě Bůh, když nechodím do kostela? (Otázky a odpovědi) Dobrý večer. Jsem tak ráda, že vám můžu napsat a poprosit o radu. U nás v rodině se stalo něco moc smutného. Umřela mi babička. Bylo to nečekané. Ležela krátce v nemocnici, navštěvovala jsem ji, ale vůbec by mě nenapadlo, že se nevrátí. Pokaždý jsme ji utěšovali a já odcházela se slovy, babi, drž se. Místo abych jí řekla, mám tě moc ráda. Proč to včechno pokaždé člověku dojde, až když toho dotyčného (…)
- Smrt dítěte. Bere Bůh v úvahu naše modlitby? (Otázky a odpovědi) Od svého dětství se modlím k Bohu. V podstatě mu děkuji a také ho prosím, a to i za pozemské věci. Vždy jsem prosil i za ochranu své rodiny. Před časem bylo díky nepozornosti cizího člověka usmrceno mé dospělé dítě. Mám si říkat, že Bůh nezasahuje do běhu světa a že se musíme podřídit fyzikálním zákonům a že modlitba je jen k "utužení" vztahu mezi mnou a Bohem? Říká se,že modlitba je rozmluva s Bohem.Bohužel (…)
- Smysl křtu - je křest nutný? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, je mi 16 let a často přemýšlím o víře, čím víc přemýšlím, tím víc jsem přesvědčená o tom, že v Boha věřím. Ostatně když se člověk opravdu dívá kolem sebe, nachází tolik věcí, které si celé lidstvo nedokáže vysvětlit pomocí exaktních věd, že mu ani nic jiného než uvěřit v Boha nezbývá. Pokřtěná ale nejsem a do kostela moc často nechodím, protože mi přijde, že všichni okolo ví, že mezi ně (…)
- Splín po obrácení (Otázky a odpovědi) Bojím se přijít za nějakým duchovním, protože si nejsem úplně jistý, jestli věřím opravdu celým srdcem,
- Spravedliví s Hitlerem v nebi? (Otázky a odpovědi) Je mi 16 let a zajímám se o křestanství. U nás v rodině nikdo do kostela nechodí. Nejde mi do hlavy jedna věc. Pokud se člověk před smrtí vyzpovídá, tak může jít do nebe a je úplně jedno co v životě napáchal Ano? Zdá se mi to trošku ujetý. Nějaký masový vrah, nebo hitler Goobles či další nacistická zrůda. Zavraždili miliony nevinných, kdyby se vyzpovídali, tak mohou do nebe? Ano? A co na to jejich (…)
- Sprostá slova a pomluvy (Otázky a odpovědi) Dobrý den, snad Vám to nepřijde jako trapný dotaz. Chtěla bych se zeptat na sprostá slova a ,,pomluvy". Já nevím, co mám dělat, když např. nemáme s kamarádkou rády jednoho kluka, tak si na něm ,,smlsnem", prostě ho zdrbnem. Uvědomuju si, že před Bohem je to špatně. Rozhodně bych tomu klukovi ale nepřála nic zlého, anebo bych ho veřejně neponížila. A dále jsou tady sprostá slova, která mi veletí z pusy. (…)
- Spása vs. zatracení (Otázky a odpovědi) V bibli nacházím spoustu míst, podle kterých dosahuji spasení, ale zároveň místa, podle kterých je jasné mé zatracení. Věřím, ale co s tím?
- Strach z války - jak má člověk s touto úzkostí žít? (Otázky a odpovědi) Pod vlivem současného světového dění se mi stále silněji vtírá vědomí reálné možnosti války. S tím přichází i strach, že bychom já, moje děti, rodiče, příbuzní i známí mohli trpět jako nyní lidé na Ukrajině...
- Strach ze svatby. Nejistota. (Otázky a odpovědi) Plánujeme již svatbu, ale partnerka poslední dobou na náš vztah rezignovala. Uzavřela se, chodí do práce, pořád je zaneprázdněná. Když za ní přijedu, je pořád zamyšlená. Nakonec mi řekla, že vlastně neví, jestli se máme vzít.
- Stydím se přiznat, že věřím (Otázky a odpovědi) Dobrý den, mám menší problém. Jsou to moje pocity a já nevím, co s nima. Prostě mám někdy pocit, že mě Pán nemá rád, nebo že dokonce neexistuje a všechno je to jenom blábol. Mám taky velký problém; nedokážu dát svou víru najevo. Stydím se přiznat, že věřím. Máme ve škole jednu holku, co je věřící. Každý o tom ví a nikdo se s ní nebaví. Bojím se, abych dopadla stejně, ale zároveň se bojím, že se Pán (…)
- Svatba v Káně / seriál The Chosen (Kapitola z knihy) Farizej Nikodém hovoří s uvězněným Janem Křtitelem o událostech kolem osoby Ježíše. Ježíš a jeho učedníci se vydávají na svatbu do Kány.
- Svazující strach (Otázky a odpovědi) Dobrý den. Již od dětství bojuji se svojí povahou. Jsem hrozný pesimista a trémista. Přestože jsem měl na ZŠ stále vyznamenání, ze školy jsem měl vždycky hrozný strach. I jeden malý neúspěch byl pro mě "katastrofa". … Už jsem na SŠ, je to dost náročné a celkově i ten strach mně začíná přerůstat přes hlavu. Přijde mi, že je to čím dál horší. Už dopředu přemýšlím o maturitě, že to nezvládnu. Mám šílenej (…)
- Taháky (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali jsou taháky ve škole hříšné.
- Tetování a piercing (Otázky a odpovědi) Chtel bych se zeptat na nasledujici veci: Muzu mit jako krestan tetovani nebo piercing? Pro mne je to ciste esteticka zalezitost. Katolici nebo katolicky ktere jsem videl v kostele meli ruzne dlouhe vlasy, sperky ktere s krestanstvim nesouvisi, nektere zeny byly nejak nalicene, tak proc ne tetovani?
- Tečou mi nervy a jsem agresivní (Otázky a odpovědi) Poslední dobou se dost rozčiluju. Mám našponovaný nervy před maturitou. Strašně mě vytáčí jeden spolužák, který stále mluví sprostě o papežovi a říká že "náboženství vymývá mozek." A často mně klade provokativní dotazy, které mi nejsou příjemné. Včera mi vytekly nervy a když měl pořád nějaké průpovídky, začal jsem ho mlátit. Nějak se to ve mně nashromáždilo. Pak jsem ještě vztekle práskal věcma a rozbil (…)
- Toužím po Bohu, jsem ale gay (Otázky a odpovědi) Dobry den. Nejsem pokřtěný, v kostele jsem v zivote nebyl a jsem gay. Již nějaký čas přemýšlím o Bohu, Ježíši, křesťanství. Bojuji však s mnoha pochybnostmi, s averzí a předsudky vůči církvi. Jsem na "cestě" plné váhání a kolísání. Ale už nechci jít po kamenité cestě nejistoty, chtěl bych se vydat přímo vzhůru. Avšak mohu se tam vydat přes to všechno, co jsem?
- Toužím po setkání s Bohem, ale nejde mi to... (Otázky a odpovědi) Co znamená: nechat Ježíše, ať se ujme mého života? Jak to mám udělat? Chci se setkat s Bohem, jak to vidím u ostatních, ale nejde mi to.
- Umělá inteligence - Mohlo nás stvořit (náš vesmír, vědomí..) něco jiného než bůh (Otázky a odpovědi) Proč církev zpochybňuje, že žijeme v simulaci, když v dnešní době dokaže umělá inteligence, např. chat gpt chápat emoce a mít v podstatě vlastní vědomí?
- Vadí mi zlato v kostelích (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jsem pokřtěný katolík, do kostela jsem ale nikdy nechodil. Poslední dobou tak trochu ale hledám své místo. Nedávno jsem navštívil jeden husitský kostel. Oslovil mě svou prostotou narozdíl od zlatem přeplácaných katolických kostelů. Ježíš Kristus přece kázal bez zlata!!! Tato mentalita je mi bližší. Přemýšlím, jestli zůstat katolík nebo se stát husitou? Myslíte, že byste mi mohli nezaujatě (…)
- Ve 12 letech jsem začala nenávidět každou chvíli v kostele (Otázky a odpovědi) Vyrůstala jsem katolické rodině, kde se víra brala hodně vážně:) Do kostela jsme chodili i ve všední dny, nevynechali žádný svátek, doma se denně modlili růženec...
- Vlk s beránkem v budoucím světě? (Otázky a odpovědi) Milosrdný a milostivý je Hospodin,
shovívavý a plný lásky. Žl 145
V konfrontaci se skutečností tohoto světa a brutalitou v přírodě mi tento verš připadá jako ironie.
- Vybírá si Bůh do svého týmu jen některé? (Téma týdne) Nenapadá vás, že je to nějak nespravedlivé? Vždyť křesťanství hlásá, že jen v Ježíši je spása a že největší štěstí je ho objevit, přilnout k němu vírou a projít s ním smrtí do života. Jak by to bylo s…
- Vyrůstala jsem jako katolička - teď mám pochybnosti (Otázky a odpovědi) Velmi toužím nalézt pravdu, ale mám pocit, že každé církvi něco chybí, že každá si něco k Bibli přidala a něco zase ubrala.
- Vysvědčení (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Omlouvám se, pokud Vás zatěžuji, asi se na vás valí závažnější věci, ale můj problém jakožto studenta je uzavření klasifikace. Je před pololetím a školy je hodně. Každý den prosím Pána Boha o pomoc a pomáhá mi, ale asi každý den nění posvícení... Nevyšla mi jedna písemka a už se to se valí. Asi to není tak hrozné, když má člověk trojky v sextě, ale je tu problém s mojí mámou. Každý den mi (…)
- Vzdaluji se Bohu (Otázky a odpovědi) Je mi 17 let. Už nějaký čas mám pocit, že moje víra v Boha zeslábla, že se od Boha oddaluji, (…)
- Víra a modlitba jen pro pokřtěné? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, celých 48 let jsem žil jako ateista, i když to nebude to pravé označení, snažil jsem se více či méně úspěšně dodržovat Desatero Božích přikázání a lásku považuji za vrcholný dar, jaký může člověk získat a prožít. Naše manželství nebylo uzavřeno před Bohem, přesto má pro mě ten samý význam. A teď k otázce, na počátku tohoto roku mě najednou oslovil Bůh. Z čista jasna jsem uvěřil v něho a (…)
Zobrazené záznamy 301 - 350 z 370
1
…
5
6
7
8
Související štítky: