Bůh můj je mou silou. (Iz 49,5) - Citát z Bible na každý den

Rejstřík témat

Vyhledávání podle kombinace klíčových slov

pochybnosti

  • Může i ´nekřesťan´ přijít do nebe? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, mám otázku: může ateista přijít do nebe, žije-li čestným životem a snaží se konat dobro? A propos, co třeba muslimové a "jinověrci"?
  • Může mě pokřtít třeba můj děda? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Asi před rokem jsem dostal dar, uvěřil jsem.... považuji se za věřícího, ač nejsem pokřtěn... O křtu dlouho přemýšlím, ale úplně přesně nevím, co udělat.... četl jsem že může křtít každý, kdo má úmysl „konat to co církev“ a křest udělit. Vím, že se pronese: Já tě křtím, ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého.“ Při těchto slovech je na člověka lita čistá voda. To mě takhle může pokřtít třeba (…)
  • Můžu chodit do kostela? Nechci být pokrytec... (Otázky a odpovědi) Můžu se chodit modlit do kostela, přestože nejsem v názorové shodě s některými věcmi, které hlásá církev? Zejména jsou to témata antikoncepce (nikoliv potraty), používání kondomů, neomylnost papeže. Kostel je mi blízkým místem, ale přišlo by mi pokrytecké, kdybych chodil do kostela proti Vašemu přesvědčení.
  • Na mši prožívám osamělost a oddělenost (Otázky a odpovědi) Už skoro rok chodím na mše. Nejsem pokřtěná, ale rozhodla jsem se, že začnu chodit na přípravu na křest. Nedávno jsem si šla do ke knězi pro požehnání, když ostatní přistupovali k přijímání. Smím si vůbec jít pro požehnání, když nejsem pokřtěná? A smím číst čtení či přímluvy? V kostele mě poslední dobou začal trápit pocit samoty a toho, že tam nepatřím. Vím, proč do kostela jdu - za Bohem. Na tom se (…)
  • Na poušti (Otázky a odpovědi) Nevím ani, jak začít,.. Je mi 20 let, před pár měsíci jsem začal chodit na VŠ a jednoduše nedokáži znovu cítit Boha. Cítím se vnitřně strašně prázdný...
  • Nechci být exot (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěla bych se na Vás obrátit. Jsem z nevěřící rodiny, v mém okolí neznám nikoho, kdo by věřil. Snažím se chovat jinak než dřív, např. si myslim, že když se budu chovat ,,odvázaně", budem s kámoškama ,,pomlouvat", dělat si srandu, že je to hřích a radši se teda straním, aby všecko bylo v pohodě. Někdy se zas bojím, že jsem se špatně pomodlila , udělala něco špatně, třeba, že jsem si stáhla (…)
  • Nedokážu uvěřit (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jsem hledající, ve všech oblastech svého života. Snažím se hledat smysl tady toho všeho. Dětství jsem neměla příliš šťastné a s rodiči mám doteď problematický vztah. 
  • Nedokážu vystoupit ze starých kolejí (Otázky a odpovědi) Co může člověk dělat, když má pocit, že se Ježíši odevzdává, ale následně bere stejně věci stále do svých rukou, je netrpělivý, pyšný a hloupý, nechápavý a možná tvrdohlavý, nepozná, kdy má konat a co a kdy konat nemá a proč.
  • Nejistota víry (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí. Má víra v Boha je "všelijaká". Jednou jsem si jistá, že Bůh existuje, podruhé zas že ne. Proč tomu tak je? Rodiče mě od malička učili tomu, že je jenom jediný Bůh, a to Trojjediný (Bůh Otec, Bůh Syn, Bůh duch svatý). Ale kde je ta jistota, že Trojjediný Bůh je ten jediný ten pravý? "Co národnost, to Bůh." Lidé věří také v Alláha, v boha Lásky, Válek, apod. (…)
  • Nejsem katolík fanatik (Otázky a odpovědi) Dobrý den, předem se omlouvám, jestli někoho urazím, ale zeptat se musím. Myslím si, že jsem věřící člověk, ale spíš věřím v Boha jako součást filosofie, ...
  • Nejsem si svou vírou jistá (Otázky a odpovědi) Dobrý den, je mi 15. Poslední rok se pohybuji v okruhu věřících lidí , chodím do kostela, na duchovní obnovy, různé srazy atd. Ale nejsem si zcela jistá, jestli opravdu věřím. Tak před 3 lety jsem dostala od jednoho otce dětskou bibli a před nedávnem jsem ji vytáhla a začínám ji číst ve snaze se o Bohu více dozvědět, ale nějak necítím, že je tu Bůh se mnou... Prosím poraďte mi, jak se mám Bohu přiblížit. (…)
  • Nejsem věřící, ale chci být (Otázky a odpovědi) Nejsem věřící... ale jeden můj blízký přítel je, a kvůli němu začínám být taky. Vždy když si třeba přečtu článek na vašich stránkách, i kdyby byl o pár větách, zaměřen na křestanství, cítím, že jsem věřící. Ale sama o sobě vím, že nejsem, ale chci být, udělám pro to cokoliv. Cítím, že má láska k Bohu není taková, jakou bych si přála mít...co mám dělat?
  • Nekonečné čekání ve frontě na Boží milosrdenství (Otázky a odpovědi) Vážená redakce, jsme svědky postupující ateizace národa. Dle mého názoru je možná jednou z příčin pocit zbytečnosti modlení. Vím velmi dobře o konkrétních lidech, dlouhá léta prosících o základní lidské potřeby - zdraví, práci, urovnání rozháraných rodinných poměrů etc. Žel, nebeská sféra jaksi nereaguje. Je možno těmto doslova postiženým zazlívat jejich postupný odpad od víry, ba dokonce získaný pocit (…)
  • Nemám rád Boha (Otázky a odpovědi) Říkáte, že Bůh  je neskonale milosrdný, ale v bibli (hlavně ve Starém zákoně) nacházím Boha krutého a trestajícího...
  • Neodpustitelný hřích (Otázky a odpovědi) Narazil jsem na pojem "urážka Ducha svatého" - neodpustitelný hřích. V dobách, kdy jsem o Bohu víc než pochyboval, jsem byl někdy tak rozhořčený nad určitými  body víry, že jsem Boha urážel.
  • Neplánovaně těhotná... (Otázky a odpovědi) Byla spousta věcí, kvůli kterým nám to moc neklapalo, uvažovala jsem, že jestli mě v určitých oblastech nebude naslouchat, že se s ním rozejdu.. A pak jsem zjistila, že jsem těhotná. 
  • Nepřehledné situace našeho života lze s Bohem skládat do mozaiky (Téma týdne) Abychom se v životě plném emocí, strachu a nedůvěry mohli orientovat, potřebujeme mít nějaký vnější zdroj.
  • Nerozumím Bibli, víře....... (Otázky a odpovědi) Dobrý den, jsem vychovaná v křesťanství, doteď jsem si myslela, že jsem křesťan, ale poslední dobou začínám mít pochybnosti. Mám pocit, že rodiče nás naučili pravidelně odříkávat modlitby, aniž by jakkoli rozvedli jejich význam. Došlo to tak daleko, že jsem si sehnala brožurku, jak přečíst bibli za rok (takový malý průvodce biblí) a začala jsem číst. Den ze dne však zjišťuju, že Bibli jako takové naprosto (…)
  • Nespokojenost v manželství vs. zahozené povolání k celibátu (Otázky a odpovědi) Chvála Kristu, na SŠ jsem chodila k řádovým sestrám. Přála jsem si, aby mi Bůh jasně dal najevo, zda se mám stát jednou z nich. Neuměla jsem se rozhodnout, a jasná odpověď podle mě nepřišla. 
  • Nesrozumitelná katolická církev se spoustou nesrozumitelných pravidel (Otázky a odpovědi) Dobrý den, snažím se poznat Boha (nepatřím do žádné církve). Chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení několika věcí: 1) Proč je v učení katolické církve tolik nepůvodních pravidel a nesrozumitelnosti? Proč je hlavní náplní čtení knihy, které obyčejný člověk pořádně nerozumí, ale psali ji ti, kteří byli prý "inspirovanější" Bohem. Proč se církev nezaměřuje hlavně na zlepšení pěstování duchovně-emocionálního (…)
  • Nevyznané hříchy - mám se k nim vracet? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se mám vracet u zpovědi k věcem (k hříchům), které jsem třeba před rokem nebo i dřív, zapomněla říct u zpovědi........ ?? Často se mi stává, že si vzpomenu z ničehonic - a hele tohle se ti stalo a zapomněla jsi to říct. Většinou jsou to věci, u kterých jsem ráda že už jsou za mnou, a že už se nedějou !! Například sebeukájení, u kterýho jsem předtím měla problém, (…)
  • Nevím, jestli věřím (Otázky a odpovědi) Dobrý den, je mi 17 let a obracím se na Vás s prosbou o radu, protože mám v poslední době v hlavě zmatek co se týká víry. Naši mě nechali pokřtít, dokonce přihlásili na dva roky do náboženství, ale do kostela nechodí. Možná jsem dřív věřila, ale dnes už ne. ... Teď za svou víru považuji buddhismus, ale stále si nejsem jistá, jestli jednám správně, jestli ve skutečnosti věřím nebo ne a nevím, jak to (…)
  • Nezasloužený blahobyt a bezpečí (Otázky a odpovědi) Proč jsem se nenarodil  třeba v Africe?
  • Nic neřešit a odevzdávat všechno Bohu v modlitbě? (Otázky a odpovědi) Kdo mně prosím poradí? Lidé mi říkají, že mám věřit v Boha a těšit se na druhý příchod Ježíše Krista, mít naději ve vzkříšení a že mám všechno odevzdávat Bohu.
  • Nikto si ma nevsima a strasne sa nudim. (Otázky a odpovědi) Nikto si ma nevsima a strasne sa nudim.
  • Náročné křesťanství - nechci být za exota (Otázky a odpovědi) Dobrý den. Je mi 15 a mám jeden problém. Když jdu někdy s kamarády, ovšem že s nevěřícími :(), prostě když se s nimi bavím, třeba pomlouvají. Já také něco přihodím, a pak mám šílené výčitky svědomí. Prostě mi přijde, jako by bylo špatné, že jsem s nimi venku. Nebo třeba když jsme někde v nějakým "baru", tak si objednají alkohol a já si dám něco jiného a musím říkat, že nemůžu. ... Já chci být s Bohem (…)
  • Návaly vzteku, nutkání někoho uhodit, na někoho křičet (Otázky a odpovědi) Dobrý den, mám pocit, že všechno v mém životě se začalo hroutit.  Krista miluji, ale teď prožívám prázdno. Asi mě úplně opustil. Myslím, že už nejsem hodna jeho lásky. 
  • Někdy nemáme ani sílu volat o pomoc (Téma týdne) V našich životech nejsou jen krásné dny, kdy se cítíme být silní a duchovně naplnění. Objevují se i dny, kdy jsme slabí, plni pochybností, strachu a pokušení. Dny, kdy nic nemá své místo ani…
  • O nalezený poklad můžeme přijít (Téma týdne) Nalezený poklad může časem zapadnout mezi spousta jiných věcí.
  • Obrátila jsem se k Bohu, když mi bylo hodně zle (Otázky a odpovědi) Dobrý den, před nedávnem jsem prožila velmi těžké období ve svém životě. Nikdy jsem nechodila do kostela, ani jsem se nemodlila. Jenže pak přišly chvíle, kdy jsem měla pocit, že už nikdo jiný prostě pomoci nemůže, než Bůh. Takže jsem vlastně lidově řečeno "lezla ke křížku", prostě jsem se na Boha obrátila, až když nebylo zbytí. Moc se modlit neumím a také je mi jasné, že Bůh není automat na modlitby, (…)
  • Obžerství. Proč mi Ježíš nepomůže? (Otázky a odpovědi) Rád bych se svěřil se svým trápením, kterým je marný boj s přejídáním. 
  • Odevzdej to Bohu - co to vlastně znamená? (Otázky a odpovědi) Přes svůj pokročilý věk jsem teprve rok a půl pokřtěná. Vyrostla jsem v nevěřící rodině, a tak doháním své vzdělání, jak se dá. Mám velké zdravotní problémy, sama vychovávám dítě, jsem bez práce. Když propadám beznaději, slyším od kamarádky i svého jinak skvělého zpovědníka: odevzdej to Bohu. Nikdo mi zatím neporadil, jak se to dělá. Jistě pochopíte, že když se na Vás sypou problémy, tak je nelze hodit (…)
  • Odpuštění hříchů (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Může i někdo jiný odpouštět hříchy než Bůh?
  • Otázka návštěvy kostela (Otázky a odpovědi) Dobrý den, Nejsem člověk pokřtěný a v boha spíše doufám, než věřím. Párkrát jsem pocítil potřebu zajít do kostela, kdykoli jsem však vzal za kliku, byly dveře zamčeny. Loni o dovolené jsem na náměstí v jednom městečku objevil kostel, který byl otevřený. Mohl jsem tam chvíli spočinout a byl to pro mne silný zážitek. Cítil jsem se nesmírně osvěžen. Chtěl jsem se zeptat, jestli je v Praze nějaký kostel, (…)
  • Otázka: Kde je Bůh? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde je Bůh? Nemyslím to tak, jako že bych pochyboval o existenci Boha, ale ptám se, kde je? Možná na to jdu moc rozumově. V evangeliu se píše "buďte jako děti" a já opravdu někdy závidím dětem, když je vídím na dětské mši okolo oltáře modlit se Otčenáš. V katechismu nebo jiných knihách se píše, že modlitba je rozhovor. Ale při rozhovoru budu jinak mluvit s človekem (…)
  • PC hry (Otázky a odpovědi) Dobry den, prosím o radu. Můj bratranec (7.tř.), se kterým se hodně vídám, tráví obrovské množství času hraním jakési PC hry. Vím, že na počítač chodí už brzy ráno a když může, je schponý u něj sedět až do noci. Vím, že to není nic výjimečnýho, dělá to spousta kluků. Bohužel si ale uvědomuju, že se mění jeho osobnost. Často je vzteklý, sprostý, křičí na své sourozence, když není po jeho, hned by se (…)
  • Pere se ve mně víra a pochynosti (Otázky a odpovědi) Perou se ve mně dva postoje: jeden, že věřím, že Bible a evangelium je pravdivé, a druhý, kterému je nepřirozené to, co je s křesťanstvím spojené, tedy modlení, návštěva kostela, mší, atd. 
  • Po svátosti smíření mívám pochybnosti (Otázky a odpovědi) Dobrý den. Můj problém, resp. prosba o radu se týká svátosti smíření. V minulých letech jsem se zpovídala pravidelně, ale někde nastal problém a já se momentálně zpovídám dvakrát do roka. Když jsem se nad tím zamýšlela, důvod nepravidelných zpovědí je asi tento: Zpověď odkládám proto, abych po ní necítila ty špatné pocity, že jsem se vyzpovídala (…)
  • Pochybnosti o studiu - nechat školu? (Otázky a odpovědi) Když se mi nezadaří, přepadají mě pochybnosti, jestli bych to neměla vzdát.
  • Pochybnosti o víře (Otázky a odpovědi) Potřebovala bych poradit. Jak mám přestat pochybovat o své víře? Často přemýšlím večer o tom, jestli vlastně věřím v Boha nebo ne. Vím, že nejsem sama ve svém věku (16), kdo si není jistý svou vírou. Jednou jsme s kamarádkou vyplňovaly dotazník pro nějakou seminární práci a byla tam nepovinná otázka: jsi věřící? ano-ne, kamarádka se zmínila, že vlastně taky neví. Já nechci být nevěřící...chci věřit...ale (…)
  • Pochybnosti před svatbou (Otázky a odpovědi) Přítel mě před nedávnem požádal o ruku a nyní plánujeme svatbu. Od zmiňovaných zásnub  se však nemohu zbavit  pochybností, zda je můj partner „ten pravý“.
  • Pochybnosti, že Bůh neexistuje (Otázky a odpovědi) Chodím do kostela, modlím se, ale občas mě přepadne takový nepříjemný pocit, že Bůh neexistuje.
  • Pochybnosti. Víra mi občas nedává smysl... (Otázky a odpovědi) Proč první lidé nevěřili v Boha? Proč se Bůh nedal poznat i prvním lidem, proč až o několik tisíc let později...? 
  • Pocit prázdnoty po zpovědi (Otázky a odpovědi)
  • Pocit prázdnoty. Bůh mlčí (Otázky a odpovědi) Napriek tomu, ze som veriaca tuto prazdnotu mam v sebe. Preco je to tak?
  • Postupná ztráta víry? (Otázky a odpovědi) Co dělat s postupným vytrácením víry? Dříve jsem se pohybovala v rovině pochybování o nauce církve-celibát, postavení žen, role papeže atd., ale postupně jsem začala uvažovat o tom, zda vůbec být věřícím, jak se pozná, jestli je člověk ještě stále věřící, když se mění jeho vztah k církvi, ke Kristu . Účast na bohoslužbách a různých setkávání věřících se stává více ubíjející - mám pocit jako bych byla (…)
  • Povolání k řeholnímu životu - 15 let (Otázky a odpovědi) Před rokem jsem byla pokřtěna, je mi patnáct let a poslední dobou mě přitahuje modlitba. Chtěla bych se stát řadovou sestrou.
  • Povolání ke kněžství versus manželství (Otázky a odpovědi) Je mi 17 let a studuji na gymnáziu. V srdci cítím, příkaz (či volání) jít na kněze. Celé dny nemyslím na nic jiného a užírám se tím. Občas si myslím ,že už to je pryč , ale zase to přijde. Nová depka. Toto volání v srdci proběhlo poprvé po ukončení zamilovanosti do první lásky. Poté jsem se znovu zamiloval do jedné hezké slečny, ale opět, když cit upadl, nálada taky upadla a volání ke kněžství bylo (…)
  • Povolání právníka (Otázky a odpovědi) Dobrý den, zvažuji v budoucnu studium práv. Vím, že je tohle povolání spojováné s mnohou kritikou nesolidnosti právníků, kličkování v zákonech apod. Co myslíte vy, dá se víra v Boha skloubit s prací právníka? Napadá mě např. rozpor se svědomím, pokud bych měla obhajovat prokázaného vraha.
  • Povznést se nad drobné nedostatky - to je pravé umění života (Články) Pravým uměním života je povznesení se nad drobné nedostatky, schopnost dopřát si radost ze života i tam, kde letitá zkušenost tuší nějakou chybu....

Související štítky:

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody.
(Jr 17,5)

Občas si chodím na chvíli sednout do kostela

(23. 6. 2026) Připadám si podobně jako tazatelka zveřejněného dotazu. " (Z ohlasů našich čtenářů na rubriku Otázky a…

Festival pro mládež UNITED: zážitek, který mění životy

Festival pro mládež UNITED: zážitek, který mění životy
(22. 6. 2026) Patříš mezi mladé lidi, anebo máš ve svém okolí mladé lidi?! Pořiď (sobě či jim) zážitek, který mění životy

Mezinárodní den vdov (23.6.)

Mezinárodní den vdov (23.6.)
(22. 6. 2026) Mezinárodní den vdov připomíná ženy, které ztratily svého životního partnera. Za tímto označením se skrývají konkrétní…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2026) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik
(20. 6. 2026) Papež František zveřejnil dopis, který se věnoval životnímu dílu francouzského filozofa a teologa Blaise Pascala.