Bůh pokorným dává milost. (Jk 4,6) - Citát z Bible na každý den

Autorský rejstřík


BM

 • Existují důkazy, že modlitba funguje? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, bavil jsem se s kamarádem o Bohu. Chci se zeptat: má modlitba vůbec nějaký vliv na to, co se stane, třeba na války, na přírodní katastrofy nebo na jiné věci? Proč se vlastně mám modlit?
 • Hod mincí a hledání Boží vůle (Otázky a odpovědi)
 • Jak se soustředit na mši? (Otázky a odpovědi)
 • Krize (či absence) víry před křtem (Otázky a odpovědi) Dobrý den, připravuji se ke křtu a narazili jsme s farářem na asi neřešitelný problém. Nemám víru v hloubce a kvalitě, kterou by farář potřeboval, aby mi s klidným svědomím mohl křest udělit.
 • Mám strach, že ve víře hledám jen útěchu (Otázky a odpovědi) Můj život se momentálně nachází v opravdu nemilém bodě, skoro ve všech jeho rovinách je něco zásadně špatně. Začala jsem hledat útěchu v modlitbě. Snažím se být pravdivá, ale mám strach, že klamu sama sebe...
 • Nemám rád Boha (Otázky a odpovědi) Říkáte, že Bůh  je neskonale milosrdný, ale v bibli (hlavně ve Starém zákoně) nacházím Boha krutého a trestajícího...
 • Neodpustitelný hřích (Otázky a odpovědi) Narazil jsem na pojem "urážka Ducha svatého" - neodpustitelný hřích. V dobách, kdy jsem o Bohu víc než pochyboval, jsem byl někdy tak rozhořčený nad určitými  body víry, že jsem Boha urážel.
 • Pochybnosti. Víra jako manipulace mysli, placebo (Otázky a odpovědi) I když jsem odmala praktikující křesťan-katolík, pořád přemýšlím, jestli to není jedná velká manipulace mysli - ano, jsem slabý nedokonalý člověk a mám pochybnosti. V kostele mi to přijde někdy jako davová hypnóza, jeden se začne modlit a pokračují všichni lidé...
 • Podstata eucharistie (Otázky a odpovědi)
 • Proč chodit do kostela - jak to vysvětlit kamarádce, které to nic nedává? (Otázky a odpovědi) Kamarádka nemá zájem chodit do kostela, pokud ji to nějak nerozmluvím. Že prý jí stačí mládež a různé křesťanské akce.
 • Píchnutí závisti, sebelítost. (Otázky a odpovědi)
 • Půst za Ukrajinu? Jak to může pomoct? (Otázky a odpovědi) Copak to, že se vzdám nějakého dobrého jídla, může nějak změnit myšlení nepřátel, zastavit ruskou agresi? Dost o tom pochybuji. Jak by tohle mohlo fungovat? O půstu si myslím spíše to, že nás vede k sebeovládání, překonání poživačnosti, a k lásce k druhým - když si uvědomíme, co vše v životě nepotřebujeme a o co se můžeme rozdělit s druhými. Ale že bychom samotným půstem mohli zastavit nějaké zlo - o tom dost pochybuji.
 • Urbi et orbi - odpustky (Otázky a odpovědi) Může se to chápat tak, že jsou hříchy odpuštěny jako ve svátosti smíření (sv.zpovědi)?
 • Vodnářské evangelium (Otázky a odpovědi)
 • Začaly mě obtěžovat hrozné myšlenky (Otázky a odpovědi) V dospívání jsem měl krizi ve víře a přestal chodit do kostela. Nyní  jsem znovu víru "objevil". Vše se zdálo v pořádku až do "první" zpovědi po dlouhé době. Začaly mě obtěžovat hrozné myšlenky, představy.
 • Úzkosti a pochybnosti - přecitlivělé svědomí (Otázky a odpovědi) Když se člověk motá v pochybnostech a prosí Boha, slyší Bůh jeho modlitby?
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…

Český den proti rakovině 15. 5. 2024

Český den proti rakovině 15. 5. 2024
(13. 5. 2024) Od 15. 5. 2024 probíhá na celém území tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. 

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti
(10. 5. 2024) Naděje dává odpověď našemu srdci, ​když se v nás objeví otázka: „Co se mnou bude?“