Nikdo už nebude páchat zlo a šířit zkázu. (Iz 11,9) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Služba Otázky a odpovědi je součástí webu vira.cz. Obsahuje vysvětlení některých prvků křesťanské víry ve formě otázek a odpovědí. Výběr ze zodpovězených otázek je přehledně seřazen do katalogu. Na otázky odpovídají naši odborní spolupracovníci. Odpověditazatelům zasíláme přibližne do jednoho týdne. V odpovědích upřednostňujeme zjednodušenou terminilogii. Odpovědi tedy nejsou přísně odborným výkladem či vědeckým pojednáním na dané téma. Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou prováděny redakční úpravy, které texty zcela anonymizují. Případná podobnost je proto čistě náhodná (a ev. způsobená i tím, že zveřejněné popisované případy se vyskytují obecně častěji...). Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou zpravidla vypuštěny pozdravy, osobní oslovení a věty zdvořilostního charakteru. Zpravidla je tak zveřejněno jen "věcné" jádro odpovědi. Více informací o projektu naleznete zde.

Katalog dotazů a odpovědí zde.


Vyhledávání v otázkách a odpovědích

Výběr z aktuálních dotazů a odpovědí

24. 11. 2022

Mám strach, že neskončím po Boží pravici...

Dobrý den, nejprve bych chtěl napsat, že jsem věřící, ale mnoha věcem v bibli nerozumím. Možná že je to tím, že je mi jen 15, ale stejně mi to nedá spát :)

17. 11. 2022

Kritika vlády?

Dobrý den, dostala jsem se do sporu s kamarádkou ohledně kritizování politiků. Tvrdila, že vládce nám dává Bůh, a my nemáme jejich chyby rozebírat

10. 11. 2022

V katolické církvi chybí Duch svatý

Dobrý den, rád bych se dopátral toho, proč mám pocit, že katolíci neprožívají víru v Boha jako živou. Když jdu do kostela nebo mluvím s katolíky, není v tom Duch svatý.

3. 11. 2022

Konverze, samota a vystřízlivění

Pocházím z rodiny, kde slovo víra, nemá příliš velký význam. S manželem jsme sice uzavřeli sňatek před Bohem, ale pro nás oba to byla jen formalita.

30. 10. 2022

Diskuze na fb

Krásný den, v jedné z křesťanských skupin (na fb) jsem viděla sdílený příspěvek a odkaz na stránku s nabídkou pomoci pro lidi trpící různými formami sexuální devidace. V komentářích se strhla "bouře", že každého s jakoukoli úchylkou je třeba automaticky zavřít, všichni jsou stejní atd.

27. 10. 2022

Zjistila jsem, že mě manžel podvádí

Dobrý den, zjistila jsem, že mě manžel podvádí. Brali jsme se v kostele, máme spolu děti.  Vždycky tvrdil, že mě miluje navzdory těžkým věcem, kterými jsme si prošli. Teď si našel novou paní ....

20. 10. 2022

Už jsem opravdu zoufalá, a Bůh neodpovídá...

Dobrý den, už jsem opravdu zoufalá a ráda bych Vás tímto způsobem poprosila o radu. Jsem těhotná a máme velké problémy s bydlením. Modlím se k Bohu skoro každý den, aby se rekonstrukce našeho bytu stihla, než porodím.  Termín porodu je ale už za dveřmi, a situace je doslova beznadějná.

13. 10. 2022

Toužím po setkání s Bohem, ale nejde mi to...

Dobrý den, chodím do církve a snažím se být dobrá křesťanka, ale vůbec to nezvládám:(  Navíc slýchám, jak je důležité odevzdat se Bohu.  Chci, opravdu chci, ale nevím jak. Co znamená: nechat Ježíše, ať se ujme mého života? Jak to mám udělat?Chci se setkat s Bohem, jak to vidím u ostatních, ale nejde mi to. 

12. 10. 2022

Dcera mi řekla, že je lesba. Je to Boží trest?

Dobrý den, dcera mi řekla, žese jí líbí holky. Je jí 15. Jsem zoufalá... Ona sama věří v Boha, chodí do kostela, ale řekla mi, že to je normální. Nevím, zda je to už hotová věc, nebo je to vzdor, vývoj, hledání...

6. 10. 2022

Pomluvy a stěžování si

Dobrý den. jsem vdaná, mám rodinu. Naprostá většina lidí kolem mě jsou lidé mimo církev. Křesťanské hodnoty  aby člověk v tomto prostředí opravdu pohledal:) - drbání,  posuzování, pomluvy... Nechci se na tom podílet, ale není to vůbec jednoduché. 

Starší zodpovězené dotazy

Vztah s matkou. Nemohu zapomenout na staré křivdy.
Koníčky a křesťanství
Svátost manželství a Boží obdarování
Astrologie a křesťanství
Chtěla bych poznat a pochopit...
Partnerova záliba v PC hrách
Duchovní hudba a literatura
Uvažujeme po 15 letech o svatbě v kostele
Zvířecí a lidská duše. Čím se odlišuje člověk od zvířat?
Vykládání karet, tarot a víra


Tematický výpis kategorií

Navigace: Katalog dotazů > Tematický výpis kategorií

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Víra – nauka víry, katechismus (158)

Bůh (86), Ježíš (55), Duch svatý (5), Zlo a utrpení ve světě (45), Věda x víra, evoluce (18)

Víra a život (život z víry) (102)

Hledání smyslu života (30), Povolání, boží vůle (84), Modlitba (130), Obrácení, uzdravení, proměna (42), Osobní krize, nemoc, smrt (79), Křesťanská etika, hřích (157), Hodnota života, bioetika (30), Hledání Boha, víry (181), Pochybnosti a krize víry (112)

Aktuálně (0)

Náctiletí - sexualita, vztahy (60)

Hudba, škola, krize víry,... (100)

Láska a vztahy (91)

Sebepřijetí (50), Láska v manželství (35), Sexualita předmanželská (64), Vztahy dětí k rodičům (44), Výchova, rodiče a děti (73), Vztahy, přátelství, kamarádství (53), Církevní sňatek, sv. manželství (42), Církevní sňatek, komplikace (62), Sexualita jiné (54), Manželské krize (66), Láska v partnerství, příprava na manželství (111), Sexualita v manželství (38), Vztah s nevěřícím (21)

Konec světa, vizionáři (41)

Eschatologie (22)

Církev, společenství křesťanů (136)

Dějiny církve, výhrady k církvi (92), Církve, hnutí, ekumenismus (73), Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných (105), Křest dospělých (65), Mše, eucharistie, liturgie, nedělní povinnost (94), Křest dětí (40), Evangelizace (32), Matriky, potvrzení o křtu (13)

Náboženství (43)

Křesťanství (86), Náboženství různá (66)

Bible, jak číst, koupě, (51)

Výklady jednotlivých pasáží Bible (99), Námitky k autentičnosti Bible (30)

Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... (93)

Magie, okultismus (95)

Nezařazené (2)

Služby webu vira.cz (5)

Jiné (1)

Sociální potíže (13)

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Advent

Advent
(27. 11. 2022) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...

Co jsou to roráty?

Co jsou to roráty?
(25. 11. 2022) Prastaré adventní zpěvy, které se zpívají v brzkých ranních hodinách jen za svitu svící…

Adventní dokreslovací knížka pro děti

(25. 11. 2022) Ahoj děti! Určitě už znáte vyprávění o tom, co všechno se stalo, než se Ježíš narodil. Teď si o tom s námi můžete…

Ježíš Kristus Král, Boží království

(23. 11. 2022) Žádné království z tohoto světa, žádný král ani žádná vláda neřeší úplně a s konečnou platností osud jednotlivého…

Za papežem do Lisabonu!

Za papežem do Lisabonu!
(22. 11. 2022) Na přelomu července a srpna příštího roku se budou v Lisabonu konat Světové dny mládeže. Mladí poutníci z celého světa…

Červená středa - Red Wednesday 24. listopad 2021

Červená středa - Red Wednesday 24. listopad 2021
(22. 11. 2022) Pravidelná akce, která připomíná všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské…

Kdy začíná advent?

(21. 11. 2022) Datum první adventní neděle