V Boha důvěřuji. (Žl 56,12) - Biblický citát na dnešní den

Otázky a odpovědi

Služba Otázky a odpovědi je součástí webu vira.cz. Obsahuje vysvětlení některých prvků křesťanské víry ve formě otázek a odpovědí. Výběr ze zodpovězených otázek je přehledně seřazen do katalogu. Na otázky odpovídají naši odborní spolupracovníci. Odpovědi zasíláme přibližne do jednoho týdne. V odpovědích upřednostňujeme zjednodušenou terminilogii. Odpovědi tedy nejsou přísně odborným výkladem či vědeckým pojednáním na dané téma. Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou prováděny redakční úpravy, které texty zcela anonymizují. Případná podobnost je proto čistě náhodná (a ev. způsobená i tím, že zveřejněné popisované případy se vyskytují obecně častěji...). Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou zpravidla vypuštěny pozdravy, osobní oslovení a věty zdvořilostního charakteru. Zpravidla je tak zveřejněno jen "věcné" jádro odpovědi. Více informací o projektu naleznete zde.

Katalog dotazů a odpovědí zde.


Vyhledávání v otázkách a odpovědích

Výběr z aktuálních dotazů a odpovědí

20. 9. 2018

Je účast na shromáždění letniční církve modloslužba?

Zúčastnil jsem se bohoslužby jednoho letničního sboru. Pak jsem se od kamaráda dozvěděl, že my katolíci, nejen že bychom neměli, ale dokonce se nesmíme zúčastňovat jakýchkoliv modlitebních akcí pořádaných protestantskými "církvemi".

13. 9. 2018

Svět pod nadvládou mocných. NWO - Satanův projekt?

Poslední dobou se dost zabývám otázkou, která mě dost znepokojuje. Myslíte si, že může být náš svět pod nadvládou jisté skupiny lidí, kteří de facto určují běh dějin?

6. 9. 2018

Vztah s nevěřícím

Mám čerstvý vztah s holkou. I když jsme víru spolu vůbec neprobírali, vím, že je nevěřící. Popravdě bych chtěl navázat vztah s holkou, která je spíše věřící, ale za poměrně dlouhá léta se mi to nepodařilo.

30. 8. 2018

Manželův paralelní vztah

Před pár měsíci se manžel zamiloval do kolegyně, která má též rodinu. Říká mi, abych byla trpělivá, že to jistě bude dobré, že je teď poblázněný, ale chce být s námi. Myslí si, že druhý vztah "vyšumí".

23. 8. 2018

Nejednota ve výchově - manžel podráží moji autoritu

Můj muž není věřící a ke křesťanským morálním zásadám se bohužel staví velmi vlažně. V nejednotě pociťuji velké oslabení při výchově dětí, obzvlášť teď v období dospívání.

16. 8. 2018

Je špatné, že jsem žena s vůdčí osobností?

Dobrý den, mám na vás otázku. Již hodně dlouho zápasím s jednou věcí. Jsem žena a jsem přirozeně dominantní a vůdčí osobnost, jsem prostě taková a nedokážu to změnit; věřte mi, zkoušela jsem to.

2. 8. 2018

Je vyslyšení modlitby podmíněnou naší vírou?

Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, jak se správně modlit. Narazila jsem na informace o tvz. vesmírném zákonu přitažlivosti, podloženém kvantovou fyzikou, že vše je energie a energií jsou i naše myšlenky.

26. 7. 2018

Milování před svatbou

Studuji prvním rokem na VŠ a mám o několik let staršího nevěřícího kluka. Moc by se se mnou chtěl milovat, ale ví, že jsem věřící. Přesto se bojím, že to nevydržím...

19. 7. 2018

Dítě a rozvod

Žijeme v manželství přes 20 let. Život šel, připravil nám různé těžké situace, ale poslední dobou mám pocit, že mi definitivně došly baterky. Nejraději bych odešla.

12. 7. 2018

Sen? Může Bůh promlouvat skrze sny?

Může Bůh i v současnosti komunikovat s člověkem skrze sny, nebo tato možnost byla k dispozici pouze v biblických časech? Nejsem pokřtěný, ani jsem nebyl věřící

Starší zodpovězené dotazy

Partner je závislý na pornografii
Cítím se v životě úplně sám
Je špatné mluvit o sexu?
Jak můžeme být na věčnosti šťastní, když někdo trpí?
Proč vlastně existuji, proč zrovna já?
Nevhodné články v časopisech pro teenagerky
Naplánoval Bůh můj život?
Nenávidím se
Sv. Faustyna - vidění pekla
Krize v manželství - odcizili jsme se


Tematický výpis kategorií

Navigace: Katalog dotazů > Tematický výpis kategorií

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Víra – nauka víry, katechismus (120)

Bůh (77), Ježíš (44), Duch svatý (5), Zlo a utrpení ve světě (28), Věda x víra, evoluce (13)

Víra a život (život z víry) (101)

Hledání smyslu života (19), Povolání, boží vůle (59), Modlitba (95), Obrácení, uzdravení, proměna (29), Osobní krize, nemoc, smrt (34), Křesťanská etika, hřích (121), Hodnota života, bioetika (25), Hledání Boha, víry (124), Pochybnosti a krize víry (61)

Aktuálně (0)

Láska a vztahy (90)

Sebepřijetí (33), Láska v manželství (26), Sexualita předmanželská (48), Vztahy dětí k rodičům (24), Výchova, rodiče a děti (47), Vztahy, přátelství, kamarádství (36), Církevní sňatek, sv. manželství (31), Církevní sňatek, komplikace (53), Sexualita jiné (31), Manželské krize (41), Láska v partnerství, příprava na manželství (80), Sexualita v manželství (24), Vztah s nevěřícím (5)

Náctiletí - sexualita, vztahy (44)

Hudba, škola, krize víry,... (78)

Konec světa, vizionáři (33)

Eschatologie (22)

Církev, společenství křesťanů (131)

Dějiny církve, výhrady k církvi (69), Církve, hnutí, ekumenismus (59), Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných (80), Křest dospělých (54), Mše, eucharistie, liturgie, nedělní povinnost (76), Křest dětí (38), Evangelizace (24), Matriky, potvrzení o křtu (11)

Náboženství (43)

Křesťanství (84), Náboženství různá (49)

Bible, koupě, jak číst (46)

Výklady jednotlivých pasáží (80), Námitky k autentičnosti (25)

Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... (69)

Magie, okultismus (69)

Nezařazené (1)

Služby webu vira.cz (4)

Jiné (1)

Sociální potíže (11)

Světový den turistiky- 27. září

(22. 9. 2018) Cestování a turistika přispívá ke vzájemnému poznávání národů a kultur. Podobně je tomu se sportem...

Organizátoři festivalu UNITED zvou křesťanské umělce na první ročník konference ARTKO

Organizátoři festivalu UNITED zvou křesťanské umělce na první ročník konference ARTKO
(21. 9. 2018) „...a než ses tu vzal ty, tma. Prázdnota. Temno. Ale byl tu On a řekl: Budiž světlo. A to světlo jsi ty. Vyjdi z...

Zapřísáhlá ateistka a feministka, která našla cestu k Bohu. Knižní tip pro vás.

Zapřísáhlá ateistka a feministka, která našla cestu k Bohu. Knižní tip pro vás.
(18. 9. 2018) Autobiografie Angličanky Sally Readové (*1971).

15. září 1993 byl sicilskou mafií zavražděn kněz Giuseppe Puglisi

(14. 9. 2018) Padre Giuseppe Puglisi se pokusil se o nemožné – zachránit děti ulice, které rostou pro mafii. Není divu, že se brzy –...

Guy Gilbert (* 12. září 1935, Francie)

(11. 9. 2018) nekonformní francouzský římskokatolický kněz, který svůj život zasvětil zejména práci s mládeží na okraji...