Přestaňte jednat zle. (Iz 1,16) - Citát z Bible na každý den

Otázky a odpovědi

Vážení čtenáři, v době letních dovolených jsme bohužel nuceni naši službu omezit. 
S přáním všeho dobrého
redakce webu vira.cz

Služba Otázky a odpovědi je součástí webu vira.cz. Obsahuje vysvětlení některých prvků křesťanské víry ve formě otázek a odpovědí. Výběr ze zodpovězených otázek je přehledně seřazen do katalogu. Na otázky odpovídají naši odborní spolupracovníci. Odpovědi zasíláme přibližne do jednoho týdne. V odpovědích upřednostňujeme zjednodušenou terminilogii. Odpovědi tedy nejsou přísně odborným výkladem či vědeckým pojednáním na dané téma. Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou prováděny redakční úpravy, které texty zcela anonymizují. Případná podobnost je proto čistě náhodná (a ev. způsobená i tím, že zveřejněné popisované případy se vyskytují obecně častěji...). Ve zveřejněných dotazech a odpovědích jsou zpravidla vypuštěny pozdravy, osobní oslovení a věty zdvořilostního charakteru. Zpravidla je tak zveřejněno jen "věcné" jádro odpovědi. Více informací o projektu naleznete zde.

Katalog dotazů a odpovědí zde.


Vyhledávání v otázkách a odpovědích

Výběr z aktuálních dotazů a odpovědí

9. 7. 2020

Pomluva - zlost a bezmoc

Dobrý den, chci se zeptat, jak se bránit pomluvám pocházejícím z úst notorických hlupáků, se kterými se nedomluvíte, ani kdyby čert na koze jezdil.

2. 7. 2020

Samota

hoj, je mi 21 let. Poslední dobou řeším zásadní problém, co se mého života týče. Mám pocit, že žiji naplněný a plnohodnotný život, ale zároveň cítím, jako bych byl prázdný. Mám pocit, že mám všechno, ale zároveň že nemám nic. 

25. 6. 2020

Neodpustitelný hřích

Dobrý den, Poměrně nedávno jsem začal objevovat Boha a křesťanství. Uvažuji o křtu, ale narazil jsem na pojem neodpustitelný hřích.

18. 6. 2020

Sex před svatbou - nelituji

Dobrý den, s mým klukem spolu už nějakou dobu spíme. Než k tomu došlo, dlouho jsem o tom přemýšlela, ale pak jsem dospěla k závěru, že je to opravdu správné.

11. 6. 2020

Co je duchovní doprovázení?

Duchovní doprovázení můžeme srovnat s vedením v horách nebo v cizí zemi: je tu někdo, kdo zná cestu díky své vlastní zkušenosti. Kdo se na ni vydává poprvé, tomu je nabídnuta pomoc. Duchovní doprovázení (nebo také vedení, jak se dřív říkalo) umožňuje lépe se na cestě orientovat a pomáhá dostat se bezpečně dál

4. 6. 2020

Jsem vdaná a zamilovala jsem se...

Jsem věřící a vdaná už přes dvacet let. Před časem jsem se spřátelila s jedním mužem a posléze jsme se do sebe vzájemně zamilovali. K ničemu nemravnému ale mezi námi nedošlo. On je ženatý.  Oba nesouhlasíme s rozvodem kvůli někomu jinému.

28. 5. 2020

Nechci dopadnout jako matka

Dobrý den, vyrostla jsem ve věřící rodině. Matčina výchova byla přísná, autoritativní, od malička mi zakazovala věci a kamarády, vtloukala mi do hlavy, že si musím najít věřícího partnera. Ke každým narozeninám jsem dostávala knížky o obrácení k Bohu a životu v čistotě. Našla jsem si ale partnera nevěřícího. Následovaly nekonečné výslechy… Vztah nevydržel.

21. 5. 2020

Kde je Pán Ježíš po nanebevstoupení?

Dobrý den, chci se  zeptat, kde je Pán Ježíš po svém nanebevstoupení? Ve vyznání víry vstoupil na nebesa a sedí po pravici Otce. Jeho oslavené tělo musí někde být, ale asi mimo náš prostor a čas? I Panna Maria tedy musí být s Pánem Ježíšem v nebi, ale jak tam to místo vypadá ? :-D Je tam neporušená příroda nebo obláčky jako v Anděl Páně ? Děkuji.

14. 5. 2020

Svou víru prožívám v soukromí. Kostel a církev mě děsí. Je to špatně?

Děsí mě  hromadné poblouznění bohem a chození do kostela. Přece v žádném domně nebydlí bůh, tak proč tam chodit? Bůh je v každém z nás a nosíme si ho s sebou. Sama s ním rozmlouvám a někdy se i hádám. Zlobím se a raduji a sdílím jeho naději.

7. 5. 2020

Dokument o pluralitě náboženství. Jsou jiná náboženství Bohem chtěná?

Vážení, rád bych položil dotaz týkající dokumentu, který v r. 2019 podepsali papež František a imám Al-Tayyeb. Jak je to s tou pluralitou náboženství? Je Bohem opravdu chtěná? 

Starší zodpovězené dotazy

Jak nás Ježíš zachránil? Co znamenala Ježíšova smrt?
Vzkříšený Ježíš. Proč ho apoštolové nepoznávali?
Konec uspěchanosti, překotnosti, hlučnosti atd. Karanténu vnímám v mnohém pozitivně, až je mi trapně. Jak s tím naložit?
Hledám Boha, ale mám pochybnosti
Manžel už nechce mít děti
Duchovní cvičení pro "smíšené" manžele:) Jeden věřící, druhý nevěřící
Zpověď - nikdy by mě nenapadlo zpovídat se člověku
Nemocná kamarádka
Pozitivní myšlení, energie, spojení s vesmírem a křesťanská víra
Celostní medicína a křesťanství - dnešní možnosti


Tematický výpis kategorií

Navigace: Katalog dotazů > Tematický výpis kategorií

Kategorie katalogu jsou řazené tématicky. Viz také Abecední výpis kategorií.

Víra – nauka víry, katechismus (129)

Bůh (79), Ježíš (47), Duch svatý (5), Zlo a utrpení ve světě (34), Věda x víra, evoluce (14)

Víra a život (život z víry) (101)

Hledání smyslu života (22), Povolání, boží vůle (65), Modlitba (102), Obrácení, uzdravení, proměna (33), Osobní krize, nemoc, smrt (42), Křesťanská etika, hřích (133), Hodnota života, bioetika (26), Hledání Boha, víry (138), Pochybnosti a krize víry (72)

Aktuálně (0)

Náctiletí - sexualita, vztahy (45)

Hudba, škola, krize víry,... (85)

Láska a vztahy (92)

Sebepřijetí (34), Láska v manželství (30), Sexualita předmanželská (51), Vztahy dětí k rodičům (28), Výchova, rodiče a děti (50), Vztahy, přátelství, kamarádství (43), Církevní sňatek, sv. manželství (32), Církevní sňatek, komplikace (53), Sexualita jiné (36), Manželské krize (44), Láska v partnerství, příprava na manželství (88), Sexualita v manželství (28), Vztah s nevěřícím (10)

Konec světa, vizionáři (34)

Eschatologie (22)

Církev, společenství křesťanů (134)

Dějiny církve, výhrady k církvi (77), Církve, hnutí, ekumenismus (61), Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných (84), Křest dospělých (57), Mše, eucharistie, liturgie, nedělní povinnost (78), Křest dětí (38), Evangelizace (28), Matriky, potvrzení o křtu (11)

Náboženství (43)

Křesťanství (84), Náboženství různá (56)

Bible, koupě, jak číst (48)

Výklady jednotlivých pasáží (84), Námitky k autentičnosti (25)

Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... (82)

Magie, okultismus (76)

Nezařazené (1)

Služby webu vira.cz (4)

Jiné (1)

Sociální potíže (11)

Vyšlo další číslo časopisu pro dívky IN!

Vyšlo další číslo časopisu pro dívky IN!
(7. 7. 2020) Tak konečně jsou tu prázdniny se vším všudy. Opravdové volno které si můžete užít nejen s přáteli, s rodinou, ale i s…

Cyril a Metoděj

(3. 7. 2020) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…

Nedělní videokázání (NEJEN) pro děti

Nedělní videokázání (NEJEN) pro děti
(26. 6. 2020) Ježíš řekl svým apoštolům: „Kdo miluje otce nebo matku víc nežli mne, není mě hoden; kdo miluje syna nebo…

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu
(26. 6. 2020) 27. června 1950 byla komunisty zavražděna Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k smrti kněz Jose…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2020) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

(19. 6. 2020) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Varování před sektou Shincheonji

Jde o nové náboženské hnutí z Jižní Koreje. Církve po celém světě proti němu varují.

Důvodem je sektářská povaha, manipulativní praktiky, snahu o utajování, zásadní odklon od křesťanského učení apod.

Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty s vnějším světem.

Více informací:

 www.scjinfo.cz