Dotaz, který došel na web vira.cz: 

Na vašem webu a v newsletterech máte modlitbu za nového prezidenta. Musím se zeptat, proč se modlit za nového prezidenta,  komunistu, rozvědčika , kontráše a ateistu,  jehož jediným cílem je sloužit ne občanům, ale štvavé, válku podporující org. NATO, EU a USA ?  Nechápu ty blbce, co ho volí.  Děkuji za přečtení mé otázky a  připomínky a Vaši odpověď. 

 

Text odpovědi z webu vira.cz:

Vážený pane …., děkujeme za Váš podnět, názor a zpětnou vazbu.

Chápeme Vaše rozčarování ze současné politické a společenské scény, která je bolestně rozdělená. Ale ať už každý z nás máme jakékoliv politické preference, jedno nás křesťany spojuje: dle výzvy Ježíše Krista máme přinášet Boží požehnání, máme žehnat. Jak svým blízkým, tak i svým nepřátelům či oponentům. A žehnat znamená svolávat Boží požehnání, Dobro, Spravedlnost, naplnění Božího záměru s každým člověkem, tedy i s oponentem a nepřítelem. Svým žehnáním můžeme spolupracovat s Bohem na tom, aby se na daném člověku naplňoval právě dobrý Boží záměr. A tedy i to, jak daný člověk žije svůj život a jak ovlivňuje životy ostatních. Jen Bůh totiž dokáže definitivně obrátit v dobro i jakékoliv zlo na světe (viz Řím 8:28).

A tak se můžeme modlit úplně za každého. Za pana Babiše, pana Pavla, pana Putina, pana Zelenského, dokonce i Hitlera atd. atd.

Dalším naším důležitým posláním je být tvůrci pokoje. Nerozdmýchávat a nevyvolávat spory, nepřátelství, neurážet a neponižovat lidi z „druhého tábora“. Ani před volbami, ani po výsledku voleb.

Posíláme Vám několik odkazů k tématu:

Křesťané mají svojí modlitbou doprovázet politiky i ty chybující
www.vira.cz/texty/aktuality/krestane-maji-svoji-modlitbou-doprovazet-politiky

Křesťanův politický postoj
www.vira.cz/texty/tema-tydne/krestan-a-politika

Ať si někdo myslí, že ten či onen politik je komunista nebo zkorumpovaný, je třeba se za něj modlit!
https://www.vira.cz/texty/clanky/za-vsechny-politiky-je-treba-se-i-modlit

 

S pozdravem a s přáním Božího pokoje pro Vás i pro naši vlast+!