Toto je moje tělo. (1 Kor 11,24) - Citát z Bible na každý den

10. 4. 2019 , (Foto: Michal Němeček)

Co se bude jednou vyprávět o mně?

zrcadlení, hladina vody, tma / foto Michal Němeček

Každý z nás píše svou vlastní biografii, svůj životní příběh

V posledních týdnech jsem se ponořila do biografií tří velmi rozdílných žen. Společné měly jen jedno – osobní vazbu na Johna F. Kennedyho. Byla jsem fascinována jejich příběhy.

Po přečtení těchto tří životopisů mě napadlo: Co se bude jednou vyprávět o mně? Jaký je můj životní příběh? Všechny tři biografie napsali pozorovatelé, tedy ne ony ženy, o které v jednotlivých příbězích šlo. To je samozřejmě úplně jiný úhel pohledu. Zevnitř může život popsat jen člověk sám. Otázkou zůstává, který úhel pohledu je realističtější: ten vlastní, nebo ten vnějšího pozorovatele? Nejsou snad oba zabarveny subjektivním vnímáním, pocity, proměnami a přáními?

Jsem ráda, že každý den, každý okamžik svého života píšu svou osobní biografii, a že ji mám možnost pozitivně měnit. Ráda bych si o sobě přečetla něco hezkého, pokud by si někdo dal tu práci o mně psát. Asi to radši udělám sama. Z pohledu zevnitř. Našlo by se toho k vyprávění dost, i když nepůjde o tak senzační věci jako u oněch tří žen. Uvidíme, Bože. /…/

Každý máme svobodu konat dobro nebo zlo

Už po tisíciletí zaměstnávají lidi otázky, proč dopouští Bůh tolik zla, nebo zda je Bůh vůbec dostatečně mocný, aby tomu zlu zabránil. A i mně se tyto otázky často vracejí. Ale odpovědi jsem nenašla. Jak bych také mohla? Bože ty víš, že se mi tyto otázky honí hlavou.

Na malý lístek jsem si kdysi napsala několik biblických citátů. A díky jedné větě žalmu, („Ukaž mi cestu, po níž mám kráčet, neboť k tobě zvedám svou duši,“ Žl 143,8), jsi mi Bože dal pochopit, že mi dáváš svobodu volby. A v tom se, alespoň pro mě, skrývá odpověď na ony tisícileté otázky: My lidé máme svobodu konat dobro nebo zlo, pomoci nebo odejít, důvěřovat ti nebo nedůvěřovat.

A tak můžeme
psát náš vlastní
životní
příběh.

Se svolením zpracováno podle knihy
Kohröde-Warnkenová, Corinna
Můj růžový život s Bohem a rakovinou, 
kterou vydalo nakladatelství Paulínky
Redakčně upraveno

O knížce: Po stanovení diagnózy rakoviny podstoupila autorka operaci a za nějakou dobu byla propuštěna z nemocnice. O téměř pět let později přišla jako blesk z čistého nebe stejná diagnóza. Další dvě operace ani chemoterapie nepomohly, až nový lék zastavil růst metastáz. Na základě těchto zkušeností a také z radosti ze psaní si začala vést svůj blog, kde zpracovávala mnohé ze svých prožitků. Nadto psala i dopisy Bohu, jehož blízkost vnímala ve všech krásných, ale i těžkých obdobích svého života. A obojí se nachází právě v této knize, která představuje autentické svědectví ženy, jež navzdory onkologické diagnóze prožívá nejlepší období svého života.

Mediálně spolupracujeme

Tip k přečtení: Víra - jak ji najít, žít a zachovat

Tip k přečtení: Víra - jak ji najít, žít a zachovat
(19. 6. 2019) Další z řady Gilbertových knížek malých rozměry, ale velkých obsahem. V krátkých kapitolkách píše velmi intenzivně o...

Lucy Grimble a The Violet Burning jsou dalšími zahraničními hosty festivalu UNITED

Lucy Grimble a The Violet Burning jsou dalšími zahraničními hosty festivalu UNITED
(19. 6. 2019) Zahraničními interprety letošního ročníku bude třeba zpěvačka Lucy Grimble a formace The Violet Burning.  

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

(19. 6. 2019) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Boží tělo -svátek

(17. 6. 2019) Slavnost Těla a krve Páně

Den otců

(15. 6. 2019) Den otců se mnoha zemích slaví třetí neděli v červnu. Jinde se slaví na svátek svatého Josefa (19.3.)

Kdy je Den otců

(10. 6. 2019) Den otců - datum