Pane, ty máš slova věčného života. (J 6,68) - Citát z Bible na každý den

10. 6. 2023, BF | Sekce: Aktuální téma | Archiv

Bůh po nás nechce něco za něco

foto by Piret Ilver,  unsplash.com, váhy, spravedlnost

"Lásku chci, ne oběť." Mt 9,13

Nedávno jsem se sešla s jedním blízkým člověkem. Moc hezky jsme si povídali o tom, co prožíváme, a nemohli jsme vynechat ani náš život s Bohem.

Bylo zajímavé, že jsme narazili na téma, které možná z vlastní zkušenosti znají mnozí - očekávání Boží lásky jako jakési odměny za naše jednání.

"Musím se Ti přiznat, že na sobě teď opravdu pracuji. Snažím se po všech stránkách zlepšit svůj život, a tak jsem nějak očekával, že se můj život pohne víc dopředu. Vlastně jsem si uvědomil, že očekávám od Boha za svou snahu nějakou odměnu", řekl mi ten blízký člověk.

Jak moc jsem to chápala! Kolikrát v životě jsem svůj vztah s Bohem stavěla tak, že si jeho lásku musím zasloužit? Kolikrát jsem si myslela, že mi požehná, jen když budu žít dokonalý život? Kolikrát jsem se snažila vše změnit sama a Boha vnímala jako někoho, kdo mě pozoruje a jen na základě mého snažení se rozhoduje, zda mi dá to, po čem toužím?

Nebylo by správné rezignovat na snahu žít co nejlépe. Ale náš život bude požehnaný ve chvíli, kdy nebudeme vnímat náš vztah s Bohem jako "něco za něco". Bůh nám chce žehnat každou chvíli našeho života. Miluje nás, ať už se nám daří nebo nedaří. Chce nám dát úplně všechno, ale potřebuje k tomu naše otevřené srdce. To je to první a jediné, co od nás Bůh chce. Vše ostatní už může doplnit On sám.

Boží láska, pomoc a požehnání k nám jsou bezpodmínečné. My lidé často takovou lásku z našich životů neznáme, proto je pro nás těžké tomu uvěřit a pochopit.  Bůh po nás nechce vztah ve stylu něco za něco. Nechce, abychom mu sloužili jen proto, aby nám dal něco nazpátek. Chce, abychom mu věřili a dovolili jeho lásce působit v našich životech.  Abychom ho milovali natolik, že služba Jemu (a druhým) se stane jen součástí dynamiky našeho vzájemného vztahu. Dovolme mu milovat nás prostě jen proto, že jsme. 

Tip: Zobrazujte si téma týdne na vašem webu

Související texty k tématu:

Zkreslené a falešné představy o Bohu, životě a víře
- Karikatury Boha
- Falešná očekávání způsobují krize
- Nevěřím na ´Ježíška´
- Dětem se dnes předává neuvěřitelná nepravda
- Několik falešných představ o Bohu
- Tunelovaný Ježíš. Subjektivní chápání Bible
- Karikatury Boha - knižní zpracování (odkaz na ikarmel.cz)

Bůh s námi - Immanuel
Stopy v pískuBože, proč jsi mne nechal samotnou?! 
Bůh říká i tobě: ´Jsem s tebou, nezapomněl jsem na tebe!´ 
I v našich životních turbulencích je Bůh s námi 
Kristus je vždy tam, kde se právě nacházíme… 
V běhu na dlouhou trať nejsme sami 
Bůh není ´někde v nebi´ 
Svou budoucnost neznáme. Známe ale Toho, kdo ji zná... 

Boží láska k člověku, Bůh sám stačí

  • Jsi stvořen, abys byl milován  Většina ptáků byla stvořena, aby létala. Být jen na zemi je pro ptáka omezení. Pták se nevyznačuje ani tak tím, že umí chodit po zemi,  jako spíše tím že je schopen létat. A tak je to i s člověkem. Každý člověk byl stvořen, aby žil a byl milován. 
  • Bůh jako přítel, jako milenka... Obracejte se k Bohu jako k příteli,  k milence, k lásce, jakou jste nikdy neměli.  Odpoví vám.
  • Bůh miluje každého JINAK Každý z nás může říci: „Bůh mě miluje jako nikoho jiného na světě!“ Bůh totiž nemiluje dvě osoby stejným způsobem.
  • Další texty k tématu Boží láska, Bůh je láska
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Bůh mi nepomohl, útočiště nacházím v temnotě

(19. 4. 2024) Od mala jsem byla zneužíváná, nezažila normální rodinu, vztahy. Jen lhostejnost, neupřímnost, samý podraz....…

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu
(15. 4. 2024) Papež František přijal zástupce italského katolické skautského hnutí dospělých (MASCI) při  příležitosti 70.…

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině
(4. 4. 2024) Slavný americký seriál The Chosen o životě Ježíše Krista na TV NOE.