Neměj nenávist v srdci. (Lv 19, 1) - Citát z Bible na každý den

26. 11. 2018, mak

Už nemám sílu žít. Jsem gay

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Dobrý den,
jsem psychiatrický případ - paranoidní schizofrenie,  úzkostně-depresivní porucha. Beru prášky, ale nepomáhají, jsem neustále v depresi.

Snažím se chodit denně na mši, ale v nesnesitelné míře na mě přicházejí homosexuální představy. Ani nevíte, jak rád bych našel nějakou partnerku, ale jak? Když mě ženy absolutně vůbec nepřitahují. Snažím se setrvat v čistotě, ale je to strašné utrpení. Nevím, jestli by nebylo lepší spáchat sebevraždu.

….Modlím se už jenom za dobrou smrt, bojím se, že skončím někde zavřený v ústavu nadosmrti.

Neraďte mi, že se mám modlit! Neraďte mi, že mám své starosti vložit na Boha a pod…

To vše dělám, ale už nemám sílu dál hříchu odolávat. Už nemám sílu žít.

Milý tazateli,

Vaše situace je opravdu těžká a náročná. A tím největším a nejjistějším zdrojem pomoci je opravdu Ježíš. Nechcete radu, že se máte modlit….moc by mě zajímalo, co si pod tímto pojmem představujete. Čím pro Vás modlitba je? Je to plnění povinností, dodržování pravidel, předkládání žádostí Bohu…..? Možná by bylo lepší vzít modlitbu jako rozhovor s Bohem…..vyjádřit mu všechno, co prožíváte…jak je Vám těžko, jak to bolí, jak už to trvá dlouho, jak toužíte po lásce, jak je těžké být sám, jak je těžké být nemocen, jak už Vám docházejí síly…….Zkoušel jste někdy Bohu říkat to, co opravdu prožíváte? Bez cenzury, bez příkras, bez učesání…..Bůh nás zná, ale přesto touží po naší upřímnosti, pravdivosti…Pak se s ním můžeme setkat.
Zkoušel jste někdy volat …křičet k Bohu tak dlouho, dokud něco neodpoví? Jeho ,,odpověď‘‘ může být různá: myšlenka, nápad, náhlá nabídka pomoci, pláč, který přinese úlevu, pokoj, Boží slovo…..

Čtete si někdy v bibli, když přijde pokušení? Boží slovo je ta nejlepší zbraň proti pokušení…často i proti smutku a beznaději. Zkuste žalmy. A můžete je zkusit číst nahlas. 

Nevím, zda docházíte na nějakou psychoterapii. Určitě bych Vám ji doporučovala. Je třeba se ohlédnout za svojí primární rodinou a podívat se jaké byly vztahy u vás doma. Jaký vzor muže a ženy Vám předali Vaši rodiče, jaký byl jejich vzájemný vztah. A kolik lásky, něhy, podpory, přijetí, úcty, blízkosti….. jste od nich dostal Vy sám. Je potřeba, abyste porozuměl sám sobě. A přijal sám sebe takového, jaký jste. Zkoušel jste někdy Bohu poděkovat za sebe sama? Zkuste a uvidíte.

Přeji Vám mnoho nových dobrých dnů. A nenechte si vzít naději. Nejste sirotek, jste milovaným Božím synem.

Pokoj Vám.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt, Sexualita jiné

Händel i v temnotách života přinesl skvělé hudební plody.

(22. 2. 2020) Georg Friedrich Händel (* 23. února 1685 Halle + 14. dubna 1759 Londýn) se po prodělané mrtvici dostal na pokraj…

Mladí lidé proti zvrácenému politickému zřízení

(21. 2. 2020) 22. 2. 1943 byli v Mnichově gilotinou popraveni tři mladí lidé Sophie Scholl, Hans Scholl a Christoph Probst z odbojové…

Knižní tip: Hluboká řeka - Endó Šúsaku

Knižní tip: Hluboká řeka - Endó Šúsaku
(19. 2. 2020) Román je vyvrcholením jeho celoživotního hledání smyslu života tváří v tvář utrpení. Skupina japonských turistů se…

Světový den sociální spravedlnosti: 20. 2.

Světový den sociální spravedlnosti: 20. 2.
(19. 2. 2020) Světový den sociální spravedlnosti byl ustanoven OSN v roce 2007 a připomíná, že sociální spravedlnost by měla být…

Týden manželství

(11. 2. 2020) Dobré manželství by chtěl prožívat každý. Dobré manželství ale není samozřejmost.

Kdy je Valentýn?

(7. 2. 2020) Datum svátku sv. Valentýna

Shincheonji

je poměrně mladé náboženské hnutí pocházející z Jižní Koreje.

Křesťanské církve po celém světě vydaly prohlášení varující proti tomuto náboženskému společenství.

Za důvod udávají sektářskou povahu církve Shincheonji - manipulativní praktiky, snahu o utajování, rozpory s křesťanským učením apod. Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty mimo členy společenství. 

Více informací: 

www. scjinfo.cz