Posílám vás jako ovce mezi vlky. (Mt 10,16) - Citát z Bible na každý den

26. 11. 2018, mak

Už nemám sílu žít. Jsem gay

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Dobrý den,
jsem psychiatrický případ - paranoidní schizofrenie,  úzkostně-depresivní porucha. Beru prášky, ale nepomáhají, jsem neustále v depresi.

Snažím se chodit denně na mši, ale v nesnesitelné míře na mě přicházejí homosexuální představy. Ani nevíte, jak rád bych našel nějakou partnerku, ale jak? Když mě ženy absolutně vůbec nepřitahují. Snažím se setrvat v čistotě, ale je to strašné utrpení. Nevím, jestli by nebylo lepší spáchat sebevraždu.

….Modlím se už jenom za dobrou smrt, bojím se, že skončím někde zavřený v ústavu nadosmrti.

Neraďte mi, že se mám modlit! Neraďte mi, že mám své starosti vložit na Boha a pod…

To vše dělám, ale už nemám sílu dál hříchu odolávat. Už nemám sílu žít.

Milý tazateli,

Vaše situace je opravdu těžká a náročná. A tím největším a nejjistějším zdrojem pomoci je opravdu Ježíš. Nechcete radu, že se máte modlit….moc by mě zajímalo, co si pod tímto pojmem představujete. Čím pro Vás modlitba je? Je to plnění povinností, dodržování pravidel, předkládání žádostí Bohu…..? Možná by bylo lepší vzít modlitbu jako rozhovor s Bohem…..vyjádřit mu všechno, co prožíváte…jak je Vám těžko, jak to bolí, jak už to trvá dlouho, jak toužíte po lásce, jak je těžké být sám, jak je těžké být nemocen, jak už Vám docházejí síly…….Zkoušel jste někdy Bohu říkat to, co opravdu prožíváte? Bez cenzury, bez příkras, bez učesání…..Bůh nás zná, ale přesto touží po naší upřímnosti, pravdivosti…Pak se s ním můžeme setkat.
Zkoušel jste někdy volat …křičet k Bohu tak dlouho, dokud něco neodpoví? Jeho ,,odpověď‘‘ může být různá: myšlenka, nápad, náhlá nabídka pomoci, pláč, který přinese úlevu, pokoj, Boží slovo…..

Čtete si někdy v bibli, když přijde pokušení? Boží slovo je ta nejlepší zbraň proti pokušení…často i proti smutku a beznaději. Zkuste žalmy. A můžete je zkusit číst nahlas. 

Nevím, zda docházíte na nějakou psychoterapii. Určitě bych Vám ji doporučovala. Je třeba se ohlédnout za svojí primární rodinou a podívat se jaké byly vztahy u vás doma. Jaký vzor muže a ženy Vám předali Vaši rodiče, jaký byl jejich vzájemný vztah. A kolik lásky, něhy, podpory, přijetí, úcty, blízkosti….. jste od nich dostal Vy sám. Je potřeba, abyste porozuměl sám sobě. A přijal sám sebe takového, jaký jste. Zkoušel jste někdy Bohu poděkovat za sebe sama? Zkuste a uvidíte.

Přeji Vám mnoho nových dobrých dnů. A nenechte si vzít naději. Nejste sirotek, jste milovaným Božím synem.

Pokoj Vám.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt, Sexualita jiné

Vyšlo další číslo časopisu pro dívky IN!

Vyšlo další číslo časopisu pro dívky IN!
(7. 7. 2020) Tak konečně jsou tu prázdniny se vším všudy. Opravdové volno které si můžete užít nejen s přáteli, s rodinou, ale i s…

Cyril a Metoděj

(3. 7. 2020) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…

Nedělní videokázání (NEJEN) pro děti

Nedělní videokázání (NEJEN) pro děti
(26. 6. 2020) Ježíš řekl svým apoštolům: „Kdo miluje otce nebo matku víc nežli mne, není mě hoden; kdo miluje syna nebo…

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu
(26. 6. 2020) 27. června 1950 byla komunisty zavražděna Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k smrti kněz Jose…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2020) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

(19. 6. 2020) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Varování před sektou Shincheonji

Jde o nové náboženské hnutí z Jižní Koreje. Církve po celém světě proti němu varují.

Důvodem je sektářská povaha, manipulativní praktiky, snahu o utajování, zásadní odklon od křesťanského učení apod.

Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty s vnějším světem.

Více informací:

 www.scjinfo.cz