Žízním. (J 19,28) - Citát z Bible na každý den

14. 11. 2017, marse

Sebevražda

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Hodnota života, bioetika

Dobrý den,

chci se zeptat, co se stane s duší, když si člověk vezme život, věří v Boha, ale nepatří do žádné církve? Mohl bych  napsat obrovský sloh, nevím už, jak dál a po pravdě dlouho přemýšlím nad ukončením života na této zemi. Mám velké psychické trápení...

...

Milý…

Děkuji, že jste napsal. Píšete o svém velikém psychickém trápení. Když to napíšete takto, pak chápu, že byste o tom mohl napsat mnoho stran…Píšete, že už nevíte jak dál. To chápu. Někdy to tak člověku připadá. Když už je všeho příliš a nezdá se, že by se věci chtěly změnit, pohnout se dopředu. V takové situaci je člověku úzko a nejradši by zmizel. Jak to tak ale bývá, to není zrovna dobré řešení. Protože prostě neřeší nic. (i když se může na první pohled zdát, že řeší vlastně všechno).

Bylo by dobré, zkusit najít řešení, které vás nezbaví Vaší svobody, všech Vašich možností, které přinese další život. Ptáte se na Boha, na duši, která po smrti vždy stane před Ním. Zkuste na to jít ale z druhé strany. Ne z té, co se stane, když by Vaše duše před ním stála, ale z té, jak to s Vámi Bůh vlastně má. Ať to víte nebo ne, On vás miluje a chce pro vás jen skutečné dobro. Jste Jeho milovaný syn. Stojí o to, abyste žil – a to dobře - víc, než si myslíte. On stojí na Vaší straně. A nejvíc ze všech rozumí tomu, co prožíváte. Zkuste s Ním o tom mluvit. Vylejte na Něj všechno své trápení. On v tom bude s Vámi – s porozuměním i pomocí.

Ta pomoc může vycházet ze vztahu mezi vámi a také mívá formu pomoci od druhých lidí, pokud to dovolíte. Oni mohou být Božím darem pro Vás. Nechce, abyste s tím trápením zůstával sám, ale abyste ho šel řešit. Vyhledejte prosím pro sebe pomoc. Můžete se obrátit na krizové centrum – např. v Praze je RIAPS a Krizové centrum v Bohnicích (sice v areálu léčebny, stojící ale samostatně). Na obě místa můžete přijít kdykoli. Budete vyslechnut a bude se pro Vás hledat konkrétní pomoc. Můžete zavolat i na Linku důvěry (např. SOS centrum Diakonie), nicméně taková krizová pracoviště jsou po celé zemi. Záleží na tom, odkud jste. Pokud byste chtěl o Bohu promluvit s knězem a třeba požádat o modlitbu, napište, z kterého koutu naší vlasti pocházíte, zkusíme Vám najít kontakt na někoho, na koho se můžete s důvěrou obrátit.

Milý…, zkuste hledat ne to, kde není nic, ale kde můžete najít pro sebe oporu, abyste mohl žít dál. Bůh s Vámi počítá a má pro Vás svůj plán. A vzhledem k tomu, že Bůh je láska, ten plán je láskyplný. Běžte ho prosím hledat a svůj život naplňovat, i když se Vám pro tuto chvíli některý Váš plán zbořil. Za tím je plán další. Nikdy to tím nekončí. A Vaše smrt, ta je naplánovaná Bohem v ten nejpříhodnější čas. Do toho mu my zasahovat nemáme. Připravili bychom se o mnoho dobra.
Moc Vám držím palce a beru Vás s Vaší situací do modlitby!

 

Kategorie otázky: Hodnota života, bioetika

Témata: sebevražda

Související texty k tématu:

"Deprese", smutek, negativní pocity
Jak se vyrovnat se samotou?- Nechápat depresi jako něco, co si člověk zavinil
- Jak překonávat deprese
- Jsme obětmi svých nálad?
- Lék, který účinkuje vždycky - důvěřovat v Boha
- Jak se vyrovnat se samotou?
- Příběh o rozladěné kytaře
- Dětem se dnes předává neuvěřitelná nepravda
Pojem "deprese" je v na tomto webu použit spíše jako obecně zažitý termín pro smutek (malomyslnost, melancholii, sklíčenost), reakci na osobní těžkosti, krizi atd. Texty na tomto webu se tedy nezabývají pojmem "deprese" z lékařského odborného hlediska. V případě opravdových depresí je nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc. V případě onemocnění depresemi je třeba uvedené rady v textech na tomto webu tedy kombinovat s instrukcemi ošetřujícího lékaře a dodržovat případnou medikaci. (pozn. redakce)

Vzkříšení, život po smrti, posmrtný život:
- Smrtí končí jen jedna podoba lidská existence
- Máte strach ze smrti? Otázka, která rozesmála Matku Terezu
- "Já jdu domů, do náruče Boží".
- Rozdíl mezi vzkříšením a reinkarnací (Anselm Grün)
- "Život po porodu neexistuje", rozhovor tří embryí v těle matky...
- Smíme očekávat nová nebesa a novou zemi
- Jistota ´adresy v nebi´ člověka posiluje
- Další texty k tématu vzkříšení zde

 

Když už nevíš kudy dál, leť poslepu jako pilot v mlze... / mlha skály

 

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(29. 5. 2023) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!
(26. 5. 2023) Součástí festivalu UNITED jsou dobrovolníci, kteří mají i svůj vlastní program a hlavně dobrou partu...

Noc kostelů

Noc kostelů
(25. 5. 2023) Noc kostelů se letos bude konat v pátek 2. června 2023.

Letnice, Svatodušní svátky...

(25. 5. 2023) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2023:…

Svatodušní novéna

(24. 5. 2023) Od pátku po slavnosti Nanebevstoupení Páně se celá církev po devět dní modlí o nové vylití Ducha svatého.

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2023) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Křesťanský hudební festival Na Výšinách

Křesťanský hudební festival Na Výšinách
(21. 5. 2023) Jake Hamilton, Jana Zubajová a Michal Horák zahrají na Vyšehradě!