Ježíš zlomil moc smrti. (2 Tm 1,10) - Citát z Bible na každý den

4. 4. 2024, KP

Strach se přiznat k víře

Navigace: Katalog dotazů > Náctiletí - sexualita, vztahy > Hudba, škola, krize víry,...

Dobrý den, už dlouho mě trápí, jak se přiznat k víře. Mám asi strach z toho, že si o mně budou ostatní myslet, co jsem za hlupáka nebo tak něco. Při otázkách “hele a vy jste někdo věřící?” se jako nevyjadřuji. Neřeknu ne, ale nepřiznám to. Každý den po škole chodím na skok do kostela a vždycky řeknu, že si musím jít něco zařídit. Jak to mám přiznat? Je to těžké. Prosím poraďte mi. 

Je dobré nezůstávat ve víře sám a najít si nějaké společenství

Milý ...
vážím si Vaší důvěry, s jakou se na nás obracíte. Rozumím Vašim obavám, ale bohužel žádný návod, jak se nebát přiznat se k víře neexistuje. To si každý musí vybojovat sám. Určitě můžete Boha prosit o větší odvahu v této oblasti. Pokud máte možnost oslovit nějakého kněze (nebo jiného člověka ukotveného ve víře), kterému důvěřujete, můžete s ním toto Vaše trápení probrat osobně. Třeba se podaří, že se Vám v tom stane Vaším duchovním průvodcem.

Vzhledem k věku, který uvádíte, bych Vám ráda doporučila najít si nějaké společenství mladých (pokud takové ještě nemáte) nebo zkusit vyjet na nějakou víkendovku pro mladé. Takové akce pořádají diecézní centra pro mládež snad při každém biskupství (vše lze dohledat na webu) a také některé komunity a hnutí. Osobní dobrou zkušenost mám s komunitou Chemin Neuf. Můžete se podívat na jejich nabídku pro mládež 14-18 let a pro mladé 18-30 let. Zmiňuji to proto, že toto bývají místa, kde se mladí vzájemně podporují k větší odvaze, a také jsou na podobných místech zkušení křesťané, kteří mohou přispět svou radou, povzbuzením.

Přeji Vám, abyste tento svůj strach s pomocí Boží dokázal překonat, a mohl tak být v této oblasti více svobodný.

S přáním Božího pokoje

Linka víry

Kategorie otázky: Evangelizace, Hudba, škola, krize víry,...

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody.
(Jr 17,5)

Týden Rise and Shine neboli Jericho 1.–7. července 2026

Týden Rise and Shine neboli Jericho  1.–7. července 2026
(3. 6. 2026) Duchovní cvičení pro mladé 18- 30 let - přihlašování  končí 15. 6. 2026

Pouť na Sázavě v působišti sv. Prokopa 6. 6. 2026

Pouť na Sázavě v působišti sv. Prokopa  6. 6. 2026
(3. 6. 2026) XXVI. Pouť na Sázavě pojatou jako komunitní setkání, vč. programu pro rodiny pořádá Církev československá…

Nové číslo časopisu pro dívky IN!

Nové číslo časopisu pro dívky IN!
(2. 6. 2026) Nabízíme  malou ochutnávku červnového čísla časopisu IN!dívčí svět.

Kdy je Den otců

(1. 6. 2026) Den otců - datum

Boží tělo - svátek

(1. 6. 2026) Slavnost Těla a krve Páně