Bůh nás může vysvobodit i z rozpálené ohnivé pece! (Dan 3,17) - Citát z Bible na každý den

6. 5. 2021, Jas

Proč nemohu mít dítě? Je to Boží vůle? Proč?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Mám dotaz, se kterým nevím, kam se obrátit. Již tři roky se snažíme s manželem o dítě. Už máme za sebou všechna vyšetření, neúspěšné pokusy a když už se zadařilo, přišli jsme o něj právě ve chvíli, kdy jsme se už začali těšit a přestali se bát.
Cítím se mrtvá, jako by ve mě nic nezůstalo, jen prázdnota, hněv a otázky, na které není odpověď. Proč nedokáži přivést na svět dítě? Mělo by lásku, úplnou rodinu... Proč nám stále jen někdo odchází? Kde jsou dobré zprávy? Proč mi není dáno to, co jiným?  Proč těm, kteří své děti nenávidí nebo je i zabíjí, proč těm je dáno? Co jsem udělala?

Není to Boží trest ani Tvá chyba

Milá ..
děkuji za důvěru, se kterou se na Linku víry obracíte se svými palčivými otázkami. Prožíváte velkou ztrátu, a tak není divu, že cítíte velkou prázdnotu, bolest a smutek. Je moc dobře, že jste se pokusila je vypsat. Nejspíš ani s manželem o tom moc mluvit nemůžete, muži často prožívají svůj smutek a bolest ve skrytu.

Máte pravdu, na otázky, které Vám víří hlavou, není odpověď. Ale jedním si buďte jistá, není to žádný trest. Není to Vaše vina ani chyba. Neostýchejte se v upřímnosti odevzdat Bohu všechno, co cítíte, svoje slzy, vztek, výčitky, sebelítost, pocit ponížení… On to unese. Bůh zná Vaše srdce líp, než Vy sama. Moc bych Vám přála, abyste mohla zase znovu a hlouběji zakusit, že jste vzácná a milovaná tak, jak jste.

I když nerozumíme tomu, čím procházíme, můžeme se opřít o Ježíše. On je s Vámi v manželství a Vaše manželství má velký a hluboký smysl samo o sobě. Váš partnerský vztah je důležitější, než děti. To se snadno napíše, ale probolet se k tomu není vůbec jednoduché. V tuhle chvíli truchlíte pro děťátko, které jste ztratili. Nemyslím si, že by to Bůh takhle přímo chtěl a „plánoval“. Boží prozřetelnost je zahalena tajemstvím. Boží vůle s námi se děje. Těžko předpovídat, kudy Vás s manželem Hospodin povede, když se jím necháte vést. Mám před očima příběh manželů, kteří adoptovali tři děti, a nakonec se jim narodilo ještě vlastní proti všem prognózám lékařů… Tím bych Vám nechtěla dávat falešnou naději ani nabádat k adopci, jen ilustrovat, že život s Bohem je velmi dobrodružný. A podstata je jednoduchá, máme růst v lásce. Když se bolesti neuzavřete, ale dovolíte jí, aby rozšířila Vaše  srdce k podobě s Ježíšovým srdcem, můžou se dít zázraky. Láska má mnoho podob.

Snad by Vám mohla být k užitku výpověď jedné ženy, která se o své pocity a hledání podělila v knížce s názvem: Když dítě nepřichází  Se svojí bolestí nejste sama. Když se rozhlédnete kolem sebe, možná uvidíte páry, které jdou v něčem podobnou cestou. Naději, informace a povzbuzení byste mohla najít třeba na bezdětnost.cz.

Milá... , píšete, že nevíte kam, na koho se obrátit. Uvědomuji si velká omezení emailové komunikace. Pokud byste cítila, že Vás bolest a znecitlivění zaplavuje, neváhejte vyhledat podporu třeba v některé z Poraden pro ženy, kam je možné i anonymně zatelefonovat.

Taky byste s manželem mohli poprosit o podporu kněze ve farnosti, kde žijete. Mohl by sloužit mši svatou za Vás a Vaše děťátko. Věřím, že jeho život pokračuje, jenom jinde a jinak. Nevím, jestli jste mu dali jméno. Dostali jste rovnou anděla přímluvce. Kéž Vás i Vašeho manžela Duch svatý vede po cestě lásky.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(1. 4. 2023) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Co je to mazanec?

Co je to mazanec?
(27. 3. 2023) Co je to mazanec... Několik osvědčených receptů na velikonoční mazanec.

Velikonoce - pracovní listy pro děti

(26. 3. 2023) Pracovní listy k Velikonocům - k doplnění, přečtení, vybarvení i dokreslení...

Svátek Zvěstování Páně (25.3.)

(23. 3. 2023) Žádný učený z nebe nespadl a z nebe nespadl ani Bůh. Bůh si zvolil svou cestu do světa prostřednictvím člověka, který se…

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk
(18. 3. 2023) 18. 3. 2017 zemřel Miloslav kardinál Vlk. Publikueme několik amatérských fotografií...

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!
(16. 3. 2023) Doporučujeme k přečtení knížku: S mobilem do Božího království? 25 úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i…

Jiří Grygar (* 17. 3. 1936)

(16. 3. 2023) Český astronom a astrofyzik, významný popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry, za…