Služte Hospodinu s radostí. (Ž 100,2) - Citát z Bible na každý den

28. 7. 2022, mak

Manželství bez častějších intimností

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Sexualita v manželství

Dobry den,
jiz delsi dobu vnitrne resim problem. Ziju v manzelstvi jiz nekolik let. Pred tim jsem s manzelem nebydlela a  bylo to pro me jako rana mezi oci, kdyz jsem zjistila, ze manzelska povinnost je pro neho 1x za mesic naprosto dostacujici, nekdy i mene, 1x za dva mesice. Az po case jsem si uvedomila, ze mi to vubec nevyhovuje, stydim se, ale uprimne receno, potrebovala bych vice.

Manzel je od mladi nauceny masturbovat, a proto mu to takto vyhovuje. Mluvila jsem o tom s nim opakovane, ale vede to vzdy k nepochopeni z jeho strany, nema zajem mi vyhovet. Ja se ptam, strasne se omlouvam, resit to masturbaci je hrich? Vstoupila jsem do manzelstvi, cekala jsem to jinak, dlouho jsem nechapala a rikala si, ze je ve mne problem... Manzel je pro mne jediny muz v zivote, velmi mne to mrzi...  tu touhu, co mam v sobe, musim nadale potlacovat? Od prirody jsem hodne energicky typ.  Behani mi nepomaha, ani jine odvadeni pozornosti :-(

Když si vystačíte sami, začnete se jeden druhému vzdalovat

Milá tazatelko,

děkuji za Váš dotaz, asi se Vám nepsal úplně snadno. Je dobře, že to nenecháváte jen tak. Zda je něco hříchem nebo není, to je otázka pro Vašeho zpovědníka. Pokud nemáte stálého, zkuste jej najít. Bylo by dobré, kdyby znal Váš příběh a vývoj Vašeho vztahu.

Nad Vaším manželstvím mě napadá mnoho otázek. Jak vypadá Vaše komunikace? A jak Vaše společná modlitba? Sdílíte spolu to, co žijete? Víte jeden o druhém, co Vás trápí, po čem toužíte, z čeho máte strach, co se Vás dotýká, o čem sníte…..? Co Vás zaujalo na Vašem manželovi, když jste ho poznala? A čím jste přitahovala Vy jeho? Co vlastně děláte společně? Vytváříte v nějaké oblasti jednotu? Jak se pozná, že se máte rádi? Co to vlastně znamená, že Váš manžel ,,nemá zájem Vám vyhovět‘‘? A co je na tom k nepochopení, že potřebujete a toužíte po častějším milování?

Zaplavila jsem Vás spoustou otázek, zkuste si na ně odpovědět. Z mého pohledu i zkušenosti je manželské milování velkým Božím darem. Je to pozvání k maximální blízkosti s druhým a poznávání toho, koho mi Bůh daroval a svěřil zároveň. Je to společná slast a zároveň společná otevřenost plodnosti – předávání života. Je to něco velmi životodárného a spojujícího…..

Masturbace je ,,soukromý ráj‘‘. Nikoho nepotřebuji, nemusím s nikým do blízkosti, nemusím se starat o druhého, zda i pro něj je to příjemné, nemusím řešit plodnost, protože té se uzavírám……Z mého pohledu by se masturbace v manželství vlastně dala považovat za nevěru.

Nevím, jakým způsobem jste manželovi sdělovala, že intimita v té podobě, v jaké je, Vám nestačí. Moc bych Vám doporučovala, abyste to zkusila znovu. Udělejte si příjemný večer, otevřete si víno nebo uvařte kávu nebo oblíbený čaj a znovu manželovi řekněte, co Vás trápí. Mluvte o tom, co to s Vámi dělá, jak se cítíte….neútočte na manžela. Spíš se po jeho odpovědi ještě více ptejte, abyste opravdu porozuměla tomu, proč to tak má nastavené. A co by pomohlo, aby to mohlo být jinak. ( …může mít např. strach, že Vás neuspokojí nebo naopak on potřebuje něco jinak….).

A pokud to nepomůže, zkuste společně zajít do manželské poradny nebo za někým, ke komu máte oba důvěru. A zkuste si o tom popovídat.

Pokud ve vašem manželském životě vznikne více oblastí, kde si vystačíte sami, začnete se rychle jeden druhému vzdalovat. Manželství – muž a žena spolu - má být obrazem Boží lásky. Doporučuji Vám knihu nebo film Chatrč. Tam je velmi dobře vidět, co je to vztah lásky. Možná byste se na film mohli podívat společně s manželem a pak si o tom popovídat.

Přeji Vám, aby Vám Hospodin dal dostatek světla a Ducha Svatého, abyste našla důstojné řešení Vaší situace. Řešení hodné Boží královské dcery. Věřím, že takové řešení existuje. Kéž Vám přinese radost, pokoj i naplnění.

Kategorie otázky: Sexualita v manželství

Související texty k tématu:

Láska a sexualita:
- Tři rozměry lidské sexuality (Jozef Augustyn)
- Manželství a sexualita (Aleš Opatrný)
- Nesexuální doteky (MUDr. Wheat)
- O sexualitě mimo manželství (Anselm Grün)
- Další texty k tématu sexualita zde

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Svatý Václav stál u základů Evropy

Svatý Václav stál u základů Evropy
(28. 9. 2023) Jaký vzor nabízíme mladým lidem dnes? Rytíře nebo švindlíře?

Jak roste vinná réva a jak se dělá víno? Pracovní listy pro děti

(23. 9. 2023) A znáte nějaké další rostliny, které se objevují v Bibli?

Světový den turistiky- 27. září

(22. 9. 2023) Cestování a turistika přispívá ke vzájemnému poznávání národů a kultur. Podobně je tomu se sportem...

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023
(18. 9. 2023) "Zdravotník v síti vztahů" / Kostel sv. Karla Boromejského, Vlašská 36, Praha 1…

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu
(16. 9. 2023) Martin Beran, než se stal křesťanem, prošel při svém hledání mnohými nebezpečími různých esoterických disciplín.…

Připravuje se: Filmana - první streamovací služba s křesťanskými filmy v ČR

Připravuje se: Filmana - první streamovací služba s křesťanskými filmy v ČR
(15. 9. 2023) V ČR vzniká nová nezisková platforma s křesťanskými filmy, dokumenty, seriály nebo pořady pro děti…

15. září 1993 byl sicilskou mafií zavražděn kněz Giuseppe Puglisi

(14. 9. 2023) Padre Giuseppe Puglisi se pokusil se o nemožné – zachránit děti ulice, které rostou pro mafii. Není divu, že se…