Slovo Páně trvá navěky. (1P 1,25) - Citát z Bible na každý den

24. 8. 2020, tob

Jsem křesťanka, ale zajímá mě islám

Navigace: Katalog dotazů > Náboženství > Náboženství různá

Dobrý den,
Mám takový dotaz. Jsem už dlouho křesťanka, ale poslední dobou jsem zmatena. Přečetla jsem si nějaké úryvky z Koránu a začala jsem nějakým způsobem  tíhnout k islámu. Začala jsem se zajímat o zahalování vlasů, které bylo samozřejmě i v křesťanství a udivuje mě jejich styl modlení a nějakým způsobem mě to k sobě táhne. Vím ale, že je to špatné. Přijde mi jako bych Boha obelhávala a tento pocit nesnáším. Pomozte mi prosím.

Modlete se, jak Vám vyhovuje, jenom se modlete celým srdcem

Dobrý den.
Také jsem četl Korán (v češtině) a jsem potěšen, kdykoli se setkám s někým, kdo má opravdový zájem také o jiné, než vlastní náboženství. Myslím, že skutečná znalost je dobrou cestou, jak se zbavovat předsudků i iluzí.
Na křesťanství je pro mě skvělé mimo jiné to, o čem mluvíte: Chcete mít zahalené vlasy? Můžete. Chcete je mít odhalené? Také můžete. Dokonce i při audienci u papeže je pokrývka hlavy u žen spíše tradicí, než předpisem. Můžete mít vlasy dlouhé, krátké, barvené, zkadeřené nebo jakékoli jiné… a přesto být dobrou křesťankou. A s modlitbou to vnímám hodně podobně: modlete se, jak Vám vyhovuje, jenom se modlete celým srdcem.
Vím, že pro některé lidi může být tato svoboda břemenem. Je pro ně svým způsobem jednodušší vědět, že v danou hodinu musím pokleknout předepsaným směrem a pronést správná slova, než včleňovat čas na modlitbu do nejednou nabitého pracovního dne. Na druhou stranu: i křesťanství zná privilegované časy, texty a tělesné polohy modliteb a chci-li…
Pokud Vás Korán přitahuje, studujte dál. Poznáváním pravdy nemůžete obelhávat Toho, který je Cesta, Pravda a Život. Obstarejte si seriózní literaturu, nebo důvěryhodného učitele a pokračujte. Líbí-li se Vám muslimský zvyk zahalování vlasů, můžete si zahalovat vlasy k větší slávě Boží. Podobně s vnějšími znaky (ne tolik obsahem) modlitby. Jenom při tom, prosím, nezapomeňte na Ježíšův požadavek: „Vejdi do své komůrky“ (Mt 6,6), který lze interpretovat jako varování před obtěžující nápadností.
 

Kategorie otázky: Náboženství různá

Související texty k tématu:

Modlitba, meditace:
JAK SE MÁM MODLIT?- Neumím se modlit
Několik podnětů, jak se (začít) modlit
- Hovořit s Bohem I v našich citech může být pravda...
- Jednoduchý způsob modlitby v každé situaci
Modlitba pro kohokoliv, kdekoliv a kdykoliv
Přímluvná modlitba - proč a jak
- Modli se jak umíš, ne jak neumíš Bůh nepotřebuje naše básně 
- web o modlitbě: www.modlitba.cz

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Boží tělo -svátek

(27. 5. 2024) Slavnost Těla a krve Páně

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic
(23. 5. 2024) V neděli 2. června 2024 půjdou pěší poutníci z bavorského Rinchnachu k místu zesnutí sv. Vintíře 

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2024) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…