Já jsem chléb života. (J 6,35) - Citát z Bible na každý den

Knihobraní - knižní tipy pro setkání maminek

Tip na několik knížek / setkání maminek  KCNB 18.1.2022

Je poměrně náročné vybrat z velkého množství (dobrých i nedobrých) knih jen pár knižních tipů pro maminky na mateřské. Některé maminky možná přivítají tématiku  z "oboru" rodičovství, manželství, spirituality... Jiné by ale  možná právě naopak upřednostnili témata úplně jiná. 

Viz také: Doporučené knihy 

 

Hledej pokoj a zůstávej v něm

Často se zneklidňujeme a chceme všechno vyřešit sami, ačkoli by bylo účinnější zůstat pokojně před Božím pohledem a nechat jej jednat, s moudrostí a mocí nekonečně větší, než je ta naše. „Neboť toto praví Panovník Hospodin, Svatý Izraele: ‚V obrácení a ztišení bude vaše spása, v klidu a důvěře vaše vítězství‘“ (Iz 30,15).

Plánuje se již několikátý dotisk. Nyní dostupné jen jako e-kniha

Ukázka: 

 
 

Síla rodičovské modlitby

Síla rodičovské modlitby

"Boj o životy našich dětí se odehrává v modlitbě. Nemodlit se je jako sedět a zpovzdálí se dívat, jak na naše děti ve válečném poli dopadají střely ze všech stran. Když se však modlíme, jsme v bitvě po jejich boku a svoláváme Boží moc v jejich prospěch."

Knížka je opravdu inspirativní a praktická. Je ale třeba brát v úvahu trochu jiný kontext vzniku knížky: jak kulturní, tak i církevní. Některé akcenty lze vidět trochu jinak a je třeba se nenchat vtlačit do jiných představ o tom, jak modlitba "funguje"...

Ukázky:

  • Modlete se za svou rodinu Nikdy není pozdě začít.

  • Být někým jiným, než jsem? Znám jednoho muže, který pracoval jako inženýr pro velkou společnost, ale tohoto dobře placeného zaměstnání se vzdal, aby se mohl stát automechanikem. Nebyl pak pouze nejlepším automechanikem v okolí, ale i ...

  • Nikdo mě nemá rád... Každý z nás někdy zažil odmítnutí. Kdo z nás nikdy necítil ztrapnění, pokoření, neúspěch, selhání nebo něčí nesouhlas s tím, co jsme udělali? 

 
 

Nejlepší dětská Bible 

Bible vypráví o Ježíši

Bible vypráví o Ježíši 

Kniha, která získala četná ocenění, vypráví Příběh, v jehož rámci se odehrávají známé biblické příběhy. A přímo uprostřed tohoto Příběhu je malé miminko, na kterém bude záviset úplně všechno. Každé vyprávění v Bibli šeptá jeho jméno. Ježíš je chybějící dílek skládačky, díky kterému všechny ostatní zapadnou do sebe. 

Ukázka: Neutíkejte od Boha, ale k němu

 
 

Zářivá temnota noci

Zářivá temnota noci

Autobiografický příběh autorky, dříve zapřisáhlé ateistky, je napsán poetickým jazykem, přičemž svou vlastní zkušenost setkání s Bohem autorka popisuje velmi výmluvně a přesvědčivě. Proměněna je i její zkušenost manželství a rodičovství během života v zahraničí. Intimně prožívá novou lásku k samotnému Kristu a přijímá víru, kterou předtím odmítala jako bigotní a tíživou.

Ukázka:

 

 

Manželství: dobrodružství ve dvou

Náhled

Kniha je určena snoubeneckým párům, novomanželům i manželským párům, které hledají oživení svého vztahu. 

Carolina Costová je evangelická pastorka, terapeutka, režisérka, producentka a herečka, doprovází páry připravující se na vstup do manželství. Kromě toho organizuje setkání pro páry, které chtějí svůj vztah prohloubit. Spolu se svym manželem stála u zrodu několika internetovych komediálních seriálů.

Ukázky:

 

 

Láska v manželství / papež František

Náhled

Kapesní provedení!

Čtvrtá kapitola exhortace Amoris laetitia je skutečnou perlou dokumentu papeže Františka, a jelikož si zaslouží pozornost co nejširšího okruhu čtenářů, je vydána samostatně jako kapesní knížka.

Text se vztahuje velice prakticky na život v manželství. Upozorňuje na řadu pastí a obtíží, které manželům na cestě životem hrozí. Hlavně však poukazuje na krásu manželství a na jeho neprobádané zdroje a možnosti. Radí, jak láskyplný vztah rozvíjet, očišťovat a posilovat.

Ukázky:

 

 

Náhled

Kněz, skaut, horolezec, pracovník s mládeží dává vhlédnout do své osobní víry bez iluzí. Hluboké, současné oslovující. 

Ukázky: 

 

 

Návrat ztraceného syna / Henri J.M. Nouwen

Náhled

Světově známý duchovní autor nás vtahuje do dynamického hledání a boje o osobní víru. Na základě osobní zkušenosti s Rembrandtovým obrazem "Návrat marnotratného syna" nastiňuje (nejen duchovní) cestu každého z nás.

Ukázky:

 

 

Náhled

Tak trochu jiný, nový, nevšední a inspirativní úhel pohledu na jednotlivá tejemství růžence.

Ukázky:

 

Viz také: Doporučené knihy

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu
(15. 4. 2024) Papež František přijal zástupce italského katolické skautského hnutí dospělých (MASCI) při  příležitosti 70.…

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině
(4. 4. 2024) Slavný americký seriál The Chosen o životě Ježíše Krista na TV NOE.

Jan Pavel II. († 2.4.2005) byl pro komunisty jasný nepřítel / audio k poslechu

Jan Pavel II. († 2.4.2005) byl pro komunisty jasný nepřítel / audio k poslechu
(2. 4. 2024) Ranou pro komunistický blok byl rok 1978, kdy byl zvolen nový papež a stal se jím polský kardinál Karol Wojtyla. Jeho…