Nalomenou třtinu nedolomí. (Mt 12,20) - Citát z Bible na každý den

24. 3. 2009

Neplodné manželství. Ztrácím naději. Co dál?

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v manželství

Dobry den,
mam otazku tykajici se neplodnosti. Snazime se ctyri roky o dite. Podstoupila jsem opakovane umele oplodneni s virou, ze otehotnim. Pokus se ani jednou nezdaril, a mne nebylo doposud objasneno, cim je to zpusobeno. Nyni jsem navstivila lecitele, ktery mi jako jediny dal nadeji. Po navsteve u neho jsem zacala nejakou dobu zit opet v nadeji, ponevadz me u neho zaujaly krestanske symboly, ktere ho obklopovaly. Nyni opet prozivam obdobi smutku a deprese a nevim kudy kam. Stale se rozhoduji, ze navstivim jinou kliniku, kde mi muj problem objasni. Chci se zeptat, zda je ma cesta ta spravna. Dekuji predem za odpoved.

Početí jako dar, na nějž nemáme nárok

Dobry den!

Z hlediska krestanstvi je cilem manzelstvi dvoji darovani: darovani sebe tomu druhemu a darovani noveho zivota. Vase usilovani o dite je tedy naprosto legitimni a spravne.

Co se vsak tyka reseni, ktere jste uvedla, cirkev k nim nemuze dat bezvyhradny souhlas.

Strucne receno proti umelemu oplodneni hovori fakt, ze pri nem dochazi k zniceni prebytecnych embryi, coz je zakrok smerujici proti zivotu nekoho, kdo uz zacal existovat.

Co se pak tyka lecitelu, nikdo vam nezaruci, ze jejich schopnosti a sily, se kterymi pracuji, jsou skutecne od Boha a ze jejich prostrednictvim nedochazi k nejakemu zpusobu svazani pacienta se zlem.

Musim vam tedy bohuzel potvrdit, ze pochybnosti v souvislosti s resenimi, o kterych pisete, jsou na miste. Omluvte mne, pokud to pisu takto otevrene a nekompromisne – mam za to, ze by bylo falesne vas konejsit polopravdami a vystavovat vas tak dalsim rizikum.

Je znamo, ze v desni dobe je stale vice paru neplodnych a stoji pred volbou ruznych reseni. Na druhe strane je na svete rada deti, ktere z ruznych duvodu rodice nemaji. Pokud problem neplodnosti pretrvava, mnohe pary voli variantu adopce prave takovych deti. Stava se dokonce i to, ze po adopci prvniho ditete se zdravotni podminky natolik zlepsi, ze je jiz mozne poridit si dalsi potomky “z vlastnich zdroju”. Toto reseni je mezi krestany povazovano za nejidealnejsi. Pokud jste o nem nekdy uvazovali, rad bych vas v tom povzbudil.

Pokud mate zajem o pomoc krestanu, ve vetsine krajskych mest funguje pri tamnim biskupstvi Centrum pro rodinu, kde zdarma poskytuji konzultace a zprostredkovavaji kontakty na prislusne odborniky a instituce.

Pisete, ze Vas u lecitele zaujaly krestanske symboly, symboly, ktere jsou znamenim Toho, kdo je nasi nadeji. Jsem presvedcen, ze poceti ditete neni samozrejmost, ale jakysi maly zazrak prirody a z pohledu viry Bozi dar. Na dar nemame automaticky narok, ale muzeme o nej Boha prosit.

Myslim si, ze to nejlepsi reseni budete spolu s manzelem schopni nalezt, pokud budete za sve zivoty Bohu dekovat a zaroven s pokorou a duverou prosit o dar zivota noveho. Mnoho nasich predku i soucasniku muze potvrdit, ze Bozi cesty jsou nevyzpytatelne…

Kategorie otázky: Láska v manželství | Hodnota života, bioetika | Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,....

Mediálně spolupracujeme

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

Doporučujeme: Jáchym a Desatero
(17. 7. 2019) Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro...

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2019) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

(16. 7. 2019) Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil...

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019
(15. 7. 2019) Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je...

IN - prázdninové číslo

IN - prázdninové číslo
(4. 7. 2019) In = Časopis pro dívky s vlastním názorem

Tip k přečtení: Mámou s Boží pomocí

Tip k přečtení:  Mámou s Boží pomocí
(3. 7. 2019) Být mámou je úžasné a náročné zároveň. Naštěstí na tento úkol nejsme samy.  Tato kniha je plná jak...