Vyžádej si znamení od Boha. (Iz 7,11) - Citát z Bible na každý den

29. 7. 2020, mav

Smíření se smrtí a odchod z tohoto světa

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Přeji dobrý den,
nejsem křtěný,  avšak věřím Pána a jeho dobrodiní. Nevím proč, ale věřím tomu, že aby mohl člověk v pokoji odejít s tohoto světa, musí přijmout smrt jako součást svého života, to je smířit se se smrtí. A toho musí dosáhnout v době, kdy je relativně zdravý a čas odchodu je relativně vzdálený, protože ve chvíli, kdy je nemocný a slabý, tak k tomu nemá sílu a bude umírat v trápení.

Potkal jsem nedávno člověka, který ke mně byl otevřený a já mohl otevřeně hovořit o svém životě. Poradil mi, abych hledal cestu k Bohu a skrze něj došel k pokojné duši. Ovšem od té doby se mi začaly vybavovat vzpomínky na skutečnosti z mého života a spojovaly se do sledu událostí, které teprve nyní dávají smysl (tehdy jsem je nechápal a hodil to za hlavu a měl klid ) a já mám pocit, že se vše ještě více komplikuje a navíc mám pocit, že ve vztahu k lidem jsem slabý a ponížený a přecitlivělý.
Nechápu co se se mnou stalo, ale chtěl bych vytrvat a nevím, co by mi mohlo dodat sílu.

Pokorně prosím o radu, co bych s tím měl dělat?

Otevřeme-li se, dostáváme šanci některé věci v životě ještě změnit , jiné pojmenovat a přijmout.

Dobrý den,
Ano, dávám Vám zcela za pravdu, že se smrtí člověk musí v životě počítat a přijmout fakt své smrtelnosti a konečnosti, aniž by ovšem rezignoval na život.

To, že se dovedete zpětně podívat na svůj život a vidět souvislosti, které jste dříve nevnímal, vidím jako velmi pozitivní. Nepochybuji o tom, že máte za co děkovat Bohu a určitě i mnoha lidem, také sobě. Snad se leccos z toho, co se člověku úplně nepodařilo, dá napravit, když ne jinak, alespoň omluvou v duchu. Na základě poznání dostáváme šanci některé věci v životě ještě změnit a v tom, s čím už nelze nic udělat, pak jednoduše ty skutečnosti pojmenovat a přijmout. Vždyť i ony tvoří součást našeho života a i díky nim je můj život mimořádný a neopakovatelný. Jeden kněz mi kdysi řekl tuto větu ve vztahu k druhým: "Já pán, Ty pán". Moc mi tím pomohl v přístupu k druhým lidem, v respektu k nim, ale i k sobě.

Pokud zůstáváte otevřený Bohu, zkuste uvažovat o přijetí křtu. V rámci přípravy byste měl možnost hovořit o svém životě s knězem nebo věřícími lidmi a snad i to by Vám pomohlo. Křest nás osvobozuje od viny a otevírá nový horizont.

V každém případě jsem přesvědčen o tom, že Bůh, který je Dárcem i Režisérem života, Vás nikdy nepřestal a nepřestává mít rád, že Vám nesmírně fandí a chce, abyste byl šťastný.


Provázím Vás modlitbou.
 

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(1. 4. 2023) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Svátek Zvěstování Páně (25.3.)

(23. 3. 2023) Žádný učený z nebe nespadl a z nebe nespadl ani Bůh. Bůh si zvolil svou cestu do světa prostřednictvím člověka, který se…

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk

Fotogalerie - Miloslav kardinál Vlk
(18. 3. 2023) 18. 3. 2017 zemřel Miloslav kardinál Vlk. Publikueme několik amatérských fotografií...

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!

Internet - dobrý sluha i zlý pán. Doporučujeme k přečtení!
(16. 3. 2023) Doporučujeme k přečtení knížku: S mobilem do Božího království? 25 úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i…

Jiří Grygar (* 17. 3. 1936)

(16. 3. 2023) Český astronom a astrofyzik, významný popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry, za…

Svatý Patrik 17. března

(12. 3. 2023) Etymologie jména Patrik znamená „Vznešený“ nebo „Urozený“.  Českou variantou je…