Já jsem tvůj Bůh. (Iz 48,17) - Citát z Bible na každý den

29. 7. 2020, mav

Smíření se smrtí a odchod z tohoto světa

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Přeji dobrý den,
nejsem křtěný,  avšak věřím Pána a jeho dobrodiní. Nevím proč, ale věřím tomu, že aby mohl člověk v pokoji odejít s tohoto světa, musí přijmout smrt jako součást svého života, to je smířit se se smrtí. A toho musí dosáhnout v době, kdy je relativně zdravý a čas odchodu je relativně vzdálený, protože ve chvíli, kdy je nemocný a slabý, tak k tomu nemá sílu a bude umírat v trápení.

Potkal jsem nedávno člověka, který ke mně byl otevřený a já mohl otevřeně hovořit o svém životě. Poradil mi, abych hledal cestu k Bohu a skrze něj došel k pokojné duši. Ovšem od té doby se mi začaly vybavovat vzpomínky na skutečnosti z mého života a spojovaly se do sledu událostí, které teprve nyní dávají smysl (tehdy jsem je nechápal a hodil to za hlavu a měl klid ) a já mám pocit, že se vše ještě více komplikuje a navíc mám pocit, že ve vztahu k lidem jsem slabý a ponížený a přecitlivělý.
Nechápu co se se mnou stalo, ale chtěl bych vytrvat a nevím, co by mi mohlo dodat sílu.

Pokorně prosím o radu, co bych s tím měl dělat?

Otevřeme-li se, dostáváme šanci některé věci v životě ještě změnit , jiné pojmenovat a přijmout.

Dobrý den,
Ano, dávám Vám zcela za pravdu, že se smrtí člověk musí v životě počítat a přijmout fakt své smrtelnosti a konečnosti, aniž by ovšem rezignoval na život.

To, že se dovedete zpětně podívat na svůj život a vidět souvislosti, které jste dříve nevnímal, vidím jako velmi pozitivní. Nepochybuji o tom, že máte za co děkovat Bohu a určitě i mnoha lidem, také sobě. Snad se leccos z toho, co se člověku úplně nepodařilo, dá napravit, když ne jinak, alespoň omluvou v duchu. Na základě poznání dostáváme šanci některé věci v životě ještě změnit a v tom, s čím už nelze nic udělat, pak jednoduše ty skutečnosti pojmenovat a přijmout. Vždyť i ony tvoří součást našeho života a i díky nim je můj život mimořádný a neopakovatelný. Jeden kněz mi kdysi řekl tuto větu ve vztahu k druhým: "Já pán, Ty pán". Moc mi tím pomohl v přístupu k druhým lidem, v respektu k nim, ale i k sobě.

Pokud zůstáváte otevřený Bohu, zkuste uvažovat o přijetí křtu. V rámci přípravy byste měl možnost hovořit o svém životě s knězem nebo věřícími lidmi a snad i to by Vám pomohlo. Křest nás osvobozuje od viny a otevírá nový horizont.

V každém případě jsem přesvědčen o tom, že Bůh, který je Dárcem i Režisérem života, Vás nikdy nepřestal a nepřestává mít rád, že Vám nesmírně fandí a chce, abyste byl šťastný.


Provázím Vás modlitbou.
 

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Papež František se setkal s primátorem ukrajinského města Lvov

Papež František se setkal s primátorem ukrajinského města Lvov
(8. 12. 2022) Ten mu poděkoval za jeho dopis trpícímu ukrajinskému národu devět měsíců po vypuknutí války...

Bůh si nás vyvolil

Bůh si nás vyvolil
(8. 12. 2022) ještě před stvořením světa.  (Ef 1,4)

Holocaust a Ukrajina

Holocaust a Ukrajina
(8. 12. 2022) Papež František: Dnes válka na Ukrajině a včera šoa. Dějiny se opakují...

Ti, kdo doufají v Boha, jak orli dostávají křídla. (Iz 40,31)

Ti, kdo doufají v Boha, jak orli dostávají křídla. (Iz 40,31)
(7. 12. 2022) Ti, kdo doufají v Boha, nabývají sil, jak orli dostávají křídla. (Iz 40,31)

Jak poznat ideálního partnera? K čemu je chození? / k poslechu

(6. 12. 2022) Podcast z festivalu United. Podle čeho poznat ideálního partnera? Ukáže mi partnera Bůh? Proč Bible o chození mlčí?…

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2022) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Křesťanství - nuda? / k poslechu

(1. 12. 2022) Podcast z festivalu United. Křesťané mluví spisovně, oblékají se skromně, chovají se slušně, prostě nuda. Současný…