Prchne starost a vzdychání. (Iz 35,10) - Citát z Bible na každý den

9. 6. 2020, kl, mak

Mám v sobě zmatek, jestli jsem lesba

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Sexualita jiné

Dobrý den, až do teď jsme si myslela, že jsem úplně normální děvče. Chodím pravidelně na společenství mládeže a nebyl důvod pochybovat. Nicméně kluci o mě nejeví sebemenší zájem a to už mi je 17 let. Samozřejmě, že mě muži stále přitahují, ale nedávno se mi stalo, že o mě projevila zájem jedna dívka. Nikdy se mi nestalo, že bych někomu připadala atraktivní, a tak jsem do toho spadla, ani nevím jak, a už jsme flirtovaly. Fyzicky jsme spolu nic neměly, ale dalo by se říct, že jsme se spolu vyspaly přes zprávy.

Nejhorší je, že to je moje kamarádka a mám ji ráda, ale teď mám v sobě zmatek, jestli jsem lesba nebo jsem se jen podala tělesné touze. Vím, že bible říká, že bychom se stejným pohlavím neměli nic mít, ale bible říká hodně zastaralých věcí, které už v dnešní době neaplikujeme a nepovažujeme za důležité... Nevím co mám dělat, jedna  stránka ve mně v tom chce pokračovat a lhát všem okolo. Ta druhá chce zpátky svůj život, kdy jsem se červenala pouze při pohledu na kluky...

Silné emoce v období dospívání nám můžou pořádně zamotat hlavu a zavést někam, kam nepatříme.

Milá tazatelko,

děkuji za Váš dotaz. Je moc dobře, že hledáte cestu ze zmatku, do kterého jste se dostala. Touha po lásce, přijetí, blízkosti, radost z toho, že jste pro někoho atraktivní, že o Vás má někdo zájem….to vše způsobuje silné emoce a může Vám v období dospívání pořádně zamotat hlavu. A zavést Vás někam, kam nepatříte.

Sexualita nám rozhodně nebyla dána jen jako osidlo, jako past. Je to jeden z nejvzácnějších darů, které od Boha máme, zahrnuje možnost hlubokého sdílení lásky a vzájemné odevzdanosti, ale také až neuvěřitelný podíl na stvořitelské Boží moci. Teologie však zná odedávna paradox "corruptio optimi pessima", neboli pokažením toho nejlepšího daru vzniká to nejhorší. A mám pocit, že to se v posledních desetiletích děje právě v oblasti sexuality...
Právě proto, aby tento dar nebyl pošlapáván a pokrucován (a s ním i naše lidství) nastavuje Boží slovo nějaké mantinely. Našli bychom svědectví mnohých, kteří se vůbec netrápili s nějakým učením církve a žili tuto oblast "ve svobodě", s rozmanitými pokusy, co by jim mohlo vyhovovat, až došli k úplné rozervanosti a pocitu hnusu a špíny ze sexu, ze sebe sama... než se otevřeli Boží milosti a odpuštění - a časem i žití své sexuality způsobem, který je neničil, ve svobodě spojené se zodpovědností.

Doporučovala bych Vám knihu ,,Tvé tělo je stvořeno pro lásku‘‘ (Daniel Ange, Karmelitánské nakladatelství). A také by bylo dobré účastnit se akcí pro mladé křesťany. Nevím, jaký program máte na společenství mládeže, ale já mám na mysli akce jako je ,,ENTERcamp‘‘ nebo ,, JUMP‘‘ nebo nejrůznější víkendy pro mládež -  např. na signaly.cz nebo chemin-neuf.cz . Akce, na kterých se něco dozvíte sama o sobě ( protože poznat sebe a přijmout se, je Váš současný ,,vývojový úkol‘‘). Akce, kde budete moci diskutovat s druhými o tom, co Vás těší i trápí, po čem toužíte, co prožíváte….A možná se více poznáte s Bohem. A zjistíte, že bible je naopak velmi aktuální. Že je to vlastně takový ,,milostný dopis‘‘ od milujícího Otce pro každého z nás. Dopis, ve kterém se dočteme, jak moc jsme vzácní, jak se o nás Bůh stará, jak mu na nás záleží, jak je naše tělo chrámem Ducha Svatého, jak žít, abychom neubližovali sobě ani druhým…..

Moc bych Vám přála, abyste zakusila Boží lásku a přijetí. Abyste si uvědomila svoji cenu a dívčí krásu, svoji vzácnost a jedinečnost. Abyste se sama v sobě dobře zabydlela. A připravila se tak na lásku, pro kterou jste stvořena. Abyste s úctou zacházela se svým tělem. A nedovolila, aby s ním někdo zacházel neuctivě – nejen fyzicky, ale ani formou slov. A jestli Vám mohu ještě něco doporučit – nepokračujte prosím ve flirtování s kamarádkou. Ničí to Vaši důstojnost.

Kéž Vám k tomu Bůh požehná, chrání Vás od zlého a vede po dobrých cestách.

Pokoj Vám.

Kategorie otázky: Sexualita jiné

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Musí být nemoc jen neštěstím? / K POSLECHU

Musí být nemoc jen neštěstím? / K POSLECHU
(9. 12. 2023) Může tato situace přinést i něco kladného?

Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem

Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem
(7. 12. 2023) „Modlitby 24-7“ vás zvou na konferenci 22. – 23. 3. 2024 v Praze. 

Darujte předplatné na filmy s křesťanskou tématikou: Filmana.cz

Darujte předplatné na filmy s křesťanskou tématikou: Filmana.cz
(4. 12. 2023) V Česku a na Slovensku startuje první streamovací služba s křesťanskými filmy,

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2023) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Advent

Advent
(2. 12. 2023) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...


Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem 
22. – 23. 3. 2024 v Praze.