Pomlouvali Mojžíše. Nm 12,1 (Nm 12,1) - Citát z Bible na každý den

9. 6. 2020, mak

Mám v sobě zmatek, jestli jsem lesba

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Sexualita jiné

Dobrý den, až do teď jsme si myslela, že jsem úplně normální děvče. Chodím pravidelně na společenství mládeže a nebyl důvod pochybovat. Nicméně kluci o mě nejeví sebemenší zájem a to už mi je 17 let. Samozřejmě, že mě muži stále přitahují, ale nedávno se mi stalo, že o mě projevila zájem jedna dívka. Nikdy se mi nestalo, že bych někomu připadala atraktivní, a tak jsem do toho spadla, ani nevím jak, a už jsme flirtovaly. Fyzicky jsme spolu nic neměly, ale dalo by se říct, že jsme se spolu vyspaly přes zprávy.

Nejhorší je, že to je moje kamarádka a mám ji ráda, ale teď mám v sobě zmatek, jestli jsem lesba nebo jsem se jen podala tělesné touze. Vím, že bible říká, že bychom se stejným pohlavím neměli nic mít, ale bible říká hodně zastaralých věcí, které už v dnešní době neaplikujeme a nepovažujeme za důležité... Nevím co mám dělat, jedna  stránka ve mně v tom chce pokračovat a lhát všem okolo. Ta druhá chce zpátky svůj život, kdy jsem se červenala pouze při pohledu na kluky...

Silné emoce v období dospívání nám můžou pořádně zamotat hlavu a zavést někam, kam nepatříme.

Milá tazatelko,

děkuji za Váš dotaz. Je moc dobře, že hledáte cestu ze zmatku, do kterého jste se dostala. Touha po lásce, přijetí, blízkosti, radost z toho, že jste pro někoho atraktivní, že o Vás má někdo zájem….to vše způsobuje silné emoce a může Vám v období dospívání pořádně zamotat hlavu. A zavést Vás někam, kam nepatříte.

Doporučovala bych Vám knihu ,,Tvé tělo je stvořeno pro lásku‘‘ (Daniel Ange, Karmelitánské nakladatelství). A také by bylo dobré účastnit se akcí pro mladé křesťany. Nevím, jaký program máte na společenství mládeže, ale já mám na mysli akce jako je ,,ENTERcamp‘‘ nebo ,, JUMP‘‘ nebo nejrůznější víkendy pro mládež -  např. na signaly.cz nebo chemin-neuf.cz . Akce, na kterých se něco dozvíte sama o sobě ( protože poznat sebe a přijmout se, je Váš současný ,,vývojový úkol‘‘). Akce, kde budete moci diskutovat s druhými o tom, co Vás těší i trápí, po čem toužíte, co prožíváte….A možná se více poznáte s Bohem. A zjistíte, že bible je naopak velmi aktuální. Že je to vlastně takový ,,milostný dopis‘‘ od milujícího Otce pro každého z nás. Dopis, ve kterém se dočteme, jak moc jsme vzácní, jak se o nás Bůh stará, jak mu na nás záleží, jak je naše tělo chrámem Ducha Svatého, jak žít, abychom neubližovali sobě ani druhým…..

Moc bych Vám přála, abyste zakusila Boží lásku a přijetí. Abyste si uvědomila svoji cenu a dívčí krásu, svoji vzácnost a jedinečnost. Abyste se sama v sobě dobře zabydlela. A připravila se tak na lásku, pro kterou jste stvořena. Abyste s úctou zacházela se svým tělem. A nedovolila, aby s ním někdo zacházel neuctivě – nejen fyzicky, ale ani formou slov. A jestli Vám mohu ještě něco doporučit – nepokračujte prosím ve flirtování s kamarádkou. Ničí to Vaši důstojnost.

Kéž Vám k tomu Bůh požehná, chrání Vás od zlého a vede po dobrých cestách.

Pokoj Vám.
 

Kategorie otázky: Sexualita jiné

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

Nevzdoruj svému štěstí - doporučujeme k přečtení

Nevzdoruj svému štěstí - doporučujeme k přečtení
(22. 7. 2021) Vzdor a lenost nám mnohdy brání na naší cestě ke štěstí... Co s tím?

Čemu mě naučil let na Měsíc (Astronaut J. B. Irwin)

Čemu mě naučil let na Měsíc (Astronaut J. B. Irwin)
(19. 7. 2021) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2021) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Doporučujeme k přečtení: Hroznýš v dívčí škole

Doporučujeme k přečtení: Hroznýš v dívčí škole
(16. 7. 2021) Kniha o jedné nestandartní škole, ne/standartním životě z víry, ne/standartním Božím…

Příroda je velkolepá podívaná

(12. 7. 2021) Tato překrásná „kniha“ se otevírá všem – jak malým, tak velkým. V kontaktu s přírodou člověk…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2021) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

of (2.8.2021, 10:42)

Už toho mám dost! (22.7.2021, 13:25)

(21.7.2021, 10:11)