Poslední budou první. (Mk 10,31) - Citát z Bible na každý den

26. 10. 2022, Jas

Když Bůh v nejhorších chvílích nekoná

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Sexualita jiné

Zdravím.
Když jsem byla malá, někde mezi 7-10 lety, byla jsem mnohokrát sexuálně zneužita. Teď v dospělosti všechny ty zážitky vyplouvají na povrch a poměrně intenzivně mě ničí.
Jsem křesťan, věřím, že Bůh je láska, ale co nechápu je, proč tehdy vůbec nic neudělal? Nezastavil je nebo jim neznemožnil přijít k nám domů, nepřivedl alespoň jednou do pokoje rodiče? 
Nechápu, proč se Bůh ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala nejvíc, k žádnému činu neuráčil...

-redakčně upraveno-

Proč Bůh mlčí?

Milá...,
děkuji Vám za důvěru, není snadné svěřit se se zraněním, které si tak dlouho nesete v sobě. Teď po letech zážitky vyplouvají na povrch a ničí Vás. Je mi moc líto, toho, co se stalo. Že jste zakusila zneužívání a Vaši nejbližší Vám nepomohli. Nebyla to Vaše vina. Bylo to selhání všech, kteří byli okolo. Je pochopitelné, že se zlobíte i na Boha a ptáte se, proč nic neudělal, když Vám bylo nejhůř... 

Je to jedna z nejtěžších otázek. Proč naše nejniternější modlitby někdy zůstávají bez odpovědi? Zvlášť v situacích, kdy se děje velké zlo a bezpráví, hledáme odpověď na otázku: Kde je Bůh? Proč nepomůže? Proč neslyší naše modlitby? Náznak odpovědi můžeme najít u Ježíše. I on musel snášet ticho nevyslyšených modliteb právě v době, kdy odpověď potřeboval nejvíc – cestou na Golgotu. Velmi mě oslovuje zobrazení Trojice, kde Bůh Otec objímá a nadnáší ukřižovaného Syna. Věřím, že v okamžicích, kdy jste jako dítě trpěla, ale i teď, když se Vám ta bolest znovu vrací, Bůh nebyl a není daleko. Byl s Vámi, nesl Vás. A i teď se můžete s důvěrou svěřit do jeho náruče, aby Vás postupně pronesl cestou k uzdravení a zahojení ran. Bůh ví, čím procházíte, a tak se na něj klidně můžete zlobit, můžete vykřičet všechnu svoji bolest, on to unese. I to je modlitba a velmi upřímná, z celého srdce. Jeho milost Vás provází a povede k dalším krokům, abyste našla pomoc i lidskou.

Mohl by Vám pomoci, nebo nasměrovat kněz, ke kterému máte důvěru. Zároveň bych Vás chtěla podpořit, abyste nezůstávala se svými pocity sama. Zkuste vyhledat terapeuta, který má zkušenost s duševním doprovázením. Mohu doporučit například Poradnu pro ženy https://www.poradnaprozeny.eu/sluzby/ , která má telefonickou linku 603 210 999 po, st, pá v čase od 8.00 do 20.00. Tam by Vás mohli nasměrovat do poradny podle místa bydliště. Můžete zkusit zavolat na Kontaktní místo ČBK https://www.ochrananezletilych.cz/ 731 633 675 ve čtvrtek 9.00–17.00, kde by Vám taky mohli doporučit zkušeného doprovázejícího.

Milá ..., neumím si představit, jakou bolestí a samotou jste jako malá holčička prošla. I ve mně představa, že Vám bylo, tak ublíženo probouzí hněv. Teď jste dospělá žena, která může za „svoji holčičku“ bojovat a ochránit ji. Mám naději, že Vás Bůh vede a pomůže Vám projít cestou k uzdravení. Aby Vás minulost už neničila a mohla jste s důvěrou jít vstříc tomu, co pro Vás Bůh ve své lásce připravil. Modlím se za Vás.

 

-redakčně upraveno-

Kategorie otázky: Sexualita jiné

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(29. 5. 2023) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!
(26. 5. 2023) Součástí festivalu UNITED jsou dobrovolníci, kteří mají i svůj vlastní program a hlavně dobrou partu...

Noc kostelů

Noc kostelů
(25. 5. 2023) Noc kostelů se letos bude konat v pátek 2. června 2023.

Letnice, Svatodušní svátky...

(25. 5. 2023) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2023:…

Svatodušní novéna

(24. 5. 2023) Od pátku po slavnosti Nanebevstoupení Páně se celá církev po devět dní modlí o nové vylití Ducha svatého.

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2023) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Křesťanský hudební festival Na Výšinách

Křesťanský hudební festival Na Výšinách
(21. 5. 2023) Jake Hamilton, Jana Zubajová a Michal Horák zahrají na Vyšehradě!