Bůh pokorným dává milost. (Jk 4,6) - Citát z Bible na každý den

26. 10. 2022, Jas

Když Bůh v nejhorších chvílích nekoná

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Sexualita jiné

Zdravím.
Když jsem byla malá, někde mezi 7-10 lety, byla jsem mnohokrát sexuálně zneužita. Teď v dospělosti všechny ty zážitky vyplouvají na povrch a poměrně intenzivně mě ničí.
Jsem křesťan, věřím, že Bůh je láska, ale co nechápu je, proč tehdy vůbec nic neudělal? Nezastavil je nebo jim neznemožnil přijít k nám domů, nepřivedl alespoň jednou do pokoje rodiče? 
Nechápu, proč se Bůh ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala nejvíc, k žádnému činu neuráčil...

-redakčně upraveno-

Proč Bůh mlčí?

Milá...,
děkuji Vám za důvěru, není snadné svěřit se se zraněním, které si tak dlouho nesete v sobě. Teď po letech zážitky vyplouvají na povrch a ničí Vás. Je mi moc líto, toho, co se stalo. Že jste zakusila zneužívání a Vaši nejbližší Vám nepomohli. Nebyla to Vaše vina. Bylo to selhání všech, kteří byli okolo. Je pochopitelné, že se zlobíte i na Boha a ptáte se, proč nic neudělal, když Vám bylo nejhůř... 

Je to jedna z nejtěžších otázek. Proč naše nejniternější modlitby někdy zůstávají bez odpovědi? Zvlášť v situacích, kdy se děje velké zlo a bezpráví, hledáme odpověď na otázku: Kde je Bůh? Proč nepomůže? Proč neslyší naše modlitby? Náznak odpovědi můžeme najít u Ježíše. I on musel snášet ticho nevyslyšených modliteb právě v době, kdy odpověď potřeboval nejvíc – cestou na Golgotu. Velmi mě oslovuje zobrazení Trojice, kde Bůh Otec objímá a nadnáší ukřižovaného Syna. Věřím, že v okamžicích, kdy jste jako dítě trpěla, ale i teď, když se Vám ta bolest znovu vrací, Bůh nebyl a není daleko. Byl s Vámi, nesl Vás. A i teď se můžete s důvěrou svěřit do jeho náruče, aby Vás postupně pronesl cestou k uzdravení a zahojení ran. Bůh ví, čím procházíte, a tak se na něj klidně můžete zlobit, můžete vykřičet všechnu svoji bolest, on to unese. I to je modlitba a velmi upřímná, z celého srdce. Jeho milost Vás provází a povede k dalším krokům, abyste našla pomoc i lidskou.

Mohl by Vám pomoci, nebo nasměrovat kněz, ke kterému máte důvěru. Zároveň bych Vás chtěla podpořit, abyste nezůstávala se svými pocity sama. Zkuste vyhledat terapeuta, který má zkušenost s duševním doprovázením. Mohu doporučit například Poradnu pro ženy https://www.poradnaprozeny.eu/sluzby/ , která má telefonickou linku 603 210 999 po, st, pá v čase od 8.00 do 20.00. Tam by Vás mohli nasměrovat do poradny podle místa bydliště. Můžete zkusit zavolat na Kontaktní místo ČBK https://www.ochrananezletilych.cz/ 731 633 675 ve čtvrtek 9.00–17.00, kde by Vám taky mohli doporučit zkušeného doprovázejícího.

Milá ..., neumím si představit, jakou bolestí a samotou jste jako malá holčička prošla. I ve mně představa, že Vám bylo, tak ublíženo probouzí hněv. Teď jste dospělá žena, která může za „svoji holčičku“ bojovat a ochránit ji. Mám naději, že Vás Bůh vede a pomůže Vám projít cestou k uzdravení. Aby Vás minulost už neničila a mohla jste s důvěrou jít vstříc tomu, co pro Vás Bůh ve své lásce připravil. Modlím se za Vás.

 

-redakčně upraveno-

Kategorie otázky: Sexualita jiné

Související texty k tématu:

(Vnitřní) uzdravení:

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…

Český den proti rakovině 15. 5. 2024

Český den proti rakovině 15. 5. 2024
(13. 5. 2024) Od 15. 5. 2024 probíhá na celém území tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. 

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti
(10. 5. 2024) Naděje dává odpověď našemu srdci, ​když se v nás objeví otázka: „Co se mnou bude?“