K tobě, Bože, se obracejí mé oči. (Ž 141,8) - Citát z Bible na každý den

21. 7. 2022, Juh

Domácí násilí. Otec mě ohrožuje.

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Dobrý den,

Potřebuji pomoc od Boha, tohle sama nezvládnu.  Můj otec se mě před pár dny pokusil zabít.  Šla jsem na policii, ale otec všechno popřel.

Je hrubý, majetnický, násilnický, plný pohrdání... Neustále nás uráží.  Nikdy mě neobjal, neochránil, neustále mi ubližuje a škodí. Myslím, že je pod silným vlivem Ďábla.

Zkoušela jsem volat Satana, aby ho zabil...
...
Mluvila jsem o tom s křesťany, ale jsou slabí a nechtějími pomoci nebo to nedokážou.

 

-redakčně upraveno-

Milá ...
děkuji, že jste to nevzdala a dál pro sebe hledáte pomoc, i když jste se již někde zklamala.  Píšete o několika rozdílných věcech, ke každému napíšu, co mne napadá. Mnoho toho o Vás nevím, takže nemohu být úplně konkrétní, ale snad Vás to nasměruje tak, jak potřebujete. Píšete o situaci, kdy jste byla ohrožena na životě a jestli tomu dobře rozumím, je možné, že by se taková situace mohla opakovat. To je velmi vážné, a proto s tím začnu. Pokud se necítíte doma v bezpečí, je třeba podniknout kroky, abyste se ochránila. Ráda ve vašem psaní čtu, že se o sebe snažíte postarat...šla jste na policii, hledala jste pomoc zřejmě u přátel mezi křesťany....Jste tedy silná žena, která si Váží  svého života a chce se ochránit. To je skvělý začátek. Podniknout určité kroky nemusí být snadné.  Policie k činům potřebuje důkazy a přátelé jsou jen lidé, navíc neodborníci, kteří sami  nemusí vědět co dělat. Naštěstí existují organizace odborníků, kteří Vám mohou pomoci. Píšete, že Váš otec je násilnický, hrubý, majetnický. To vše spadá do kategorie tzv. domácího násilí. Chci Vás vyzvat, abyste se co nejdříve spojila s nějakou organizací, která se domácím násilím zabývá. Jsou tam lidé, kteří se Vás ujmou a pomohou Vám jak s psychologickou pomocí, tak s konkrétními kroky, které můžete udělat pro to, abyste byla v bezpečí (vše bude záležet na konkrétní situaci, vaší zletilosti atd.)

Nevím, odkud jste, ale můžete se obrátit  (napsat nebo zavolat) do Bílého kruhu bezpečí, kde Vám poradí co dělat nejdříve, i kde ve vašem okolí najít nejbližší centrum pomoci. Zároveň se můžete podívat zde, na další typy zde. Pokud Vám kdykoli nebude psychicky dobře, budete cítit strach, propadat depresi, nebudete si vědět rady, kdykoli můžete zdarma zavolat na linku bezpečí,  kde vás provedou těžkou chvílí a případně Vám i pomohou udělat kroky, na které se sama nebudete cítit. Nevím, jakou roli v tom všem hraje vaše matka, ale je-li také obětí, vezměte ji s sebou, je-li to možné.

Další věc, kterou zmiňujete je duchovní rovina. Opravdu nevím, jestli je Váš otec posedlý ďáblem (bohužel zlo páchá i mnoho lidí, kteří posedlí nejsou) nebo není, co ale vím jistě je, že ďábel Vám určitě nepomůže. Velmi Vás prosím, abyste ho již znovu nezkoušela přivolat. Věřte, že i když se ďábel může tvářit, že je na Vaší straně, vždy Vám bude chtít ublížit a doplatíte na to především sama. S temnými silami není dobré si zahrávat, protože jsou reálné může se to snadno obrátit proti Vám. Je možné, že jste již překročila nějakou hranici, kdy budete potřebovat i v této oblasti pomoci. Až budete mít pořešené své bezpečí, zkuste zkontaktovat nějakého duchovního (kněze, pastora), který Vám dá tip na někoho (měl by to vědět), kdo se v dané oblasti zabývá záležitostí týkající se exorcismu, vnitřního osvobození apod. Takový duchovní Vám potom pomůže rozlišit, zda jde o nějaké takové spojení u Vás nebo vaší rodiny a podniknout příslušné kroky v duchovní rovině.  Píšete, že potřebujete pomoc od Boha. Opravdu věřím, že On je ten, kdo Vám může, ale také chce pomoci. I když Váš pozemský otec jako otec selhává a působí vám bolest a zlo, nebeský Otec Vás nade vše miluje a nechce, abyste trpěla. Touží po Vašem štěstí a chce Vás zahrnout svou láskou. Chce, abyste byla v bezpečí. Nevím, nakolik Bohu a v Boha věříte, ale zkuste mu svěřit svou situaci, řekněte mu, jak se cítíte a co od něj potřebujete. Pozvěte jej do svého života a nechte jej, aby byl s Vámi.

Další věc je, že to, co doma zažíváte, všechna bolest, neláska, odmítnutí....to vše způsobí hluboké šrámy na duši.  Bude potřeba čas, ale zřejmě také odborné pomoci, abyste se mohla cítit dobře sama v sobě i ve svém životě. Nebojte se proto říct si o pomoc v podobě psychoterapie, ale možná také psychiatrie (někdy člověk prožívá nepřiměřené depresivní nebo úzkostné stavy, má psychosomatické potíže, těžko snáší některé situace připomínající určité zážitky z minulosti...a pak je někdy na místě i medikace, abychom tělu ulevili a dopřáli mu prostor pro úzdravu). Ale i s tímto Vám zpočátku pomohou v organizaci věnující se domácímu násilí.

Milá ..., přeji Vám odvahu udělat kroky, které budou pro Vás těžké, a naději do Vaší budoucnosti. Doufám, že se brzy dočkáte toho, že se Váš život obrátí k lepšímu.

"Buď rozhodný a udatný, neměj strach a neděs se, neboť Hospodin, tvůj Bůh bude s tebou všude, kam půjdeš" (Jozue 1,9)

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic
(23. 5. 2024) V neděli 2. června 2024 půjdou pěší poutníci z bavorského Rinchnachu k místu zesnutí sv. Vintíře 

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2024) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…