Tomu, kdo tě prosí, dej. (Mt 5,42) - Citát z Bible na každý den

20. 1. 2024, Pavel Semela | Sekce: Aktuální téma | Archiv

Bůh používá naši jedinečnost

photo by Shraga Kopstein, unsplash.com, voskovky, pastelky, zlomená pastelka

Když šel (Ježíš) podél Galilejského moře, uviděl Šimona a jeho bratra Ondřeje, jak loví v moři; byli totiž rybáři. Ježíš jim řekl: „Pojďte za mnou a udělám z vás rybáře lidí!“ Ihned nechali sítě a následovali ho. (Mk 1, 16 – 18)

Ježíš oslovuje tyto bratry osobně, uprostřed jejich běžné činnosti. Ví, kým jsou, a bere to vážně. V plánu, který s nimi má, počítá s tím, že jsou rybáři. I když to na cestě za Ježíšem dostane nový smysl a v jejich životě se ledacos změní, nemusí se stát někým jiným. Ježíš je zve jako rybáře s jejich zkušenostmi, instinkty, schopnostmi. S nimi chce spolupracovat, jeho mocí jejich rybaření ponese mnohem důležitější plody.

Podobně Ježíš oslovuje každého člověka. Ví, kým jsem, ví o mých obdarováních i omezeních, schopnostech i slabostech, o tom, co mě těší a baví. A chce mě zapojit do svého plánu a díla s tím vším. On si to umí použít, nemusím se nejprve stát někým jiným, nechce mě vmáčknout do univerzální formičky Ježíšova učedníka či „správného křesťana“.

Bůh je originální, netvoří kopie. Stejně tak s naší originalitou počítá ve svých plánech, k jejichž realizaci nás zve. Rozmanitost Ježíšových učedníků do jeho plánů a představ o církvi patří. Jednota křesťanů neznamená uniformitu, jsme zváni usilovat o jednotu, která s růzností počítá a vidí v ní Boží dílo.

Tip: Zobrazujte si téma týdne na vašem webu

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)