My kážeme Krista ukřižovaného. (1Kor 1,22) - Citát z Bible na každý den

6. 2. 2009, stepa

Křest v Duchu svatém

Navigace: Katalog dotazů > Náctiletí - sexualita, vztahy > Hudba, škola, krize víry,...

Dobry den.
Mam takovy drobný dotaz . Touzim poznat Ducha svateho a snazim se o to. Modlim se za krest Duchem svatym. Kdyz je ve sboru jakakoliv vyzva, jsem tam a ocekavam. Ale porad se nic nedeje. Vzdycky se mi maximalne rozklepou kolena, ale necitim zadnou zmenu ... Touzim po darech Ducha svateho (dar jazyku). Potrebuji do sveho zivota Ducha svateho. Jak mohu dosahnout krtu Ducha svateho?

Mel bych jeste jeden dotaz : Je spatne, kdyz ctu Fantasi literaturu, nebo posloucham rockovou a metalovou hudbu ??

Děkuji.

Vyjadřujeme zralost a připravenost následovat Pána

Milý...

Píšete, že se často modlíte za přijetí křtu v Duchu svatém a také lidé okolo se v tomto smyslu s Vámi modlí, ale stále nevidíte žádnou změnu.

Je dobře si ujasnit, o co ve křtu v Duchu vlastně jde. V každé církvi a spiritualitě je křest v Duchu chápán a prožíván trochu jinak. Přesto je možné vysledovat podobnost. Křest v Duchu bývá chápán jako krok, kterým vyjadřujeme zralost a připravenost následovat Pána. Chceme říci Ježíši ANO a postavit ho na první místo, čímž říkáme své ANO také ke svému povolání a pomazání ke službě.

Křest v Duchu spočívá v první řadě na Vás a ne na těch, kteří se za Vás modlí. Přítomnost nebo nepřítomnost doprovodných fyzických pocitů doprovázejících modlitbu (třes, teplo apod.), nic nevypovídá o síle této modlitby, která má schopnost proměnit od základu život. Dokonce ani pocity po modlitbě za křest nejsou podstatné. Podstatná je změna života. Píšete, že jde o drobný dotaz. Křest v Duchu (uvážené odevzdání života Kristu) je však zásadní pro náš dospělý křesťanský život.

Pokud jste v tomto smyslu připraven říci své ANO, poproste několik lidí od Vás ze sboru, aby se modlili za Váš křest v Duchu. Může jít o velice prostou, jednoduchou a krátkou modlitbu, kde nejdůležitější je Vaše připravenost. Pokud dostanete při této modlitbě od ostatních nějaké verše z Písma nebo jiná slova, pečlivě si je zapamatujte, protože pro Vás mohou být v dalším životě světlem.

Někdy se říká, že o tuto modlitbu se žádá pouze jednou v životě. Také zde je možné se setkat s různými názory. Je pravda, že tak zásadní krok (pokud ho myslíme vážně) činíme pouze jedenkrát. Později už to bude spíše prosba o prohloubení milosti Křtu v Duchu, který jsme dříve přijali.

Křest v Duchu se nemá chápat jako magie (mávnutí kouzelným proutkem). Po křtu v Duchu nebude vše růžové, nebudeme zbaveni dosavadních bojů a problémů, život se nestane snadným. Co je však podstatné a co by se mělo změnit společně s přijetím křtu v Duchu je naše zralost. Při příchodu problémů budeme schopni reagovat dospěleji. Když dojde k duchovnímu boji, postavíme se rychleji na správnou stranu apod. Další změnou bývá citelný posun ke službě (Pane, pošli mne, jestli chceš, jsem připraven, srov. Iz 6,8)

Co se týká daru jazyků, jde jistě o důležitý dar, ale ne nejdůležitější. Mnoho lidí tento dar neobdrží, nemáme však klesat na mysli, ale tuto situaci pokojně přijmout, i kdyby trvala do konce života. Vždyť Pavel nám v listu Korintským neustále opakuje, že jsou mnohem důležitější dary, o které máme usilovat. Vrcholem je samozřejmě láska.

Je dobře, že si v této souvislosti kladete otázku ohledně hudby a toho co čtete. Ne každá hudba nám pomáhá žít jako křesťané, existuje široká škála produkce, která nás od Boha dokonce odvádí, ale to asi tušíte, stejné je to s knihami. Na toto téma existuje mnoho informací i přednášek na internetu i jinde. Zde je několik stránek s informacemi www.vira.cz, www.pastorace.cz, www.cho.cz

Kategorie otázky: Křest dospělých, Hudba, škola, krize víry,..., Pochybnosti a krize víry

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)


Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem 
22. – 23. 3. 2024 v Praze. 

Kdy jsou Velikonoce 2024?

(1. 3. 2024) Datum Velikonoc 2024

Březnové vydání časopisu IN! pro dívky

Březnové  vydání časopisu IN! pro dívky
(29. 2. 2024) Březnové číslo časopisu IN!dívčí svět už se k vám pomalu blíží. Vybíráme několik ukázek z jeho obsahu.

Z éry komunismu je nutné se poučit

(24. 2. 2024) Výročí komunistického puče 25.2.1948. Další texty k tématu: Komunismus a socialismus, 1948...

Händel i v temnotách života přinesl skvělé hudební plody.

(22. 2. 2024) Georg Friedrich Händel (* 23. února 1685 Halle + 14. dubna 1759 Londýn) se po prodělané mrtvici dostal na pokraj…

Matka zabila své dvě děti. Proč Bůh nezasáhl?

(21. 2. 2024) Právě jsem slyšela ve zprávách, že matka zabila své dvě děti. Chápu svobodnou vůli lidí,  ale proč neochránil…