Slavný americký seriál The Chosen
o životě Ježíše Krista natáčený v letech 2017-2022
konečně přichází k českým divákům
a to prostřednictvím televize Noe.  

Každou sobotu večer (od 6.4.2024) uvede v premiéře jeden díl seriálu s českým dabingem, který se stal světovým fenoménem nejen mezi křesťanskými diváky.

Autentické prostředí a scénář

The Chosen vypráví o Ježíšových činech očima těch, kteří se s ním měli možnost setkat tváří v tvář. Seriál, z nějž televize Noe uvede hned 3 série po osmi dílech, se vyznačuje autentickým prostředím, výbornými hereckými výkony a především nevšedním scénářem. Každá z epizod vypráví příběh lidí žijících na prahu našeho letopočtu, jež nějakým způsobem zasáhlo Ježíšovo učení. Tvůrci se striktně nedrží evangelijních příběhů, nicméně jejich umělecký vklad vždy slouží stejnému cíli: přiblížit současnému člověku Ježíše a jeho učení.

Živé setkání s Ježíšem

Série The Chosen se stala vůbec prvním hraným seriálem, který se věnuje Ježíšově postavě a jeho učení a to hned v několika sezónách. Tvůrci své vyprávění konzultovali s křesťanskými i židovskými teology a do hlavních i vedlejších rolí obsadili herce tak, aby co nejvíce odpovídali typologii obyvatel tehdejší Palestiny. Díky tomuto přístupu se jim podařilo ukázat Ježíše originální perspektivou umožňující živé a intimní setkání s ním.

Vždy v sobotu 20:05 na TV NOE

Televize Noe uvádí seriál The Chosen vždy v sobotu (od 6.4.2024) ve 20:05 a následující neděli odpoledne.

Podrobné informace o seriálu The Chosen naleznete na www.vira.cz/chosen