Bůh dává znavenému sílu. (Iz 40,29) - Citát z Bible na každý den

1.12.2019, 13:49

Prosincové číslo INu je na světě

Prosincové číslo INu je na světě

Rozhovor: Eva Josefíková – štědrovečerní princezna

Evu si někteří vybaví z pohádky Čertova nevěsta a tyto Vánoce ji uvidíte po boku Matouše Rumla, v pohádce Princezna a půl království, vysílané v České televizi na Štědrý večer. Za roli Martiny ve filmu Fair Play byla nominována na Českého lva za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon. Kdo sleduje seriály, mohl ji zaznamenat jako doktorku v Modrém kódu a v Kosmu jako Miss kurník. Její divadelní kariéra je ohromně pestrá a nezačala rovnou v Národním divadle, jak se obyčejně píše, ale už v jejím rodném Uherském Hradišti. Tak čtěte, třeba se vám něco podobného taky povede.

 

Dotazy

Za měsíc budou Vánoce. Všude je plno vánočních stromků, ozdob a světel, což nám připomíná, že i letos přijdou svátky. Reklama nás vybízí, abychom si stále vyměňovali nové dárky a překvapovali se. Křesťané ale právě prožívají Advent. Jak to s ním je? Může se tančit, může se jíst sladké, může se … Dotazy na téma advent tentokrát odpovídá P. Jan Balík a inspiraci na opravdové Vánoce vám dá sám papež František.

 

Krása

Poslední dobou se hodně často skloňuje pojem minimalismus. Velmi jednoduše řečeno, tahle myšlenka spočívá v tom, že člověk nehromadí zbytečné věci a vystačí si jenom s tím, co doopravdy používá. Už při nákupu je potřeba se zamyslet: „Vážně tohle potřebuji?“ Jak vypadá minimalismus v kosmetice? Prosincový IN! vám to odhalí.

 

Tipy

Také milujete zimu? Procházky, sporty, hry a romantické výhledy na zasněženou krajinu? Zima je krásná a to, že venku není moc teplo, se dá jednoduše vyřešit. S našimi zahřívacími tipy už nebude ani výlet do přírody tabu. Jak se správně na zimu a její radosti připravit, vám prozradí naše redaktorka Hanka.

 

Aktuálně

Mnoho z nás používá sociální sítě. Prožívá tak společně se svými přáteli své radosti i starosti.  Předvánoční čas vybízí tak nějak k tomu, více fotit, více postovat a více času trávit u svého telefonu či počítače a koukat, jak tento čas prožívají ostatní a hlavně, nezůstávat pozadu.  Redaktorka Martina udělala malý test, který odhalí, co na sociální sítě dát a co raději smazat. Tak se nechte inspirovat.

 

Zábava

Ani v prosinci se s IN! nebudete nudit. Najdete v něm příběhy napínavé i dojemné, vtipy a tipy na hry, soutěže a křížovku a nebude chybět ani předvánoční fotoromán.

 

Pokojný Advent a veselé Vánoce vám přeje redakce IN

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Přijďte na benefiční adventní koncert v kostele sv. Mikuláše v Praze ve prospěch výstavby nové budovy pro speciální církevní logopedickou školu v úterý 10. prosince 2019 v 18 hodin. 

Vánoce z různých úhlů

Vánoce z různých úhlů
(23. 12. 2019) Vánoce - informace, koledy, omalovánky, mp3, recepty

Adventní knižní tipy pro dětské i dospělé čtenáře

(5. 12. 2019) Nabízíme výběr několika titulů z různých nakladatelství, které mohou být inspirací při přípravě na blížící se…

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2019) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Prosincové číslo INu je na světě

Prosincové číslo INu je na světě
(1. 12. 2019) Za měsíc budou Vánoce. Všude je plno vánočních stromků, ozdob a světel, což nám připomíná, že i letos přijdou…

Advent

Advent
(28. 11. 2019) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...

Co jsou to roráty?

Co jsou to roráty?
(28. 11. 2019) Prastaré adventní zpěvy, které se zpívají v brzkých ranních hodinách jen za svitu svící…